Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:16:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lipca 2014 16:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
otoKarbalcy pisze:
Na koniec niestety popsuła mi humor informacja, że następny Mundial rozgrywany będzie w pięknej i gościnnej, kurwa, Rosji.

A to nie wiedziałeś? Chyba dobre kilka lat temu wybrali.

Też Wam dziękuję, choć w tym roku głównie Was czytałem, pisanie ograniczyłem niemal do minimum, takie czasy.

KoT pisze:
wygrał najlepszy zespół turnieju, który po drodze zniszczył faworyta-gospodarza... nieczęsto się zdarza takie sprawiedliwe zakończenie.

Amen.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lipca 2014 07:01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Trochę więcej przemyśleń mnie naszło i własnych ocen...

Najlepszy mecz to chyba Belgia-USA. Wtedy wreszcie ktoś zagrał z Belgami otwarty futbol, obie drużyny poszły do przodu i dostaliśmy piękne widowisko!
A w piątce jeszcze:
Hiszpania-Holandia, za ten zwrot akcji po pierwszej połowie i te kontry Holendrów! Początek końca dla mistrzów...
Finał Argentyna-Niemcy - mecz pod wysokim napięciem, walka do upadłego.
Niemcy-Ghana - świetne spotkanie Afrykanów, powrót Niemców z dalekiej podróży, wysokie tempo!
Holandia-Australia - pięć goli, prowadzenie Holandii, potem Australii, potem znów Holandii, bardzo otwarte spotkanie.

Ponadprzeciętnie podobały mi się też mecze Meksyk-Brazylia, Urugwaj-Anglia, Chorwacja-Meksyk, Francja-Szwajcaria, Brazylia-Niemcy oraz Holandia-Meksyk.
Największe nudy przeżywałem podczas spotkania Grecji z Japonią (0:0) -antyfutbol.

Najładniejsze gole - najbardziej podoba mi się gol Tima Cahilla na 1:1 w meczu Australia-Holandia. Wspaniała bramka.
Ponadto: Messi w meczu z Iranem (jakże on zakręcił tę piłkę!), Kolumbijczyk Rodriguez na 1:0 z Urugwajem, szczupak van Persiego na 1:1 z Hiszpanią, David Luiz z wolnego w meczu Brazylii z Kolumbią oraz intuicyjny strzał Luisa Suareza na 2:1 w meczu z Anglią.
Żaden z tych goli jednak nie dorównał strzałowi van Bronckhorsta sprzed czterech lat (półfinał Holandia-Urugwaj)...

c.d.n...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2014 07:37:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pozytywne zaskoczenia - w pierwszej kolejności oczywiście Meksyk. Drużyna, która ledwie zakwalifikowała się do turnieju, zagrała 4 bardzo dobre mecze a ich porażkę w 1/8 z Holandią muszę zaliczyć do niezasłużonych.
Do tej grupy zaliczam też Kolumbię (nie doceniałem jej), Kostarykę i Chile. A jak tu Algierii nie pochwalić?
Osobną kategorię stanowią USA i Australia - zespoły budzące sympatię swoją grą do przodu i fair (bez nurkowania, udawania, wymuszania).
Negatywne zaskoczenie - to mimo wszystko Rosja. Co prawda nie przewidywałem ich wyjścia z grupy, ale nie sądziłem że nie wyjdą w tak słabym stylu.
Ale bardzo in minus zaskoczyli mnie też Włosi (oprócz meczu z Anglią grali kompletnie bez pomysłu) i Hiszpanie - szczególnie w meczu z Chile, gdy walcząc o życie właściwie nie pokazali wiele godnego uwagi.
Bez zaskoczeń było w przypadku Korei Płd i Hondurasu - to były zdecydowanie najsłabsze zespoły MŚ.

