Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 października 2018 13:07:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 20:56:11 
Awatar użytkownika

Zaczynam w święto Matki Bożej Zielnej. Na Jasnej Górze tłumy, jednak dopycham się by spojrzeć w ciemne oblicze Madonny i powierzyć intencje. No i o 11 w drogę. Przez Kościół Jana z Dukli :) - Zieloną Górę :shock: /rezerwat/ - Olsztyn 8-) - do Leśniowa. Tam zakonnicy mnie nie przyjmują, bo za późno i pani z recepcji już poszła, więc po ciemku do Żarek gdzie rozbijam namiot na jakimś placyku w centrum. Dużo dobrych wspomnień z dnia, bo chodziłem tędy z synem zaliczając jaskinie. 10 godzin w trasie.
Obrazek

Obrazek

Drugi dzień Żarki - szlak zamków Mirów/Bobolice - lasów - piachów do Podzamcza. Jakoś strasznie leniwie się idzie, gorąc okrutny i za dużo czasu w cieniu pod sklepami spędzam. Ostrzegam przed czerwonym szlakiem Karlin - Podzamcze - piach po kostki i nie idzie ominąć! W sumie 11 godzin, nocleg w agroturystyce. Prysznic! Pojawia się ból nóg.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień trzeci mocne postanowienie, żeby dojść do Czernej. Start o 8-mej i mocne naginanie, żeby przed południem przejść znaczący odcinek asfaltem, zanim zacznie się topić. Z jedną dłuższą przerwą 45 minut idę intensywnie ponad 12 godzin. Droga, droga, droga... Ostatnia godzina już ciężka. Dużo asfaltu i stopy przyzwyczajone do leśnych duktów dają mocno znać o sobie. W klasztorze znów nie przyjmują, ale ratuje agroturystyka. Dostaję ostatnie wolne miejsce i "obniżkę za zdrowaśkę". Nie mogę zasnąć z bólu nóg.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czwarty dzień odpoczynkowy bo tylko do Tyńca. Trochę siedzę w czernieńskim kościele, gdzie bardzo lubię obraz z głównego ołtarza. Przedstawia scenę przy grocie w której, według tradycji, Eliasz ukrywał się przed Jezabel, choć wcześniej zabił 450 kapłanów Baala. No i przychodzi anioł w kwiecistych szarawarach, kładzie mu dłoń na ramieniu i mówi «Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga». Tak więc wstałem i poszedłem do Tyńca he, he. Ponieważ wyszedłem po dwunastej to czas za szybko uciekał i pobłądziłem na polach i łąkach i po dziewiętnastej jestem dopiero pod klasztorem, ale po drugiej stronie Wisły /Piekary/. Prom już nie kursuje, jest pięknie, spokojnie, rozległe łąki więc rozbijam namiot i spać. Tylko 7 godzin drogi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budzę się o szóstej wypoczęty, ale chcę poleżeć, bo przecież niedziela i tylko 25 km. Jednak coś nie daje spokoju /czyżby pęcherz mój przyjaciel?/ i rozpinam namiot. AAA... wschód słońca, rosa na trawie, parująca rzeka i tyniecki klasztor na wapiennej skale. No to zwijam się, choć namiot mokry i o siódmej już idę na mszę. Ponieważ moja wiara nie pozwala mi jeszcze chodzić po wodzie to godzinna rundka przez kładkę obok autostrady. Bardzo fajne te nadrzeczne 5 kilometrów. Tu kolejny cukierek od Boga czyli mszę odprawia o. Leon. Taki staruszek, a taka młodość w głowie i sercu. I jeszcze mówi, że dokładnie 16 lat temu Tyniec odwiedził papież Jan Paweł II. No cóż oczy trochę wilgotnieją. Potem niestety dużo gorzej, bo od dziesiątej słońce już daje mocno, na wałach Wisły nieustanny ruch rowerowy i zero cienia. I tak przez 4 godziny z przerwą przy promie, gdzie się trochę czasowo zawiesiłem. Pogubiłem się potem więc doszło jeszcze 5 km. Potem znakarz sadysta poprowadził szlak by to szlag i przed ósmą na ostatnich nogach w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tu mnie przyjęli. 10 godzin w upalnej drodze. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 2TM4,7
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 21:08:15 
Awatar użytkownika

Jestem pod wielkim wrażeniem! :brawa:

świat, który nie jest światem!

PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 21:39:23 
Awatar użytkownika

Przepięknie! :)

A te Bobolice... nie daje mi spokoju pytanie - byłam tam, czy nie byłam? :taaaaa:

PostWysłany: ndz, 26 sierpnia 2018 08:30:07 
Awatar użytkownika

Mocne!

PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2018 11:02:20 
Awatar użytkownika

Ciarki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]