Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 listopada 2017 17:46:47

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2017 20:52:32 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Bardzo ciekawy powinien być w tym roku Tour.

Na razie wygląda dobrze. Wczorajszy etap oglądałem z odtworzenia, ale był wręcz świetny. Zwycięzca - Dylan Teuns - był mi dotąd osobą nieznaną, ale trzeba powiedzieć, że:
a) nie dziwne - dwa tygodnie temu większości osób był osobą nieznaną, ale w ciągu ostatniego tygodnia z hakiem wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną Touru dokoła Walonii (znacznie niższa kategoria niż Tour de Pologne, ale jednak wieloetapowy, zawodowy wyścig) a wczoraj etap TdP
b) komentatorzy Eurosportu (angielscy) już na długo przed rozstrzygnięciami na mecie mówili dużo o nim i że ma szanse. Jego drużynę - BMC - oceniałem, że będzie jechać pod Tejaya van Garderena, ale ten już poniósł straty, podobnie jak wymieniany przeze mnie Samuel Sanchez i niewymieniony, ale pamiętany Rohan Dennis; to jest bardzo silna drużyna i ten młody Dylan wygląda na zawodnika, który może mieć duże szanse na sukces!

Crazy pisze:
Christophe Riblon, raz już by nasz wyścig wygrał, gdyby nie czasówka, kilka innych razy był w czołówce i w ogóle wielokrotnie się tu ścigał. W zeszłym roku go nie było, jakby stwierdził, że z czasówką już nie ma co, a teraz czasówki nie ma i wrócił...

niestety ten już ma pół godziny straty; może spróbować wygrać Bukowinę (w 2013 był drugi, przegrał o włos), ale to by było na tyle

Crazy pisze:
Moreno Moser, który wygrał Tour w 2012, ale nie wiadomo, z jakimi intencjami tu teraz przyjechał...

raczej nie takimi, żeby wygrać wyścig, bo też ma już wielką stratę

Crazy pisze:
w drużynie z Przemysławem Niemcem, z którym też nic nie wiadomo (ostatnio jednak nie błyszczał).

ten też już poniósł straty, za to słyszałem, że wczoraj przejeżdżali przez jego rodzinne strony, zatrzymał się, przywitał z żoną... :-)

Crazy pisze:
W jednej drużynie jadą Ilnur Zakarin i Simon Spilak. (...) Jeżeli któryś z nich na poważnie celuje w klasyfikację generalną, to mogą być niezwykle silni.

Już wiadomo, że Spilak nie wycelował. Ale ciągnął wczoraj, a potem Zakarin próbował odskoczyć, ale coś mu nie poszło. jednak jest nadal w grze, a Spilak może mu pomóc.

arasek pisze:
czy Rafał Majka ma dużą szansę by wygrać Tour de Pologne w tym roku?

Póki co wygląda, że bierze sprawę poważnie i w dodatku, że grają z Saganem na dwie ręce.

PostWysłany: sob, 26 sierpnia 2017 22:32:25 
Awatar użytkownika

Dziś po raz trzeci z rzędu Polacy stają na podium Vuelty (abstrahując od drobnego problemu, że nie ma podiów ;-)). Najpierw piękny dublet Marczyński-Poljański, zresztą dość niesłychane było to rozstrzygnięcie, najpierw wszystko zwyczajnie, duża ucieczka, stopniowo się wykruszają, zostają najmocniejsi i próbują uciec na dobre... ale na kilkanaście kilometrów przed metą peleton JUŻ ICH MIAŁ, niemal się połączyli. Chyba nie widziałem jeszcze takiego casusu, żeby w takiej sytuacji ci sami uciekający wzięli i uciekli peletonowi jeszcze raz. Po czym dojechali do mety ze sporą przewagą!
Wczoraj znowu Poljański drugi, dziś Majka trzeci, ładnie jechał, ale było widać, że to na zwycięstwo jeszcze za słabo.

Natomiast Froome wymiótł tak, że w ogóle nie ma o czym rozmawiać...

PostWysłany: sob, 02 września 2017 20:32:35 
Awatar użytkownika

A dzisiaj wygrał Majka, a przedwczoraj znowu Marczyński! Ale dają czadu :D

PostWysłany: ndz, 24 września 2017 14:22:24 
Awatar użytkownika

Trwa główny wyścig mistrzostw świata. Zaczęło się w pełni piknikowo, peleton sobie jechał <20 km/h, co chwila ktoś stawał z boku robić siku, ucieczka posz-ła! i błyskawicznie zrobiła prawie 10 minut przewagi... no ale cały dystans to ponad 260 km i niedawno, na 90 km przed metą, ucieczka właśnie przestała istnieć. Potem poszedłem do kuchni i zacząłem sobie wymyślać obstawy co do kolejności prawdopodobieństwa zwycięzcy. Stawiam tak:

1. Greg van Avermaet
2. Rigoberto Uran
3. Michael Matthews
4. M. Kwiatkowski
5. J. Alaphilippe
6. P. Sagan
7. M. Trentin
8. A. Kristoff
9. T. Dumoulin
10. F.Gaviria

... ale nie można się zdziwić, jeżeli wygra ktoś całkiem inny ;)

To mówiłem ja, Jarząbek, nie znając rozwoju sytuacji po dogonieniu ucieczki (choć pewnie niewiele się tam zmienić mogło).

PostWysłany: pn, 25 września 2017 09:35:26 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
prawdopodobieństwa zwycięzcy

:shock:
Wiem, że Sagan to świetny sprinter. Ale on wczoraj zdekonstruował cały rachunek prawdopodobieństwa.

PostWysłany: pn, 25 września 2017 12:51:55 
Awatar użytkownika

nie ma to jak przejechać 270 km i przegrać o szprychę, to musi być nieziemskie uczucie. Nie mówię już o tych którzy przyjechali niecałą sekundę za Saganem i nikt nawet nie będzie tego pamiętał bo skończyli w okolicach 10 miejsca, taaaa, fajny sport :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.