Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 15:21:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 02 kwietnia 2016 23:58:31 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:52:07 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 01:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Karolina pisze:
"dobra zmiana" dookoła


Karolina pisze:
w skrócie - chodzi o wszechobecne uszczęśliwianie na siłę. szczególnie w szeroko pojętej technologii.



Dosłownie przed chwilą czytałem sobie historię Teda nomen omen Kaczynskiego i poczułem się lekko zaniepojonony. :lol:


A tak zupełnie na serio: ja korzystam z poczty wbudowanej na Wirtualnej Polsce. Reklamy są czasem lekko wnerwiające, ale da się przeżyć. Mogę polecić. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 08:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
U mnie niezmiennie panuje Thunderbird, kwestia przyzwyczajenia.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 08:52:22 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:52:01 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 11:13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Karolina - podstawowa sprawa - mówimy tu o mailach odbieranych i przechowywanych na stronach dostawców, tak? Czyli nie korzystasz z programu do odbioru poczty na komputerze, tylko logujesz się na stronę i tam ściągasz pocztę?

Ja wolę mieć wszystko na dysku. Uzbierało się tego mnóstwo, ale przynajmniej nie muszę drżeć, że nagle jakiś Gugel zmieni paragraf w regulaminie i zacznie wyświetlać tylko pocztę z ostatniego roku :| Po prostu bym się bał, he he

Z programów pocztowych zdecydowanie odradzam MS Outlooka. Wszystko, dosłownie wszystko (czyli zadania, kalendarz i poczta oczywiście) zapisuje on w jednym pliku, który z czasem rozrasta się do niebywałych rozmiarów (mój do grudnia zeszłego roku, kiedy w końcu z niego zrezygnowałem, miał ok. 30GB) i jest tylko kwestią czasu, gdy ulegnie uszkodzeniu i wszystko diabli wezmą.

Fajny był stary Outlook Express. Dawał duże możliwości edytowania maili i ogólnie dobrze działał. Niestety Microsoft uznał parę lat temu, że MS Outlook jest tak zajebistym narzędziem, że OE przestali rozwijać i w końcu chyba zupełnie go wycofali.

Z innych znam tylko Thunderbolta - nie mam najlepszego zdania, choć lepszy od MS Outlooka, no i Mail na Maca (OK, fajnie się wyszukuje maile po słowie, choć czemu nie mogę powiększyć sobie czcionki przy edytowaniu wiadomości, ale bez zmieniania jej rozmiaru - nie wiadomo).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 11:37:11 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:51:26 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 12:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
No to mam tylko doświadczenia z home.pl, tlen.pl, gmail i ostatnio iCloud.

Tlen ostatnio zrobił tak, jak piszesz, czyli super duper nowoczesną pocztę na wszystko, z której nie da się korzystać. Gmaila znasz - nie lubię, kupę spamu i jeszcze ta świadomość, że cały czas wujek Google mnie podgląda. Mało kto wie, że w regulaminie gmail jest dokładnie napisane, że mogą czytać korespondencję. A mimo to wielu prawników ma konta służbowe na gmail. Ciekawe, jak to godzą z tajemnicą służbową.

W kwestii uszcześliwiania. Długo broniłem się przed produktami Apple. Zawsze mi się to wydawało takie snobistyczno głupawe. Zwłaszcza, że przecież i tak robią to w Chinach, jak wszystko. No i drogie, jak cholera. Ale od stycznia pracuję na tym sprzęcie i muszę stwierdzić, że to naprawdę jest inna (o wiele lepsza) bajka, niż wszystko, co oferuje microsoft, google-Android itp. Nawet używany, kilkuletni sprzęt można spokojnie brać, bo działa i jest funkcjonalny, do tego szybszy i wydajniejszy, niż oparty na windowsie, a wiele rozwiązań jest zwyczajnie genialnych - prostych, bez udziwnień. I nawet nie potwierdziła się obawa, że za wszystko trzeba płacić - jest mnóstwo aplikacji za darmo.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 12:35:23 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:51:21 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 12:54:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Karolina pisze:
szto to jabłko? tak pod względem interfejsu głównie, jakaś magia czy raczej przyjazne i intuicyjne? z tych dwóch to bardziej podobne do microsoftu czy androida? wirusy? do androida straciłam zaufanie po durnym, do dzisiaj nie rozwiązanym problemie z milionem wirusów, z którymi nic nie mogę zrobić (reset do ustawień fabrycznych chyba cztery razy i dalej siedzi). A niby oparty na linuxie więc powinien być bezpieczniejszy.


