Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 19:56:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 628, 629, 630, 631, 632, 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 21 czerwca 2023 17:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Ja uważam, że problemem jest, że nie mamy drużyny. Drużyny nie w sensie 11 (czy 16 czy 26) niezłych piłkarzy - bo to mamy od lat - ale takiej naprawdę Drużyny przez duże D, zarówno pod względem psychologii grupy - jej wartości, hierarchii, podziału ról i zadań - ale też czysto taktycznym czy ogólnie związanym z grą: pewnych automatyzmów, reakcji na określone sytuacje, instynktownych umiejętności zarządzania meczem, jego tempem i temperaturą. Drużynę miał Adam Nawalka, który dość długo ja budował, ale zwróćmy uwagę - w końcu dobrał ją wzorowo, uzupełniając luki między gwiazdami, graczami mniej docenianymi, mniej imponującymi, którzy jednak byli idealnymi ogniwami tej konstrukcji. I działało to bardzo fajnie, aż pewna formuła się wyczerpała, a trener nie poradził sobie z tą sytuacją. Brzęczek wprowadził do reprezentacji kilka nowych osób, dość gładko przeszedł łatwe eliminacje do Euro, ale to było łatanie na bieżąco, działanie z dnia na dzień, bez jakiejś spójnej wizji i pomysłu, wystarczające do tego, żeby tylko wypełniać określone minimum. Sousa miał wizję i dużo świetnych pomysłów, które mogły przynieść owoce - ale paradoksem jest fakt, że taki trener, człowiek, który zdiagnozował problemy tej kadry i chcial się przez to przeryć, wywrócić do góry nogami i zbudować od zera, dostał te robotę jako strażak, dwa zgrupowania przed Euro, co nie mogło się udać (tam było z meczu na meczu widać, że oni coraz lepiej łapią ten pomysł na grę, ale zabanglało dopiero na Anglii) - a jak już coś zaczęło się wyłaniać, to wiadomo, wyjebał do Brazylii i cześć. Szkoda, bo trenerem jest swietnym, zawazyly inne cechy jego charakteru, niestety. A potem wszedł Michniewicz, który próbował tylko uratować co się da i uznał, że najlepiej dać cala wstecz, byle ugrać cokolwiek (co oczywiście było jakos tam uzasadnione). W każdym razie w wyniku tych perturbacji nie mieliśmy nigdy Drużyny - mieliśmy różne zlepki różnych osób, z których czesc się powtarzała, część pojawiała, część znikała, którzy raz mieli grać tak, a raz srak (w ciagu 1,5 roku zagralismy dwa turnieje, ktore pod względem pomyslu na gre byly swoja zupelna przeciwnościa!), i żadnej spójności w tym nie było. A że potencjał mamy jaki mamy - skład jest niezły, ale wystarczą 2-3 kontuzje czy 2 pilkarzy, którzy mają gorszy sezon i trener musi jakikolwiek zalążek koncepcji, jaki ma, wywalać do kosza. A polski pilkarz jest chimeryczny - nam od dawna zdarzały się akcje, że świetnie gramy z jakas trudniejsza drużyną i mamy problemy z underdogami. Wydaje mi sie, ze mental tam jest slaby, ze brakuje w tej grupie jakiejkolwiek odwagi czy ognia, i to najwieksza wada tej generacji - natomiast ten caly chaos sprawil, ze te zle cechy powiekszyly sie razy sto. W wyniku tych całych perturbacji zrobił się taki burdel, takie koszmarne pomieszanie z poplątaniem, że w końcu musiało kiedyś to szambo wybić - i wybiło akurat teraz.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2023 11:53:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
A tymczasem sytuacja rzadka - wszystkie polskie kluby pucharowe przeszły swoich rywali w komplecie. Nawet Legia jakoś wymęczyła 3:2 z Kazachami.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2023 13:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Troche dziwnie mi się do tego (jako kibicowi Widzewa) przyznać, ale zeszłoroczna przygoda Lecha w Europie sprawiła, że bardzo mocno polubiłem te drużynę, a wręcz w tej Lidze Konferencji trochę dawała mi ten rodzaj uczuć i emocji, które chciałbym dostawać od reprezentacji. Tak więc szczególnie za nich trzymam kciuki (chociaż będzie cholernie trudno), za sukces nowych transferów, za eksplozje talentu uwielbianego przeze mnie Marchewy. Tyle o Lechu. A za te eliminacje brawa dla Rakowa, dwumecz z Karabachem pod koniec trochę stylu Wembley 73, ale to wielka sprawa, ze pokonali etatowego pogromcę naszych drużyn.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2023 12:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
No i zaczęły się schody. Lech i Raków pewnie przejdą dalej, choć nie będzie łatwo po 2:1 u siebie. Ale Legii już raczej nie widzę, chyba że zagrają mecz kwartału w Wiedniu.
Pogoń to już raczej humoreska :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2023 12:50:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Fajny ten bezpapszunowy Raków. Myślałem, że będzie ciężko, ale zyskali jakiś nowy luz i polot, bez utraty większości dawnych atutów. I widać, że ambitna drużyna, chce grać w piłkę, a nie zabijać mecze.

