Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:25:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 19:16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Pietruszka pisze:
masz jakiś swój sposób na niego?

Teraz uważaj: w garnku z grubym dnem podgrzałem odrobinę oliwy, na to 15 dkg pokrojonego, wędzonego boczku. Gdy trochę się wytopił wrzuciłem pokrojoną cebulę i czekałem aż się zezłoci. Na to poszło pół kilo mielonej wołowiny. Gdy już nie była surowa dodałem szklankę czerwonego wina i odczekałem aż odparuje 1/3 płynu. Następnie dorzuciłem pół litra pasty pomidorowej (możesz dać zamiast tego dwie puszki pomidorów i dłużej gotować, albo w wersji skrajnie ortodoksyjnej świeże pomidory), 3-4 ząbki czosnku, garść marynowanych pieczarek (pochlastałem je w ćwiartki), po łyżce bazylii i oregano oraz pół łyżki tymianku i trochę pieprzu. Całość gotowałem na małym gazie do pożądanej gęstości - u mnie 20-25 minut (pomidory z puszki potrzebowały by pewnie 45 minut).
Potem wyłączam sos i gotuje makaron. Gdy jest gotowy wyrzucam na talerze, na to sos, parmezan i świeżo zmielony pieprz.
Pieczarki nie są obowiązkowe - dorzuciłem pod wpływem impulsu, ale nieźle wyglądało i w smaku tez nie były złe.
Boczek w recepturze to już propozycja dla zwolenników tezy, ze cholesterol to mit. Ale dodaje sosowi nieziemskiego smaczku więc czasem też się łamię.
Wino tez nie jest niezbędne, ale daję prawie zawsze - dzięki niemu smak sosu robi się wprost obłędny.
I mała uwaga na koniec: z dodawaniem soli lepiej uważać i poczekać na sam koniec. Wędzony boczek potrafi być nieziemsko słony, a jeśli kupiliście mielone garmażeryjne to już ma sól w sobie. W trakcie gotowania ta sól wygotuje się do sosu i jeśli w trakcie tez coś sypaliście to może wyjść niejadalnie słony.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 20:10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
azbest....... szacun!
Ja bym tylko zmienił w Twoim przepisie jedno. Otóż spróbuj dodać zarówno bazylię jak i oregano pod sam koniec gotowania, na minutę przed wyłączeniem, ja prawie zawsze dodaję w momencie kiedy wyłączam gaz, sos jeszcze przez chwile pyrkoli i wtedy wystarczy zamieszać. Tymianek lubi się pomęczyć w temperaturze, ale te dwa zioła już nie. Ja dodaję także szczyptę cukru.

Super przepis! :piwo:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2010 14:24:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
bawią mnie takie historie, że ktoś się dziwi, ze do jakiejś zupy zupy można dodać ryż, ziemniaki czy nawet makaron... powiem więcej czasem można dodać lane kluski, grysik czy nawet grzaneczki !

poprzednio jako azbest23 pisze:
szpageti po bolońsku

ja do tego jeszcze na początku daję startą na tarce marchewkę i pietruszkę... a z przyprawami to święte słowa - bazylia i oregano pod koniec... ja to nawet czosnek staram się wrzucać już pod koniec żeby bardziej kopał (ale bez przesady - tak żeby się zdążył zagotować)...

ps. co za rok - nie będzie pigwówki 2010, bo z krzaka pigwowca z którego zawsze było parę wiader owoców w tym roku było kilkanaście owocków - mała miseczka...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2010 14:34:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
KoT pisze:
a z przyprawami to święte słowa - bazylia i oregano pod koniec... ja to nawet czosnek staram się wrzucać już pod koniec żeby bardziej kopał
też tak dawałem, ale dzieci się buntowały.... no i szczypta cukru....super!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 grudnia 2010 23:49:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
poprzednio jako azbest23 pisze:
Pierwszy raz robiłem zupę cebulową.

Rzucisz przepisem oraz wrażeniami?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 grudnia 2010 00:21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Kilo cebuli obrałem i pokroiłem w cienkie plasterki, a następnie wrzuciłem na trzy łyżki rozgrzanej oliwy. Na wolnym ogniu podgrzewałem przez jakieś 40 minut aż zbrązowiała. Następnie dodałem 1,5 litra wody i trzy kostki (dwie warzywne i cielęcą). Do tego płaska łyżeczka soli, po pół łyżeczki majeranku i tymianku oraz sporo pieprzu i gotowałem jeszcze 10 minut.
Byłem zadowolony z efektów, ale na pewno będę jeszcze eksperymentował z tą zupą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 grudnia 2010 12:15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
to ja ze 6 cebul siekam, dusze na maśle aż się rozpadną praktycznie, później dodaję łyżeczkę mąki i tak z minute mieszam, zalewam ponad litrem bulionu i jeszcze z 15 minut gotuję. Czasem jeszcze zmiksuję żeby była taka kremowa a nie z kawałkami. Przyprawy to sól, pieprz jakieś zioła i ząbek czosnku :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 grudnia 2010 17:17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
laska pisze:
Przyprawy to sól, pieprz jakieś zioła i ząbek czosnku

