Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:21:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Harcerstwo
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 15:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Heh. Ostatnio podczas Białej Służby w Warszawie gdzie było około 4000 harcerzy, pomyślałem o tym czy także w szeregach naszego zacnego Forum znajdują się skąd inąd harcerze. Z tego co widziałem Kuba, który pojawia się na koncertach Armii jest harcerzem 8) . A do jakich Wy należycie drużyn ? Co myślicie o tym wszystkim i jakie jest Wasze nastawienie do tego związku? O sobie mogę powiedzieć, że przynależelę do ZHR- u. Dokładniej jestem 60 Mazowieckiej Drużynie Harcerzy ''Łowcy'' i pełnię funkcję zastępowego w zastępie ''Rysie''. ZHR wybrałem dlatego, iż kładziemy większy nacisk na religię jednak szanuję ZHP i pamiętam, że Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.

Czuwaj! :)

P.S - to pierwszy temat założony przeze mnie więc moze być lekko zdeformowany w swojej treści :P

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 20:08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
o! bardzo się cieszę na ten temat, bo choć nigdy w harcerstwie nie byłam a wręcz przeciwnie jako anarchistkę takie organizacje mnie śmieszyły tylko, to teraz harcerstwo jest mi bardzo bliskie (A. Morro :wink: ).
własnie mocno zastanawiam się, czy puścić moją córkę na pierwszy jej obóz w życiu, więc chętnie poczytam co harcerze mają do powiedzenia. wiem, że elsea miałaby tu coś do napisania :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 20:43:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Zuchem stałem się w 1990 roku. W roku 1993 z racji osiągnięcia odpowiedniego wieku zacząłem być harcerzem. W roku 2000 zostałem drużynowym 401 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Noc". Stan ten trwał 3 lata. Później już nie potrafiłem pogodzić pracy, studiów i dziewczyny z harcerstwem i z przykrością musiałem zrezygnować :cry:
Harcerstwo dało mi możłiwość poznania wielu bardzo pozytywnych ludzi, przeżyć niesamowite przygody, nauczyć się wielu rzeczy. Wspaniała sprawa!
Z wielkim sentymentem podchodzę do harcerstwa!
Obozów zaliczyłem bodajże 14. Każdy super! Dwa bądź trzy tygodnie spędzone w lesie pod namiotami to jest to! A jak jest to obóz pionierski ( tzn. budujemy wszystko od podstaw) to duma człowieka rozpiera jak patrzy na to wszystko i wie, że przyłożył swoją cegiełkę do tej budowy!

Oto brama, którą zbudowaliśmy w 1998 roku na obozie w Olejnicy:

Obrazek

A to widok na część podobozu z tejże bramy:

Obrazek

W roku 1999 byliśmy z drużyną w Zdbicach (mój ostatni obóz jako szeregowy)
BartZ idzie na obiad do jadalni: :faja:

Obrazek

Brama, którą udało nam się wtedy wybudować:

Obrazek

P.S. Przepraszam za jakość i wielkość fotek.

P.S.2: ZHP RULEZZZZ!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 20:59:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Powiem tak Natalia... Nie zastanawiaj się długo ;). Harcerstwo (niektórym może to sie wydać tylko gadaniną) odgrywa szczególną rolę w życiu młodego człowieka, ponieważ krzewi ideały takie jak honor, dobroć, ofiarność czy braterstwo, które w dzisiejszym świecie niestety nie są w ''modzie''.
To coś więcej niż tylko rozkazy i musztra. To wspólne wyjazdy, nauka samodzielności, odpowiedzialności, przyjaźni a przede wszystkim fajna zabawa :). Poza tym kiedy pomyślę sobie, jadąc ulicami Warszawy (przy odsłuchu płyty ''Powstanie Warszawskie'' :D) jak harcerze walczyli, jak się poświęcali i jak zawieżali to Bogu odśpiewując po skończonej Mszy Modlitwę Harcerską, kiedy przypomnę sobie to wszystko, ciarki po plecach mnie przechodzą i wiem, że to co robimy jest ważne, wiesz... żeby zostawić świat lepszym niż się go zastało.
I to także jest bardzo aktualne, szczególnie w przypadku młodych ludzi jak Nina :). I według mnie nie jest ważne czy aktualnie osiągamy nasze najwyższe ideały - ważne, że są one wysokie. ;)


EDIT:
Heh, co do Ciebie Bartku, ZHP jest bardzo O.K. zgadzam się no i gratulacje - DRUŻYNOWY :D = RESPECT ;). Pamiętasz ciągle te wędrówki, śpiewy przy ognisku 8). To jest to!

