Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 08:09:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 15:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Rozumiem Twój punkt widzenia i może nawet bym podzielał, ale kluczowe w przypadku akurat Portugalii jest słowo...
arasek pisze:
jakoś
. Poza drugą połową meczu z Walią, gdy faktycznie Portugalczycy grali z sensem i z jakimś pomysłem, a przy tym bez takich chamowatych zagrań i przedłużania gry, jakie czasami uprawiają Włosi - w ich grze nie widzę ŻADNEGO pomysłu, systemu, myśli.

To już przywołana przez Ciebie Grecja z 2004 była pod tym względem lepsza. Bo tam było jasne: niemiecki trener wziął tych przeciętniaków za twarz i kazał z premedytacją grać, jak grali, czyli przez 85% czasu podaniami pomiędzy obrońcami, te słynne litanie: Katzuranis - Dellas - Setaridis - Dellas - Katzuranis - Setaridis - Katzuranis - Dellas :) - i licząc na JEDEN rzut rożny i bramkę zdobytą główką przez jakiegoś Charisteasa. To była myśl i system. Oglądało się to strasznie, było to cholernie niewyrafinowane i proste, jak cep, ale pomysłu odmówić im nie można było. I graniczącej z geniuszem skuteczności oraz konsekwencji.

A tu? Mam nieodparte wrażenie, że Portugalczycy i ich trener po prostu grają licząc na totalny fuks. Na zasadzie - kopnij piłkę górą i zobaczymy, co się stanie, może Krystyna coś ustrzeli. Jedynym przypadkiem jakiegokolwiek pomyślunku jest tam Renato Sanches, ale to, że on na początku był tylko rezerwowym i dopiero od meczu z Polską wszedł do składu, potwierdza moim zdaniem, że on się trafił Santosowi, jak ślepej kurze ziarno - że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Dlatego tak bardzo bym nie chciał, żeby Portugalia wygrała ten finał.

PS.
Być może jest w tym echo traumy, jaką było oglądanie reprezentacji Polski przez te trzydzieści z górą lat. My też nie mieliśmy trenerów, ani pomysłu na grę. Brakowało nam też jakiegoś zawodnika, który, jak Ronaldo, robiłby różnicę. I zasłużenie dostawaliśmy latami po dupie. A tu taka Portugalia miałaby wygrać turniej? Gdzie tu sprawiedliwość?? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 16:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 13:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Celna analiza.

otoKarbalcy pisze:
Być może jest w tym echo traumy, jaką było oglądanie reprezentacji Polski przez te trzydzieści z górą lat. My też nie mieliśmy trenerów, ani pomysłu na grę. Brakowało nam też jakiegoś zawodnika, który, jak Ronaldo, robiłby różnicę. I zasłużenie dostawaliśmy latami po dupie. A tu taka Portugalia miałaby wygrać turniej? Gdzie tu sprawiedliwość?? :wink:


Dodajmy jeszcze, że ci nasi to raczej w Realu Madryt nie grali, jak Pepe czy Ronaldo. Technicznie też odstawali od obecnej Portugalii.

otoKarbalcy pisze:
A tu? Mam nieodparte wrażenie, że Portugalczycy i ich trener po prostu grają licząc na totalny fuks.

No właśnie, nie można Portugalczykom odmówić potencjału, a jak ich gra wygląda? Nieciekawie, delikatnie mówiąc.

Tym bardziej szkoda tych karnych z Portugalią. Mogliśmy być na ich miejscu. Byłaby jakaś różnica jakościowa? Nie sądzę. Al;e za to ile frajdy byśmy mieli!

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
planowałem kibicować Francji, ale jakoś w ciągu dnia przekręcało mi się na Partugalię, a po zejściu Ronaldo to już całkiem

w ogóle odkąd wyciepał ten mikrofon do jeziora, to jego notowaniu u mnie znacząco wzrosły :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
Przepraszam, ale wyglada mi to na najgorszy final ever :roll: Po zniesieniu Ronalda pomyslalem, ze gdyby aby Portugalia bez niego byla w stanie wygrac, to jakos by uratowali twarz. Ale zastosowali bezsensowna kopanine, a Francja im dotrzymala kroku - jakie jest w ogole porownanie tej druzyny z Deschampsem i jego kolegami?! Jest mi juz kompletnie obojetne, co sie tam wydarzy a jezeli dojdzei do karnych, na co sie zapowiada, to na pewno nie bede ich ogladal.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 13:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Portugalia mistrzem Europy :shock:.

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7629
Skąd: Kraków
A niech mają... ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Skoro Payet (jeśli mnie wzrok i pamięć nie mylą) wolał trafić w kolano Ronaldo niż w piłkę w kierunku bramki przeciwnika, to niech ma, a raczej niech nie ma. Bardzo się cieszę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony ndz, 10 lipca 2016 23:50:41 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19449
Skąd: z prowincji
Gdyby Ronaldo grał cały mecz to by pewnie nie wygrali.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2016 23:54:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Cytat:
wyciepał ten mikrofon do jeziora

o :) ? jak? gdzie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 00:19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
planowałem kibicować Francji, ale jakoś w ciągu dnia przekręcało mi się na Partugalię, a po zejściu Ronaldo to już całkiem