..ja dodaję gałkę muszkatulową, cebulę gotuję najpierw , potem miksuję.
Oczywiście jest kostka bulionowa , zagęszczam maką z smietaną, jest także wegeta..Całośc podaje się z grzankami.
W temacie..
Gzik.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2010 23:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ale jak to?
one są nafaszerowane?
czym?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2010 23:19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
sobą, pietruszeczką, cebuleczką podsmażoną, jajeczkiem i solą i pieprzem. do tego sereczek żółciótki, odrobina masełka i bułeczki tartej na wierzch, a to wszystko upieczone w piekarniku :aniolek:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2010 23:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tzn. ten mój przepis jest nieco inny, tylko Invi wysłała posta, kiedy pisałam swojego. W moim za nadzienie mają robić - szynka wędzona bądź suszona kiełbasa, estragon, tymianek, natka pietruszki, żółty ser, sól, pieprz i też na wierzch bułka tarta.

Ale te Invi też wyglądają smakowicie bardzo! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 grudnia 2010 20:12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Na podstawie różnych przepisów zrobiłem curry z wieprzowiny. Jestem z niego strasznie dumny więc podziele się przepisem.

0,5 kg karkówki pokrojone w kawałki 1-1,5 cm
dwie cebule
jabłko(*
garść suszonych moreli(**
4 łyżki curry
0,5 łyżeczki czosnku w proszku(***
szklanka wody
kostka rosołowa (ja użyłem warzywnej)
pieprz, sól, pieprz cayenne (albo chili, albo nawet ostra papryka)

Mięso podsmażyłem razem z cebulą, aż to pierwsze zbrazowiało, a drugie zmiekło. Wtedy dorzuciłem resztę składników (owoce uprzenio pokroiwszy) i gotowałem pod przykryciem na małym gazie przez 10 minut. Później zdjąłem pokrywkę i gotowałem aż nabrało odpowiedniej gęstości (chyba z 5 minut).

Trochę obawiałem się dodatku owoców, ale wyszło bajeczne i niezwykle aromatyczne curry. Mam jeszcze kilka pomysłów jak je ulepszyć (moze cynamon, moze goździki?), ale już jest świetnie.

*) było słodkie, ale następnym razem wezmę kwaśne
**) w przepisach widywałem raczej rodzynki, ale nie miałem. I w sumie dobrze - morele mają znacznie ciekawszy smak
***) Następnym razem użyje świeżego - instant nie ma "kopa"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 grudnia 2010 20:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Wow.
Super to wygląda!
Gdybym tylko nie spieprzył sobie za młodu żołądka eksperymentami kulinarnymi, na pewno już bym to pichcił. :D
poprzednio jako azbest23 pisze:
Mam jeszcze kilka pomysłów jak je ulepszyć (moze cynamon, moze goździki?), ale już jest świetnie.

Może kardamon! Gałka muszkatułowa! Albo kiszona, hiszpańska mieszanka pikantnych pieprzy!
:?:
Azbest szacun!

edit:
Żurek z białą kiełbasą. Kluski z dziurką, pieczeń, papryka ze słoika.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 grudnia 2010 14:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Zrobiłem wczoraj ryż z fasola po jamajsku. Spokojnie ****1/2.
To teraz uważajcie:
Podsmażyłem na patelni jedną cebulę, następnie dorzuciłem dwie szklanki ryżu i trzy ząbki czosnku. Po paru minutach dodałem pomidora, sypnąłem trochę chili, pieprzu, soli, łyżeczkę tymianku, liść laurowy, kostkę warzywną, dwie szklanki wody i uwaga: puszkę (400ml) mleka kokosowego. Zamieszałem, a gdy zawrzało, zmniejszyłem gaz, przykryłem i poczekałem aż ryz wchłonie wilgoć. Wtedy dorzuciłem czerwoną fasolę (1 puszka, odsączona). Można jeść.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 stycznia 2011 10:21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
WuKa pisze:
ozorki w galarecie! Takie mięciutkie i smaczniutkie...


To mi narobiłeś smaka! :P

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group