Telefon - przerzuciłem się z Androida bezproblemowo. Np. Bluetooth działa wreszcie tak, jak powinien działać. A nie miałem wcześniej jakiegoś ruskiego syfu, tylko całkiem konkretny sprzęt - Sony Xperia Z2. Przyzwyczajenia wymagają tylko Ustawienia, bo wszystko jest wyciągnięte przed nawias i z poziomu danej otwartej aplikacji nic, albo prawie nic się nie ustawi. Ale spokojnie do ogarnięcia.

Komputer - z tą intuicyjnością to jest jednak, stwierdzam, kwestia indywidualna. Czasem widzę,że ludzie za intuicyjne uważają to, co działa znajomo (czyli dla przeważającej większości tak, jak Windows :P ). No, tu dużo rzeczy tak działa. Ale np. układ i sposób funkcjonowania Findera (czyli, o ile rozumiem, takiego odpowiednika Windows Explorera) jest jednak inny. Ale jest to jak najbardziej do zrozumienia i przyzwyczajenia. Ja zrobiłem rozpoznanie bojem, czyli od razu wszystko przeniosłem do Maca, odłożyłem mojego HP i pracowałem już tylko na tym nowym. Kilka dni, powiedzmy tydzień i już miałem problemy z pracą na Windowsie :)
Przewag Apple jest dużo. Przede wszystkim szybkość działania i stabilność. Jedyne, co się może powiesić, to niestety produkty Microsoftu. Dlatego szybko zrezygnowałem z Outlooka. Z Worda się nie da, więc czasem coś tam nie zadziała, jednak i tak dużo rzadziej, niż na poprzednich moich kompach. Ale - ciekawostka - jak zwiesi się Word, to nadal komputer i wszystkie inne programy w pełni działają. W Windowsie wieszało się wszystko
Fajnie ogląda się filmy i słucha muzyki - super jakoś ekranu i głośników. W sprzęcie windowsowym trzeba za to dużo płacić, tu to jest standard.
No i na koniec - ja zajeżdżałem komputery z windowsem w 3 lata. Po prostu, po tym czasie każdy, nawet najlepszy, zaczynał się mulić, wieszać i nie dało się już pracować. Z jabłkami nie mam na razie własnego doświadczenia, ale mówio, że i po 4-5 latach sprzęt jest w pełni funkcjonalny. Znam kilka osób, które to potwierdzają. Zatem można zaryzykować i kupić używany.

Co do wirusów - podobno większość jest pisana na Windows i Androida, więc chyba tu chyba też jest lepiej. Akurat ja na Androidzie nigdy wirusów nie miałem. Na kompie w sumie też jakoś mnie omijały, a całymi latami nie miałem nawet programu antywirusowego.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 16:47:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Karolina pisze:
"ujednolicanie wersji międzyurządzeniowych" jak to się chyba tłumaczy
Chodzi o responsywność. Moim zdaniem to nie jest problem. Myślę, że da się zaprojektować stronę tak, żeby na pececie wyglądała po staremu, a na urządzeniach z mniejszym ekranem odpowiednio zmieniała swój wygląd.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2016 18:40:05 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:51:10 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2016 01:13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Oj chyba mam jak Karolina. Też używam aż do końca.. W sumie to prze 9 lat mam drugiego laptopa. Oby dwa używane.
pierwszy się spalił.. Dostałam drugi i wciąż jakoś ciągnie.. może gdybym formatowała to byłoby lepiej.
Od jakiś 3 lat przymierzam się do kupna czegoś nowego i nie używanego ale min. Czytając tu dyskusje o Windowsach to wolę poczekać..

A co do poczty, to od półtora miesiąca mój Pacjent ma problem z mailami. Tzn.. Coś się stało i Windows live przestał działać.. Nie może sprawdzać poczty, a logując się przez stronę, nie ma dostępu do adresów i korespondencji, która się pobrała wcześniej na tamten program..
Pewnie to problem na 10 min dla przeciętnego licealisty ale pacjent czeka na "swojego informatyka" już półtora miesiąca by mu to naprawił..
A ja tylko się cieszę, że wciąż wszystkie maile mam na skrzynce..

