Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:26:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 10:19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Powsinoga pisze:
posłucham w wolnej chwili

wcześniej trzymałem się z daleka, a ostatnie sobie podsłuchuję
trochę gaduła, jedzie po bandzie, ale tak jak Papież Franciszek, nie moralizuje i mówi o żywej wierze
jest to kościół otwarty i przygarniający, wychodzący do ludzi

no i o. Szustak ma charyzmat Słowa, zdecydowanie


Ja zacząłem słuchać zimą. Od kilku miesięcy słuchamy sobie jego vloga z Kasią, tuż przed snem. Ja zawsze cenię ludzi, którzy w ludziach widzą przede wszystkim dobro, a tu widzę coś takiego.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2016 23:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Obrazek
bardzo dobry komentarz spółki hołek&wujaszek

macie jakieś miejsce w sieci na przeżywanie adwentu?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 listopada 2016 00:27:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Jak zawsze mam Ultima Thule. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 listopada 2016 05:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Powsinoga pisze:
macie jakieś miejsce w sieci na przeżywanie adwentu?


:) Rok temu zacząłem słuchać Langustę na palmie. Więc i teraz... :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 listopada 2016 21:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
zamierzam się przyjrzeć, może przypasuje, zobaczymy

Franciszkanin o. Tomasz Szymczak, biblista z Rzymu
phpBB [video]


o. Szymon Hiżycki Benedyktyn, najmłodszy opat w powojennej historii Tyńca, doktor teologii, specjalista z zakresu starożytnego monastycyzmu. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła.
phpBB [video]


i Ewangeliarz OP /a;e to jest cały rok - szybkie strzały/
phpBB [video]

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 grudnia 2016 22:53:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
W poprzednią niedzielę było u nas w kościele dwóch muzyków, z których jeden grał na duduku, a drugi na akordeonie. Brzmienie duduku wprawia mnie zwykle w ekstazę, natomiast akordeonu raczej wprost przeciwnie, ale w tym przypadku i akordeon zabrzmiał znakomicie. Panowie zagrali jeden utwór na uwielbienie, po którym poleciałbym natychmiast po ich płytę (bo, oczywiście, nie przyjechali li tylko po to, żeby nam było miło), gdyby nie to, że cały majątek, jaki wyniosłem z domu idąc do kościoła, wylądował był uprzednio na tacy. No ale poszukałem sobie Panów w internetach (nazywają się Radzimowski i Sztabiński), włączyłem na deezerze ich płytkę... i poczułem się chyba mniej więcej tak, jak mógł czuć się Gero, gdy pierwszy raz usłyszał English Sunset - nie bardzo pojmuję, jak ci sami ludzie mogą zagrać coś tak pięknego, jak zagrali podczas Mszy, a na płycie wykazać się sporymi niedostatkami muzycznej wrażliwości. Plastikowa perkusja zabija skutecznie cały klimat. Pozostaną mi zatem ulotne wrażenia.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 grudnia 2016 07:45:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Poszliśmy na mszę. Ludzi tłum. Jednak w przedsionku pusto. Weszliśmy do środka, ale po 10 minutach poszliśmy usiąść w przedsionku. Naprzeciwko nas wisi Chrystus, o którym p. Michał rzeźbiarz mówi, że to najlepszy wizerunek w okolicy. I tak w dniu narodzenia Pańskiego kontemplowałem przez pół mszy umierającego Chrystusa.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 grudnia 2016 09:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
grawson pisze:
I tak w dniu narodzenia Pańskiego kontemplowałem przez pół mszy umierającego Chrystusa.

