Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:45:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 06:07:05 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Cześć wszystkim! :)

antiwitek pisze:
A ja w międzyczasie nawet przejechałem rowerem przez Woźnąwieś!

I nie zajechałeś?! ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 06:09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ptaku, wracaj na stałe! Co porabiasz?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 06:41:37 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Cały czas obserwuję kilka tematów na forum, tylko jakoś sama nie mam nic do powiedzenia, więc się nie odzywam.
Hobbystycznie wpadłam z głową w genealogię, zarówno tradycyjną jak i genetyczną. Przyjemnie jest szukać i znajdywać :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 07:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Cześć :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 marca 2018 22:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ptak ze wschodu pisze:
wpadłam z głową w genealogię

ale to znaczy że co?... odkrywasz swoich przodków wśród woznawiejskich magnatów? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 06:09:00 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Cześć Pippin!

Dokładnie tak, Crazy. Wśród woźnawiejskich magnatów ;) i nie tylko. Co prawda mam ich już odkrytych... teraz głównie opracowuję księgi metrykalne wpisując dane excela, rozwijam linie boczne i często zajmuję się cudzymi przodkami... To jest relaksujące jak łowienie ryb :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 marca 2018 09:47:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Jak dojdziesz do Wajdów, daj mi znać!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 14:29:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
https://www.styl.pl/zdrowie/news-taka-s ... gn=firefox

W Polsce z powodu samobójstw ginie więcej ludzi niż w wypadkach drogowych. Zgodnie z najnowszymi statystykami Komendy Głównej Policji w 2017 roku życie odebrało sobie 5276 osób (w wypadkach zginęło 2831 osób).

niezła proporcja :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 listopada 2018 01:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Wreszcie, w ostatnim dniu w którym było to możliwe, udało mi się ubrać na ekspozycje o Romualdzie Gutcie, którego realizację z Ciechocinka wrzucałem ostatnio do wątku zagadkowego. Wystawa była niewielka, ale ciekawie zrobiona. Jego budynki już dosyć dobrze znałem, więc największym odkryciem były dla mnie cytaty, które tam przytaczano. Dwa najciekawsze przytaczam poniżej.
Stefan Putowski pisze:
W ostatnich latach okresu międzywojennego w Polsce przez środowisko "faszyzujące" był lansowany w architekturze kierunek tzw. "narodowy". Miało to być przeciwstawienie kosmopolitycznemu funkcjonalizmowi i konstruktywizmowi, uznawanemu przez grupę postępową, której przodował Gutt. Były zdania podzielone i burzliwe dyskusje w SARP-ie. Profesor nagabywany przez jednego z wahających się kolegów (najwyższej klasy architekta) o to: czy należy projektować domy z płaskim, czy też z wysokim dachem, symbolizującym rzekomo polskość naszej architektury, trochę zirytowany takim spłyceniem zagadnienia odpowiedział: "gówno z czubkiem czy bez czubka zawsze pozostanie gównem". To nieco drastyczne określenie Profesora, cytowane nieraz w okresie międzywojennym, również wyraziło całą jego wielką pasję i bezkompromisowość w walce o prawdę w architekturze.
Michał Gutt pisze:
Ojciec miał przekonania raczej lewicowe, ale zawsze dworował sobie z realizmu socjalistycznego. Nigdy nie zapisał się do partii. Gdy Rosjanie przysłali do Warszawy projekt Pałacu Kultury, komisja zatwierdzająca ten obiekt, a był w niej również mój ojciec, zebrała się u premiera Józefa Cyrankiewicza. Stała tam duża popielniczka na wysokiej nóżce. Ojciec zapalił papierosa i wrzucił do niej zapałkę. Niedopałki zaczęły się tlić, pojawił się dym.
- Panie profesorze, co pan robi? - zapytal premier Cyrankiewicz, a ojciec odpowiedział:
- Każdy kadzi jak umie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 15:16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Łosie w Kampinosie :D

Piękne zwierzęta.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2018 21:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
A czy też takie płochliwe jak sarny, czy dają się poobserwować?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 grudnia 2018 07:53:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
W ogóle zacznę od tego, że w Puszczy było zupełnie pusto. Pusto - w sensie braku ludzi. Ostatnio byłem w środku sezonu grzybowego i wtedy tłumy z koszykami przewalały się między drzewami jak w supermarkecie. Wczoraj na mojej 10 kilometrowej pętelce nie spotkałem nikogo - zaczynam na parkingu w Roztoce, potem szlak zielony, Trakt Napoleoński, szlak czerwony - Roztoka. Nikogo oprócz łosi. Dużo mniej płochliwe zwierzęta od saren. Klępa z młodziakiem. Młodziak bardziej nieufny, klępa wyraźnie zainteresowana dziwnym osobnikiem z kijami. Stała i przyglądała mi się. Trwało to dość długo. Zrobiłem kilka zdjęć - mam niestety słaby telefon i niewiele na nich widać. "Dobrze, już sobie idę drogie łosie" - powiedziałem i poszedłem.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 20:00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Nie dziś, ale regularnie widuję:

Jeśli istnieją na tym świecie wrota do Narni, to jedno z nich niewątpliwie znajduje się nieopodal mojej pracy. Stara, żelazna furtka rażąco niepasująca do otoczenia ponurych, nowoczesnych biurowców w samym centrum Mordoru. Zawsze zamknięta, nieużywana i trudno racjonalnie określić, dokąd właściwie wiedzie. Ogrodzenie, w którym ją umieszczono, otacza parking i sąsiadujący z nim plac budowy, niemniej jednak miejsce, do którego ona prowadzi, nie należy ani do jednego, ani do drugiego, tylko do jakiegoś 'nigdzie', leżącego pomiędzy. Nie znalazła się tam bynajmniej przypadkiem, jako np. element wypełniający dziurę w płocie, którą czymś trzeba było załatać. Ewidentnie była od zarania dziejów okolicy chciana i planowana, o czym świadczy specjalnie do niej poprowadzona odnoga chodnika, wyglądająca na pochodzącą z bardziej szlachetnej epoki, niż sam główny chodnik, choć w rzeczywistości są pewnie równolatkami. Dwie wiekowe, majestatyczne topole stoją na straży tego wejścia po jego obu stronach. Codziennie mijam to miejsce i z każdym dniem coraz bardziej mnie intryguje.


Ostatnio zmieniony czw, 21 listopada 2019 21:54:45 przez Fengari, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 20:12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Możesz wrzucić zdjęcie i dokładnego geotaga?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 21:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Tyler Durden pisze:
Możesz wrzucić zdjęcie i dokładnego geotaga?

Takie sprawy nie są widoczne na zdjęciach ani mapach, nie wiedziałeś? :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group