Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 13:14:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 17:10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Minął tydzień.

Skończyła się żałoba, nie będzie juz więcej marszów, mszy na placach i zniczy wzdłuż alej Jana Pawła II.

Dzisiaj byłem na mszy "normalnej" - po raz pierwszy od nie wiem, jak dawna, bo zobaczcie, że Papież umarł już w pierwszą sobotę po Wielkanocy. Więc wcześniej rezurekcja, a wcześniej Triduum Paschalne, a wcześniej jeszcze akurat u mnie były rekolekcje. Dopiero dzisiaj właśnie taka niby zwykła msza - ale ludzi jakby więcej? Przez ostatnie cztery tygodnie żyłem modlitwą ... nie trzeba być szczególnie przenikliwym, żeby widzieć, że to jest dobre życie.

A ostatni tydzień - to był Błogosławiony Tydzień. I jeden z najintensywniejszych w moim życiu. Intensywny zresztą bardziej w środku mnie, niż tym, co robiłem na zewnątrz. I to niby było tylko 7 dni??! (nawet sześć, od sobotniego wieczora do piątkowego marszu)

Wszyscy pytają, co z tego zostanie w ludziach. Ja myślę, że dużo, bo przynajmniej zostanie pamięć, że można żyć inaczej. Ileż ja ludzi widziałem, którzy z niedowierzaniem i ścisniętym gardłem mówili, że to, co się dzieje dookoła - to wymyka się ich pojęciu, że nie znajdują słów.
Naprawdę myślę, ze na ten tydzień otworzyło się nam niebo; jeżeli sami nie zabijemy w sobie wiary w ten cud, to ona da siłę nawet na wiele lat. Choćby i wszystko wróciło do bylejakości.

Zacznijmy od siebie. Na sobie też pewnie będziemy zmuszeni skończyć. Jak napisałem gdzie indziej, widzę naukę z cierpienia Papieża również dla nas, młodych ludzi, którym śmierć i choroba jeszcze w oczy nie zaglądają. Przyjdzie jednak cierpienie świata, tego świata, który na te błogosławione dni stał się jakby nie z tego świata. Stawmy mu czoła tak, jak stawaliśmy w te dni przed ołtarzami czy na ulicach, a wcześniej podczas pielgrzymek papieskich: z poczuciem, że ten człowiek obok mnie jest bratem; może czasem kiepskim, ale bratem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 17:19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Schodzimy z Góry Tabor i wracamy do codzienności...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 22:21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Wszyscy pytają, co z tego zostanie w ludziach. Ja myślę, że dużo, bo przynajmniej zostanie pamięć, że można żyć inaczej.


Też tak myślę. Nie mam złudzeń - oczywistą jest sprawą, że w "normalnym" życiu nie będzie tak, jak przez ten ostatni tydzień. Ale pozostanie pamięć właśnie - przypominanie sobie tego czasu, kiedy myśli były skupione wyłącznie na sprawach najważniejszych. I to bardzo dobrze mieć takie wspomnienia, dobrze mieć do czego wracać i za czym tęsknić.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 kwietnia 2005 22:23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
jestem Twojego zdania Moniko

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2005 00:36:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Cytat:
Schodzimy z Góry Tabor i wracamy do codzienności...

miałem też inne skojarzenie, antyczne - z igrzyskami olimpijskimi, na czas których ustawały wszystkie waśnie i wszyscy byli razem; potem znowu się bili, ale jednak potrafili uszanować igrzyska

i historia im to zapamiętała

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2005 07:33:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 07 kwietnia 2005 15:02:32
Posty: 147
Skąd: Krotoszyn
Crazy pisze:
wszyscy byli razem; potem znowu się bili, ale jednak potrafili uszanować igrzyska


Dla mnie to jakby fałszywe :roll:

Ale zgadzam się z tym, że na pewno będzie teraz inaczej... Nie wiem, jak... ale inaczej...

