Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:36:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 01:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:22
Posty: 1119
deptak pisze:
Jan Paweł II był 265 PAPIEŻEM -suma...znowu 13


Ja specjalnie poszukałem tej liczby i znalazłem informację na podstawie roczników Stolicy Apostolskiej, że Jan Paweł II był 264 papieżem.

poza tym
deptak pisze:
czyli 9301 dni -> 9+3+0+1= 13


a ja sobie zadałem trudu trochę, żeby pomnożyć 26 razy 365 dni i mi wyszło 9490, a nie dodałem nawet tych pięciu miesięcy i dni przestępnych przez te lata.

Czyli kłamstwo ma krótkie nogi.

13 to piękna liczba. ale bez przesady


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 09:10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
piotrpanek pisze:
Wreszcie ukazała mi się prawda o wyjątkowości Jana Pawła II. Bez tych trzynastek nigdy by to do mnie nie dotarło...
bardzo bliskie memu sercu stwierdzenie

a z tym prymasem - zajmijmy się swoimi źdźbłami (powinnam napisać belkami, ale mi nie pasuje...)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 09:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Hehe, cyfry, liczby...
W "Wahadle Foucalta" Eco jest genialny fragment jak to wymiarom kiosku z gazetami można przypisać własności magiczne. Najlepsze że wypada to bardzo przekonująco ;-)

PS. A żona premiera to ma... Zakochała się i od tej pory w oku tylko belka i belka... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 09:47:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
..spoko...ja te przeliczenia dostałem i wkleiłem tutaj..chciałem tylko
je zaprezentować.. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 09:53:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Okej, okej.
:-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 11:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Taaaak... Matematyka jest nauką wielką i przez to giętką bardzo...Jak się człowiek mocno postara, to zawsze wyjdzie mu to, co trzeba. Bóg najprawdopodobniej jest - między innymi - Wielkim Matematykiem i zapewne wszystko ma swój czas, który człowiek zamyka w liczbach, ale - moim zdaniem - nie jest naszym zadaniem odszyfrowywanie tego Ogromnego Zbioru Cyfr Wszechświata. W najlepszym wypadku - jest to marnotrawstwo energii...

A wracając do tematu tego wątku... Opisywałam już tutaj moje przeżycia i przemyślenia z papieżem związane, ale nie pisałam o wspomnieniach osobistych z Nim spotkań...Nie bez przyczyny, muszę zaznaczyć. Moje najgłębsze myśli i uczucia wcale nie były wywołane spotkaniami takimi... ale raczej słowami papieża, które przeczytałam w Jego książkach lub słyszałam w telewizji...

Widziałam papieża dwa razy w 1999 roku, w Warszawie. Pierwszy raz - kiedy wieczorem przejeżdżał z lotniska ulicą Żwirki i Wigury - i to był wzruszający widok. Drugi - w trakcie mszy na pl. Piłsudskiego. Nie było mi dane doświadczyć spotkania takiego, o jakim pięknie napisał wyżej Bogus - naprawdę osobistego... Na pl. Piłsudskiego - milion ludzi! Cieszę się, że tam byłam, ale tak wielki tłum nie dla mnie chyba, niestety - za bardzo rozprasza...

Poza tym... Był w moim życiu zawsze - urodziłam się 13 (hmmm...) dni po wyborze Go na papieża...
I tak, jak lafjoy - w dzieciństwie uwielbiałam oglądać zdjęcia w albumie z roku 83 - który w dodatku był w wersji anglojęzycznej...Kiedy już mogłam coś przeczytać - po polsku najpierw oczywiście ;-) - byłam pod wielkim wrażeniem biografii Karola Wojtyły... Podziw i szacunek...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 11:48:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
monika pisze:
urodziłam się 13 (hmmm...) dni po wyborze Go na papieża...




..a ja..urodziłem się....13 ani przed ani po ale 13 :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 12:34:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
monika pisze:
Matematyka jest nauką wielką i przez to giętką bardzo...J



Ale te numerologie to nawet nie matematyka jako taka, tylko jakieś dziwne obrabianie (prawie nigdy niewykraczające poza dodawanie, nie mówiąc już o wykraczaniu poza cztery działania podstawowe) liczb, cyfr (to naprawdę nie to samo :-) ) oraz ich związków z alfabetem, miarami czasu itd.