Lech pechowy. Z przebiegu meczu to powinno być jeszcze wyższe zwycięstwo, ale raz wpadło w inną stronę niż powinno. Taki sport.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 sierpnia 2023 03:57:05 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 19:42:38
Posty: 272
Lechia wczoraj pierwsze zwycięstwo u siebie. Ze Zniczem, nie było łatwo, ale jest promyk nadziei na lepsze jutro. Drużyna jest w budowie i każde 3 pkt. są na wagę złota. Ta I liga będzie nieprzewidywalna a zarazem wyrównana u góry tak sądzę. Fajnie gdyby w maju Lechia biłaby się bezpośrednio o ekstraklasę :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2023 14:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
Troche dziwnie mi się do tego (jako kibicowi Widzewa) przyznać, ale zeszłoroczna przygoda Lecha w Europie sprawiła, że bardzo mocno polubiłem te drużynę, a wręcz w tej Lidze Konferencji trochę dawała mi ten rodzaj uczuć i emocji, które chciałbym dostawać od reprezentacji. Tak więc szczególnie za nich trzymam kciuki (chociaż będzie cholernie trudno), za sukces nowych transferów, za eksplozje talentu uwielbianego przeze mnie Marchewy. Tyle o Lechu.


Hehe. No i Lech pokonany przez to, co było (mówiąc ironicznie) solą ekstraklasy: starych Słowaków. Co jest z tą drużyną, jakieś błędy w przygotowaniu fizycznym? Grać w piłkę umieją, a wyglądali jak śnięte ryby w ostatnich meczach. Można powiedzieć - faktycznie dostałem od nich ten rodzaj uczuć i emocji, jaki dostaję od reprezentacji :twisted:

Raków walczy o Ligę Mistrzów. Ta Kopenhaga miała być niby tak trudnym rywalem, a wyszło, że gra się z nimi tak samo jak z poprzednimi - tyle, że nasze chłopaki pechowo straciły bramę. Szkoda.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2023 14:21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
Raków walczy o Ligę Mistrzów. Ta Kopenhaga miała być niby tak trudnym rywalem, a wyszło, że gra się z nimi tak samo jak z poprzednimi -
Nie oglądałem meczu, ale komentarz kumpla był taki: Smutne jest to, że któraś z tych dwóch drużyn zagra w Lidze Mistrzów. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2023 14:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Dla Rakowa lepiej by było aby teraz odpadli. W LE mogą namieszać w fazie grupowej, jak Lech w ubiegłym sezonie. W LM będą dostarczycielem punktów jak drużyny typu Dinamo Zagrzeb. 1 punkt, stosunek bramek 2:14 i tym podobne...