Cicha noc jest dla Wielkiej Nocy, a obie są dla człowieka.

phpBB [video]

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 grudnia 2016 15:54:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
grawson pisze:
I tak w dniu narodzenia Pańskiego kontemplowałem przez pół mszy umierającego Chrystusa.

a poza tym napisałeś to 26 grudnia, a dzień św. Szczepana to już jakby cień Wielkiego Piątku.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 grudnia 2016 20:31:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
trochę z Szustakiem ostatnio nie po drodze, ale dziś wzruszył
phpBB [video]



i ten tekst bp Rysia też mocno zaległ

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 kwietnia 2017 20:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
no muszę bo się uduszę :mrgreen:

straż się grobu miesza
https://www.youtube.com/watch?v=PBcsRcP ... e&t=15m50s
żeby nie znać takiej tradycji :oops:

a jak ktoś ma ochotę to dalej też można posłuchać... warto

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2017 20:28:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Dziś wieczorną mszę prowadził bardzo młody ksiądz, który o ile wiem dopiero w tym roku miał prymicję (lub w zeszłym). Powiedział homilię, która była może jedną z lepszych w moim życiu.
Najpierw była Ewangelia o kobiecie kananejskiej, ksiądz mówi "oto słowo Pańskie", wszyscy "chwała Tobie, Chryste",
a tu od razu ksiądz: "Pan z Wami!".
No więc wszyscy "i z duchem Twoim", no bo jak.

I tak daliśmy się złapać na automatyzm odpowiedzi, ale, pyta homilia, czy naprawdę po tej Ewangelii chętnie byśmy powiedzieli "chwała!"? Czy wzbudziła w nas ona radość? Kiedy Chrystus wobec cierpiącej kobiety najpierw ozięble milczy, potem ją wprost odrzuca, a może obraża? A co, kiedy w naszym życiu doświadczamy milczenia Boga? Czy też mówimy "chwała"?
Bardzo dobitne, choć cicho wypowiadane, były słowa homilii. Żeby pozwolić Bogu być Bogiem, który nie będzie "dobrą Bozią" spełniającą nasze prośby, lecz Bogiem, który być może najpierw zada nam cios, który będzie bolał. Był cytat z Narni, kiedy Łucja, jeszcze przed spotkaniem Aslana, pyta o niego: czy nie jest aby groźny? I odpowiada jej pani Bobrowa: oczywiście, że jest groźny. Ale jest dobry.

Młody ksiądz był przez lata lektorem w naszej parafii. Z widzenia znam go bardzo dobrze. Niezwykłe wrażenie to robi, kiedy ktoś, kto kiedyś był kimś "zwykłym" pokazuje się nagle jako ktoś szczególny. Pewnie tak na co dzień dalej jest zwykły, ale tu i teraz był kapłanem, człowiekiem od Boga.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2017 21:35:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
Crazy pisze:
A co, kiedy w naszym życiu doświadczamy milczenia Boga? Czy też mówimy "chwała"?

..trudne. Jeśli życie , te w środku jest dosyć uporządkowane to pewnie jest łatwiej.
Jeśli człowiek uznaje życie na ziemi za stan przejściowym i wierzy w nieśmiertelność duszy i nie ma żadnych wątpliwości to..to jest już świętym :wink: Ja nie jestem świętym.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 listopada 2017 19:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
pięknie papież Franciszek :D /podkreślenia moje/

Drodzy bracia i siostry, dobry dzień i dobrego świętowania!

Uroczystość Wszystkich Świętych jest "naszym" świętem: nie dlatego, abyśmy byli tak wspaniali, ale dlatego, że świętość Boga dotknęła naszego życia. Święci nie są doskonałymi wzorami, ale osobami przenikniętymi Bogiem. Możemy je porównać do witraży w kościołach, które wpuszczają światło w różnych odcieniach barw. Święci są naszymi braćmi i siostrami, którzy przyjęli do swego serca światło Boga i przekazywali je światu, każdy zgodnie z swoim "odcieniem". Ale wszyscy byli przejrzyści, zmagali się, by usunąć plamy i ciemności grzechu, i przepuścić łagodne światło Boga. Taki jest cel życia, by przepuścić światło Boga, także cel naszego życia.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi do swoich uczniów, do nas wszystkich, mówiąc nam: "Błogosławieni" (Mt 5,3). Jest to słowo, którym zaczyna się Jego przepowiadanie, czyli "ewangelia", dobra nowina, ponieważ jest drogą szczęścia. Kto jest z Jezusem ten jest błogosławiony, szczęśliwy. Szczęście nie polega na tym, aby coś posiadać czy też kimś się stawać, przeciwnie prawdziwym szczęściem jest przebywanie z Panem i życie dla miłości. Czy w to wierzycie? Prawdziwe szczęście nie polega na tym, aby coś posiadać czy też kimś się stawać Prawdziwym szczęściem jest przebywanie z Panem i życie dla miłości.

