Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 15:20:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 00:18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Boskij :wink:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 00:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
David Gilmour - za przepiękne solówki, które wyrażają maksymalnie dużą dawkę emocji w niewielkiej ilości dźwięków (a do tego moim zdaniem należy dążyć).

John Fruiscante - nie wyobrażam sobie red hotów bez niego. Charakterystyczne brzmienie, zagrywki, no i jak gra na koncertach - orgazm :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 00:53:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
A propos Kaczmarskiego...

elsea pisze:
Minął właśnie rok od jego śmierci, a ja wspominam przede wszystkim jego gitarę, jego brzmienie. Wymowa polityczna - zdecydowanie na drugim miejscu.


antiwitek pisze:
jego polityka jest u mnie nawet na trzecim planie, na drugim topielica i wodnik


Tak w ogóle, to teksty polityczne są MNIEJSZOŚCIĄ wśród jego tekstów wszystkich. Jestem za odczepieniem mu gęby WYŁĄCZNIE politycznej. Tyle przecież pięknych tekstów napisał innych...i tematy różnorodne...miłość, historia, literatura, malarstwo, filozofia, religia ....hmmm i alkoholizm jeszcze ;-)... To po prostu GENIALNY człowiek był, nie tylko jako bard polityczny.

Ach...topielica i wodnik - bardzo piękna piosenka...I jeszcze strzygi i widziadła... I upiory i harpie...

A gitarzysta z niego świetny...choć tekst i śpiew cenię wyżej...więc już zmykam z tematu...;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 01:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Kaczmarski miał specyficzne brzmienie, gdyż był leworęczny i grał lewą ręką bez przełożenia strun w gitarze, wielokrotnie o tym wspominał

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 01:06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Nie moge się jakoś zdecydować, kogo najbardziej cenię, nie mówiąc już o uzasadnieniu. Przychodzą mi do głowy: Robert Sadowski, Omar Rodriguez-Lopez, Adam Jones, Michael Einziger, Gary "Dr. Know" Miller, John Frusciante, Rick McCollum, Paweł Krawczyk, Tomasz "Bolek" Sierajewski, Walter Schreifels, Tom Capone, Ian Love, Page Hamilton, Peter Mengede, Maciej Cieślak, Paul Hinojos, Jim Ward i wielu, wielu innych, coraz mniej znanych :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 06:53:22 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Budyń pisze:
Kaczmarski miał specyficzne brzmienie, gdyż był leworęczny i grał lewą ręką bez przełożenia strun w gitarze, wielokrotnie o tym wspominał

To w takim razie grał w ten sam sposób, jak Heniek Hendrix.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 08:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
Zaraz....bez przełożenia strun? Mnie sie wydawało, że Hendrix miał gitare odwrotnie, ale struny miał założone tak, żeby najniższa była na górze...ale ja tam sie na Hendrixie nie znam:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 09:42:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
elsea pisze:
Swoją drogą grał jak Hendrix, gryf w prawo, nieprzełożone struny
Budyń pisze:
Kaczmarski miał specyficzne brzmienie, gdyż był leworęczny i grał lewą ręką bez przełożenia strun w gitarze, wielokrotnie o tym wspominał
Erkej pisze:
To w takim razie grał w ten sam sposób, jak Heniek Hendrix.
Undead pisze:
Mnie sie wydawało, że Hendrix miał gitare odwrotnie, ale struny miał założone tak, żeby najniższa była na górze

Czyli? Niech ktoś powie, jak grał Hendrix? W encyklopedii Weissa jest napisane, że miał przełożone struny... Tak też sie wydaje na zdjęciu, które zamieszczono w tejże.
A tu:
Obrazek

Miki - pisz, pisz więcej, nawet tych nieznanych, ale byłoby mi potem łatwiej, jakbyś podawał grupy, w jakich grali (jeśli to były grupy ;)) Jak Karuzel i Undead - dzięki poza tym!
Goblin! - HA! to się nazywa wiara w siebie ;)
Zappa - zapomniałam o nim... heh genialne tytuły ;D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 09:50:05 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Zapytałem eksperta od sposobu grania Hendrixa, czyli Kishiro i wyrocznia orzekła, że Mistrz miał struny przełożone.
Racja nie była po mojej stronie. :wink:


Ostatnio zmieniony wt, 12 kwietnia 2005 09:50:48 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 09:50:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Pochodzenie niektórych gitarzystów jest oczywiste, ale gwoli uzupełnienia:
Robert Sadowski - Houk i Kobong; Omar Rodriguez-Lopez - At The Drive-In, The Mars Volta; Adam Jones - Tool; Michael Einziger - Incubus; Gary "Dr. Know" Miller - Bad Brains; John Frusciante - RHCP; Rick McCollum - The Afghan Whigs; Paweł Krawczyk - Ahimsa, Houk i Hey; Tomasz "Bolek" Sierajewski - Ahimsa i Houk; Walter Schreifels - Quicksand i Rival Schools; Tom Capone - Quicksand i Handsome; Ian Love - Rival Schools; Page Hamilton - Helmet; Peter Mengede - Helmet i Handsome; Maciej Cieślak - Ścianka; Paul Hinojos - Sparta; Jim Ward - At The Drive-In i Sparta.
Zastanawiam się, czy Jeff Buckley gra sam większość materiału na "Grace" z piękniejszych momentów? Jeśli tak, to zdecydowanie dołączam go do listy.
Nie mogę się wyzbyć wrażenia, że w FNM byli sprawni gitarzyści, ale nic poza tym (wyróżnienie otrzymują: Trey Spruance za "King For A Day... Fool For A Lifetime" i Jon Hudson za "Album Of The Year", ale Jim Martin po prostu mnie nudzi :P ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 10:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
:) dzięki

a kto jeszcze (oprócz Kaczmarskiego) grał z nieprzełożonymi strunami?

a jeszcze sobie przypomniałam:
to Tomatito
Obrazek


Ostatnio zmieniony ndz, 18 listopada 2007 21:10:30 przez elsea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 11:39:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Michael Hedges !!!!!!!
a jak już mowa o Kaczmarskim była to ja jestem zakochany w Gintrowskim...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 13:24:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
słuchając dziś rano płyty Tomatito "Guitarra gitana", zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że elsea miała rację, pisząc, że ten instrument został stworzony specjalnie dla niego! :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 20:56:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:36:14
Posty: 187
Skąd: Varsovia
Undead pisze:
John Fruiscante - nie wyobrażam sobie red hotów bez niego. Charakterystyczne brzmienie, zagrywki, no i jak gra na koncertach - orgazm

Popieram duszą i ciałem :D ... Potwierdza to mój awatar :!: John Frusciante jest dla mnie wielki nie tylko przez działalność Red Hotowską, ale przede wszystkim za twórczość autorską. Jego szczyt to moim zdaniem Blood Sugar Sex Magic (RHCP oczywiście :D ).
W mojej hierarchii gitarowej nikt nie stoi jednak wyżej niż Jimi przekładaniec :lol:. Henio grał na strunach przełożonych (czyli tak jak u ludzi :wink:), ponadto stroił dosyć specyficznie swoję gitarę, tzn. obniżał wszystkie struny o pół tonu (czyli 1 próg)...
I jeszcze Jacek Kaczmarski - nie przepadam za gitarą klasyczną, a jego twórczość cenię przez muzykę... Głos i tekst, nawet tak głęboki i refleksyjny jak u Niego, jest dla mnie zawsze jedynie dodatkowym instrumentem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2005 23:05:21 
najlepsi gitarzyści:
dzyń
pan z jes co robi solówki
grymuś


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group