Co do Lecha to nie mam słów... Nie wiem co się stało z tą ekipą.
W meczu rewanżowym z Trnavą miałem złe przeczucia już po kwadransie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2023 11:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Wczorajszy mecz w Tiranie był jeszcze gorszym doświadczeniem niż ten w Kiszyniowie. Wówczas można jeszcze było można zwalić na zbytnie rozluźnienie przy 2:0, mecz życia kilku Mołdawian, błąd w środku pola Zielińskiego na 2:1 który pewnie zdarza mu się raz na 3 lata... taka kumulacja.
Ale wczoraj wszystko wyglądało już bardzo źle. Nawet ten nieuznany gol był przecież wynikiem przypadkowego bilardu w polu karnym (po złym w sumie dośrodkowaniu), a nie przemyślanej akcji.
Ta ekipa grała wczoraj tak jakby się ze sobą (i z trenerem) męczyli. Lewandowski grał wręcz na fochu, na zasadzie "jestem obecny i tyle". Powoli marnują się talenty Skórasia i Kamińskiego, na grę których nie ma pomysłu. Grosicki a szczególnie Krychowiak to już przeszłość i chyba każdy gołym okiem to widzi.
A Santos naprawdę sprawia wrażenie człowieka, który chciał do emerytury spokojnie poprowadzić średnią drużynę, wyjść z grupy na ME i mieć alibi że na tyle nas obecnie stać. A tu trafił do takiego burdelu, że teraz boleśnie (ten ból wręcz widać na jego twarzy) zastanawia się po jakiego grzyba się w ogóle zdecydował.
Paradoksalnie, ja bym był za zostawieniem Santosa to końca eliminacji. Albo to się zakończy zupełną klapą i wtedy wiadomo, wylot i jakaś zupełna rewolucja albo jednak jakoś uda się im w koszmarnym stylu przejść baraże. I wtedy podziękować Santosowi już tak na spokojnie i zatrudnić jakiegoś młodego freaka typu Szulczek z Warty Poznań albo nawet tego Papszuna. Z Sousą taki numer niedługo przed ME się nie udał, ale może tym razem?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2023 15:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Moim zdaniem chyba te eliminacje to był właśnie moment na uderzenie piorunem, oddzielenie przeszłości grubą linią, ruch ala właśnie Sousa (który jawi mi się coraz lepszym i mądrzejszym trenerem z biegiem czasu) w 2021, czyli próbę przebudowy kadry. Myślę, że zapłacilibyśmy punktami tu i tam za odwagę, ale jakoś czuję, że zrobilibyśmy paradoksalnie lepszy wynik niż teraz. A Santos jest w tej pracy jakiś...niezdecydowany i niepewny. Tak jakby chciał bardzo zrobić wszystko ostrożnie, powoli, na spokojnie, więc w sumie robi dwa kroki w tył po kroku do przodu. Kompletnym podsumowaniem tego był powrót Grosickiego i Krychowiaka do kadry. Ten pierwszy wysłał do Lewandowskiego sms-a, że wraca by mu pomagać, po czym na boisku potrzeba było 5 sekund jego obecności, żeby Albania mogła strzelić gola na 0:2. Z kolei Krychowiak, to NAJBARDZIEJ LOSOWY występ zawodowego piłkarza, jaki od dawna widziałem, jakieś podania do nikogo, ni to podania, ni to strzały, decyzje, które sprawiają wrażenie jakby był po trzech piwkach, dramat.

Cytat:
Powoli marnują się talenty Skórasia i Kamińskiego, na grę których nie ma pomysłu.


Dawidowicza, Kozłowskiego (sprawdzali się w tej reprezentacji świetnie, cały czas ława), Slisza (nie wiem czy by był dobry w ramach reprezentacji, ale na pewno lepszy od Krychowiaka, cały czas ława) + kilku starszych, na których nie ma pomysłu.

Cytat:
błąd w środku pola Zielińskiego na 2:1 który pewnie zdarza mu się raz na 3 lata...


Inaczej. Trochę częściej, w Napoli miewa podobne wtopy (co chyba nie wynika ze stresu, ile właśnie z nadmiernego luzu). Tyle, że w dobrze funkcjonującej drużynie na jeden taki błąd przypada 38 świetnych podań. A w Polsce on nawet nie ma komu podać, dosłownie koledzy się chowają, więc wybiera zawsze najmniejsze zło.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2023 17:59:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
W każdym razie Albania pomściła Wyspy Owcze! Liczyłem, że te wygrają i w sumie chyba nie było daleko.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2023 18:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Liczyłem, że te wygrają i w sumie chyba nie było daleko.
Z nami? No jednak było daleko. Strzelali coś?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2023 21:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Była niezła wrzuta z prawej i celny strzał głową jakos przed 20 minutą. No i potem jeden gosc z Wysp Owczych położył Kędziorę na dupie (swoją drogą Tomek Kędziora od drugiej połowy z Mołdawia do końca Albanii dramatyczny, jakieś podania typu PIERDUT w dal), wykiwał Skorasia, ale na szczęście kolejna instancja naszej obrony (Bednarek?) wywaliła piłę hen daleko i udało się uniknąć strzału 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 września 2023 10:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
No i znowu wybieramy selekcjonera. Przyznam, że liczę na Papszuna, choć oczywiście mam za mało danych, żeby ocenić czy jakość jego pracy w klubie przełoży się na reprezentację. Probierz wydaje mi się lekko mrocznym pomysłem.

Pół żartem, pół serio: przez to, że ta reprezentacja miała tyle przygód, to nowy selekcjoner ma świetny materiał do analizy. Wie jak Polska gra kiedy jest proaktywna (Sousa) i kiedy jest skrajnie reaktywna (Michniewicz), kiedy ma trójkę w obronie i czwórkę w obronie, kiedy gra ze słabiakami i mocnymi. I od razu zdefiniowane czego NIE robić i na co uważać, kto nie pęka na robocie, a kto robi szkolne błędy. Może to i dobrze, jest z czego robić to co w polskiej piłce jest najważniejszym działaniem - wyciągać wnioski po katastrofie 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 628, 629, 630, 631, 632, 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group