Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:17:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 17 kwietnia 2016 20:16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Dziś w kościele księdzu udało się przejęzyczenie. Mszę wraz z nim koncelebrował jeden młody wikary, a on mówi:
Ja modlę się w intencji ... (takiej i takiej), a ksiądz prałat, yyy, ksiądz Rafał modli się...

Ksiądz Rafał musiał fajnie się poczuć. :D Ale tylko schował głowę za pobożnie złożonymi rękoma, które nie wiedzieć czemu podniósł tak wysoko...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 11:42:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
pójście za Jezusem jest radykalizmem
każde nasze "ale" gdy chcemy zachować coś dla siebie
w istocie jest furtką na słabość, bylejakość

musimy być sprytni, tak jak wczoraj, niektórzy uczestnicy mszy w trakcie meczu Polaków
znali wynik przed zakończeniem nabożeństwa
tylko ten spryt trzeba wykorzystać by dostać się do nieba
he he

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 12:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
dzisiaj u nas na Dziesiątce o. znowu mówił żeby w czwartek o 18 trzymać różańce (i że wczoraj chyba nie za dobrze trzymaliśmy)

rozumiem, że to żart (albo żart z nutką powagi), ale jednak jakoś mnie to smuci, te niepotrzebne (a jakże żarliwe) modlitwy o wynik jakiegoś tam, nawet nie wiem jak ważnego, meczu

nie powiem, świetnie mi się oglądało wczoraj z otoKarem mecz, ale nigdy bym nawet nie pomyślał, żeby temu poświęcić jakąkolwiek uwagę duchową

ktoś mnie przekona, że różańce w czwartek mają sens?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 12:50:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Trzymanie różańca bez modlitwy na nim sensu nie ma ;) A co do sensu zaufania w tak błahych sprawach, to nie zaszkodzi, a Pan i tak uczyni, to co ma znaczenie i jest najlepsze.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 13:00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
OK, argument, że Bóg może wykorzystać głupią modlitwę dla swoich mądrych celów przekonuje mnie :)

(nie żeby wszystkie moje modlitwy były mądre ;))

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 13:02:40 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:47:01 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 13:12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Karolina pisze:
czyli Pan Bóg decyduje kto wygra mecz?

Konkretnie to Matka Boska. Np. w 1998 drużyna francuska modliła się do Matki Boskiej z Lourdes, a Brazylia do Matki Boskiej z Guadelupe. No i okazało się, która Matka Boska jest silniejsza. Teraz zobaczymy, czy ta z Fatimy, czy z Częstochowy.

Wiem, że w powyższym sarkazmie ocieram się o bluźnierstwa, ale przyznam, że mieszanie religii i polityki (a zwłaszcza kwestii narodowych) jest jedną z rzeczy,na które mam niski próg tolerancji.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 15:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Ja bym sobie takie rozważania rozciągnęła, jak na humanistkę-postmodernistkę przystało, na rzeczywistość moją zastaną, przede wszystkim zastaną na fejsbuku. Wbrew pozorom to nie jest wcale smieszne, jak powiedziałaby jedna z uczennic Crazy'ego, bowiem chodzi o próbę zmienienia tejże rzeczywistości na lepszą (bo nie na "dobrą" - do tego jeszcze dużo brakuje...).

Siedząc pomiędzy osobami, które mają bardzo różne poglądy społeczno-polityczne, które od wielu miesięcy czują potrzebę politykowania i zarzucania mnie rykoszetami swoich przekonań, pewności, wątpliwości, strachów, sporów i w ogóle piszą i piszą z wielkimi ładunkami emocji, czuję się coraz gorzej. Narasta we mnie lęk przed znajomymi, bo ktoś coś znowu napisze i będą się kłócić ludzie, których lubię. Będzie czasem sarkazm a czasem walenie na odlew, czasem strach, czasem szyderstwa.
Nasilenie zaangażowania okołopolitycznego i towarzyszące temu emocje sprawiły, że po pierwsze zaczęło mi się wydawać, że MUSZĘ się określić politycznie (a to zawsze stanowiło dla mnie problem) a po drugie, że większość znajomych sie określiła i że pogłebiły sie podziały, pojawiły niechęci i w ogóle nasza narodowa kłótnia wpłynęła na moje podwórko.
Crazy, słusznie niewątpliwie, widząc, jak bardzo męczą mnie te sprawy, proponował wypisanie się z FB, ale nie umiałam się na razie na to zdobyć.

