Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:46:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pn, 15 sierpnia 2022 07:07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Śniło mi się dziś, że na jakimś festiwalu literackim prowadziłem zbiorcze spotkanie z trojgiem pisarzy. Jednym starym wyjadaczem i dwojgiem debiutantów. Byli to kolejno: Łukasz Orbitowski, Bogusław Linda i moja żona :shock:
Niestety nie pamiętam, jakimi to książkami zadebiutowała ta ostatnia dwójka.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 18:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Linda to na pewno napisał autobiografię, albo ewentualnie poparty licznymi przykładami z autopsji poradnik dla panów 'Jak być macho'. :lol:

Za to mi znów śniła się choinka (już po raz czwarty w sumie). O co kurde chodzi?!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 18:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..jak to co? To znaczy że za 4 miesiące i 7 dni będzie Wigilia ;) To już czuć w powietrzu!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 19:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
A może święta w tym roku chcą być szybsze niż Dżordż?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2022 14:43:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..być może ;).

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2022 05:22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Prowadzący szkolenie wspominał o więzieniu Abu Ghraib w Paryżu i bardzo źle reagował na próby korekty. Chwilę potem rowem biegnącym wzdłuż nasypu kolejowego pływały pitbule, ja w bagnach Florydy pływają krokodyle.
Dwie fajne migawki z dzisiejszej nocy.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pn, 12 września 2022 20:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Śniło mi się dzisiaj najpierw, że do Warszawy dotarła wojna. Jechałam gdzieś tramwajem i nagle tramwaj stanął i pojawiły się komunikaty, że trzeba wysiadać i się chować, bo jest nalot bombowców. Wszyscy w popłochu wysiedliśmy i pochowaliśmy się w pobliskich budynkach - a były to jakby puste pomieszczenia po jakichś sklepach. Nagle skądś wzięły się skrzynie pełne broni - a było to coś jakby oszczepy, tyle, że krótkie, grube, metalowe i ogniste, takie powiedzmy pociski o właściwościach całkiem współczesnych, ale do ręcznego rzucania. I ludzie zaczęli tym rzucać całkiem bez sensu, zamiast celować we wrogie samoloty na zewnątrz, to rzucali gdzie popadnie na oślep wewnątrz pomieszczenia, święcie wierząc, że w ten sposób faktycznie walczą z wrogiem. Wkrótce nie dało się tam oddychać. Nie mogłam pojąć tego obłędu i sensu tego co się dzieje. Podeszłam do okna i zobaczyłam, że te samoloty nie lecą wcale tak normalnie, jak na samoloty przystało, tylko poruszają się jeden za drugim po takich nadziemnych szynach. Jedne takie szyny przechodziły tuż nad oknem, przy którym stałam, więc złapałam za oszczep i nawet nie musiałam nim rzucać - trzymałam za jeden koniec, a drugi przytknęłam do szyny, a on swoim żarem przepalił szynę (koniec, za który trzymałam, tylko troszeczkę parzył). Szyna runęła w dół, ludzie się ucieszyli i poszli za moim przykładem, wkrótce zburzyli wszystkie szyny a samoloty się porozbijały. Na chwilę się uspokoiło, ale był już późny zmierzch, niebo pokrywały kotłujące się burzowe chmury, wszędzie było pełno walającego się żelastwa i ogólnie panował taki mroczno-postindustrialny klimat.
Wyszłam na zewnątrz, rozejrzałam się, spojrzałam do góry, a tam nade mną wisiał gigantyczny statek kosmiczny - kolejna mroczna kupa żelastwa. Otworzył właz i wiedziałam, że chcą mnie porwać, ale mnie sparaliżowało i zamiast uciekać, stałam tylko i patrzyłam. Wyciągnęły się po mnie wielgachne metalowe uchwyty, złapały mnie i wciągnęły do otworu. Potem leciałam do góry przez jakiś szyb niczym w zsypie na śmieci i byłam tak przerażona, że chyba straciłam przytomność, w każdym razie urwał mi się film. Kiedy się ocknęłam, siedziałam przy stole z jakimś ufokiem.
Ufok kazał mi odmówić paciorek, a potem zadawał różne proste pytania. Wyglądał podobnie do człowieka, tylko twarz miał szerszą i dziwne usta. W sumie sprawiał wrażenie miłego i raczej niegroźnego gościa, chociaż cały czas się bałam i nie wiedziałam, co ze mną zrobią. Było w nim też coś trochę nienaturalnego i sztucznego i cały czas się zastanawiałam, czy mam do czynienia z żywą istotą, czy robotem. Nie wiem jednak, jakie były ich plany względem mnie, gdyż w trakcie tego wywiadu się obudziłam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: wt, 13 września 2022 12:14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale fajny sen! :brawa:

Fengari pisze:
Ufok kazał mi odmówić paciorek


A to huntcwot! :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: wt, 13 września 2022 21:57:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
A to huntcwot! :D

No właśnie, kto by się spodziewał, nie? :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 14 września 2022 08:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A mi się dziś śniło, że na mój dylemat o utwory Dezertera w wątku "Tamto czy owamto" odpowiedział Prazeodym słowami "co za pytanie, przecież Nie ma nas to tylko szkic utworu".
To było tak realistyczne, że rano musiałem sprawdzić czy może jednak poprzedniego wieczoru naprawdę tego nie przeczytałem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 14 września 2022 19:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Może napisał, a potem skasował. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 14 września 2022 22:05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Chyba musiałbym nie lać, żeby o jednym z najlepszych utworów Dezertera tak napisać 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 24 września 2022 21:04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dopiero co, jeszcze nie tak dawno temu pisałam coś takiego i było to prawdziwe:
Fengari pisze:
Przy okazji - podobno jedną z metod, żeby się przekonać, czy się śni - jest przeczytać coś - i jeśli to sen, to nie będzie to miało sensu. A ja we śnie nie jestem w stanie niczego przeczytać - bo znowu - jak tylko zaczynam czytać, to się budzę. I początki tych tekstów zawsze mają sens, ale nigdy nie udaje mi się przeczytać więcej, niż jedno zdanie.

A tymczasem ostatnio w ciągu krótkiego czasu śniło mi się już dwa razy, że czytam jakiś dłuższy tekst i wcale się nie budzę! A tekst jak najbardziej ma sens. Poprzednio był to jakiś kilkustronicowy artykuł w jakimś czasopiśmie, a dziś książka. Nie pamiętam już, czy w tym śnie przeczytałam ją całą od początku, czy gdzieś od środka, w dodatku treść często mi się wizualizowała tak mocno, że przeobrażało się to bardziej w film, albo i więcej niż film - bo czułam się tak, jakbym sama brała w tym udział, choć jednak tylko z pozycji obserwatora. Niemniej spora część tego snu to było jednak czytanie tekstu pisanego i obudziłam się dopiero na ostatniej stronie, przed wyjaśnieniem ostatniej kwestii...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 22 października 2022 20:32:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zwiedzałem północną Finlandię, były tam piękne miasteczka przypominające z budowy i kolorów raczej te z Maroka czy Tunezji.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 22 października 2022 23:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Fajnie! :) A klimat był fiński, czy afrykański?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group