Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:08:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 15 września 2019 19:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
...od dawna już dziękuję za staruszki z którymi mogę uczestniczyć we Mszy Św..... gdybym miał więcej odwagi, uściskałbym każdą po wyjściu...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 września 2019 20:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Pietruszka pisze:
...od dawna już dziękuję za staruszki z którymi mogę uczestniczyć we Mszy Św..... gdybym miał więcej odwagi, uściskałbym każdą po wyjściu...


:D

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 13:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzisiaj liturgia słowa złożona z tekstów, które lepiej znam, gdy są śpiewane...

Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść...

... w cieniu Twych skrzydeł wołam radośnie

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 16:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Czyli wątek zatoczył koło!
PS. a mnie lektury zaorały. Reality check, level 100.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2020 17:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
zasada pisze:
wątek zatoczył koło!


o kurcze rzeczywiście :shock:

ale wtedy było kazanie jednogwiazdkowe, zaś dziś bardzo podobało mi się, co mówił ksiądz, księdzu zaś bardzo podobało się, co mówił Jeremiasz. Ksiądz miał, zdaje się, skłonności językowe, bo narzekał na polskie tłumaczenie i co i raz nawiązywał do tego, jakie słowo było użyte w oryginale i że to wszystko jest nawet jeszcze mocniejsze. "Ujarzmiłeś mnie i przemogłeś - a tam jest słowo xxx, które właściwie znaczy: zgwałciłeś!". Omamiłeś mnie i zgwałciłeś! A jednak...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2021 21:12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Byłem dzisiaj po raz pierwszy w życiu na nabożeństwie Drogi Światła. Nasza parafia postanowiła organizować je co tydzień w okresie wielkanocnym, w piątki po wieczornej Mszy. Nabożeństwo było wspaniale przygotowane i pewnie dzięki temu łatwiej było je głęboko przeżyć... w każdym razie niezwykle mi się podobało i zamierzam jeszcze je nie raz odwiedzić. Pomijając jednak wrażenia, powiedzmy, estetyczno-artystyczne, najbardziej przemawia do mnie sam pomysł i jego niewątpliwa potrzeba, przynajmniej dla mnie. Mówi o tym biskup Ryś:

Cytat:
Nasza pobożność wielkopostna jest rozbudowana; także bardzo emocjonalna. Tak naprawdę idea tych 40 dni jest jednak taka, że musimy w Wigilię Paschalną odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne, tzn. odkryć w sobie zmartwychwstanie Jezusa. Istnieje niebezpieczeństwo, że gdy skoncentrujemy się na samym Wielkim Poście, to nie poprowadzi nas do tego, co jest istotą chrześcijaństwa - doświadczania żywego Jezusa, tego że On jest Kimś żywym w moim życiu. (...) Pamiętać musimy, że to Wielkanoc jest najważniejszym wydarzeniem chrześcijańskim, a Pascha absolutnym centrum naszej wiary. Tak więc te 50 dni od zmartwychwstania powinny być jednym wielkim świętem. Tymczasem nie wyraża się to za bardzo w naszej pobożności.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 kwietnia 2023 22:49:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nabożeństwa Drogi Światła u nas w parafii trwają i bardzo na nie zapraszam. Wszystko, co powyżej napisane, pozostaje w pełni aktualne. U mnie jest lekki kłopot, ponieważ akurat wtedy trwa jeszcze próba mojego chóru... Ale 5 maja na pewno pójdę.

Tymczasem dzisiaj w kościele chyba po raz pierwszy usłyszałem 6 zwrotkę "Otrzyjcie już łzy...", która mówi o sprawach emausowych:

Do Emaus dwaj uczniowie idący smutnie srodze,
Zatopieni z Nim w rozmowie, nie poznali Go w drodze,

Aż gdy chleb im błogosławił
I tak zdumionych zostawił. Alleluja...


Trzeba mocno rozciągnąć Ema-a-aus, a potem wszystko się idealnie zgadza :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 kwietnia 2023 20:05:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
U mnie w kościele wczoraj jedno z najgłupszych kazań, jakie w życiu słyszałam.
Ksiądz całkiem na poważnie wywodził, że katolikowi czytanie Pisma Świętego nie jest do niczego potrzebne.
Stary Testament to już kompletna strata czasu, Nowy można, ale nie trzeba. Jak ktoś chce pogłębić wiarę, to najlepiej, żeby sobie poczytał Katechizm... :roll:

Za to dziś... mimo uroczystości kościół był prawie pusty, echo szło nieziemsko. Przed Komunią ksiądz otworzył tabernakulum z klucza. Po kościele rozszedł się taki dźwięk, że miałam ciary. Uważam, że to powinno być obowiązkowym stałym elementem liturgii - ten właśnie dźwięk odpowiednio nagłośniony!
Dźwięk otwierającego się Skarbca zawierającego najcenniejszy Skarb, który za chwilę zostanie rozdany zgromadzonym wiernym. Jaką to robi atmosferę oczekiwania niesamowitą! Czad!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group