Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:49:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 17 lutego 2016 21:25:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
Nie wiem, z czego miał być ten kij, fakt, że owo 'różowy ze srebrnymi cekinami' zabrzmiało, jak szczególnie mocna groźba. :) Dodam, że dziewczyna była całkiem dorosła, mie wyglądała na nastolatkę bawiącą się pluszakami. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 marca 2016 16:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ciepło się zrobiło, sezon się zaczął.
Uderzeniowo nawet.

Klatka naprzeciwko, ojciec z synem (obaj dorośli) wracają ze spaceru z psem.
Dwóch zakapiorów coś szumi. Jeden wyjściowo - rozpięta kurtka na gołą klatę, koszulka zwisa w kroczu - wsadzona w spodnie, dżokejka na głowie.
Ojciec chyba chciał go uspokoić i wywiązała się szamotanina. Syn zasłaniał i uspokajał ojca. Z balkonu matka/ zona apelowała, żeby szybko wchodzili na górę, i że będzie dzwoniła na policję. Sami ledwo wróciliśmy ze spaceru, przewijaliśmy małą etc. więc słyszałem bardziej niż widziałem. Jedno co widziałem to plombę którą półnagi sprzedał ojcu. Pies pozostał obojętny.

W takich chwilach myślę o dwóch rzeczach: wolnym dostępie do broni palnej oraz profilaktyce pierwszo-, drugo- i trzeciorzędowej (pozdro Goblin).

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 08:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O cholera :|

Ale odstęp do broni?
Półnagi zaopatrzy się w nią szybciej niż ojciec. Będzie dumny że ją ma. I będzie miał mniej skrupułów by strzelić, więc zrobi to o pół sekundy wcześniej.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 08:46:43 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:52:20 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 09:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
Ale odstęp do broni?
Półnagi zaopatrzy się w nią szybciej niż ojciec. Będzie dumny że ją ma. I będzie miał mniej skrupułów by strzelić, więc zrobi to o pół sekundy wcześniej.


Karolina pisze:
dokładnie


"Dokładnie" to tak jest teraz. Półnagi zaopatrzy się w broń szybko, natomiast Ojcu zdobycie *legalneJ* broni zajmie od kilku miesięcy do półtora roku + będzie go to kosztowało więcej pieniędzy, niż w przypadku zakupu dokonanego przez Półnagiego. Półnagi zabuli sporą prowizję za zakup broni na czarnym rynku (od 2 do 3 razy więcej w stosunku do ceny sklepowej), ale Ojciec wyda znacznie więcej na kursy, licencję i pozwolenie, obowiązkowy udział w zawodach, badania lekarskie i psychologiczne, amunicję podczas strzelań do patentu i podczas przygotowań do zawodów, zakup atestowanej szafy pancernej i wreszcie zakup samej broni. Do tego używając broni przeciwko Półnagiemu ryzykuje tenże Ojciec utratę licencji sportowej, a przynajmiej jej zawieszenie (+ zatrzymanie broni i amunicji) na czas postępowania w zw. z zarzutem o przekroczenie granic obrony koniecznej. Półnagi ma to w dupie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 10:08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To dlaczego setki Półnagich nie grożą bronią przypadkowym przechodniom, by odpalili pięć dych?

To jest trochę tak jakby się umówić z zawodowym ubekiem, kto szybciej wyciągnie informacje z przesłuchiwanego. Półnadzy mają wiele rzeczy w dupie a Ojcowie - nie. Dla Ojca wyciągnięcie broni i strzał będzie ostatecznością. Będzie ważył racje, czy to już na pewno, kurde a jak go zastrzelę, no dobra jednak! Ale Półnagi Edek o tę chwilę jest szybszy - już strzelił, bo jest zwyczajnie pojebany i robi szybciej niz myśli, albo jest też naćpany i nachlany.

Ale wiem, że to nie jest czarno-biały problem, o czym świadczy ilość stron w odpowiednim wątku w Awanturum :roll:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 10:21:48 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:52:11 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 10:30:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Mam nadzieję, że kiedyś usiądziemy i o tym pogadamy, bo prawdę mówiąc nie mam teraz za dużo czasu na bicie piany ;)

W skrócie - Półnagi pozwolenia by raczej nie dostał, a broni do dziś nie kupił, bo go po prostu nie stać. Gdyby jednak nagle postanowił broń mieć, to gwarantuję, że zdobędzie spluwę szybciej, niż Ojciec.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 marca 2016 11:11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Mam nadzieję, że kiedyś usiądziemy i o tym pogadamy


:piwo:

No, ja też wracam do roboty :twisted:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2016 19:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Trójka podstarzałych meneli pod kioskiem, dwóch facetów, jedna kobieta.
Kobieta, donośnym głosem, dobrze słyszalnym z daleka:

- Ja nie pierdzę! Księżniczki nie pierdzą, panie Andrzeju!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2016 19:09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) ..publicznie nie pierdzą.. :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2016 17:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Mieszkam w dzielnicy złożonej z Afroamerykanow, garstki imigrantów z Dominikany i białych hipsterów. Polacy w tej części Brooklynu raczej nie mieszkają, choć jakiś czas temu odkryłam edycje limitowane piwa Żywiec w sklepie na rogu, prowadzonym przez gości z Jemenu. Jest też kawiarnia "Żabka" założona przez prawnuka Polaków, ale dla niego to bardziej odtwarzanie tradycji - był w Polsce, ale nie mówi.
Ostatnio fala remontów w okolicy, robi się cieplej. Dziś rano wiercenie od rana i hałas. W końcu, słyszę konkretne : "Kurwa, Wojtek podaj mi to gówno, ile mam czekać?!"

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2016 17:36:30 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 11:50:01 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2016 18:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Po pierwszej fascynacji, zostaje tylko brud, smród, wyścig szczurów, twoja zdolność kredytowa i mafia żydowska. Ale o tym, innym razem.
Mam tu mało znajomych, Polaków 0, ostatnio w pracy jeden gość okazał się być Polakiem. Nie ukrywam, że przy takich przypadkowych sytuacjach robi mi się lepiej na sercu.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 marca 2017 20:46:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Jadę sobie dziś tramwajem, nagle za plecami słyszę męski głos, donośny, pełen ułańskiej mocy, siarczysty, przepity:

- KURRR...











...czę! - dokończył swój wyraz ów pan.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group