Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:15:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 25 lipca 2018 13:38:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Finał obejrzałem w odtworzenia, bo pomyliły mi się godziny (sądziłem, że zacznie się o 20:00 i mecz skończył się zanim zeszliśmy z gór).
Dobry, szybki, dla obu drużyn podziękowania za piękny spektakl.
Francja w sumie grała ogólnie dość niedbale przez całe mistrzostwa - świadoma, że z Mbappe i kolegami z przodu zawsze naddadzą ewentualne katastrofy. Jak ktoś kto ma nieszczelny korek w wannie, ale to co - w razie czego dopuści sobie więcej z kranu.
Był jeden fragment kiedy Francuzi byli zdenerwowani i trochę uszła z nich ta pewność - gdy w 1/8 przegrywali z Argentyną 1:2 od 50 minuty. Ale wtedy z kolei z pomocą przyszło im szczęście: cudowny strzał Pavara (próbowałby tak z 50 razy i już by tak nie strzelił) i otrząsnęli się momentalnie.
Chorwacja natomiast chyba wycisnęła z siebie wszystko co miała. Nagrodą wicemistrzostwo, też nie byle co przecież.
No to krótki osobisty podsum:

Najlepsze mecze: Francja-Argentyna 4:3, Hiszpania-Portugalia 3:3, Chorwacja -Rosja 2:2 i karne
Najgorsze mecze: Polska-Japonia 1:0, Francja-Dania 0:0, Meksyk - Korea Płd 2:1
Najlepsi zawodnicy: Mbappe, Cavani, Hazard
Odkrycia: Betancourt (Urugwaj - dopiero 21 lat, jeszcze zamiesza!), Arzani (Australia - 19 lat, może zamieszać!) i znów Mbappe.
Rozczarowania: Oezil, Lewandowski, Isco
Najładniejsze gole: Angel di Maria z Francją, Pavar z Argentyną, Czeryszew z Chorwacją. Ale też główka Cavaniego w meczu z Portugalią.
Freaki do zapamiętania: trybuna stadionu w Jekaterynburgu, "kontuzja" Grosickiego w końcówce meczu z Japonią, przebieżki tygrysa w klatce w wykonaniu trenera Argentyny, konwulsje Neymara.

Katar na Boże Narodzenie teraz, nie? Łomatko...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 lipca 2018 14:09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
arasek pisze:
przebieżki tygrysa w klatce w wykonaniu trenera Argentyny
tego właśnie porównania szukałem! :lol:

arasek pisze:
Jak ktoś kto ma nieszczelny korek w wannie, ale to co - w razie czego dopuści sobie więcej z kranu.
i tego też!

Jeżeli o mnie chodzi, to Mundial, podobnie jak Pippin i parę innych osób, też uważam za najlepszy w tym wieku, a może i ever. Od fazy pucharowej wszystkie drużyny i mecze były przynajmniej dobre, a niektóre wręcz pamiętne (zwłaszcza - o zgrozo! - Rosjan, no i Chorwacji naturalnie). Na pewno był to najlepszy mundial, jeżeli chodzi o jakość sędziowania. Przede wszystkim w 100% sprawdził się VAR, ale to nie wszystko - ewidentnie sędziowali sami fachowcy, którzy ani razu nie zeszli poniżej pewnego poziomu (wg mnie trochę, ale nie jakoś drastycznie, odstawał ten sędzia meczu Polska-Senegal. Potem sędziował jeszcze chyba jedno spotkanie i też nieco się gubił, ale jego oceniłbym na db- i tak. Reszta świetna. Dobra jest też widoczna filozofia sędziowania - dużo gadania z zawodnikami, przekonywania, niekartkowanie bez sensu, tylko, jak już naprawdę trzeba - brawo dla FIFA, że tak to ogarnęli i nie było już cyrków, jak w 2002 na przykład.

Co do innych podsumowań - nie dam rady podać moich nominacji we wszystkich kategoriach, o których napisał Arasek, a niektóre kategorie bym dodał:
Najgorsza drużyna: Reprezentacja Polski (spadaliśmy z najwyższego konia i nie zagraliśmy ani jednego przyzwoitego meczu; nawet taka Arabia Saudyjska, czy tym bardziej Korea, Islandia albo Maroko jednak zagrały przynajmniej jeden mecz na poziomie mundialu, nasi - żadnego! Żeby się jeszcze dobić - graliśmy chyba w najsłabszej grupie - Kolumbia i Japonia odpadły w 1/8. Na Niemcach psy wieszają - i słusznie - ale i oni nie grali równie żenująco, jak Polacy)
Najlepszy trener: oczywiście Zlatko Dalić
Najgorszy trener: Adam Nawałka (niski pressing - ja pierdole...), chyba ex aequo z Jorge Sampaolim
Najlepsi zawodnicy: Luca Modrić, Eden Hazard, Kylian Mbappe
Rozczarowania: Messi, Lewandowski, Reprezentacja Brazylii (w tej kolejności)
Rozczarowania, że tak peem, pozytywne: Reprezentacja Rosji (pokazali naszym panienkom, jak Polacy powinni grać na Euro 2012 i w ogóle, jak grać. Niesamowita historia, a najważniejsze, że pisana - jak się wydaje - czysto sportowo, bez szwindli, na przykład sędziowskich)

Co do meczu finałowego - wiedzieliście, że po raz pierwszy od 1966 roku w finale padło aż tyle goli? Francja na szczęście strzeliła te dwa ostatnie gole, bo gdyby została mistrzem po nurkowaniu Griezmana i wątpliwym (choć moim zdaniem słusznie jednak podyktowanym) karnym, to byłby niesmak. Chorwacja widać było, że ma jednak w nogach te maratony z Rosjanami i Anglią. Grała świetnie, całym sercem i na zawsze pozostanie legendą sportu, tak myślę. W ogóle Chorwacja to ciekawa drużyna. Nie wiem, czy też to zauważyliście, ale Chorwaci właściwie nigdy nie byli ustawieni w liniach. Jestem za cienki, żeby to jakoś bardziej fachowo opisać, ale tak to wyglądało - że sobie biegają, świetnie się rozumieją, ale nie ma tam tej pruskiej musztry i dyscypliny. I co najciekawsze - to działało. W efekcie, nie tylko taki Modrić czy Rakitić, ale i Madzukić, Perisić, Rebić czy Vrsaljko byli dosłownie wszędzie. Nie wiem, jak oni to robili, ale chyba nikt inny tak nie grał na tym turnieju!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 07:10:59 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Finał oglądałem razem z przegranymi na telebimie w Slano i mimo, że to mała mieścinka to klimat był jak na San Siro ;-) Melodyjne śpiewanie i kibicowanie z klasą, w środku całego kotła kilku Francuzów, cieszyli się i nikt ich nawet nie tknął. Szczerze od zawsze nie cierpiałem Francji, ale niestety mecz wygrali zasłużenie. Chorwaci i tak odnieśli wielki sukces stając się trzecią drużyną w finale z t.z.w. umownego wschodu po Czechosłowacji i Węgrzech. Sędziowanie oceniam średnio, w tym kompromitacja Marciniaka. Za dużo gwiazdorzy w ekstraklasie zamiast skupiać się na pracy i to się odbiło na mundialu.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group