Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 05:49:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 03 września 2015 16:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Jakos ekskomunika nie robi na mnie wrazenia.
Wystarczy byc po rozwodzie by zostac wylkuczonym .
Nikt nie zabroni wierzyc w Boga.

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 17:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Papuszaa pisze:
Nikt nie zabroni wierzyc w Boga.


I nikt nie zabrania.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 22:16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Pietruszka pisze:
a widziałabyś problem w uczestnictwie w teoretycznym kółku etycznym, które w praktyce zaprzecza Objawieniu?


Jeśli o mnie chodzi, to - jeśli zaprzeczenie Objawieniu byłoby celem tego kółka, widziałabym w tym problem.

Ale z tego artykułu nic takiego nie wynikało.

Jeżeli natomiast kółko składałoby się po prostu z osób wywodzących się z różnych wiar, tudzież niewierzących - a jego celem byłoby ustalenie pewnych wspólnych dla wszystkich jego uczestników wartości humanitarnych, i z oczywistych względów obowiązywały by w nim zasady wzajemnej tolerancji, a Objawienie nie mogłoby być argumentem w dyskusji - no bo jaki to argument dla np. ateisty? czy buddysty? - to co złego w uczestnictwie w takim kółku? Kościół też podejmuje dialog ekumeniczny z innymi religiami - nie po to, żeby pokazać 'A właśnie, że to my mamy rację!', tylko żeby szukać wspólnych wartości.

(przy czym ja na te dialogi ekumeniczne z innymi religiami dość krzywo patrzę jednak, ale to temat na inną dyskusję...)

Papuszaa pisze:
Wystarczy byc po rozwodzie by zostac wylkuczonym .

Nie wystarczy.
Jeśli ktoś jest po rozwodzie, ale nie wstępuje w nowy związek, może normalnie dostać rozgrzeszenie i przyjmować Komunię.
Bycie w związku niesakramentalnym też nie powoduje całkowitego wykluczenia z Kościoła, choć uniemożliwia pełną jedność z nim.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 22:36:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Fengari pisze:
Jeżeli natomiast kółko składałoby się po prostu z osób wywodzących się z różnych wiar, tudzież niewierzących - a jego celem byłoby ustalenie pewnych wspólnych dla wszystkich jego uczestników wartości humanitarnych, i z oczywistych względów obowiązywały by w nim zasady wzajemnej tolerancji, a Objawienie nie mogłoby być argumentem w dyskusji


Niestety, nie jest to charakterystyka masonerii.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 22:44:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Ok, ale opieram się tu tylko na informacjach z tamtego artykułu, który stawia masonerię w dość niewinnym świetle. Z założenia miał ją oskarżać, w praktyce wybiela.
Takie kwiatki wychodzą, jak się owija w bawełnę i krąży wokół tematu, bojąc się nazwać rzeczy po imieniu i uderzyć w sedno. Taki jest ten artykuł i przytoczone w nim argumenty.

W każdym razie, jak już wspomniałam, zawsze byłam przekonana, że masoneria jest jedna i jej celem jest walka z Kościołem. A tu się okazuje, że masonerie są różne, w tym nawet jakieś chrześcijańskie. Swoją drogą ciekawa jestem bardzo, na czym właściwie polegają te ostatnie...?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 23:08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pietruszka pisze:
charakterystyka masonerii.
...przypominają mi się zaraz pasjonujące wpisy Peta o lotnisku w Denver i o kulcie sowy...

viewtopic.php?f=4&t=3951 :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 09:22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym jednak nie używał pojęcia chrześcijańska masoneria, nie mówiąc już o obraźliwym i mającym się nijak do rzeczywistości określeniu Opus Dei mianem katolickiej masonerii. Gdy słyszę masoneria, to pierwszym skojarzeniem (poza "Popiołami" Żeromskiego) jest Wandea jako masońskie pole eksperymentów we wprowadzaniu w czyn wolności, równości i braterstwa.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 09:49:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Fengari pisze:
Jeśli ktoś jest po rozwodzie, ale nie wstępuje w nowy związek, może normalnie dostać rozgrzeszenie i przyjmować Komunię.


Ludzie zakładają nowe związki , których rodzą się dzieci i wówczas jest już "problem".
Co jest przyczyną nie chęci do kościoła.

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 11:41:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ale może w ogóle ślub kościelny to "problem" ??? po co mówić ,że cię nie opuszczę aż do śmierci... itd...itp....jeszcze "problemy" później będą :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 17:55:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Papuszaa pisze:
Ludzie zakładają nowe związki , których rodzą się dzieci i wówczas jest już "problem".
Co jest przyczyną nie chęci do kościoła.

Temat rozwodów i związków niesakramentalnych niełatwy.
Niemniej jednak najwięcej wiernych tracą i największymi pustkami świecą postępowe Kościoły na zachodzie, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom liberalnych wiernych...

Miki pisze:
Ja bym jednak nie używał pojęcia chrześcijańska masoneria, nie mówiąc już o obraźliwym i mającym się nijak do rzeczywistości określeniu Opus Dei mianem katolickiej masonerii.

A ja w tym momencie całkiem serio spytam - jaka jest właściwie definicja masonerii?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 19:17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
To moze z innej manki :
Koscol Polsko -Katolicki zrzesza wokol siebie nie tylko osoby "zyjace w grzechu " jak rowniez bylych ksiezy; ktorzy porzucili kaplanstwo.
Pytanie : Po Co przyjmowac swiecenia by miec "problemy"?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 19:35:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Papuszaa pisze:
Koscol Polsko -Katolicki zrzesza wokol siebie nie tylko osoby "zyjace w grzechu " jak rowniez bylych ksiezy; ktorzy porzucili kaplanstwo.
Pytanie : Po Co przyjmowac swiecenia by miec "problemy"?


Nic z tego nie rozumiem. :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 20:00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
też trochę nie załapałam :D

mnie troszkę dziwi że niektórzy moi znajomi wierzą że papież pozwoli rozwodnikom ( tym żyjącym już z kimś innym) przyjmować komunię. Przecież to nie jest możliwe i nawet papież tego nie zmieni. Tak już jest. I nie ma to niczego wspólnego z zacofaniem Kościoła. Był taki co się z tym nie mógł pogodzić - Henryk VIII - i sobie założył własny Kościół


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 20:32:32 
głównego wątku jak nie ogarniałam tak dalej nie ogarniam (o offtopach nie mówiąc ;) ale, że mój udział we wspólnotach jakiegokolwiek rodzaju jest, powiedzmy, bardziej niż wątpliwy to pewnie nie ma sensu zawracać sobie tym głowy.


Na górę
 
PostWysłany: śr, 09 września 2015 09:21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
elrond pisze:
...ale może w ogóle ślub kościelny to "problem" ??? po co mówić ,że cię nie opuszczę aż do śmierci... itd...itp....jeszcze "problemy" później będą :cry:


Na to mamy nową reformę:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-za-reforma-procesow-w-sprawie-stwierdzenia-niewaznosci-malzenstwa,wid,17830946,wiadomosc.html

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group