Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:23:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 08:08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Listkiewicz wywodził, że obrońca (zdaje się Walker) nawet nie widział Perisicia, starał się wybić piłkę głową, nie kulił się ze strachu przed napastnikiem. Tylko Anglicy w polu jakiś nikły przejaw protestu okazali, podnosząc ręce, ale o co im chodziło, nie wiem.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 08:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
pablak pisze:
otoKarbalcy pisze:
jak totalne dno i gówno zagrała na tym turnieju reprezentacja Polski: po prostu straszny wstyd i obciach. Zagrali dramatycznie słabą piłkę
BartZ pisze:
I po wyborze nowego selekcjonera naszej reprezentacji podejrzewam, że tak będzie w dalszym ciągu.
powtórzę się:
Z pustego to i Salomon na pochyłe drzewo nie nasika

wynajęcie najlepszego selekcjonera na świecie (kim by on nie był) nie spowoduje, że polscy piłkarze raptem naumieją się celnie podawać, utrzymywać się przy piłce w towarzystwie przeciwnika, szybko biegać przez cały mecz, że o kreatywności już nie wspomnę


Owszem, ale taki Cesare Prandelli miałby większy autorytet u piłkarzy i uważam, że zapierdalaliby pod jego okiem bardziej niż pod okiem Brzęczka. Mecz można przegrać ale po walce.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 08:48:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
BartZ pisze:
zapierdalaliby pod jego okiem bardziej niż pod okiem Brzęczka. Mecz można przegrać ale po walce.
do tego też trzeba coś umieć i mieć siły

Miki pisze:
Anglicy w polu jakiś nikły przejaw protestu okazali, podnosząc ręce, ale o co im chodziło, nie wiem.
sygnalizowanie sędziemu, że przy straconej bramce było coś nie tak, bez względu na to czy coś było czy nie, to standardowe zachowanie :)

no i w Anglii pewnie się takich sytuacji nie gwiżdże, a cała reprezentacja Anglii gra w Anglii, więc nie mieli okazji wyrobić sobie w sobie odruchu Neymara

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 10:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Peregrin Took pisze:
Co do ewentualnej za wysoko uniesionej nogi

Listek twierdzi że przepisu nie ma więc dyskusji w zasadzie też nie powinno być... ale z tym ewentualnie to nadużycie... on NIE MÓGŁ wyżej tej nogi podnieść - wyskoczył i podniósł jak tylko wysoko potrafił... no i jeżeli to nie było niebezpieczne zagranie to co co nim jest ?
Albo może tak: wyobraźcie sobie takie zagranie w środkowej strefie boiska... w mojej wyobraźni 99 na 100 takich zagrań to jest rzut wolny i żółta kartka.

pablak pisze:
Z pustego to i Salomon na pochyłe drzewo nie nasika

No i tu się nie do końca można zgodzić...
W 2006 roku na MŚ zagrała reprezentacja Trynidadu i Tobago. Miała w składzie jednego z legendarnych już wtedy napastników Manchesteru United... Dwight Yorke grał w tej reprezentacji jako środkowy defensywny pomocnik... Na tym gościu Leo Beenhaker oparł grę całego zespołu i wyjechał z nim na MŚ...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 15:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
KoT pisze:
Dwight Yorke grał w tej reprezentacji jako środkowy defensywny pomocnik... Na tym gościu Leo Beenhaker oparł grę całego zespołu i wyjechał z nim na MŚ...
Nawałka oparł całą grę na Lewandowskim i też wyjechał na MŚ
na tyle wystarczyło

na ME2016 starczyło nawet na ćwierćfinał, ale od tamtego czasu inni poszli do przodu a myśmy się cofnęli jeśli chodzi o średnią umiejętności drużyny

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 16:55:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Skład finału przewidziany, choć mam nadzieję, że pomyliłam się w typowaniu zwycięzcy. Ale co z 3. miejscem? Ja obstawiam Belgię.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 20:22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ja też Belgię. Co do finału, to bardzo fajnie by było, gdyby miszczem została po raz pierwszy Chorwacja-Wariacja, ale zostaną nim po raz chyba drugi Francuzi. Co też nie będzie złe, bo to drużyna świetna jest.

A co do Brzęczka, to ja o dziwo widzę w nim pewną nadzieję. Może wpuści więcej świeżej krwi, którą Nawałka wpuszczał przeostrożnie i jakby w ostateczności, woląc już nawet grać takimi szrotami, jak Peszko czy Cionek. Dla mnie Brzęczek może być - toutes proportions gardées - takim polskim Southgatem nawet. Zwłaszcza, że charakter gość akurat ma mocny i ma szansę te nasze cipowate gwiazdeczki chwycić za mordy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 lipca 2018 22:47:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Też stawiam na Belgów w jutrzejszym meczu - przejadą się po Anglikach 3:1.

A finał? Chorwacja znów zdobędzie nasze serca, ale przegra... 1:2, jak w 1998... :?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 lipca 2018 16:02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pierwsza połowa meczu o 3 miejsce żenująca. Drużyny specjalizują się w podkręcaniu sobie statystyki "passes completed" czy jakoś tak i robią dziesiątki krótkich podań do stojącego obok kolegi kompletnie po nic, a jak trzeba przyspieszyć akcję, to stają, żeby nie było za szybko. Dwaj potencjalni najlepsi strzelcy turnieju, którzy nawalili bramek Panamie i Tunezji, marnują idealne okazje sam na sam z bramkarzem, bo jednemu piłka odskoczyła od nogi, a drugi źle przymierzył.

