Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:21:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 16:10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A ogólnie jak Twoje odczucia? Bo na zdjęciach to wygląda bardzo fajnie. I te kostko-stoły! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 17:44:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Stres mnie zjadał od tygodnia, a więc widać, że bardzo mi zależało. Ostatecznie myślę, że bardzo fajnie wyszło. Te boxy do układania są od kolegi, który był też delegatem - to Adam Polkowski. On mi bardzo dużo pomógł, np. opracował logo, dyplomy, rysunek ID itp. On sam żyje prowadząc warsztaty kostkowe - i prawdę mówiąc, gdybym wiedział jak to zrobić, to być może poszedłbym tą drogą.

Jest sporo rzeczy o których trzeba pamiętać do tego sporo fizycznej pracy - np. w piątek w godzinę musieliśmy ustawić salę: 120 krzeseł, trochę ławek, sprzęt nagłośnieniowy, te boxy itp. Co się nie dało to w sobotę rano. W sobotę wstałem o 5, przejrzałem jeszcze dokument o tym jak robić zawody i notowałem, co jeszcze wziąć ze sobą. I chyba niczego nie zapomniałem. Teraz czekam na wyniki ankiet zawodników i będę wiedział, czy byli zadowoleni. Poziom niby nie wysoki, ale dzięki temu kilka osób osiągnęło finały, co być może będzie dla nich jakimś przełamaniem.

Jedyne czego mi brakowało, to żebym sobie poukładał. Ale jako organizator nie mogłem sobie na to pozwolić. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 18:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Brawo, Gravi! :wink: :brawa:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 18:34:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:hat:

Jedno z dwóch udanych ułożeń :)

phpBB [video]

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 marca 2019 20:18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 czerwca 2019 20:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Troszku ożywię wątek. Lekko ponad tydzień temu przyszła mi do głowy myśl, żeby skoczyć do Nowej Słupi i spróbować ułożyć na zawodach kostkę 5x5 z zamkniętymi oczami. Nigdy mi się to nie udało oficjalnie. Co więcej, ostatnia próba mnie załamała - po 4 miesiącach intesywnego trenigu, na który poświęciłem cały czas - nie wyszło. To było w sierpniu zeszłego roku a ja od tego czasu zostawiłem tę konkurencję. Wiedziałem, że w niedzielę 2 czerwca będę w Warszawie, a stąd to raptem 2 godziny. Problem był jeden - musiałem wystartować o 3.30 rano. I tak zrobiłem.

W niedzielę pojechałem. Przez tydzień co nieco trenowałem, ale bez sukcesu. W tej konkurecji to akurat nic nie znaczy, bo wcześniej byłem dobrze przygotowany a i tak poniosłem klapę. Teraz było podobnie - nie ułożyłem. Ale wyjazd ten był bardzo fajny. Prawie 5 godzin jazdy w jedną stronę. Potem porażka na 5x5 blindem. Akurat była jeszcze konkurencja 3x3 więc po zerowym treningu w ostatnim czasie zapisałem się, żeby ułożyć. I tu niespodzianka - na sporym szczęściu zrobiłem fajny czas. Na szczęście nagrałem to sobie:

phpBB [video]


Pogadałem jeszcze chwilę z ludźmi. Bardzo fajne zawody. A o 11.30 zwinąłem żagle i pojechałem do Warszawy po Kasię.

Po powrocie zdecydowałem się jednak trochę to potrenować przed kolejną próbą - jak dobrze pójdzie to we wrześniu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 czerwca 2019 21:09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Super, Gravi! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 06:12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:D Kiedyś o takich czasach mogłem pomarzyć.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 22:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Ja marzę i tak już zostanie :(

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 06:03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
pablak pisze:
Ja marzę i tak już zostanie


:( Niestety, ale w naszym wieku ograniczeniem jest ilość wolnego czasu. A w zasadzie jego brak. Ale z drugiej strony - fizycznie jesteśmy do tego zdolni. Moje obserwacje wskazują, że można dociągnąć do granicy 12 sekund globalnie, tzn. przy średnich długotrwałych. Nawet te moje tutaj ułożenia - widzę po nich duże pauzy, a to znaczy, że 3-4 sekundy jest do obcięcia. No i jest też dobra wiadomość - nawet minimalnie trenując można obserwować powolny progres. Jakoś tak działa nasz umysł, że wciąż się uczy.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 19:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
grawson pisze:
w naszym wieku ograniczeniem jest ilość wolnego czasu.
ja mam jednak kilka lat więcej :(

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 22:04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
pablak pisze:
ja mam jednak kilka lat więcej


Uwierz mi na słowo, że do czasów poniżej 15 sekund to nie ma znaczenia. No chyba, że masz jakieś choróbska stawów i takie tam. Ale jeśli Twoje dłonie nie przeszły jakiś trudnych kontuzji, możesz dojść do takich czasów. Ograniczeniem jest tylko wolny czas na trening. Załączę link do statystyk, które robi mój znajomy. Wiem, że wiele z tych osób nie trenuje zbyt intensywnie: https://logiqx.github.io/wca-ipy/?fbcli ... ldkwvSrj6E

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 19:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Miałem tu się wpisać, że tydzień temu po raz pierwszy w życiu ułożyłem kostkę poniżej 10 sekund. Niestety nie umiem tego odtworzyć, bo mam scrambla, ale jakoś dziwnie ułożyłem, w jakimś transie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 20:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Patrzę na te filmiki i dostaję oczopląsu od szybkości :shock: . Gravi, szacun! :hat:
Dawno temu udało mi się ułożyć jedną ściankę, chciałem drugą, ale rozwaliłem tę pierwszą i już się nie chciała ułożyć. :oops:
Ludzkość dzieli się na tych, co układają kostkę Rubika oraz tych, co tylko podziwiają tych pierwszych. :D
:parowoz
Film "Podróż na Wschód" powinien być o 15 sekund dłuższy o scenę układania kostki przez Filozofa.
Jest w tej maestrii układania jakiś powiew transcendencji.
Może Pan Bóg tak właśnie stwarzał Wszechświat w 14 sekund,
jakby od niechcenia pykając palcami w mieszaninę światła, ciemności, materii.
A po 14 sekundach uporządkował chaos i odpoczął...

Co to za rodzaj kostki z okręgiem w środku, tak szybko i gładko się obraca pyknięciem palca?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 21:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ooooooohooohoooo! Wujaszek!!!!!!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group