Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 05:37:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713 ... 758  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 08 lipca 2019 22:48:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jak jest, wuka?

A za starą tęsknisz czy odczuwasz ulgę że już to minęło?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 13:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
Jak jest, wuka?

..odpowiadam..
W spółkach na terenie zakładu przepracowałem 24 lata.Wypowiedzenia dostałem 3 razy, w tym dwa skutecznie. Pierwsze skuteczne miało miejsce w roku 2011, ale po pół roku bezrobocia, gdzie na prawdę pracy nie było, nadarzyła się okazja powrotu i z niej skorzystałem. Wróciłem na swoje miejsce,czyli do mojego samochodu, miałem nawet ten sam numer telefonu jak przed zwolnieniem i tą sama stawkę wynagrodzenia, która wtedy nie była najgorsza i w kategorii pracowników fizycznych jak na owe czasy była naprawdę niezła.
Czyli ekstra. Te zwolnienie zniosłem nienajlepiej, ale jak to mówią czas goi rany. Wkrótce wróciłem do dawnej formy. Gdzieś tam w międzyczasie pojawiła się znów grożba nie przedłużenia umowy, ponieważ kolega którego zastępowałem wrócił do pracy.Miałem szczęście mieć kierownika , który był dobrym człowiekiem i on załatwił mi przedłużenie umowy , a właściwie załatwił mi umowę na czas nieokreślony. Pózniej gdy zmienił się zarząd, znów zaczęto kombinować przy moim etacie i kolejny raz Tomek zawalczył o mój etat. I wygrał bitwę 2 razy, ale sam za jakiś czas poległ. Uznając go za człowieka poprzedniego prezesa w sposób bezpardonowy i bez jakichkolwiek argumentów merytorycznych , z dnia na dzień pozbyto się go z pracy. Była to bardzo przykra sytuacja...Chciałem nadmienić że pracowałem w zakładzie państwowy. Poziom niekompetencji w zarządzaniu firmą doprowadził do obecnej sytuacji, gdzie w przeciągu powiedzmy 5 lat jest bodajże 9 zarząd i te zarządy nie zrobiły nic żeby firma mogła wyjść na prostą. Przyjęcie w poczet największej grupy chemicznej ( nie będę podawał nazwy :wink: ) i powstanie nietrafionej inwestycji doprowadziło do tego, że konta firmy zaczęły świecić pustkami.Wielokrotne zasilanie konta firmy grubymi milionami przez spółkę właścicielską z warunkiem jednak NAPRAWY SYTUACJI POPRZEZ STWORZENIE NOWEJ INWESTYCJI LUB MODERNIZACJĘ ISTNIEJĄCEJ INSTALACJI nie były realizowane przez zarządy, a pieniądze szły na bieżące wydatki łącznie z utrzymywaniem nietrafionej inwestycji. Słyszałem że do tony produktu dokładano nawet 1000 zł.! :shock:
Sytuacja została przerwana pod koniec zeszłego roku przy powołaniu nowego prezesa. Ten w pierwszym kwartale tego roku zamknął instalację ( oficjalnie instalacja została wyłączona czasowo), pozbył się załogi, część z tych ludzi poupychał tam gdzie się dało.
Ja załapałem się na 3 miesięczne wypowiedzenie pracy z końcem marca. Proponowano mi ..ale nie tak od razu..przejście do pracy na produkcję w systemie 4 brygadowym , ale odmówiłem..I tu w zasadzie mogę skończyć wątek .
Czy jest mi szkoda? Trochę jest mi szkoda, bo po pierwsze..Mój organizm nie lubi zmian.Po drugie. Lubiłem swoją pracę i nie chwaląc się przez pracowników byłem lubiany i ceniony. Przez zarządy mniej :wink: .Po trzecie. Praca kierowcy samochodu dostawczego nie jest nudna, bo nie jesteś cały czas w jednym miejscu...W moim wieku nie mam presji na pieniądze. Chcę mieć dach na głową, pełny żołądek, jakiś tam samochód...i święty spokój! :) Nie mam żadnych ambicji!..oooo..chyba ngdy nie miałem. Chyba nie jest to dobre, bo to potrafi się mścić...