Podobnie u mnie. I podoba mi się też ta przewrotność: pokazali, że wygrać bez Kryśki potrafią, choć wszyscy mówili co innego. Spoko.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 00:24:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17259
Skąd: Poznań
Całkiem niezły finał, choć nie jakiś super-hiper. Widać było w drugiej połowie i dogrywce jak Francja słabnie z minuty na minutę a Portugalia - prawie nie.
Francja zagrała imponująco w pierwszej godzinie meczu. Te rajdy Sissoko, Pogby, strzały Griezmana - jak Portugalczycy to przetrwali? Ale przetrwali i stopniowo, prawie niedostrzegalnie zaczęło się to wyrównywać. Jeszcze ten słupek w 91 minucie był dla Rui Patricio bardzo szczęśliwy (ile tam brakło do gola - dwa centymetry?). Ale te minuty to już były również coraz poważniejsze ostrzeżenia dla Francji - centrostrzał Naniego i dobitka z przewrotki, poprzeczka w dogrywce, wreszcie strzał i gol Edera. Ten Eder zresztą od początku robił świetne wrażenie, trafiona zmiana. A strzał dający gola - wysokiej klasy. Nieprzyjemna, silna, kozłująca piłka z dobrych 20 metrów w sam róg.

Ale też mocno zgadzam się z pablakiem - paradoksalnie Portugalia mogła nawet zyskać na kontuzji Ronaldo!
A także z antiwitkiem i moniką co do sympatii. Na początku tylko lekko pro-por ale potem już mocno.
A zatem brawo Portugalia! Błaszczu, nie przejmuj się - nie strzeliłeś karnego bądź co bądź mistrzom Europy! 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 07:49:14 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 18:01:35
Posty: 227
Zwycięstwo Portugalii w Euro2016 = zwycięstwo 'Inwazji waranów' w niegdysiejszym forumowym Survivorze 12 Groszy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 09:22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Joon pisze:
jak? gdzie?


A tu! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 10:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
otoKarbalcy pisze:
Bogus pisze:
Poza tymi dwoma bramkami Niemcy byli wczoraj kompletnie bezradni
Chyba nie to chciałeś napisać, ale w sumie się zgadza

Dokładnie to chciałem napisać. Obie bramki drugiego półfinału były w większej części dziełem Niemców, niż Francuzów.

Crazy pisze:
nie mogę pojąć, jak można w finale kibicować Portugalii

Ja nie rozumiem, co tu jest do rozumienia albo nie ;) Ja np. "kibicem piłkarskim" staję się raz na dwa lata, mam swoje ustalone sympatie i antypatie i tego się trzymam. Portugalia od dłuższego już czasu gra strasznie nijako, więc entuzjazm wobec tej reprezentacji z biegiem czasu mi opadł, ale jednak sympatia pozostała po ich stronie. A Francuzów nie polubię chyba nigdy, choćby wystawili 11 Griezmannów. No i, jak widzę, nie jestem odosobniony w tym, że po zejściu Ronaldo, zdwoiłem intensywność swego zaangażowania po stronie Portugalczyków. Czy Francuzi za każdym razem muszą się najpierw pozbyć jakiegoś Ronaldo? :) Swoją drogą, fajnie było patrzeć, jak Ronaldo zależy na zwycięstwie. Ganiał przy tej linii bocznej więcej niż sędzia liniowy.

Crazy pisze:
Przepraszam, ale wyglada mi to na najgorszy final ever

E tam. MŚ 90, MŚ 94, ME 04 z pewnością gorsze, MŚ 02 może też. Wczoraj kilka sytuacji Francuzów, wbrew pozorom Portugalczyków także (kapitalny ten strzał z wolnego w dogrywce).

Owszem, Portugalia jest słabym mistrzem. Jest słabym zwycięzcą słabego turnieju, w którym zabrakło choćby jednej drużyny, której można by żałować i chyba nawet jednego meczu, który będzie się po latach pamiętać* . Nie jest słabszym, ani bardziej denerwującym niż była Grecja. Całkiem możliwe, że jest słabszym zwycięzcą niż Niemcy 2 lata temu albo Brazylia w 2002 roku, ale jakiejś kolosalnej różnicy z mojego punktu widzenia nie widzę. A jak wyglądała droga do MŚ Hiszpanów w 2010? Przegrana ze Szwajcarami i cztery 1:0 w fazie pucharowej. A Francja w 1998 play-offów to nie przemęczyła?

Crazy pisze:
Która w ogóle nie wyszłaby z grupy, gdyby akurat nie zmienili przepisów.

A może inaczej - zmienili przepisy, więc zagrali tak, jak w utworzonych przez nie warunkach zagrać należało? No niestety - jak regulamin jest taki, że dopuszcza się do następnej rundy wszystkich chętnych, to nie ma co się dziwić, że potem w meczach grupowych brakuje zaangażowania.

* nie dotyczy redaktorów Szpakowskiego i Kołtonia

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: EURO 2016
PostWysłany: pn, 11 lipca 2016 11:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Nie będzie niczym nowym, jeśli do obszernych analiz znawców futbolu zamieszczonych powyżej, dodam tylko, że od początku jakoś Portugalia wzbudzała w tym finale moją sympatię - początkowo głównie przez statystyki, które były przeciw nim. Wzrosła ona po łzach Ronaldo i zejściu z boiska (Boże, co za ambicja - impressive). Jak zawsze wygrał lepszy.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group