Oczywiście, można stwierdzić, że Bóg mówiąc do NAS TERAZ koduje pewne informacje w sposób, który możemy odczytać MY TERAZ, a nie ludzie posługujący się innymi systemami liczenia, miar i pisma. Dlatego może kodować coś, co da się odczytać przyjmując kalendarz gregoriański (i umieszczając rok pierwszy tak gdzieś 6-7 lat po narodzeniu Jezusa), a czego nie da się odczytać przyjmując kalendarz juliański, nie mówiąc już o kalendarzu islamskim itd. Prawdopodobnie zakodował przecież informację o narodzeniu Mesjasza w sposób czytelny dla blisko(ewent. środkowo)wschodnich astrologów (tzw. Gwiazda Betlejemska), czego my nie bylibyśmy w stanie odczytać. Jednak do takich znaków podchodzę bardzo sceptycznie. Zbyt wieloznaczne one są. Zbyt łatwe do nadinterpretacji.

W dodatku, weźmy jakiś przykład - jeden z tytułów papieża daje się dość łatwo "odszyfrować" jako liczba Bestii, ale po pierwsze nawet nie jest to oficjalny tytuł (oficjalny jest Vicarius Christi, a nie Vicarius Filii Dei), po drugie zaś pozostałe nie dają się. No i co z tego wynika? Moim zdaniem - nic.

Przytoczone przez Deptaka daty i godziny śmierci dają 13, a co z datami urodzenia, święceń kapłańskich, święceń biskupich, wyboru na papieża. Jest kilka (do kilkunastu) niezywkle ważnych dat i godzin w życiu Jana Pawła II, które nie mają nic wspólnego z 13, no i co? Czy to osłabia jego związek z Marią i Fatimą?

Numerologia to nawet nie matematyka, więc i nie nauka.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 13:12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zgoda, Piotrze ;-) - to tutaj to absolutnie nie jest wielka nauka - raczej mała nauczka ;-). Proste dodawanie. "Wielka" jest jednak przez swoją ... jakby to określić... "rozłożystość" - potencjalnie możliwe kombinacje cyfr i potencjalne manipulacje. Co bardzo często umożliwia uzyskanie niemalże DOWOLNEGO wyniku.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 14:16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
no i co..
taka Boska ta numerologia..Boski Smile


Ja wierze, ze numerologia to zla i pusta rzecz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 14:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
no ok ok ok... :)
od dziś 3 bajki są dla mnie dziełem szatana...hehehehe :)

..żartuję :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 15:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
Ja wierze, ze numerologia to zla i pusta rzecz.

Nie o to chodzi, że wszelkie symbole prowadzą na manowce - por: Mt 1 zwł. werset 17. 14 pokoleń - 14 w starohebrajskim systemie kodowania dawało np. DWD, czyli Mateusz (Żyd) dawał czytelnikom (Judeochrześcijanom) wskazówkę - Jezus, to symbol Dawida, czyli Mesjasz. Ale to było świadome kodowanie dopasowane do ówczesnych realiów, które miało wzbudzić skojarzenia (zresztą - Łukasz, który niczego nie chciał kodować, dał nieco inny spis), a nie jakieś objawienie tajemnego znaku. Odcyfrowywanie takich znaków nie jest puste.

Zła i pusta jest numerologia właściwa, czyli szukanie znaków tam, gdzie nikt ich nie zostawił (z przekonaniem, że zostawiły je moce nadprzyrodzone)...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 15:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja rozumiem. Chocby motyw liczb 3 czy 12. Ale to tylko symbolika Pisma Św. przedstawiona dosyc jasno, konkretnie, a nie jekies idiotyczne dodawanie cyferek (w dodatku blednych, co pokazal Lawmen). Wiecie, gdyby papiez umarl 13 maja - to moze by mnie to ruszylo, a tak? Ja dziekuje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 15:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
rozwaliło mnie stwierdzenie, że smierć może być najważniejszym czynem człowieka w jego życiu. to powiedział profesor Grygiel w rozmowie na tvn. i potwierdzeniem tego są słowa testamentu papieża które dziś usłyszałem czytane przez Pałasińskiego (mój Boże to czytanie, takie prawdziwe). Papież tak wyraźnie pokazał, że od czasu śmierci Chrystusa śmierć nie musi byc totalną klęską...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2005 20:28:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 09:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
Dzisiaj ze szwagrem wróciliśmy z Rzymu.
Kilka fotek, które zrobiliśmy w Watykanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony wt, 12 kwietnia 2005 11:33:19 przez Pietro, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group