..sytuacja obecna..
Jadą kiedyś rowerem będąc już na wypowiedzeniu spotkałem kolegę z którym kiedyś pracowałem i grałem w piłkę. Była to moja pierwsza praca. Byliśmy takimi półzawodowcami. Praca od 6 do 11 i trening bodajże koło 12 czy 13..No nieważne..
Nie wiedzieliśmy się ze 20 lat i w trakcie rozmowy kolega już znając moją sytuację zaproponował mi pracę. Jest szefem oddziału firmy, która zajmuję się wynajmem rusztowań i deskowań do budownictwa. Długo się nie zastanawiając przyjąłem propozycję i po wizycie w firmie podpisałem umowę. No i tu mam problem..Jest to praca stacjonarna, jak dla mnie średnio ciekawa..Nie owijam w bawełnę. Z jednej strony się cieszę , a z drugiej trony mam do siebie żal że nie szukałem czegoś innego PRZED DANIEM SŁOWA..No bo jak już byłem po słowie, a machina z moim zatrudnieniem ruszyła nie chciałem się wycofać, bo PRZECIEŻ DAŁEM SŁOWO..Na razie jak to się mówi "maszyna nie zatrybiła", ale mam nadzieję że to kiedyś nastąpi. Ludzie są w porządku, praca choć fizyczna niezbyt ciężka, warunki bytowe o.k...no to nic..trzeba czekać żeby zatrybiło..
Jak jest teraz? Od dziś do końca tygodnia jestem na krótkim L4 . Miesiąc czerwiec nie był dla mnie łatwym miesiącem. Pojawiły się problemy ze zdrowiem i muszę dojść do siebie.
P.S. Przed wczoraj dowiedziałem się że jestem najstarszym pracownikiem oddziału...ałłłłłaaaaa :)
Przepraszam że mogły pojawić się jakieś błędy w tekście ponieważ pisze go trochę chaotycznie.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 18:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Na marginesie tej opowieści, przyznam, że jako osoba w jakiś tam sposób związana z tworzeniem prawa dotyczącego czystości wód, byłem niedawno na spotkaniu z paroma ważnymi przedstawicielami przemysłu chemicznego. Było to dość ekstremalne przeżycie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 20:53:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Wuka i Panek, trzymajcie się! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 21:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wuka - to się nie dziwię, że nie trybi do końca. Praca w ruchu ma swoje specyficzne "coś". I po latach takiej pracy siedzenie na miejscu wydaje się strasznie statyczne.
Pewien człek, którego znam był kurierem. Narzekał, że go popędzają, na korki i nieregularne posiłki gdzieś po stacjach benzynowych. W końcu zmienił pracę na stacjonarną i ...zaczął narzekać jeszcze bardziej. Wyraźnie brakowało mu tych jazd.

No a ja dziś... przygotowuję się do wyjazdu na południe. Zawodowo, ale coś tam jeszcze uszczknę (głównie kolejowo) jak się da :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 22:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ładne historie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lipca 2019 22:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Przez kilka najbliższych dni pracuję w Gdańsku ucząc dzieci na warsztatach z kostki. :) Jest super, chociaż dziś spędziłem w pracy 12 godzin.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lipca 2019 18:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Gravi ekstra! Jak ja Ci zazdroszczę ..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lipca 2019 20:29:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:D Kilka razy brałem już udział w warsztatach dla nowicjuszy, ale po raz pierwszy mam okazję trenować niepoczątkujących. Fajne doświadczenie, chociaż dziś ani chwili spokoju - jednemu coś tłumaczę, a z dwóch stron słyszę już "proszę Pana, a jak...." :).

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 lipca 2019 04:56:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) jest kocioł

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 lipca 2019 12:04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
grawson pisze:
pracuję w Gdańsku ucząc dzieci na warsztatach z kostki


Ale to już to nowe zajęcie czy wakacyjny odskok?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 lipca 2019 17:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
arasek pisze:
grawson pisze:
pracuję w Gdańsku ucząc dzieci na warsztatach z kostki


Ale to już to nowe zajęcie czy wakacyjny odskok?


To wakacyjna odskocznia. Kolega zimą zrobił po raz pierwszy takie półkolonie. Wypaliło i w drugiej edycji było na tylu wielu chętnych, że potrzebny był dodatkowy trener. ;)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 lipca 2019 23:11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak myślałem. Fajna sprawa.

My już spakowani, rano jedziemy w góry.
Tradycyjnie odcinam się od netu na 100%.
Do zobaczenia w sierpniu. 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 lipca 2019 06:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:D Miłego wyjazdu!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 lipca 2019 08:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Aras, powodzenia! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713 ... 758  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group