Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:39:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 07 lipca 2018 22:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Wspaniałe zakończenie dnia!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 lipca 2018 22:26:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Pełna zgoda z Moniką... Megaszacun dla Rosji, choć kibicowałem Chorwatom - to jakoś ucieszył mnie ten gol na 2:2... zwłaszcza, że ten na 2:1 wydał mi się trochę bardziej przypadkowy...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 lipca 2018 12:46:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony postawą Rosjan. Selekcjoner potrafił ze średnich zawodników zrobić zespół, którego wartość jest wyższa niż suma poszczególnych cegiełek.
Kibicowałem Chorwatom, ale moim zdaniem grają już gorzej niż w fazie grupowej i na dziś nie widzę w nich mistrza świata. Już nawet Anglicy mogą ich ograć.
Niemniej mecz bardzo dobry, wciągający (wreszcie bramki w dogrywce!), dramatyczny.
Zupełnie inny niż popołudniowy - nudnawy ćwierćfinał, w którym Szwedzi pokazali, że to był szczyt ich możliwości. Prawdopodobnie była to najsłabsza drużyna w tej fazie rozgrywek.

Zostały więc jeszcze cztery mecze!
Na razie żegnamy Neymara...

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 lipca 2018 11:38:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale obrazek :mrgreen:

Bombadil pisze:
Crazy: tam gdzie wyjeżdżasz nie będzie TV, czy będzie ale nie chcesz po prostu oglądać tylko wypoczywać?

Jak wyjeżdżałem, to nie wiedziałem jeszcze, jak to będzie. na miejscu okazało się, że TV jest, ale programy, które na niej są, w dość dziwny sposób pozwoliły mi na obejrzenie w ciągu pierwszych dwóch dni 1/8 finału meczy o 20 (Urugwaj-Portugalia - ale miałem radochę! - i Chorwacja-Dania - pierwsze pięć minut nieziemskie, a potem długo do karnych...), a reszta była na kanale zakodowanym :roll: . I jeszcze obejrzałem ćwierćfinał Urugwaj-Francja w jakimś barze, ale niestety tym razem musiałem się obejść smakiem. Bez Diego Forlana jeszcze dawali radę, ale bez Cavaniego już zupełnie nie. Nawet gdyby Muslera nie wypuścił tej piłki z rąk, to niewiele by zmieniło, bo drużyna grała kompletnie bez pomysłu i najwyraźniej tylko na ćwierćfinał zasłużyła :-(

Natomiast byłem pod wrażeniem gry Francji, a już wcześniej słyszałem o niesamowitym meczu z Argentyną, którego skrót dopiero przed chwilą obejrzałem. Mbappe, wow! Dwa wywalczone rzuty karne, potem dwie bramki, rozłożył maradonasów na strzępy!

monika pisze:
A może by tak Belgia wreszcie osiągnęła COŚ?

No i osiągnęła! Półfinał Francja-Belgia wygląda mi na mocniejszy od tego drugiego i szkoda, że nie jest finałem, bo choć żadnej z tych drużyn za bardzo nie lubię, to jednak obie bardzo szanuję; jeżeli chodzi Belgów, to nie wiadomo dlaczego, ale od czasów młodych piłka nożna jest jedyną emanacją tego narodu, który darzę sympatią. Wspomnienie Jean-Marie Pfaffa czy coś?... No i proszę zwrócić uwagę: mamy powtórkę meczu o 3 miejsce z 1986 :D

Ja myślę, że to tak zwany przedwczesny finał!

Ale:
monika pisze:
Czyżby Francja szła na mistrza?

Chyba wszystko na to wskazuje!

Jednak żeby moje obstawy zupełnie nie poszły w łeb, muszę podtrzymać, że królem strzelców zostanie Lukaku, a nie Kane. Po pierwsze całkowicie nie wierzę w Anglię, którzy w obu swych najbliższych meczach strzelą maksymalnie jedną bramkę 8-) , po drugie Belgia nawet przegrywając w półfinale, przegra po wielu strzelonych prze obie drużyny bramkach, więc okazje będą.
Z tym że musi wrócić do formy z meczy grupowych, a coś czuję, że to jest ten typ zawodnika, który właśnie dużo strzela w grupie, a jak są poważne mecze, to już tylko przygląda się na siebie.
O:
Bogus pisze:
najpierw Lukaku marnuje świetną sytuację, a potem robi wreszcie jedną jedyną rzecz dobrze w tym meczu - nie dotyka piłki w ostatniej akcji


Jeżeli chodzi o drugą połówkę tabeli, to...

Bogus pisze:
Jeśli chodzi o Chorwację, to obawiam się tego, co Monika - grali dobrze od początku, więc daleko nie zajdą

A ja myślę, że dojdą do finału. Owszem, dwa razy karne, niby fuks, ale jednak przekonywujący oni są.

Mecz Chorwacja-Rosja obejrzałem prawie w całości z odtworzenia. Jestem pod wielkim wrażeniem obu drużyn. Nie posunąłem się do tego, żeby kibicować Rosji, ale - parafrazując Wielickiego i Cichego z Everestu - gdyby to nie była Rosja, to bym jej kibicował ;-) Poza tym jestem wielkim fanem dogrywek, które nie są na przeczekanie, a tu obie drużyny walczyły zaciekle. Zresztą - walczyły zaciekle przez 120 minut! Nie był to zapewne mecz tak porywający jak Francja-Argentyna, czy choćby ten grupowy Hiszpania-Portugalia, którego niestety nie oglądałem, ale uważam, że był to świetny mecz i zwłaszcza gdybym był zaangażowany po którejkolwiek stronie, myślę, że byłby maksymalnie emocjonujący!