Zawodnicy - nie jestem wcale przeciwnikiem nagrody dla Messiego. Choć gdyby dostał ją Robben też nie byłoby źle - Robbenowi zaszkodziły chyba te jego nurki w polu karnym.
Bardzo podobała mi się para holenderskich obrońców - Vlaar i de Vrij. W półfinale z Argentyną byli perfekcyjni (zmarnowany karny przez Vlaara to inna rzecz).
Wyróżniłbym jeszcze: Mascherano (absolutnie kluczowa postać defensywy argentyńskiej), Schuerrle (za każdym razem jak grał robił różnicę - to zresztą on asystował Goetzemu przy golu w finale), Neymara (póki grał to robił co trzeba dla Brazylii) i Benzemę (jedynego z drużyny Francji, który grał na poziomie "ponadgrupowym").
Bramkarze to osobna kategoria - Neuer faktycznie jest klasą sam w sobie. Ale i Navas z Kostaryki i Ochoa z Meksyku pokazali też bardzo wysokie umiejętności. Fatalnie za to wypadli Akfinfiejew i Casillas...
Z zawodników z pola bardzo blado i poniżej oczekiwań wypadli Balotelli, Cavani, Fred, w pewnym stopniu też C.Ronaldo i Sneijder.
Przy okazji warto wspomnieć o świetnych zawodnikach, dla których to był najprawdopodobniej ostatni Mundial. Zagrali lepiej lub gorzej, ale jeszcze zagrali - Andrea Pirlo (już nie ta forma, lecz parę przebłysków było), Diego Forlan (jak wyżej), Miroslav Klose (grał bardzo dobrze i główne cele osiągnął!), Daniel van Buyten (filar defensywy belgijskiej, wszystko ok), Mario Yepes (jak cała drużyna Kolumbii - bardzo dobry), Didier Drogba (dał WKS tyle ile mógł...), wreszcie Maxi Rodriguez (decydujący karny w półfinale z Holandią!)

c.d.n...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony śr, 16 lipca 2014 15:49:40 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2014 09:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Kurcze, długi post, a chyba w 100% się z nim zgadzam! :)
Dla mnie w ogóle Mascherano był w jakimś sensie objawieniem tego turnieju. W Barcelonie taki sobie, nie za bardzo solidny, ale to dlatego, że on tam chyba grał w zastępstwie środkowego obrońcy. W kadrze to coś zupełnie innego - zdecydowanie najlepszy defensywny pomocnik Mistrzostw, przodownik w statystykach podań i ich dokładności, a do tego fantastycznie wspierający swoją linię obrony - por. interwencja w polu karnym w meczu z Holandią, gdy chyba Robben już strzelał z lewej strony do bramki i raczej byłby gol, a Mascherano go dogonił (co samo w sobie już było niesamowite) i zablokował strzał czubkiem stopy tak, jakby nagle w ułamku sekundy zapuścił sobie o 30cm dłuższą nogę. Niewiarygodne :shock:

Negatywnym zaskoczeniem (choć czy aż tak wielkim?) była oczywiście Brazylia. Myślałem, że problemy skończyły się po znakomitym ćwierćfinale z Kolumbią, ale okazało się, że to był tylko przystanek przed przepaścią... Kolega, który też od zawsze kibicuje Canarinhos napisał mi w smsie po półfinale, że dobrze, że Oezil nie strzelił Brazylii gola, bo na 8:1 nie zasłużyła swoją historią mundialową. No, straszny turniej dla nich. Ciekaw jestem, czy zmienią kolory koszulek. Ostatnia zmiana była po "hańbie" czyli przegranej 2:1 w 1950 roku w finale z Urugwajem. Skoro tamto było hańbą, to jak nazwać te dwa ostatnie mecze...?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2014 09:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Masche w Barcelonie grał jako środkowy obrońca, to nie do końca jego pozycja biorąc pod uwagę niski wzrost. Teraz nowy trener Luis Enrique ma go ustawiać jako defensywnego pomocnika i liczę na jego grę podobną jak na mundialu. Dla mnie to najlepszy zawodnik mistrzostw.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2014 10:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Właściwie każda akcja Argentyny przechodziła przez niego. Tylko bramek nie strzela (w Barcelonie chyba żadnej, w całej karierze zaledwie kilka) i stąd raczej nikt mu nie da nagrody ani złotej piłki. Ale dzięki niemu mogą strzelać Messi, Di Maria, Neymar, nawet Busquets. Dla mnie też Javier jest zawodnikiem tego Mundialu.

A najlepszy trener? Trudno to może ocenić, ale dla mnie wyglądało to tak:
1. Jorge Luis Pinto (Kostaryka) - co tu dużo mówić. Jego drużyna, właściwie bez gwiazd, wygrała grupę śmierci po dwóch kolejkach (!!!), potem przeszła 1/8 i poległa dopiero o włos w karnych z brązowym medalistą mistrzostw. Jakieś pytania?
2. Miguel Herrera (Meksyk)/Luis van Gaal (Holandia) - Meksykanin - za to, o czy pisał Arasek - że zrobił klasową drużynę ze zbieraniny nieporadnych gamoni, którzy fuksem dotarli w ogóle na Mundial. Dla mnie Meksyk po fazie grupowej był naprawdę jednym z poważniejszych kandydatów do co najmniej półfinałów. Van Gaal - klasa, najlepszy holenderski trener, jakiego znam
3. (Jednak!) Alejandro Sabella (Argentyna) - wiadomo, co o nim myślałem, ale odszczekuję i to z przyjemnością. ŻADNA, nawet najgenialniejsza drużyna sama by się tak nie poukładała, zwłaszcza, że półfinał i finał przyszło im grać bez podstawowego zawodnika (Di Marii). Sabella wykonał kawał świetnej roboty, za kazdym razem ustawiał drużynę pod danego przeciwnika (zob. finał!!!, ale i półfinał z Holandią).

