Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:19:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 18:24:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Jest rzeczą nie do wiary, że nie ma na forum wątku o wspaniałych odkryciach językowych komentatorów sportowych. Ale chyba nie ma?...

Wątek postaram się rozbudować pewnego pięknego dnia - kiedyś nawet z kolega prowadziliśmy na zielonej szkole grupę, w której jednym z tematów był kabaret i próbowaliśmy stworzyć własne komentarze, wcześniej obficie cytując i pokazując podopiecznym co lepsze perełki, z panem Turkiem na czele.

Ale dziś tylko to, co chciałem wpisać w nieistniejący wątek, nim zapomnę. Poezja Włodka Szaranowicza:

Dawid Kubacki w końcu trafił w parabolę swoich możliwości.

Czy kogoś z nas stać by było na taką metaforę?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 21:19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Mnie nie stać nawet na wytrzymanie z Szaranowiczem choćby jednej serii. Wczoraj okazało się, że Eurosport kończył jeszcze kombinację, więc zacząłem oglądać na TVP, ale jak Szaranowicz zaczął się rozwodzić nad tym, jaki to Niemcy mają problem z tym słabym Leyhem, po czym skok na 130m nazwał słabiutkim, to postanowiłem wrócić do kogoś mającego kontakt z rzeczywistością. Te jego pseudomądrości, zamiast bawić, jeszcze dodatkowo drażnią.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 21:37:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Bogus pisze:
wrócić do kogoś mającego kontakt z rzeczywistością


No właśnie - mnie parę(naście?) lat temu Szaranowicz jeszcze bawił. A teraz, od roku-dwóch mam wrażenie momentami, że coś jest już wręcz nietak. To nie znaczy, że nie zdarza mu się już poezja w ogóle i z pewnością jest co pisać w tym wątku. Ale coraz więcej jest takich dziwności właśnie nieśmiesznych i w moim odbiorze one już jakoś tę poezję przyćmiewają, przynajmniej właśnie podczas skoków.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 21:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja dlatego od dawna skoki oglądałem na Eurosporcie... Niestety :( W tym tygodniu kupiliśmy nowy telewizor i Eurosport się na nim tnie (a Eurosportu HD w kablówce nie mam) i teraz nie wiem, jakie rozwiązanie najlepsze... :(

Wczoraj też było tak: Skacze Kot. 130. Brawo, super, wspaniale. Tuż po Kocie Eisenbichler. "I skacze krótko!" - wykrzyknął Szaranowicz lub Szczęsny, gdy Markus wylądował na 129.
Szaranowicz w lekkiej atletyce nadal mi pasuje, ale w skokach jest okropny. Niemniej Szczęsnego nie znoszę jeszcze bardziej i to głównie przez niego dawno przestawiłem się na Eurosport.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 22:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
Trochę off top się robi, ale też ponarzekam na Szarana: jego ostatnie wyczyny komentatorskie przy skokach przyprawiają mnie o ból głowy. To już robi wrażenie pierdzielącego trzy po trzy dziadka, jest jakiś ważny skok a on nawija coś o tym co robił Noriaki Kasai w 1992 roku (a Noriaki skoczył już ze trzy minuty wcześniej). Mam wrażenie, że Babiarz - choć też czasem nieogar (te jego wyceny odległości z pupy zupełnie), również bywa już lekko zirytowany tymi opowieściami z mchu i paproci. Powszechnie narzeka się na Szpaka, ale on jest i tak obecnie o dwie półki wyżej od Szarana.

Ale żeby pozostać w temacie... p. Włodzimierz kiedyś w przypływie finezji (to było jeszcze za Małysza) określił bodajże T.Morgensterna - ale mogę się mylić - słowem fighter. To mu się tak spodobało, że przez następne kilka konkursów co piąty zawodnik był przed skokiem podsumowywany krótko:
-Janne Ahonen, no... to jest fighter!
-Wolfgang Loiltz, popatrzmy - fighter!
- a teraz proszę państwa Simon Amman: fighter!

Szaran kojarzy mi się więc ze skoków z fighterem, z przemową pożegnalną Małysza (a ona mu wyszła, tu szacunek!) i z innym jego zauroczeniem kilka lat potem czyli: Szliri, Morgi, Kofi...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 23:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Ale Szaran miewał też zabawne teksty, np. "Ben Johnson, jak pantera na nogach rozpostarty" :D.

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 lutego 2018 18:50:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Nie wiem nawet, co to był za geniusz, ale podczas dzisiejszej relacji ze sztafety biegowej kobiet na olimpiadzie, w trakcie 50 zaledwie minut biegu komentator zdołał trzykrotnie (!) zacytować z przejęciem przysłowie: "nie ten jest młody, kto blisko kołyski, ale ten, kto daleko od grobu".
Najwyraźniej uskrzydliło to Marit Bjoergen, której - między innymi - się tyczyło, bo nie dała się na ostatniej zmianie młodej Szwedce-mistrzyni w sprincie i pokazała, że mimo iż jest daleko od kołyski, to do grobu jeszcze jej się nie spieszy!

:aniolek:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 17:47:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Sport to powinna być dziedzina klarowna i prosta, bo inaczej staje się zagmatwana, niestety.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2020 12:30:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Zasłyszane, ale jakże piękne:

Cytat:
W którymś wczorajszym meczu I ligi komentator użył stwierdzenia, iż piłkarz "podjął próbę celnego podania".
Powtórzę: "podjął próbę celnego podania". Zawodowiec, no ale to I liga, której poziom chyba jest adekwatny do cytatu.
Ale potem w meczu ekstraklasy usłyszałem podobne sformułowanie. Tym razem zawodnik - uwaga - "podjął nieudaną próbę wybicia piłki na oślep".
No cóż, wyższy poziom rozgrywek to i wyższy poziom rozwiązań taktycznych.
Powtórzę: "podjął nieudaną próbę wybicia piłki na oślep".


:biegaskacze

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2020 12:36:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja dzięki polskim komentatorom już lata temu odkryłem główny problem polskiej piłki.
Olśniło mnie, gdy po raz milionowy usłyszałem: Podanie w kierunku (dajmy na to) Żurawskiego. I pomyślałem: No właśnie - w kierunku. A powinno być do.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2020 16:38:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Po moim lockdownym secie z oglądaniem reprezentacji z lat 70 i 80, czuję się zapoznany z dziedzictwem Jana Ciszewskiego. Dużo złotych linijek, ale wyjątkowo mnie ujął moment na WM74, kiedy Musiał gra ręką, a Ciszewski z pełna powagą mówi ach...widocznie w ferworze walki pan Adam zapomniał o punkcie regulaminu, który zabrania grać ręką :) Biedaczek! Ujęło mnie też na meczu Polska-Walia (1973, pare tygodni przed Wembley), kiedy komentator (akurat jakiś inny niż pan Jan) mówi o Walijczyku mającym opinię brutalnego rzeźnika i zbieracza kartek: w gronach sędziowskich od dłuższego czasu jego nazwisko owiane jest wyjątkowo złą sławą. Poezja! :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2020 07:21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
https://youtu.be/2606scxlD6w Tomasz Zimoch i jego ekstazy, gdy Stoch upadl jak pomnik.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2020 19:16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
leniwie tocząca się woda
:taaaaa:

no chyba, że zamarznięta

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group