Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 23 czerwca 2018 19:41:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 15 kwietnia 2018 11:09:01 
Awatar użytkownika

Ciężko mi się otrząsnąć z tamtego tragicznego wydarzenia. Najbardziej przeze mnie wyczekiwany wyścig sezonu. Rozegrał się - z punkt widzenia rywalizacji o zwycięstwo - jak marzenie; zwycięstwo Sagana, którego zresztą nie przewidywałem, będę długo pamiętał. Ale jednak... Oczywiście wiadomo, że tragiczne wypadki zdarzają się w różnych okolicznościach, w różnych też sportach i nie potrzeba do tego naprawdę niebezpiecznych zawodów, jak wyścigi kolarskie czy samochodowe, nie mówiąc o himalaiźmie, któremu też się nieraz przypatrujemy z zapartym tchem. Nie wiemy też nadal, co się stało, bo mają dopiero sprawdzić, czy młody Belg dostał zawału serca i dlatego spadł, czy był to skutek urazu przy nieszczęśliwym upadku. Może to zresztą na wszystko jedno. Umarł, zginął. Nie wiem, co to był za zawodnik, nigdy o nim nie słyszałem, ale przypuszczam, że tak jak ja, byłby zachwycony walką i zwycięstwem Petera Sagana i nie chciałby, żeby z powodu jego wypadku, nie wiem, zrezygnowano z przeprowadzania wyścigów na bruku i zalano je w końcu asfaltem czy coś. Ale to takie rozważania, jak po śmierci uczestnika wyprawy w górach: czy chciałby, żebyśmy kontynuowali i parli do szczytu, czy żebyśmy w ramach żałoby zakończyli i wrócili do domu. Z grubsza można być pewnym, że chciałby dalej żyć i wspinać się/ jechać na rowerze, a poza tym to dość płonne spekulacje.

Dziś kolejny wielki wyścig, kolejna istotna część sezonu, o której pisałem wcześniej - początek Tryptyku Ardeńskiego, wyścig o nazwie Amstel Gold Race. Będę go oglądał i kibicował, zobaczę jeszcze komu, tylko jakoś smutniej... Mimo wszystko może wrzucę też jakieś informacje o tym wyścigu - i następnych dwóch, które we środę i następną niedzielę - i filmiki, z ciekawszych sytuacji ubiegłych lat.

PostWysłany: ndz, 15 kwietnia 2018 15:34:23 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
5. Amstel Gold/Strzała walońska/Liege-Bastogne-Liege, czyli trzy wyścigi rozgrywane na przestrzeni jednego tygodnia w Ardenach.

Zaczęły się. Najpierw Holandia i najmłodszy z tych wyścigów (ledwie od ponad 50 lat rozgrywany ;-))
Rok temu było bardzo ciekawie - chciałbym zaproponować dwuminutowy skrót z jak zwykle bardzo żywiołowym komentarzem, gdzie powtarza się wielokrotnie nazwisko Kłujatkałski:

phpBB [video]

Zaczyna się od kraksy, w której na szczęście obyło się bez poważnych urazów, za to odpadli dwaj zwycięzcy z trzech niedawnych edycji (2012, 2013, 2016), Enrico Gasparotto i Roman Kreuziger. Zostali już tylko dwaj inni zwycięzcy z ostatnich lat - Kwiatkowski i Philippe Gilbert, i oni rozstrzygnęli to między sobą. Obaj nie tylko wygrali w 2014 i 2015 (a Gilbert to w ogóle trzy razy), ale w tamtym sezonie byli na fali wznoszącej - Gilbert po cudownym zwycięstwie w Wyścigu Dookoła Flandrii, Kwaitkowski po Milan San Remo i Strade Bianche, o czym już pisałem i linkowałem. W tamtym momencie sezonu mierzyć się z nimi mógł tylko Greg van Avermaet, ale akurat tutaj widzimy, jak Kwiatkowski zostawia go w szczerym polu.

No a 2015...

Obrazek

Teraz jadą, a komentują akurat Wyrzykowski i Jaroński, rzadko się to już zdarza.

(Mówią, że czas na Valverde, bo wygrał pięć razy Strzałę walońska i cztery razy Liege-Bastogne-Liege, a Amstel nigdy, a w tym roku odniósł już dziewięć zwycięstw... i ma 38 lat :!: )

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]