Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:33:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 15:25:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Dziś Francja w kryzysie i Belgia to wykorzysta. 0:2 dla Belgii.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 15:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
taka piłka, co przed wpadnięciem do bramki się odbija po polu?
Serio to jest zarzut? :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 15:59:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A jak! Jeszcze może byś chciał, żeby się turlała? Ja tam jestem prosty chłop, jak jest bramka, to lubię, żeby piłka leciała szybko i dynamicznie, a nie się toczyła i koziołkowała.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 16:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja też jestem prosty chłop i dla mnie liczy się, żeby wpadło. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 18:19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O nie, nie! Filozofia, że nieważne, jak grali, liczy się wynik, jest mi całkowicie obca!


Zaś dziś coraz bardziej mi się wydaje, że jednak wygra Francja. Liczę w końcu na to 3-2, co Brazylia miała z nimi wygrać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 18:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bardziej miałem na myśli same strzały - jak wpada przy słupku przykładowo, to wszystko mi jedno, czy po ziemi, czy górą, czy kozłami.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 21:01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Myślę, że istnieje uzasadniona nadzieja, że tym razem finał nie zakończy się wynikiem 1-0


Chyba że ten przedwczesny ;-)

Francja kolejny raz pokazuje:
a) swą znakomitość
b) innym drużynom, gdzie ich miejsce

Jestem pod dużym wrażeniem ich gry, koronkowości jej i sposobu na każdego przeciwnika.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 21:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To jednak nie było takie 1-0, jak te wyżej wspominane. To był dobry mecz, dwóch godnych siebie przeciwników, którzy walczyli, a nie trzęśli portkami i do ostatniej minuty wynik mógł się zmienić, a w dogrywce mogło być bardzo różnie. Ale mam niedosyt, bo nawet jeżeli nie wymarzone 3-2, to powinno być tych goli więcej, z obu stron. I szkoda mi tego, że taki Hazard był według mnie wyraźnie najlepszym zawodnikiem na boisku, a patrząc na statystyki, jedyne, co wywalczył, to żółta kartka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 21:16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tak, zgadzam się, że dobry, wciągający. Zaskakująco szybko mijał czas!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 21:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mecz niespecjalnie widowiskowy, ale bardzo dobry. Kawał świetnego futbolu!
Francja gra trochę sinusoidą: słaby mecz z Australią, lepszy z Peru, słabiutki z Dania, genialny z Argentyną, gorszy z Urugwajem, teraz znów świetny. Czyżby finał miał być słabszy? Zoabaczymy.
Belgia jednak zagrała gorzej niż Brazylią. Hazard wyśmienity, ale de Bruyne bardzo w kratkę (często niedokładny) a Lukaku zupełnie niewidoczny.

Niełatwo przewidzieć jutrzejszy wynik. Będę za Chorwacją, ale stawiam na 0:0 po 90 min. i gol Anglików wbity śmiertelnie wyeksploatowanym Chorwatom gdzieś w 110 minucie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 22:55:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chorwacja-Anglia 2:0

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 lipca 2018 23:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Chorwacja-Anglia 2:0


...krzyczę wraz z innymi: Pierdolę Pera!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 lipca 2018 06:42:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Oglądało się bardzo dobrze, ale nie będę tego meczu pamiętał po latach, ba, pewnie nawet za kilka tygodni już. Dla mnie klasyczny "mecz bez historii".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 lipca 2018 08:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, przegapiłem półfinał :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 lipca 2018 10:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Zgadzam sie z Crazym i Araskiem: mecz dwóch równorzędnych drużyn, doskonale neutralizujących wzajemnie swoje atuty. Takie mecze grane są do momentu, gdy ktoś popełni błąd. Choć wczoraj więcej błędów moim zdaniem popełnili Francuzi i w pierwszej połowie powinno być 1:0 dla Belgii. Ale mieli jednak więcej szczęścia, niż Belgowie. No i Felaini (chyba on?) popełnił błąd przy kryciu Umtitiego...
Meczem można się delektować od strony taktycznej - jak trenerzy poustawiali graczy, by zneutralizować mocne punkty przeciwnika lub uwypuklić własne.
Zgadzam sie, że Hazard najlepszy na boisku. Ale też genialny Griezman i Mbappe. Asysta tego pierwszego mogłaby być umieszczona w Sevres, jako wzorzec podania z rzutu rożnego - czysta perfekcja! Było też kilka fantastycznych parad bramkarskich po obu stronach. Lukaku niewidoczny, ale neistety nie ze swej winy: przede wszystkim Francja zagrała znakomicie w obronie i odłączyła go całkowicie od podań i gry. Do tego, jak już się uwolnił, to np. Hazard wolał strzelić, niż mu podać.
Mbappe, jeśli mu sie we łbie nie poprzestawia, to będzie następca CR7 i Messiego, bo talentu ma tyle co oni. To wczorajsze zagranie w polu karnym tyłem do Girouda - poezja!
No i Giroud... nie wiem, czy więcej w ataku nie zrobiłby jednak Benzema, choć też jest raczej przeciętniakiem na tej pozycji. Ale Benzemy chyba nawet nie ma na tym Mundialu. Jeśli miałbym wskazać jakąkolwiek słabość Francuzów, to byłbybto brak dobrego napastnika i brak alternatywy dla duetu Mbappe-Griezman. Jeżeli nasypie się piachu w te dwa trybiki, a dodatkowo np. Francja będzie zmuszona odrabiać stratę - będzie w opałach. Giroud ewidentnie jest bez formy, Tolisso to też nie ten kaliber (wczoraj miał setkę, którą miał obowiązek zamienić na gola i nic...). Drugim słabszym ogniwem jest prawy obrońca - nie pamiętam nazwiska [edit: Benjamin Pavard]. Wczoraj praktycznie każdy atak Belgów jego stroną kończył się groźnym dośrodkowaniem. Aż dziw, że potem z tego zrezygnowali i grali drugą stroną, gdzie bronił już zdecydowanie lepiej Hernandez (wiele nieudanych prób dośrodkowania Mertensa). [po namyśle stwierdzam, że chyba dlatego Belgowie zmienili stronę, bo Deschamps po przerwie coś poprzestawiał, chyba dodał Pavardowi do pomocy jakiegoś defensywnego - Pogbę lub Kante’go; ale i tak Pavard słaby ;-)]
Jeśli chodzi o finał - nie wiem z kim zagra Francja, jestem kiepski w typowaniu. Ale wydaje mi się, że problemy Francuzom sprawić może tylko Chorwacja: jak wsiądą na nich Modrić z Rakiticiem i ekipą - może być gorąco. Anglia takich twardych warunków nie postawi: z samym Kanem Varane i Umtiti sobie poradzą, a obrońcami angielskimi taki Mbappe bedzie obracał jak wiatrakami.

Co do dzisiejszego półfinału: kluczem jest chyba to, czy Chorwacja pozbiera się fizycznie po tych dwóch megameczach z Danią i Rosją. Jeśli tak, to obstawiałbym, że wygrają z Anglikami. Chociaż i Chorwaci mają słabe strony: np. dość blado z Rosją wypadły ich ataki skrzydłami, szczególnie prawym - ten Vrsjaliko, jakkolwiek jest fajnym obrońcą, to kiepsko, niedokładnie dośrodkowuje. To jest akurat duża wada, bo Chorwacja ma wysokich i silnych napastników, dobrze grających głową.

Jeśli chodzi o bocznych obrońców, to niestety na turnieju najlepszych na tej pozycji już nie ma albo w ogóle nie było. Mam na myśli Daniego Alvesa i Marcelo :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group