Czy w to wierzycie? Zatem składniki życia szczęśliwego nazywane są błogosławieństwami: błogosławieni są ludzie prości, pokorni, czyniący miejsce dla Boga, którzy potrafią płakać z powodu grzechów innych osób i swoich własnych, ludzie którzy pozostają łagodnymi, walczący o sprawiedliwość, miłosierni dla wszystkich, strzegący czystości serca, zawsze działający na rzecz pokoju i trwający w radości, nie żywiący nienawiści, i którzy nawet wtedy, gdy cierpią, na zło odpowiadają dobrem.

Oto błogosławieństwa. Nie potrzebują nadzwyczajnych gestów, nie są przeznaczone dla nadludzi, ale dla tych, którzy przeżywają codzienne doświadczenia i trudy, dla nas. Takimi ludźmi są święci: tak jak wszyscy oddychają zanieczyszczonym powietrzem zła istniejącego w świecie, ale w drodze nigdy nie tracą z oczu śladu Jezusa, wskazanego w błogosławieństwach, będących jakby mapą życia chrześcijańskiego.

Dzisiaj obchodzimy święto tych, którzy osiągnęli cel wskazany przez tę mapę: nie tylko święci z kalendarza, ale wielu braci i sióstr "mieszkających obok nas", których być może spotkaliśmy i znali. Dzisiaj jest święto rodziny, wielu osób prostych i ukrytych, które rzeczywiście pomagają Bogu, aby prowadzić świat. I nie brak ich także i dziś! Tym nieznanym braciom i siostrom, pomagającym Bogu prowadzić świat naprzód, żyjącym pośród nas zgotujmy wszyscy brawa!

Są to przede wszystkim - mówi pierwsze błogosławieństwo - "ubodzy w duchu" (Mt 5,3). Cóż to znaczy? Którzy nie żyją po to, by osiągnąć sukces, władzę i pieniądze. Wiedzą, że kto gromadzi skarby dla siebie, nie jest bogaty przed Bogiem (por. Łk 12,21). Wierzą natomiast, że Pan jest skarbem życia, a miłość bliźniego jedynym prawdziwym źródłem zysku. Czasami jesteśmy niezadowoleni z czegoś, czego nam brakuje lub martwi nas, jeśli nie jesteśmy tak uznawani, jak tego byśmy chcieli. Pamiętajmy, że nie na tym polega nasze szczęście, ale w Panu i w miłości: tylko z Nim, tylko kochając żyjemy szczęśliwie.

Na koniec chciałbym wspomnieć o innym błogosławieństwie, które nie znajduje się w Ewangelii, ale na końcu Biblii i opowiada o końcu życia: "Błogosławieni, którzy w Panu umierają" (Ap 14, 13). Jutro zostaniemy wezwani do towarzyszenia naszym zmarłym modlitwą, aby na zawsze mogli radować się z Panem. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych bliskich i módlmy się za nich.

Niech Matka Boża, Królowa Wszystkich Świętych i Brama Niebios, wstawia się za naszą drogę świętości i naszych bliskich, którzy odeszli przed nami i już wyruszyli do niebieskiej ojczyzny.

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 grudnia 2017 14:05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Msza dla dzieci, ksiądz rekolekcjonista rozpoczyna kazanie, schodzi między dzieci i zagaja:
- Czym się interesujecie, jakie jest wasze hobby? O, może ty powiedz.
- Lubię grać w piłkę nożną - odpowiada jakiś chłopczyk.
- O widzisz. A czy tyko grasz, czy też oglądasz? Kibicujesz jakiejś drużynie?
- Lechu Poznań!
- Aha. A czy Lech wczoraj wygrał, czy przegrał? (akurat przegrał - dop. red.)
- Nie oglądałem tego meczu - odpowiada zmieszany maluch.
- Nie oglądałeś? A, może i dobrze - mruknął ksiądz.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group