_________________
"Świat to dobre miejsce. Warto o niego walczyć."
- Zgadzam się z tym drugim.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2005 18:28:12 

Rejestracja:
pn, 14 marca 2005 20:31:45
Posty: 12
Skąd: Kraków/Jaworzno
Crazy zgadzam się z większością Twoich slów i mam podobne refleksje z minionego tygodnia.Ale cieszę się,że w tym niezwyklym,choć smutnym czasie moglam być w Krakowie.Chociaż żaloba minęla i niby wszystko wraca do normalnego,codziennego życia,to ciągle ludzie przychodzą pod Papieskie Okno pod Kurię i nadal czuć niesamowitą atmosferę wśród ludzi.Ja osobiście wiem,że moje życie nie będzie już takie samo,a wydarzenia minionego tygodnia na zawsze pozostaną w mojej psychice i nigdy nie zapomnę chwil spędzonych pod Kurią na nocnych czuwaniach,Mszy na Bloniach i w Lagiewnikach.Tylko zagraniczni dziennikarze nie mogli pojąć co się dzieje.A to poprostu wielka sila modlitwy,która w ostatnich dniach zmienila życie wielu ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2005 00:42:19 
W ostanim czasie w mediach było wiele Jego słów
Słów które przecież i wczesniej brzmiały,
choć głośne, to słabo się przebijały do dusz:

Bracia Starsi Żydzi, szczep apostolski
Rodzina niePlanowana i nie jednopłciowa,
Miłość nie krew do Muzułmanów,
Polityka w cieniu Wiary,
Wybaczenie słabości, lecz nie ich usprawiedliwenie,
Ciągłe pamiętanie o słabszych i biedniejszych i im pomoc
Nakłanianie do poszukiwania wolnosci w Panu
Nieustająca prośba o wybaczenie za własne, tak pojedyncze, jak zbiorowe, grzechy

Biło w serca jak w dzwon.
Chciałbym by wciąż dzwoniło, u wszystkich
choć sam już uciekam przed krzyżem


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2005 01:05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Crazy pisze:
jak stawaliśmy w te dni przed ołtarzami czy na ulicach, a wcześniej podczas pielgrzymek papieskich: z poczuciem, że ten człowiek obok mnie jest bratem

myślałem dzisiaj o tym
przyszedł pierwszy właściwie dzień od czasów tamtego tygodnia, kiedy zaganianie codzienne mnie przerosło, chodziłem wściekły i wkurzony na syf dookoła ... ech, znacie to wszyscy ...
kulminacją była podróż do urzędu skarbowego, potworny tłok, kolejki do niewiadomo czego, nic się nie da znaleźć, a wcześniej na ulicach omijanie (rowerem) korków i rozkopów na drodze, i unikanie policji, bo łamałem przepisy - wparowałem więc do urzędu z bluzgiem na ustach i ... jakoś się zatrzymałem. Przypomniał mi się papież i jego ciche ale wytrwałe znoszenie cierpienia, godność w najgorszych momentach. Zrobiło mi się głupio. I bluzg sam sie schował.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2005 03:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
[quote="Crazy"]jakoś się zatrzymałem. Przypomniał mi się papież i jego ciche ale wytrwałe znoszenie cierpienia, godność w najgorszych momentach. Zrobiło mi się głupio. I bluzg sam sie schował.[/quote............ :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 kwietnia 2005 12:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:20:53
Posty: 25
Cichość cierpienia była zawsze dla mnie porywająca.. /niezłe zestawienie cichości z żywiołem porywania:)/...
Ten czas chwili zatrzymania.. Nie obcy mi, bo tak moje życie wybrało.. Ale było trochę raźniej i choć przez chwilę mimo wszystko Cieplej Jakoś.. Dobra choć taka chwila.. Namiastka taka..
8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 08:03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Crazy podziwiam. Ja ostatnimi dniami wkurzam się strasznie na moich klientów, szefa, niektórych ludzi w pracy i jakoś nie potrafię się przełamać. Trzeba próbować...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group