I może jeszcze Joachim Loew - ale to raczej za całokształt twórczości i za efekt, bo akurat na tym Mundialu - paradoksalnie - bardziej szarpał i szukał, niż budował. W tym sensie był przeciwieństwem Sabelli, a na pewno Pinto.

Peregrin Took pisze:
A to nie wiedziałeś? Chyba dobre kilka lat temu wybrali.


No właśnie nie. Słyszałem tylko, że były jaja i korupcja z wyborem Kataru. Myślałem se - a niech tam Araby majo już ten móndial, a tu taka wiadomość. Naprawdę jestem zły. Niby blisko i może nawet można by pojechać, ale raczej będę bojkotować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2014 07:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Z trenerami zgadzam się w zupełności! Dodam jeszcze przegranych trenerów: Capello przede wszystkim, ale też Prandelli (jakby zatracił swoje motywacyjne natchnienia). Scolari ma pecha, bo sumie wyciągnął ze swojej drużyny i tak sporo, ale zostanie w pamięci jako ten co przegrał 1:7...

No to na koniec pierdoły z magla...
Prosty a jakże skuteczny pomysł z pianką! Skończyły się pingwinie kroczki muru gdy tylko sędzia się odwrócił. Jest krecha z pianki i nie ma bata!
Goal line - przynajmniej jeden raz (w meczu Francja-Honduras chyba...) ta technologia przyczyniła się do sprawiedliwości. Czekam na podobny system, który podpowie sędziemu liniowemu czy był spalony. Bo problem ze spalonymi stał się teraz główny. Kilku goli nie uznano, choć były zdobyte prawidłowo i odwrotnie.
Doping kibiców - nie było wuwuzeli! Doping jak trzeba, najbardziej podobali mi się kibice z Meksyku (to uuuuuaaaaaaaAAAAAAA!!!! - gdy bramkarz wybijał piłkę).
Osobnicy wbiegający na boisko - odnotowałem tylko dwóch. I wreszcie polski akcent - jeden z nich był naszym krajanem 8-)

Dziękuję za współpisanie i współczytanie! Następne mistrzostwa za 4 lata!
(ale też mnie irytuje że u kacapów... :? )

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2014 09:26:08 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
arasek pisze:
Doping jak trzeba, najbardziej podobali mi się kibice z Meksyku (to uuuuuaaaaaaaAAAAAAA!!!!


gwoli ścisłości oni nie krzyczą uuuuaaaa tylko 'puta!' (w mocno delikatnym tłumaczeniu 'dziwka') :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2014 09:49:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Motyla noga :roll:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lipca 2014 08:54:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ale to słabe :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lipca 2014 09:08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ale jakie swojskie :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lipca 2014 12:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
:)
Czyli co, po hiszpańsku, Władimir Kurwin, tak? :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lipca 2014 15:24:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Mistrzostwa, cholera, oglądałem dość pobieżnie. A na pewno nie z taką atencją, z jaką chciałbym.
Nie będę już podsumowywał bo wszystko zostało napisane, ale, państwo pozwolą, że się wtrącę - jedno chciałbym wyróżnić:

otoKarbalcy pisze:
interwencja w polu karnym w meczu z Holandią, gdy chyba Robben już strzelał z lewej strony do bramki i raczej byłby gol, a Mascherano go dogonił (co samo w sobie już było niesamowite) i zablokował strzał czubkiem stopy tak, jakby nagle w ułamku sekundy zapuścił sobie o 30cm dłuższą nogę. Niewiarygodne


Otóż to - przepiękna i arcyskuteczna interwencja w momencie, kiedy byłem przekonany, że bramka dla Holendrów jest pewna.
Zaryzykuję nawet, że to najpiękniejsza/najskuteczniejsza interwencja obrońcy w polu karnym jaką w życiu widziałem, duży szacunek dla Mascherano


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2014 15:28:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Pustka, c'nie? :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2014 22:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dobra pustka nie jest zła, daje popisać gdzie indziej ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group