Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 22:55:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 22:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
niestety sędzia pomógł Portugalii

"szwindel", "święta krowa" - szacun dla komentatorów za nazwanie rzeczy po imieniu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 22:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17262
Skąd: Poznań
Mam ogromny szacunek dla Maroka i Iranu, czapki z głów! Patrzcie co się wyprawia! Dwie potęgi drżą do samego końca czy wyjdą z grupy! Oglądałem akurat Marokańczyków, ale podobno również Persowie zagrali świetnie.
Tym większe zażenowanie niestety budzi wspomnienie gry polskiej drużyny... kurde, przecież z tym Marokiem dzisiaj dostalibyśmy wpieprz!
A Portugalii (już przed chwilą obejrzałem chamskie zachowanie CR) życzę soczystego klapsa w dupsko od Urugwaju w 1/8. Urusi wygrali dzisiaj z lekkością baletnicy, Rosja w sumie mogła tylko się przyglądać.
Na koniec - wyrazy sympatii dla Saudów. Egipt dysponował na pewno lepszą drużyną ( i sprawiał lepsze wrażenie do tej pory), ale ambicja została nagrodzona, brawo!

A jutro? Ależ się będzie działo!

Australia-Peru 1:0
Dania-Francja 1:2

Nigeria -Argentyna 1:3 (Argentyno, musisz! :wink: )
Islandia - Chorwacja 1:2

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2018 23:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
arasek pisze:
Urusi wygrali dzisiaj z lekkością baletnicy, Rosja w sumie mogła tylko się przyglądać.
własnie widziałem powtórkę gola Suareza z wolnego. To co zrobił przy tym wolnym obrońca ruskich to coś najdziwniejszego co ostatnio widziałem. :shock:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 09:19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
pablak pisze:
szacun dla komentatorów za nazwanie rzeczy po imieniu
Od komentatora wymagam przede wszystkim znajomości rzeczy, o której mówi, a z wczorajszych wypowiedzi można wnosić, że żaden z nich nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić, jak wygląda procedura "używania" VAR.

pablak pisze:
"święta krowa"
Nie zamierzam bronić Ronaldo, choć, tak jak Monika, odczuwam do niego pewien rodzaj sympatii wynikającej z lejących się na niego pomyj przy każdej okazji albo i bez niej, nie wiem, czy ta wczorajsza sytuacja była bardziej przejawem chamstwa, czy bezdennej głupoty, niemniej pobieżna obserwacja tych mistrzostw daje podstawy by twierdzić, że to jakieś wytyczne. W zdecydowanie bardziej oczywistej sytuacji czerwonej kartki nie dostał choćby któryś z Argentyńczyków, kiedy kopnął piłkę w głowę leżącego 30 cm obok Chorwata, a z nieco mniej oczywistych, żadnej kartki nie obejrzeli w niedzielę Zieliński i Lewandowski za nadepnięcia na rywala.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 10:19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Bogus pisze:
jak wygląda procedura "używania" VAR.
wydaje mi się, że komentatorzy kierowali pretensje do sędziego/-ów,
decyzję o skorzystaniu z VAR podejmuje sędzia lub sędzia VAR, a nie na "wniosek" zawodników lub trenera, chodzi o to że ani główny ani VAR nie widział nawet potrzeby sprawdzenia, czy był karny dla Iranu (nie ten w doliczonym czasie), w podobnej sytuacji przy karnym którego nie strzelił Ronaldo skorzystali

po VAR-ze w sytuacji z faulem Ronaldo sędzia powinien albo olać sugestię czerwonej kartki albo dać czerwoną, a nie jakiś półśrodek

Bogus pisze:
W zdecydowanie bardziej oczywistej sytuacji czerwonej kartki nie dostał choćby któryś z Argentyńczyków, kiedy kopnął piłkę w głowę leżącego 30 cm obok Chorwata, a z nieco mniej oczywistych, żadnej kartki nie obejrzeli w niedzielę Zieliński i Lewandowski za nadepnięcia na rywala.
nie znam tych wszystkich przypadków, ale chyba tam sędzia zadziałał zgodnie zasadą, że on decyduje, czy coś było albo nie, a nie, że może trochę było, a trochę nie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 11:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
pablak pisze:
decyzję o skorzystaniu z VAR podejmuje sędzia lub sędzia VAR, a nie na "wniosek" zawodników lub trenera, chodzi o to że ani główny ani VAR nie widział nawet potrzeby sprawdzenia
Inicjatywa jest po stronie zespołu VAR. Oni tam w założeniu siedzą, oglądają i zgłaszają sędziemu głównemu, jeśli zauważą coś, co może zmienić jego decyzję. Skąd wniosek, że nie obejrzeli tej sytuacji po 5 razy z każdej strony i nie uznali, że sędzia główny miał rację (a tak to wyglądało w dostępnych w przekazie światowym powtórkach)?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 11:47:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Bogus pisze:
niemniej pobieżna obserwacja tych mistrzostw daje podstawy by twierdzić, że to jakieś wytyczne. W zdecydowanie bardziej oczywistej sytuacji czerwonej kartki nie dostał choćby któryś z Argentyńczyków, kiedy kopnął piłkę w głowę leżącego 30 cm obok Chorwata, a z nieco mniej oczywistych, żadnej kartki nie obejrzeli w niedzielę Zieliński i Lewandowski za nadepnięcia na rywala.