Patrzę sobie jeszcze na moje przedwyjazdowe obstawy:
Crazy pisze:
Francja - Argentyna 1:1 i Francja w karnych
Urugwaj - Portugalia 3:1

Hiszpania - Rosja 3:1 (po dogrywce)
Chorwacja - Dania 2:0

Brazylia - Meksyk 2:0
Belgia - Japonia 4:0

Wynik trafiłem tylko Brazylia-meksyk (ale to chyba najczęściej trafiany wynik był), ale zwycięzców znaczną większość owszem. Potem było już coraz gorzej i z moich półfinałów
Crazy pisze:
Urugwaj - Brazylia
Szwajcaria - Chorwacja

ostała się ino Chorwacja.

Ale nie tylko mi nie poszło:
Bogus pisze:
Brazylia - Belgia 3:0 (niestety; Belgia gubi się w obronie, a Brazylia to wykorzysta)
Rosja - Chorwacja 0:0 k. 4:3 (niestety; Chorwacja nie znajdzie metody na rosyjski autobus)
Szwecja - Anglia 1:1 k. 5:4

Trzeba przyznać, że przywaliłeś, jak Dariusz Dziekanowski w trybuny!

O, ale z tego, co czytam, to choć wynik kompletnie nie, to przynajmniej nie byłem daleki od prawdy w:
Crazy pisze:
Brazylia - Belgia 3:2 (najlepszy mecz turnieju)

Skrót oglądałem i nie wyglądał jakoś specjalnie, ale Wasze relacje bardzo zachęcające!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 lipca 2018 17:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 lipca 2018 19:19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 lipca 2018 20:11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Moje przewidywania/czuje:

Francja-Belgia --> Francja, obawiam się, że Belgowie się spalą mniej więcej tak, jak czasem zdarza się to nieoczekiwanym zwycięzcom 1. tury skoków
Chorwacja-Anglia --> o dziwo: Chorwacja. Wcześniej myślałam co chwila, że zaraz dopadnie ich pech/opuści fuks. Ale wciąż go mają, więc kto wie? Może właśnie teraz odpłaci los za przeszłe pechy.
Francja-Chorwacja --> Francja

Moje chciejstwo:

Francja-Belgia --> Belgia
Chorwacja-Anglia --> Chorwacja
Belgia-Chorwacja --> C H O R W A C J A !!!!!!1

Bardzo fajny ten mundial jest w ogóle :!:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 lipca 2018 20:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja chciałbym też, aby drabinka tak się ułożyła, jak chce Monika, z tym, że donioślej by to wybrzmiało, gdyby finał był Francja-Chorwacja ze zwycięstwem tych drugich i tego sobie życzę. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 07:54:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
I moje oczekiwania są obecnie takie jak monikowe. Jednak również podzielam niepokój o Belgów w półfinale.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 08:14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mnie w tym układzie każdy skład finału ucieszy. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 08:23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myślę, że istnieje uzasadniona nadzieja, że tym razem finał nie zakończy się wynikiem 1-0 :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 08:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
I to po dogrywce. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 12:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie no, serio, oprócz zupełnie wyjątkowego finału Euro 2012 (4-0 dla Hiszpanii), to od lat wszystkie mundiale i eura, te fajne i te słabe, kończą się maksymalnie nudnym meczem i niskim wynikiem. Z pamięci:
2016 Portugalia-Francja nie pamiętam wyniku, wywaliłem z pamięci, ale więcej niż 1-0 chyba nie było?
2014 Niemcy-Argentyna 1-0
2010 Hiszpania-Holandia 1-0, chyba jeden z gorszych meczy otherwise rewelacyjnych mistrzostw
2008 Hiszpania-nawet nie pamiętam kto (Niemcy? Rosja?), 1-0 po szmatce Torresa
2006 Włochy-Francja 1-1 i karne
2004 Grecja-Portugalia yyyyy

no i dopiero od 2002 wstecz się coś działo

Tymczasem przeczytałem taki artykulik o francuskim zawodniku N'Golo Kante. Muszę powiedzieć, że tegoroczna reprezentacja Francji imponuje nazwiskami. Że gra am zawsze trochę czarnoskórych to wiadomo, ale kiedy nazywają się Thuram, Desailly czy Tigana to brzmi francusko. Tymczasem mamy tu, w jednej drużynie
Mbappe, Nzonzi i jeszcze N'Golo Kante, i to chyba wcale nie wszystko. Brzmi dumnie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 13:28:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
2016 Portugalia-Francja nie pamiętam wyniku, wywaliłem z pamięci, ale więcej niż 1-0 chyba nie było?
1:0 po dogrywce.
Crazy pisze:
2008 Hiszpania-nawet nie pamiętam kto (Niemcy? Rosja?), 1-0 po szmatce Torresa
Niemcy, ale bramka świetna. Powtórzę własny wpis sprzed 10 ( :shock: ) lat:
Cytat:
Niby bezprzyszłościowe podanie, ultraszybkie wyjście, obiegnięcie(!) obrońcy i puszczenie piłki nad Lehmanem w ostatniej chwili idealnie w sam róg

https://www.youtube.com/watch?v=9Q_PRgXmsX0
Dla mnie mistrzostwo, jak on to zrobił! :peace:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 14:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Technicznie niby tak, ale jakoś nie podoba mi się ta bramka. O ile też pamiętam, byłem tak znudzony podczas tego meczu, że musiałaby pójść jakaś konkretna luta, żeby mnie zainteresować. Ale dziś jak na nią patrzę, to też... taka piłka, co przed wpadnięciem do bramki się odbija po polu?...

Weź to porównaj z pierwszą bramką Hiszpanów w finale 4 lata później. To było mistrzostwo!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group