Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:48:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: rockowa 13
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 22:36:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dobry wieczór :-)

Było kiedyś takie radio, które puszczało "classic rock" i nazywało się Radio Wawa. Radio niby nadal istnieje, ale puszcza jakieś bzdety, jednak kiedyś w latach 90. dawali czadu... Wtedy w ogóle była koniunktura na rocka, ale oprócz rzeczy nowych i typowych klasyków jak Zeppelini czy inny Police, dało się tam usłyszeć np. Thick as a Brick w całości, w tym radio pierwszy raz w zyciu usłyszałem Johnny'ego Rottena w Public Image Ltd., a pojawiały się nawet takie dziwne kapele jak Kinsky ;-)

Był w tym radio piękny konkurs o nazwie Rockowa 13. Prosta formuła: puszczają fragment utworu a słuchacze mają zgadnąć, co to i można wygrać płytę. Wspaniałe utwory tam puszczano! We czwartki był konkurs z utworami zagranicznymi, i ten był niemal zawsze świetny, nieco gorsze były konkursy "polskie" w niedziele, jakoś do polskiej muzyki gust pan Grzegorz Benda miał mniej "mój".

Radio upadło oczywiście ze względów komercyjnych, konkurs przeszedł do przeszłości, na krótko odżył w Radio Jazz, no a teraz po wielu latach... można ją znowu usłyszeć pod takim linkiem: http://radiowww.eu/

I to właśnie dziś wieczorem - niedziela od 22 do 24. Dziś zagadki są według klucza takiego, że wszystkie utwory są w wersjach koncertowych.
I był już Velvet Underground, był Jethro Tull, Ten Years After, ale też Maleo Reggae Rockers...
Tylko że chyba nikt nie słucha, bo i nie dzwoni :-(
Czarno to widzę na przyszłość (sponsorzy się wycofają i tyle...), ale fajnie byłoby dać im szansę. Jakbyście mieli ochotę zobaczyć, czym to pachnie, to zapraszam...

A niedługo bym chętnie napisał i więcej wspomnień z konkursu tego, no i z moich własnych wariacji na jego temat ;-)


PS. Łoooo, ale fajna jazzowa wersja Moon Over Bourbon Street teraz! :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 22:43:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
To radio przygarnęło też "Zgrzyt"... Może nie będzie tak źle. Dziś późno, ale następnej posłucham. Raz w tygodniu?

Dwa razy mi się udało dodzwonić do tej audycji, raz chodziło o Róże Europy, a drugi raz o The Billa :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 22:47:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No, ja właśnie się dodzwoniłem, co prawda zgadłem Urszulę ;-) ale przyznam, że zawsze lubiłem tę piosenkę!

W czasach świetności tej audycji dodzwonienie się tam było bardzo trudne. Słuchałem w zasadzie regularnie przez wiele miesięcy, jak nie lat, a dodzwoniłem się kilka razy na krzyż i nigdy nagrody nie wygrałem.

Zresztą dzwonili tam tacy eksperci, że nieraz audycja ta przypominała poziomem merytorycznym Wielką Grę...


edit: oo, When The Music's Over na zakończenie, ale przecież nie będę trzeci raz dzwonił ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 22:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
czy tam się przypadkiem Kacper nie dodzwonił?

Kacper, Jasiek, Crazy :lol:

Jasiek wygrał... płytę Comy :hahaha:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 23:08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
:brawa:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 23:10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jednak ogólnie to z tych Twoich dwóch emotek bardziej mi pasuje ta niższa... do rockowej trzynastki dzwonią trzy osoby, więc zamiast tego powstanie audycja z zagadkami z Dody i Gagi, a w ramach nowości Paweł Szpak, czy jak się nazywa ta ptasia rewelacja Kuby Wojciechowskiego :|

W każdym razie mam zadanie na ten tydzień: spróbować jak się da rozpropagować audycję przyszłoniedzielną. W sumie nie szkodzi, gdyby sami znajomi dzwonili, nie? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 23:15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Crazy pisze:
do rockowej trzynastki dzwonią trzy osoby
Po tylu latach formatowania radia nic dziwnego - ja już dawno przestałem kojarzyć radio z czymś co może zagwarantować mi trochę rozrywki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 maja 2011 23:38:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Po pół godzinie od zakończenia konkursu narasta we mnie frustracja: po co Jaśkowi Coma? - ja bym wolał wygrać Urszulę! :mrgreen:


poprzednio jako azbest23 pisze:
ja już dawno przestałem kojarzyć radio z czymś co może zagwarantować mi trochę rozrywki

Azbest, man, nie mogę niczego gwarantować, ciężko tak po latach wrócić do pełni formy, ale... powiadam Ci, że to była kiedyś taka rozrywka, że więcej niż rozrywka. Na czwartkową trzynastkę to ja czekałem przez tydzień, odkąd tylko poprzednia się skończyła, to było cotygodniowe święto. Po pierwsze jakość muzyki, po drugie jakość prowadzenia - oprócz Grzegorza Bendy występował tam niemal zawsze pan Andrzej Śródka, człowiek, który o muzyce zdawał się wiedzieć wszystko :shock: ,a oprócz wiedzy reprezentowali oni i wielką klasę osobistą, i humor był, i taka kojąca atmosfera, idealna na długi wieczór... No i po trzecie jak wspominałem osoby, które tam (wtedy masowo) dzwoniły. To było coś.

Do dziś mam ponagrywane dużo (naprawdę sporo!) fragmentów na różnych kasetach, a że kaset nadal słucham, to nieraz nagle w środku piosenki odezwie się głos Grzegorza i aż się cieplej robi mi na sercu ;-)
Moim ulubionym nagraniem jest Rain Dogs Waitsa z płyty koncertowej Big Time, gdzie w tej przyspieszającej końcówce Grzegorz Benda nagle dołącza i tak idealnie w takt dogaduje różne śmieszne rzeczy. Super :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 00:19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Po pierwsze jakość muzyki,

...Urszula ? Coma?......to ja raczej podziekuję...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 06:54:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kurde, że wam się chce... (podziwiam, nie marudzę!). Jestem typowym "okazyjnym słuchaczem" (bo jadę samochodem, bo coś tam, bo coś tam)...
Piszę więc tu tylko w celu offtopicznym (proszę wybaczyć!) - Coma to dla mnie klasyczny przykład muzyki dopieszczonej, dobrze nagranej, ze skomplikowanymi solówkami itd - i śmiertelnie przy tym nudnej.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 07:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Ja do tej starej rockowej 13 też dzwoniłem! Ze dwa razy nawet się dodzwoniłem! Raz zgadłem jakiś kawałek Velvet Underground, a drugi raz to nie pamiętam.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 08:15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gdyby Coma była tylko nudna, to jeszcze pół biedy. Ale już nie zaśmiecam obcego mi tematu. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 08:45:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Peregrin Took pisze:
to jeszcze pół biedy


Dawaj drugie pół i już stąd spadamy 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 08:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Głupie teksty i irytująca maniera wokalisty.
Pa! :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 maja 2011 09:03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Aha!

Do zobaczenia w innych wątkach tego forum!

:dresiarz:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group