I w ostatnim czasie wydarzyły się dwie rzeczy. Najpierw niesamowity koncert Glena Hansarda, który opisałam na swoim profilu a teraz seria udanych meczów reprezentacji Polski.
Doświadczyłam bezpośrednio na sobie, że sztuka (muzyka, koncert! - wcześniej może też Konkurs Chopinowski) i sport potrafią sprawić, że pojawia się Radość (ta sama, co jest iskrą bogów) a jak pojawia się radość, różnice, nienawiści, spory na chwilę bledną. Nie znikają, ale widać, że są inne drogi. Przeciwnicy i zwolennicy aborcji nie dogadają się - i już, ale okazuje się, że mogą razem się śmiać i ocierać łzy wzruszenia, że mogą skakać i brać się za ręce.
Dlatego tak, jestem za modlitwą za sukces Polaków. Żeby dać nam jeszcze jeden łyczek radości. I mi jeszcze jeden dzień, w którym i z konserwatywnej, i liberalnej, i katolickiej i antyklerykalnej strony będę widzieć gębę Błaszczykowskiego z wykrzyknikami wokół zdjęcia.
Wiem, że to nie załatwi problemów, nie "zasypie różnic", że nawet niektórych w ogóle wręcz zdenerwuje, ale wydaje mi się, że warto mieć w pamięci te chwile wspólnoty i lekkości w sercu. Kto wie, może komuś uda się je przywołać tuż przed tym, jak będzie chciał zalać znajomego jadem - przecież niedawno wrzeszczeliśmy razem "Polska, biało-czerwoni!". I nie zaleje.

A i tak będzie, co będzie - radości, które przeżyłam wraz z innymi do tej pory nikt już nie zabierze a kamień po kamieniu czy ziarnko do ziarnka albo kroplą, co drąży skałę, uda się trochę rozpogodzić nas, Polaków, naród wiecznie niezadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 16:49:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
generalnie zgadzam się z powyższymi spostrzeżeniami (dużo uwag boleśnie celnych), osobiście nie wierzę jednak w pojednanie narodowe na kanwie fudbolu

chciałbym się jednak mylić i może też dołożę w czwartek tagzwany dziesiątek :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 17:00:15 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:46:55 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 17:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Gero pisze:
nie wierzę jednak w pojednanie narodowe na kanwie fudbolu
to bardzo ważne - ja też nie wierzę i w ogóle nie o to chodzi... tylko o chwile radości, które są na serio wspólne dla wielu osób z różnych scen politycznych

Mam poczucie, że rzadko się szczerze z czegoś cieszymy wspólnie, rzadko się śmiejemy - fajnie byłoby pocieszyć się jeszcze w czwartek! Taka radość to jak podejmowanie decyzji o poranku, przynosi jakoś lepszy nastrój.
I tylko o to mi chodzi - żeby zmniejszyły się nawalanki a pojawiła radość.
Że to na chwilkę tylko - to oczywista. Ale z chwilek też można dużo ułożyć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 17:03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Pięknie napisane, Iza! Prawdę mówiąc bardzo lubię czytać takie posty - i tu i na FB. To taki feedback, bo nic mądrego nie napiszę.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 17:04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
racja! :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 17:10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Karolina pisze:
jak przegrają to będzie nieśmiertelna 'wina tuska', a jak wygrają to ekstaza wyznawców 'dobrej zmiany' :mrgreen:
właśnie nie do końca wiem, co zrobić z takimi wypowiedziami (dlatego też protestowałam po komentarzu Powsinogi) - że jeśli chłopaki wygrają, to i tak źle - hę?
Jeśli się uda, wolałabym się po prostu cieszyć jak dziecko.
Może coś w tym w ogóle jest - zbiorowe oglądanie udanego widowiska sportowego pozwala emocjonować się i cieszyć jak "za dzieciaka" jak to mawiał Boskey :> I tego się będę trzymać 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 czerwca 2016 18:41:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Powsinoga pisze:
obejrzałem drugi mecz Polaków /wpierw Ukraina/
i powiem krótko słaba piłka


elsea pisze:
właśnie nie do końca wiem, co zrobić z takimi wypowiedziami (dlatego też protestowałam po komentarzu Powsinogi) - że jeśli chłopaki wygrają, to i tak źle - hę?


muszę zaprotestować
moja ocena, że mecze są słabe nie implikuje, że się nie cieszę

duma i radość z sukcesów sportowych Polaków jest oczywistym składnikiem wspólnotowości, ale też jednym z wielu i dla mnie nie najważniejszym

dodam, że jestem o wiele bardziej kibicem siatkarzy i szczypiornistów
za walkę i styl /czego w piłce mi brakuje/

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group