W przerwie zmieniliśmy kanał, żeby obejrzeć mecz Supa Strikers, im też by się przydało.

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 lipca 2018 18:17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Na pierwszej połowie przysypiałem, ale włączyłem dopiero po piątej minucie... ale druga połowa znacznie lepsza była!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 lipca 2018 21:11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
Myślę, że istnieje uzasadniona nadzieja, że tym razem finał nie zakończy się wynikiem 1-0

BÓM!

Dobrze, że padły te bramki, bo choć już 2-1 było wynikiem całkiem niemałym jak na finał, to te pierwsze dwie bramki Francuzów były głupawe. Do szatni Chorwaci schodzili przegrywając, mimo że byli ewidentnie lepsi, no i cóż: obie bramki sami Francji podarowali. Za to ich bramka Perisicia była super! No ale ostatecznie Francuzi wygrali sensownymi bramkami z gry też 2-1, więc choć przystępowałem do meczu, delikatnie kibicując Chorwacji a w miarę jego trwania kibicując coraz mocniej, to jednak Francja wygrała swoimi siłami i pokazała klasę mistrzowską.

No ale Putin parasoli na czas nie zapewnił, nie mówiąc o tym, że nie powstrzymał deszczu na czas. Czy to znak, że Imperium chyli się ku upadkowi?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 lipca 2018 06:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
choć przystępowałem do meczu, delikatnie kibicując Chorwacji a w miarę jego trwania kibicując coraz mocniej, to jednak Francja wygrała swoimi siłami i pokazała klasę mistrzowską.

Jak dla mnie wygrali lepsi. Nawet jeśli nie chciało im się tej lepszości pokazywać przez pełne 90 minut.
Chorwaci - którym kibicowałem bez granic - dojechali do finału ambicją i walecznością, ale finału wygrać się tym nie dało. Co z tego że ciągle do przodu, że atak za atakiem, skoro te ataki w drugiej połowie były coraz bardziej nieporadne? Niecelne podania, dośrodkowania prosto w ręce Llorisa... Może to efekt trzech dogrywek, niemniej z takimi atakami złota się nie zdobędzie. Ale oczywiście BRAWO!

Wygrała drużyna nie tylko lepsza, ale chyba i najlepsza.

Najlepszy finał od 1986. Najlepszy Mundial od... no w tym wieku na pewno.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 lipca 2018 07:54:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Peregrin Took pisze:
Wygrała drużyna nie tylko lepsza, ale chyba i najlepsza.


Tak.

Peregrin Took pisze:
Chorwaci - którym kibicowałem bez granic - dojechali do finału ambicją i walecznością, ale finału wygrać się tym nie dało.


Ambicją, walecznością, czasem fuksem, ale jednak też umiejętnościami - niektóre ich akcje były przepięknie finezyjne i przemyślane, i ostatecznie oni naprawdę na ten finał zasługiwali. Wszyscy podkreślają ich charakter i nic w tym dziwnego, ale może pozostać potem wrażenie, że to taki żywioł czysty, a tam jest moc jakości, że tak przydziennikarzę :mrgreen: (jeden ze śmieszniejszych w retrospektywie momentów to ten, gdy zdaje się Juskowiak w czasie meczu z Senegalem, po 1. straconej bramce, uspokajał: mamy jakość, mamy jakość :lol: ).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 lipca 2018 10:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
sprawdziły się moje przewidywania po fazie grupowej - Francja była najlepsza i nikt jej w tych mistrzostwach tak naprawdę poważnie nie zagroził

szkoda że nie postawiłem na nią jakichś pieniędzy... ale może dobrze, bo podjąłbym wygraną z lekką niechęcią... mistrzostwa wygrał zespół, którego nie lubiłem i nie dla takiego futbolu (cóż z tego, że niemiłosiernie efektywnego) oglądam mecze...

...ale to już mój problem - i tak nie ma co narzekać - zgadzam się z Pippinem, że to były najlepsze mistrzostwa od lat, dla mnie na pewno od 1994,a może nawet od 1986? (już to chyba pisałem)... no i dużo prywatnych słodyczy - szybko odpadły Niemcy, dużo wielkich gwiazd się zbłaźniło, mimo wszystko sukces Anglii, dużo bramek w tym kilka bardzo głupich (takie jak wczorajsza druga Chorwacji - uwielbiam oglądać na YT kompilacje typu the most stupid goals/the worst goalkeeper saves itd.), fajny czas to był... na Polskę w sumie wzruszyłem ramionami, bardzo dużo rzeczy mam w życiu niepoukładanych, ale to akurat wiem, że piłka nożna od pewnego czasu nie jest warta jakichkolwiek moich nerwów... najbardziej mierziły mnie nuda i gwiazdorzenie, ale obu było tym razem w miarę niewiele

mimo że nie przepadałem za Chorwacją aż tak bardzo jak większość z Was i w p'finale kibicowałem Anglii, bardzo sobie cenię te różne strzępki "teologii piłkarskiej", które z chorwackiego obozu jakoś do mnie dotarły... bez jakiegoś wielkiego obnoszenia się z tym jeden mówił, że "Eucharystia trzyma go w pionie", drugi - że duchowość pomaga mu walczyć ze swoimi słabościami... jak to daleko od tego, że papież obronił nam karnego z Grecją :mrgreen: - i całe szczęście

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 lipca 2018 10:25:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
monika pisze:
ale jednak też umiejętnościami
Jasne jasne. Faktycznie trochę ich skrzywdziłem tym krótkim podsumowaniem. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group