No właśnie, te wytyczne. Już wcześniej zastanawiało mnie trochę, czy elegancji teraz więcej, czy coś innego sprawia, że mniej czerwonych kartek tak jakby. A wczoraj w analizach po meczu Hiszpania-Maroko, w którym ci drudzy w ogóle często i różnorodnie deptali tych pierwszych, jeden z gości wskazywał na błędy sędziego, m.in. na faul, za który powinna być ponoć zdecydowanie żółta kartka, a według zasad sprzed zmiany wytycznych - czerwona.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 18:52:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Bogus pisze:
Inicjatywa jest po stronie zespołu VAR.
Nie jestem pewien czy sędzia nie może poprosić o VAR.


Bogus pisze:
Skąd wniosek, że nie obejrzeli tej sytuacji po 5 razy z każdej strony i nie uznali, że sędzia główny miał rację
choćby stąd jak dzisiaj oglądali spalonego przy bramce Peru

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Eeeeee. Już miałem nadzieję, a tu nagle wziął i strzelił. Szkoda, choć jednak Nigeryjczycy sami są sobie winni, bo karny karnym (i ten strzelony, i ten niepodyktowany), ale jednak żadnej bramki nie trafili, a okazje były - choćby ta przy niepodyktowanym karnym.

Wcześniej pierwsze 0-0 i największa padaka, jaką na tym Mundialu widziałem. Zawsze kibicowałem Danii, ale po dzisiejszym meczu z pewnością kibicował im nie będę, ale zresztą przeciw Chorwatom chyba i tak kibicowanie im nie pomoże.

Najgorsze, że z drabinki wynika, że w boju o półfinał Urugwajczykom przyjdzie się zmierzyć z trzema głupimi drużynami i jak nic któraś ich przemoże :-( Najpierw Portugalia - o żeby w końcu nastąpiła sprawiedliwość dziejowa i żeby wywalić tych Portugulusów w diabły! A potem ze zwycięzcą beznadziejnego meczu Francja-Argentyna. Mam złe przeczucie, że z tej czwórki do półfinału dojdzie Francja :roll:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Widzę, że mundial daje Ci dużo radości :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Właśnie, mundial się pisze małą czy dużą literą?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Też się zawachałem :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17262
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Mam złe przeczucie, że z tej czwórki do półfinału dojdzie Francja


Byłoby fatalnie. Oglądałem łącznie z półtora meczu Francji na tych MŚ - na początku tylko lekko na "nie" - i coraz bardziej mnie irytują. Duńczycy też grają piach, ani jednego meczu jeszcze dobrze nie zagrali (to wiele mówi o naszej grupie eliminacyjnej...). I mają szczęście, że Francji się nie chciało a Australia zagrała akurat najsłabszy mecz. Peru na luzie, nic nie musieli (Polska tak zagra w czwartek 8-) ) a kangury spętane szansą.

Argentyna!!! :aniolek: Awans po straszliwych męczarniach, które - tak jak u Niemców - mogą stać się zaczynem wielkich dokonań. Przyznaję jednak, że Nigeria została skrzywdzona, moim zdaniem ręka Rojo w polu karnym ewidentna! Afrykanie zagrali niezły mecz a Argentyna była osiem minut od klęski. Przecież dla nich nie wyjście z grupy na MŚ to jak, no nie wiem... remis Polski z San Marino!
Jak zwykle :serducho dla Islandii! Jak na debiut - naprawdę dali radę, słąbiej zagrali jedynie z Nigerią. Dziś pewnie zremisowaliby z Chorwatami gdyby koniecznie chcieli, ale walczyli o awans i pełną pulę. Przeszywające podanie do Perisicia, sam na sam i 2:1 w samej końcówce. Ale brawo Islandia! A Chorwacja naprawdę ma czym straszyć, obserwuję ich z sympatią.

A jutro?
No niestety żegnamy dzielnych Szwedów i zaskakująco dobrych Serbów.

Meksyk -Szwecja 1:1
Niemcy - Korea Płd 3:0

Szwajcaria - Kostaryka 1:0
Brazylia - Serbia 2:1

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2018 22:44:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Eeeeee. Już miałem nadzieję, a tu nagle wziął i strzelił.
Gorzej zniosłem gola Niemców, ale i tu przykrość. Muszę powiedzieć, że łapałem się na tym kilka razy, że zaczynałem kibicować Argentynie (noo, Nigerii też nie lubię za bardzo), ale wtedy zawsze realizator pokazywał Maradonę i mi natychmiast przechodziło. W 1/8 będzie twardy orzech do zgryzienia.
Islandia niestety mnie zawiodła. Wystarczyło im wygrać jedną bramką z grającymi o nic Chorwatami, ale i to było ponad ich siły. Ten mecz oglądałem mniej uważnie, ale z tego, co widziałem, to coś tam próbowali, ale nie bardzo było z czego wziąć to zwycięstwo, którego potrzebowali.

Ciekawy jestem tego Urugwaju, którym Crazy jest zachwycony, bo niewiele widziałem, a to co widziałem, każe mi podejrzewać, że Crazy mówi o jakimś innym Urugwaju, niż tegoroczny. Może w 1/8 uda mi się zobaczyć.

EDIT:
Brawo Korea! Brawo Szwecja! Brawo Meksyk!
Zbiorowym wysiłkiem, ale się udało. Jak to było... Berlin, Berlin, wir fahren nach Berlin :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Ostatnio zmieniony śr, 27 czerwca 2018 18:07:50 przez Bogus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 czerwca 2018 18:06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
No i Niemcy zostali odprawieni. ;). Brawo Korea!!!! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group