Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:20:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 04:05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
No i widzę, że Anglia bardzo się męczyła z Tunezją, jak to wyglądało?

..na to napisał na fb jeden z forumowiczów :wink: ..jak Polska za czasów Wójcika (nie z Barcelony).
Anglia dobre 15 minut 1 połowy, póżniej nieciekawie i dosyć kiepsko.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 06:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Właśnie widziałem tylko drugą połowę, baaardzo bez pomysłu. Zawodnik z 7, nazwiska zapomniałem, głównie gubił piłkę, a Ashley Young na skrzydle (raz ochrzczony przez komentatora Ashleyem Colem) głównie faulował albo bił wolne nad poprzeczką. Całe szczęście, że Kane ma głowę na karku. Swoją drogą to, jak obrońcy Tunezji zostawili go niekrytego przy drugiej bramce (w analizie w studio wyrysowali, że miał wokół siebie puste koło o promieniu 4 i pół metra) to jakiś kryminał. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 08:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
wuka pisze:
jak Polska za czasów Wójcika
Miałem podobną myśl. Ten mecz kojarzył mi się z naszymi bojami z San Marino w latach '90.
Peregrin Took pisze:
Właśnie widziałem tylko drugą połowę, baaardzo bez pomysłu.
Bez pomysłu, to jedno, ale do tego doszło jeszcze wykonanie. Odnosiłem wrażenie, że większość Anglików nie potrafi czysto trafić w piłkę (choć może to był wciąż ten sam - kibicem piłkarskim jestem raz na 2 lata i wczoraj okazało się, że nie kojarzę w tej drużynie nikogo, może poza Kanem, choć nie wiem, czy to nie przez Obywatela Kane'a; Lineker już nie gra?). A temu obrońcy - dawcy karnego to powinno się sprawdzić wyciągi z konta jego i rodziny, bo trudno uwierzyć, że zrobił to bezinteresownie.
Belgów widziałem tylko w skrócie, ale bramki pierwsza klasa - najpierw piękny wolej, potem fenomenalna asysta De Bruyne, a na koniec pokazali, że biegnąc można myśleć (ciekawe, czy Meksykanie to widzieli?).

Co do dzisiejszego środkowego meczu, powiem tak:
W 2002 roku nie przypuszczałem, że z Koreą będzie 0:2. W 2006 roku nie przypuszczałem, że z Ekwadorem będzie 0:2. W tym roku nie przypuszczam, żeby z Senegalem było 0:2...
A w pozostałych:
Kolumbia - Japonia 3:0
Egipt - Rosja: 1:1

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 08:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bogus pisze:
do tego doszło jeszcze wykonanie. Odnosiłem wrażenie, że większość Anglików nie potrafi czysto trafić w piłkę


Antek i Franek podsumowali to krótko: tato, ci Anglicy to jakieś n00by.

Czyste trafienie w piłkę to jedno, ale umiejętność podawania i prowadzenia piłki to drugie. Wyglądało na to, jakby nikt u Anglików nie ogarniał tak do końca tego tematu. Za dalekie wypuszczenia (które natychmiast przejmowali Tunezyjczycy), albo podania nie za bardzo wiadomo do kogo były jak wypisz wymaluj z meczy naszej repry sprzed 20 lat.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 09:24:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Pet pisze:
Za dalekie wypuszczenia
O, tak - jedna scenka mi się przypomniała: atak skrzydłem, chwila zawahania związanego z przemyśleniem, w jaki sposób minąć obrońcę i w końcu jeb piłkę za linię końcową :D

Peregrin Took pisze:
Swoją drogą to, jak obrońcy Tunezji zostawili go niekrytego przy drugiej bramce (...) to jakiś kryminał.
Dodam jeszcze, usprawiedliwiając Tunezyjczyków, że pod koniec takiego meczu też nie pilnowałbym przeciwnika zbyt dokładnie, myśląc sobie, że najwyżej kopnie się w głowę. W końcu to nie małe dzieci, żeby ich ciągle pilnować.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 11:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
arasek pisze:
No i widzę, że Anglia bardzo się męczyła z Tunezją, jak to wyglądało?


Oglądałem cały. Trochę powtórka z Brazylii i Szwajcarii. Czyli początek atomowy (co najmniej 3 pierwszorzędne akcje bramkowe), stłamszenie Tunezyjczyków, których notorycznie było w obronie jakby o jednego co najmniej za mało. Różnica klas na oko jeszcze większa, niż pomiędzy Ruskami a Saudami. I po tym kwadransie (umownie, realnie to było pewnie z 20-25 minut) Angole - jak dla mnie - kompletnie siedli kondycyjnie. I się zaczęło. Tunezja nadal grała padło, ale Anglicy zrównali się z nią poziomem. Po przerwie Tunezyjczyków o wiele lepiej ustawił trener, tchnął w nich też pewność siebie i zaczęli o niebo lepiej grać, a Anglicy nadal słabo. Szczególnie imponowało mi opanowanie Tunezyjczyków w obronie: niby pressing Anglii już od pola karnego, a ci (tzn. Tunezja) jak gdyby nigdy nic wymieniają tam szybkie podania z klepki po kilkanaście razy i przeważnie miało to sens i faktycznie wychodzili z oblężenia!

Problem Tunezji polegał głównie na tym, że nie mieli żadnych argumentów w ofensywie. Ten łysy koleś z 10 (Roberto Carlos zmartwychwstał!!!) starał się, szarpał i biegał, ale to za mało.