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2016 08:37:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Karolina pisze:
Otokarbalcze, dzięki za wyczerpujący post :) cóż, nawet taki beton jak ja musi przyznać, że wygląda to niebezpiecznie obiecująco. zakładając, że musiałabym wybierać dzisiaj między apple a androidem zdecydowałabym się oswoić z tym pierwszym.

otoKarbalcy pisze:
No i na koniec - ja zajeżdżałem komputery z windowsem w 3 lata. Po prostu, po tym czasie każdy, nawet najlepszy, zaczynał się mulić, wieszać i nie dało się już pracować.


a nie próbowałeś formatować? (dzięki temu korzystam z laptopów dopóki całkiem nie zdechną fizycznie - rekordzista był w użyciu przez ponad dekadę i do dzisiaj zipie, chociaż już nikt nie ma do niego cierpliwości :) )ja zwykle to robię co rok-dwa lata i, jakkolwiek jest to nieco upierdliwe, to później przez jakiś czas znowu śmiga bez zarzutu. no i dla mnie to ważne, zwłaszcza teraz po tym nieszczęsnym tablecie, że w ogóle jest taka opcja i w razie jak się coś zaplęgnie to poza sporadycznymi przypadkami sprzęt jest do uratowania. jak to wygląda w apple?

Mikosz pisze:
Myślę, że da się zaprojektować stronę tak, żeby na pececie wyglądała po staremu, a na urządzeniach z mniejszym ekranem odpowiednio zmieniała swój wygląd.

tylko czemu tak nie robią? :(


Chyba robią... Sporo stron jest formatowanych inaczej na pc a inaczej na urz. mobilne. Np. Deon, Onet, Alior na urz. przenośne mają na początku m. w adresie...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2016 09:25:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
otoKarbalcy pisze:
Ale od stycznia pracuję na tym sprzęcie i muszę stwierdzić, że to naprawdę jest inna (o wiele lepsza) bajka, niż wszystko, co oferuje microsoft, google-Android itp.

Ktoś pisze dobrze o Apple'u, więc nie mogę nie zabrać głosu ;) Ale w rzeczywistości nie o Apple'u chcę pisać tylko o tym, że zaskakują mnie co jakiś czas cudze doświadczenia z windows, które są całkowicie różne od moich. Jakiś czas temu Miki pisał o tym, że ma dość niebieskiego ekranu, a ja takowy widziałem ostatni raz chyba z 15 lat temu. Ty piszesz, że jak wywalił się Word, to leżał cały system, a ja nie pamiętam, kiedy ostatnio musiałem restartować system, zamiast po prostu ubić aplikację. A z windows w różnych wersjach mam - częściowo z konieczności, częściowo z przyzwyczajenia - do czynienia dzień w dzień.

Co do ujednolicania interfejsu aplikacji webowych na urządzeniach mobilnych i pozostałych - wydaje się, że zdecydowana większość poważnych serwisów tego nie robi. A jeśli ktoś robi, to powód jest prosty - minimalizacja kosztów. W bardziej skomplikowanych aplikacjach nie jest łatwo utrzymać jedną wersję, która będzie wyglądała zupełnie inaczej w zależności od urządzenia, na którym jest uruchamiana, a utrzymywanie dwóch jest zwyczajnie kosztowne.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2016 13:22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Bogus pisze:
y piszesz, że jak wywalił się Word, to leżał cały system, a ja nie pamiętam, kiedy ostatnio musiałem restartować system, zamiast po prostu ubić aplikację.

Czyli Ctrl+Alt+Delete, Menedżer czegoś tam i Zatrzymaj proces, si? No czasem to działało, a czasem jednak potrzebny był twardy reset :) Komp stawał w miejscu i nie dawał znaku życia, myszką nie można było ruszyć, nic. Niebieski, czy nawet czarny, ekran z napisem BOOT NOT FOUND w kilkumiesięcznym superlapku HP też się zdarzał był.
W Macu mam zaś tak, że jak bym miał kaprys i chciał Wordowi dać czas do namysłu, to se po prostu klikam na inny program i działa, np na Safari i wchodzę na Ultimę, albo jeszcze gdzieindziej i piszę takie posty :wink: Na Windowsie bym nie mógł. Chyba że są na to jakieś chwyty, których nie znam. O to mi mniej więcej szło.

Tej, ale w ogóle zapomniałem, że Ty masz faktycznie chyba coś na pieńku z Apple i zdaje się, że świta mi nawet - w związku z czym, a ściślej z kim?! Kurde, Bogus, przepraszam. To jest jednak do dupy sprzęt. I ci co go chwalą :wink: :wink:

Z tymi formatowaniami to nie próbowałem własnoręcznie, ale dawałem informatykowi i on pewnie to robił, czyścił i coś tam, a mam dobrego informatyka. No i pomagało to... no, nie pomagało :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group