Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 21:53:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 12:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Zgadzam się ze wszystkim, co napisaliście. Dodałbym tylko jedno - nasi, poza jednym Lewandowskim i może trochę Grosickim wyglądali naprawdę źle pod względem motorycznym, czy jak to się tam nazywa. No, szybkości i sił nie mieli w ogóle. Sprawiali wrażenie, jak by zajechanych na treningach siłowych. Bo w głowie mi się nie mieści, że normalnie dysponowani graliby tyle niedokładnych podań. Co ja mówię, niedokładnych - właściwie przy wielu z nich trudno było w ogóle odczytać, kto miał być adresatem (te wspomniane niedoloty albo przeloty).
Piszczu najlepszym przykładem - facet wyglądał, jak by miał zaraz umrzeć. Inni nie lepiej. Ten wślizg Rybusa, który groził karnym też był spóźniony i rozpaczliwy. Kolejny przykład - każda bezpańska piłka lądowała pod nogami Senegalczyka. Przypadek? Nie sądzę - po prostu nasi kompletnie stali - grał tylko ten zawodnik, który aktualnie był przy piłce lub próbował ją odebrać. Albo ta akcja, jak wysoki Senegalczyk (sorry, nie pamiętam nazwiska, bo RODO mi nie pozwala) szedł prawym skrzydłem i po kolei zostawiał w tyle naszych (chyba trzech), którzy próbowali mu odebrać piłkę (chyba w końcu rzutem rozpaczy Pazdan wybił mu spod nóg na róg). Interwencja Szczęsnego przy drugiej bramce też świadczy o tym braku motoryki, bo Senegalczyk dał radę "dziubnąć" piłkę przed Szczęsnym - zrobił to błyskawicznie, a nasz bramkarz nie. Przy czym to nie był jakiś kosmos, nasi też tak umieli grać do niedawna. Nie kumam co się stało, że nagle grali, jak w zwolnionym 2-3 krotnie filmie!

Interwencja Szczęsnego niestety przywodzi na myśl jeszcze coś - czy czasem nie wynikała z kalkulacji Szczęsnego, że nie może gościa skasować lub zagrać ręką, bo dostanie czerwoną i kolejny mecz otwarcia (po Euro 2012, 2016) będzie jego jedynym. A działo się to przy stanie 0:1 i kompletnej indolencji naszych. Czyżby więc kalkulacja indywidualna ponad drużynową? Tylko on wie, ale coś mi nieprzyjemnie podpowiada, że tak mogło być :(

I jeszcze jedno - jedynymi w miarę grającymi byli wczoraj: Lewandowski, Grosicki, chwilami Zieliński, Kownacki i Bednarek. Dwóch z nich to zmiennicy. Czy trener dobrze dobrał skład? Można wątpić. Zwłaszcza, że z uporem godnym lepszej sprawy promuje wynalazki typu Cionek, który może i ma zalety, gdy trzeba kogoś wyciąć albo podciąć, ale rozgrywać nie umie kompletnie. Wczoraj do tej nieumiejętności dołożył jeszcze brak ogarnięcia w obronie. Zobaczcie jego zachowanie przy pierwszej bramce - równie dobrze mogło go nie być i może nawet lepiej by się to skończyło, bo nie byłoby rykoszetu i gola - Szczęsny na luzie by ten strzał obronił


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 12:29:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
otoKarbalcy pisze:
Szczęsny na luzie by ten strzał obronił


Nawet nie musiałby bronić - ta piłka nie szła w światło bramki.

Przypomniała mi się jedna rzecz. Uważacie, że powinien być dla nas karny po faulu na Kubie?

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 13:15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
a zwróciliście uwagę z jakimi minami nasi wyszli z szatni na mecz
zero uśmiechów, żadnych pogaduszek, na pogrzebach bywa weselej
to nie wyglądało jak efekt koncentracji przedmeczowej

podejrzewam, że przed meczem musiało się coś w szatni wydarzyć

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 13:24:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
otoKarbalcy pisze:
jedynymi w miarę grającymi byli wczoraj: Lewandowski, Grosicki, chwilami Zieliński, Kownacki i Bednarek.
Dodam Pazdana, dla mnie najlepszy na boisku. Muszę mu to oddać, bo - podobnie jak dwa lata temu - obawiałem się bardzo o jego postawę. Dwa lata temu musiałem odszczekiwać i to jak. Teraz też powiem, bo na pewno to czyta :) - Michał, przepraszam, dajesz radę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 13:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Muszę jednak przyznać, że jeden zawodnik utrzymał swój poziom. Tak jak nie wiedziałem dwa lata temu podczas Euro co na boisku robi Milik, tak teraz też nie wiem. U niego widać wszystko to, o czym wyżej pisał otokar, tylko dwa razy bardziej.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 14:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
A kto mi wytłumaczy, według jakiego klucza Szpaku wczoraj kilkakrotnie stwierdził, już znając końcowy wynik, że Japonia jest na pierwszym miejscu w grupie, a Senegal na drugim? Bo mi przychodzi do głowy wyłącznie klucz alfabetyczny. :) Chyba że się grzebał gdzieś w rankingach fair-play.
Z ciekawości sprawdziłem, jak to jest - no i tak, ranking fair play, przy czym nie trzeba bardzo grzebać, bo sprowadza się to do kartek na turnieju. Japonia miała jedną żółtą kartkę (a za żółtą oferują punkt), a Senegal 2. Ponieważ za czerwoną kartkę dają 4 punkty, mamy dobrą pozycję wyjściową przed meczem z Kolumbią :)

Pet pisze:
Tak jak nie wiedziałem dwa lata temu podczas Euro co na boisku robi Milik, tak teraz też nie wiem.
Śpieszę wyjaśnić - Milik na boisku dochodził do siebie po kontuzji.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 14:15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bogus pisze:
Milik na boisku dochodził do siebie po kontuzji.


A nie mógł sobie w tym celu iść gdzie indziej?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 14:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
A to już pretensje do Nawałki.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 14:47:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Bart - moim zdaniem to bylo przed polem karnym. Wolny sie należał, karny na pewno nie


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 16:28:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mamy pierwszego spadkowicza, żegnamy Maroko. Szkoda ich, dzielnie stawali.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 18:58:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Arabia i Egipt też out, ale niech dzisiejszy przykład Arabów pokaże naszym, jak się podnieść po fatalnym meczu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 21:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Tak, dodaję jeszcze Iran który w meczu z Hiszpanią (choć przegranym) zaprezentował się świetnie. I choćby na jego tle widać wspomniane tu przez Krejziego problemy z przygotowaniem motorycznym Polaków.
Dzisiejsze mecze wszystkie po 1:0. Póki co ten turniej to mistrzostwa defensywy.

A jutro?

Dania - Australia 2:2
Francja - Peru 2:0
Argentyna - Chorwacja 1:1

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2018 21:59:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
E tam, zaraz mistrzostwa defensywy. Na razie ani jednego wyniku 0:0, a średnia bramek 2,25 na mecz, marudzisz Pan. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2018 08:32:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Ładny mecz Iranu. Szkoda, że nie udało im się wyszarpać remisu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2018 09:18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Niemcy vs. Szwecja 1:2
Dania vs. Australia 2:1
Francja vs. Peru 1:0
Argentyna vs. Chorwacja 2:2

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group