W Anglii widzę trzy jasne punkty: Kane, Rashford i ten gościu Loftus-Cheek, czy jakoś tak. Dwaj ostatni byli rezerwowymi. Reszta, a zwłaszcza ten z 7, wspomniany wyżej przez kogoś z Was, ale też Sterling i cała obrona - z wielkim ego, ale niestety słabiutko. Z Belgią będzie ciekawy mecz, bo oni też nie zaimponowali aż tak bardzo. Natomiast chyba jednak mają mocniejszą ofensywę i pomoc, niż Anglicy.

Belgia, jak zwykle ostatnio - dla mnie słaba taktycznie - nadal nie umie ich trener ustawić tak, żeby wykorzystać wszystkie atuty i zamaskować wady. To 3:0 z Panamą jest mylące. Z Anglią, a nawet z Tunezją może być Belgom zaskakująco ciężko. Z Polską też 8-)

Po poniedziałku: trener Tunezji za drugą połowę - duży plus do przyszłego rankingu trenerskiego MŚ. Trener Belgii - spory minus. Po raz kolejny faworyci mają cieżko. Może dlatego, że wszyscy się fizycznie przygotowują na długi marsz, 7 meczów i przez to nie grają jeszcze na swoim poziomie? Brazylia, Niemcy, Anglia i trochę Belgia to zdają się potwierdzać.

I last but not least - po raz chyba pierwszy zgadłem dokładnie wynik meczu!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 12:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
otoKarbalcy pisze:
Szczególnie imponowało mi opanowanie Tunezyjczyków w obronie: niby pressing Anglii już od pola karnego, a ci (tzn. Tunezja) jak gdyby nigdy nic wymieniają tam szybkie podania z klepki po kilkanaście razy i przeważnie miało to sens i faktycznie wychodzili z oblężenia!


O to to! Też zwróciłem uwagę na postawę Tunezyjczyków. Niby zamknięci na swojej połowie, ale na obronę Częstochowy to nie wyglądało. W dodatku jakoś tak 10 minut przed końcem wyprowadzili taką kontrę, że Anglikom mogło się zrobić zimno.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 15:11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Podglądałem nieco mecz Japończyków z Kolumbijczykami i jestem pod wrażeniem tych pierwszych. Może nie być łatwo. W polu karnym rodaków Escobara robili, co im tylko przychodziło do głowy.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 15:33:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Mam złe przeczucia. 0:2 dla Senegalu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 15:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
grawson pisze:
Mam złe przeczucia. 0:2 dla Senegalu.
Czytasz w moich myślach.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 15:57:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
2:1 dla nas.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 17:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
grawson pisze:
Mam złe przeczucia. 0:2 dla Senegalu.
pablak pisze:
Czytasz w moich myślach.

:)
a to :"..Senegal? Podobno mają kłopot z taktyką..No to proszę..Bramkarze..jeden liga włoska, drugi francuzka.Obrońcy 2 Francja,2 Belgia, 1 Turcja, 1 Niemcy, 1 Włochy. Pomocnicy 5 Anglia! Napastnicy 1 Turcja, 2 Anglia, 4 Francja, 1 Włochy.. :) No i kto tu jest faworytem "

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 17:54:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pierwszy mecz - otwarcia, drugi - o wszystko, trzeci - o honor... 

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 18:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pablak pisze:
Pierwszy mecz - otwarcia, drugi - o wszystko, trzeci - o honor...

..Dariusz Szpakowski nie spodziewał się takiej gry Senegalu.. a ja tak , bo kupiłem sobie skarb kibica gazety Fakt! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 18:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Zacznę od tego, że dzięki uprzejmości otoKara, miałem przyjemność być z nim na meczu Polska - Chile tuż przed mistrzostwami... Nie oglądałem Polski od Euro '16, ale z perspektywy stadionu bardzo szybko wyrobiłem sobie zdanie o naszej reprezentacji - mamy tylko dwóch piłkarzy klasy światowej - Lewandowski, który potrafiłby ewentualnie sam wygrać mecz - oraz Szczęsny. Reszta to mocna i słaba średnia... Jak można było tutaj w ogóle mówić o ćwierćfinale? - śmiech na sali.

W tym meczu z Chile w drugiej połowie grał taki skład, który w ogóle nie potrafił wyprowadzić piłki spod swojego pola karnego - dobrze to widzieliśmy, bo siedzieliśmy akurat na wysokości naszej obrony... Szczególnie podpadł mi wtedy niejaki Cionek. Po meczu otoKar podał mi wiadomość iście przerażającą - ten człowiek gra ponoć w lidze włoskiej :D

Dałem sobie zamydlić oczy tym, że to mecz towarzyski, a tutaj dziś było - zwłaszcza w pierwszej połowie (wstyd!) - dokładnie tak samo. Mogę się milik, ale doliczyłem się w CAŁYM meczu jednej (jednej!) sytuacji w której Cionek wyprowadził znacząco akcję spod bramki do przodu - głównie podawał w bok, albo do tyłu (zwróćcie na to uwagę następnym razem), Pazdan niewiele lepiej. Bramki mogę wybaczyć, było w nich dużo zwykłego pecha, ale tej indolencji w wyprowadzaniu ataków - nie. Wstyd.

Gdy w drugiej połowie zagrał Bednarek, było dużo lepiej. Nieprzypadkowe wydaje mi się też to, że gol dla nas padł gdy w końcu Nawałka zdjął z boiska żenującego dziś Piszczka. Jak można było wystawić dzisiaj i trzymać tak długo takich dwóch asów, nie wiem.

Wotum nieufności od niedzielnego kibica dla pana trenera :!:

Go Cameroon! ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group