Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:17:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2005 21:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 21:12:39
Posty: 39
Skąd: Warszawa/Węgrów
ja sie wybieram... ale juz jestem umowiony :>

z tego co slyszalem to jutro ma byc duzo wiecej ludzi niz w niedziele - okolo 1 mln wiec lepiej przyjsc duzooo wczesniej!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 kwietnia 2005 22:17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ja niestety nie wiem jak będzie z moją obecnością, na pewno nie mogę być wcześniej, gdyż o 17 odbieram z Centala moją siostrę, która przyjeżdża do mnie z Krakowa. W piątek bardzo chętnie się z Wami spotkam, bo myślę, ze też będziecie na Mszy...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2005 08:02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
w piątek mają być równolegle dwie msze, jedna na pl. Piłsudskiego, druga w kościele św. Anny.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2005 08:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
Dzisiaj nie wiem czy będę, ale w piątek raczej tak...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2005 08:20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Na pewno będę dzisiaj, bo od piątku byłem unieruchomiony w domu przez kontuzję, której skutki jeszcze odczuwam, więc byłem skazany na solidarność za pomocą środków masowego przekazu :roll: W piątek również. Nie wiem jednak, kiedy dotrę dnia dzisiejszego (zajęcia na uczelni są odwołane, ale ja muszę odnaleźć kościół, w którym będę mógł pojednać się z Bogiem, bo na Pl. Piłsudskiego może być ciężko).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2005 14:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja dzisiaj nie ide, ale w piątek na pewno sie wybiorę, nie wiem tylko jeszcze dokąd... Babcia mówiła mi, że również w jej lokalnym kościółku w Wilanowie (parafia Barnabitów) też ma być wtedy msza, więc to może nie tylko w dwóch miejscach?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2005 21:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Ja również byłem- stałem w albie w sektorze dla vipów.
Muszę się nie zgodzić z Kacprem i powiedzieć, że oprawa Mszy była żenująca...chwilami zastanawiałem się czy jestem na Mszy czy na koncercie. No i te zupełnie niezrozumiałe liturgicznie wtręty kompanii honorowej Wojska Polsiego...NIE można w jakikolwiek sposób przerywać modlitwy eucharystycznej!
No i żenujący Glemp. Naprawdę szkoda mi na niego słów. Nawet Michalik, który wielkim mówcą przecież nie jest, wypadł przy nim znacznie lepiej...

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 13:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jeśli kompania honorowa uczestniczy we Mszy Św., to te komendy muszą zostać wydane i tak jest zawsze, nie ma w tym kompletnie nic żenującego. Fragmenty z Requiem Mozarta były jak najbardziej na miejscu (przecież to są fragmenty Mszy).
Co do kazania prymasa, to zdecydowanie nie nazwałbym go żenującym. Tym bardziej nie nazwałbym tak prymasa. Przykro mi czytać takie wypowiedzi, Panowie. Jednak nie wszędzie cuda się dzieją...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 13:49:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
"W czwartek o godz. 21 na pl. Piłsudskiego odbędzie się połączona z nocnym czuwaniem msza św. dla młodzieży w intencji zmarłego Ojca Świętego - poinformował w środę przedpołudniem ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii kościoła św. Anny. "

może tym razem udałoby się jakoś spotkać

Co do Glempa to nigdy nie był on wilekim mówcą co wybitnie wpływało na jego postrzeganie przez wiele osób, choć ja doceniam jego wkład w przeprowadzenia kościoła przez lata 80te. Skądinąd jego pozycja nigdy nie była łatwa. Z jednej strony następca Prymasa Tysiąclecia a z drugiej cały czas w cieniu Papieża...

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 14:10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie mówię, że Michalik nie wypadł lepiej, choć z drugiej strony zawsze można powiedzieć, że poszedł po najprostszym schemacie. Denerwuje mnie tylko ciągłe wieszanie psów na prymasie, do którego sam mam spory szacunek.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 14:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
otóż to.... Słyszałem całkiem sporo kazań wygłaszanych przez Prymasa i niestety żadne z nich nie było popisem oratorskim. Od takich ludzi wymaga się więcej niż od innych, prawda?

No pewnie tak. Zgadzam się, że Prymas nie błyszczał w tym elemencie, choć zdarzały się i bardzo dobre wystąpienia, np. kilka razy podczas Drogi Krzyżowej na Starym Mieście.
Co do piątku, to poza tym, że w kilku punktach miasta (czyli pewnie pl. Piłsudskiego, Teatralny, pod św. Anną no i może gdzieś jeszcze) będą ustawione telebimy.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 15:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Moim zdaniem nie ma żadnego sensownego wyjaśnienia nieobecności prymasa Glempa w takim momencie w Polsce (nawet w najbardziej dla niego korzystnej wersji - i tak okazał jakiś ogromny brak wyczucia nastrojów ludzkich). Mam niesmak pewien, ale mam też ochotę spuścić na to zdarzenie zasłonę milczenia. W związku z tym - najlepiej było zachować milczenie w trakcie Mszy narodowej. Zgadzam się z Kacprem.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 17:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 15:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
Dziś o 21 pod Kolumna Zygmunta zapalamy światełko dla Ojca św. Jutro o 21 do 21.37 palimy lampki wzdłuż Al. Jana Pawła II.

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 17:30:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dzięki wydziałowemu newsletterowi dotarła do mnie następująca wieść:

Marsz wdzięczności dla Ojca Świętego
8 kwietnia 2005 r. (piątek)
początek: Pl. Piłsudskiego, godz. 20:00
zakończenie: Pl. Zamkowy, godz. 21:37
Prośba o wzięcie ze sobą świec i założenie jasnego stroju.

Ja będę na jutrzejszym czuwaniu w kościele św. Anny, a na ten marsz również się wybiorę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 21:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
gubię się w tym... czyli jutro o 21-ej są równolegle: czuwanie (ale gdzie? na placu czy w św.Annie?) oraz palenie zniczy wzdłuż alei Jana Pawła, tak? Nie wiem, co ze sobą zrobić...

A w piątek jest pogrzeb o 10-ej i pewnie w różnych miejscach będzie się można przenieść wirtualnie do Rzymu. Ja chyba się wybiorę do Wilanowa z mama i babcią, ale sam jeszcze nie wiem.

I jeszcze w piątek wieczorem biały marsz...

Czy ktoś wie o czymś jeszcze?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group