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 21:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ogniska to jedne z najbardziej klimatycznych rzeczy. Uwielbiałem to! Na ostatnim obozie mieliśmy takie na około 100 osób. Rozśpiewanych osób. Super klimat!
Natalia nie zastanawiajcie się długo! Ten obóz z pewnością będzie wielką przygodą dla Niny!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 21:50:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Zgadzam się!!! Marzę o cofnięciu czasu i powrocie do lat harcerstwa! No i jeśli Nina pojedzie, może będzie mogła się wpisać w wątku Armia przy ognisku... :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 21:52:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Właśnie sobie przypomniałem, że hitem obozu 2003 było "Ram pam pa ra ram" podsłuchane kiedyś przeze mnie na koncercie Armii. Śpiewaliśmy to na każdym ognisku :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 08:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Bartek Z. pisze:
Właśnie sobie przypomniałem, że hitem obozu 2003 było "Ram pam pa ra ram" podsłuchane kiedyś przeze mnie na koncercie Armii. Śpiewaliśmy to na każdym ognisku Very Happy



Piosenką obrzędową mojego zastępu jest utwór : ''Przebłysk 5'' :D

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 11:42:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fajne zdjęcia Bartek! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:30:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 14:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
byłem harcerzem przez wiele lat. Jezdziłem na obozy, zloty itp. Jednak w liceum nie wytrzymałem presji środowiska i zająłem się szeroko pojętym rock'n'rollem. Ciekawe jest to ze należałem do tajnego jak na tamte czasy harcerstwa o nazwie ZHR
Skończyłem na stopniu wywiadowcy - do dzisiaj mam mundur z krzyżem harcerskim z orłem w koronie i wyszywanymi sprawnościami , bryczesy i pałatkę


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:39:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Kurcze szkoda, ze zrezygnowałeś. Hmm.. presja grupy, w dzisiejszych czasach trzeba im właśnie pokazać, ze to oni są kiepscy...a ja jestem kimś bo wyznaję swoje zasady i jestem z tego dumnym ( nie mylić z obnoszeniem się). To tyle... 8)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 19:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 14:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
podobno harcerzem jak ktos zostaje to zostaje do końca - ja tak się czuję


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 21:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo się cieszę z tego tematu. Seamas - pierwszy temat i od razu taki fajny! :-)

O dziwo nigdy nie byłem harcerzem, w co mnóstwo osób potem nie chciało uwierzyć.
Bo w wieku lat 20, kiedy poznałem moją narzeczoną, niebawem żonę,
znaną tu jako elsea,
zafascynowałem się światem harcerstwa i podobno zaangażowaniem przebijałem wielu doświadczonych harcerzy.

Z mojego punktu widzenia może to dobrze, że nigdy nie należałem do Związku formalnie.
Ominęły mnie mundury, musztra, regulaminy - to, doc zego zawsze czułem niechęć.
Zostało...

Bartek Z. pisze:
Obozów zaliczyłem bodajże 14. Każdy super! Dwa bądź trzy tygodnie spędzone w lesie pod namiotami to jest to!

ooo TAK!
niestety nie 14... elsea i tak przebija tu Bartka, ale ja się szczycę tym, że udało mi się mimo tak późnego startu otrzeć o calkiem dużo obozów.
W latach 1996-2002 co roku byłem na obozie przynajmniej trochę, a na pierwszych czterech to nawet bardzo dużo, i dwa razy piastowałem funkcję szefa kuchni :oops: (w tamtym czasie nie było kucharek na obozach u nas)
cóż, mistrzostwo świata to nie było, ale nikt z głodu nie umarł, ani z obrzydzenia serwowanymi specjałami.
Ja zaś mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nigdy żadna praca nie dała mi tyle radości i satysfakcji.
Byłem na tych obozach czlowiekiem spełnionym.

Bartek pisał też o pionierkach, o samodzielnym budowaniu.
Tak! To niesamowite, ile człowiek jest w stanie zrobić sam. Duma i potem żal rozstawania się z tym stworzonym przez siebie kawałkiem świata...

Bram nigdy nie budowałem, ale dla bram Bartka :brawa:


O ogniskach i ich czarze, o ogniskach zupełnie inych od modelu piwo-kiełbasa-ziemniaki, pisałem już sporo w temacie Armia przy ognisku. Może też dlatego granie piosenek Armii przy ognisku w Krasnem miało dla mnie tak niezwykły wymiar.

Cytat:
podobno harcerzem jak ktos zostaje to zostaje do końca - ja tak się czuję

ładnie powiedziane. ja nigdy harcerzem ne zostałem a jednak... tak się właśnie czułem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 22:21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
Cytat:
podobno harcerzem jak ktos zostaje to zostaje do końca - ja tak się czuję

ładnie powiedziane. ja nigdy harcerzem ne zostałem a jednak... tak się właśnie czułem!


ja nigdy harcerką nie byłam, ale teraz się nią czuję :lol: serio!
i chętnie pochodziłabym sobie w mundurku.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 22:24:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 14:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
taa w mundurze to sie tak hmm dumnie wygląda - od razu się człowiek prostuje, wyraźniej mówi, mniej sie boi - lubiłem chodzić w mundurze


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group