Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:38:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 16:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
Metallica się załapie?

Któraś powinna, tylko muszę sobie dobrze poprzypominać te koncerty, bo mi się trochę zlewają. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 17:40:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Ależ koledzy jedziecie!!!

Tak jak mi sie przypomina, bez miejsc i chronologii to będzie następująco:

Armia - Róbrege'87 chyba najbardziej czadowy koncert na jakim byłem.

Pancerne Rowery - Jarocin '86. Mała scena. Nie umieli za bardzo grać i wiele rzeczy im nie wychodziło, ale wszystko pasowało tak, że pamiętam do dziś.

New Model Army - Kraków 2010 - jeśli chodzi o koncerty: zespół kompletny. Tutaj nie ma czasu na reanimację.

Maciej Maleńczuk - Brodnica, chyba 1988r. ? Jeszcze głodny!!!

Dead Can Dance - Zabrze 2013 - umarłem, ale już nie płaczę.

Tomasz Budzyński Luna - w Trójce 2009 rok. Czułem się kochany.

John Coltrane - w Vanguard - chyba 1961 rok. większość też umarła, ale już nie płacze.

Kult - Kraków "Pod Przewiązką" 1988 rok. - parafrazując najlepszą recenzję muzyczną świata: wszystko się rozpierdoliło.

Pudelsi - Rotunda Kraków - jechali jak Magic Band.




ech... chyba sobie zapalę. :faja: :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 19:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Armia w Punkcie (Warszawa, 2005) – koncert - spełnienie wielu marzeń. Bajkowy czad, który wciągał w szalony taniec, a zespół nie dawał chwili na odpoczynek (choć tętno miałem pewnie wtedy olimpijskie!) Potem zaś przechodzenie kolejnych kręgów, bram i tuneli, aż do miejsca, skąd majaczyła już ostatnia stacja. Armii zresztą mógłbym tu wpisać wiele!

Brygada Kryzys w Rotundzie (Kraków, 2006) – pierwsze zetknięcia z legendą były wcześniej, ale ten koncert zakasował całą resztę. Fantastyczny feeling, granie pełną piersią, aż do zawrotu głowy ze szczęścia :) .

Budzy Solo w Alchemii (Kraków, 2004) – magia jeszcze nie całkiem dojrzałego lata, koncert staje się teraz i tu, bo przecież tego wszystkiego nie można było zaplanować! - cuda, a ja poza prawem wtedy, na manowcach…

Homo Twist na sądeckim rynku (wiosna 1995) – zespół w pełnym słońcu, z widoczną radością grania! Niby nie pasujące to do legendy Homo Twist, ale jakie cudowne. Między pierwszą a drugą płytą, Maleńczuk jeb nogą – przełącza fuzza! :D

Immanuel w CDQ (Warszawa, 2010) – chyba najbardziej energetyczny, choć nie czadowy, koncert jaki widziałem! Ludzka energia, taka podnosząca do góry, choć DżuDżu się przewracał :wink: .

NoMeansNo w Koronie (Kraków, 1996) – więcej niż można by się po nich spodziewać! Nie tylko połamany, finezyjny czad, z momentami przebojowymi, ale też ciężar egzystencjalnego doświadczenia, a w finale niekończąca się punkowa zabawa – do czasu, kiedy techniczni poodbierali muzykom instrumenty, kiedy odebrali ostatni bęben jednemu z dwóch perkusistów i nie miał już w co walić. Czyli koncert kompletny!

Osjan (gdzieś w Krakowie, 1998?) – jak Ostaszewski w ramach intro pizgnął struną w swym leżącym, egzotycznym instrumencie, to poleciały szklanki w barze. A potem było jeszcze lepiej: instrumentalne opowieści, że wszystko wydawało się dziać tu i teraz. Czasem szorstko, trudno, a czasem upajająco, pięknie.

Shofar w Chederze (Kraków, 2013) – od skoncentrowanego słuchania tej żywej i pięknej muzyki, przez obserwowanie obrazów pod powiekami, aż do poważnych wzruszeń. A potem przebudzenie z tego snu. Ale wciąż nie wiem: może to w Dragonie było lepiej?

Swans w Stodole (2010, Warszawa) – na Offie może było lepiej, ale to właśnie ten koncert był dla mnie takim totalnym przeżyciem, że równocześnie bałem, że mi serce przestanie bić, i że zaraz będzie koniec świata…

Voo Voo w Bücklenie (Kraków, jakiś 1997) – koncert, w którym bardziej niż umiejętności muzyków liczyła się dramaturgia – najpierw kumulowanie, kumulowanie energii, a potem jej gwałtowna eksplozja: tango i ska, szaleństwo! :D

Plus jeszcze Alians w Klubie 38 – upojne punk – reggae – ska, Dezerter w Żelaznej w 1996 – czysta energia zespołu (z Kelenrem) i publiczności (później nigdy już tak nie było), Lech Janerka w Żaczku (Kraków, przełom stuleci), Robert Brylewski i Trudna Młodzież w Pięknym Psie (Kraków, 2010), a wcześniej ze Światem Czarownic (no i Dyliżans! – jeszcze z Hessem, Olterem, Nawrockim i konikiem trojańskim – Klub RE), Wovoka, Trzaska gra Różę na Offie, Patti…


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 19:07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ach! :D

Dziękuję Panowie!

Ale mega listy wyszły! :)

Witt - zazdroszczę Osjana :bravo:

Who's next ?!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 19:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Pet pisze:
O! Na koncercie nie bylem, ale poszlismy z kumplami, pod koncert (bo mielismy niedaleko) i poniewaz strasznie nam sie nudzilo, to wymyslilismy, ze zrobimy pikiete koncertu U2. Skoczylem wiec szybko do domu po blok rysunkowy formatu A3 i gitare akustyczna produkcji radzieckiej. Na kartonach wypisalismy transparenty typu "Edge nosi czapke gdyz jest lysy", "Bono nosi ciemne okluray gdyz ma zeza" "U2 - zaplute karly faszytowskiej reakcji", "Precz z U2! La Viva Just5!!!" itp, natomiast na gitarze (ktora podpisalismy markerem jako "oryginalna gitara Edge-a z poczatkow jego kariery muzycznej") gralismy chwytajace za serce protest-songi typu "Jezdzie pociag z daleka", "My pierwsza brygada", "My czterej pancerni" (bo akurat nas czterech bylo) i "Pszczolke maje". Akcja nasza przyniosla wymierny odzew: pewien facet idacy na koncert, tak sie ubawil naszymi dzialaniami, ze oddal nam za darmo jeden bilet, ktory mu zbywal, a przypomne, ze w dniu koncertu o biletach mozna bylo pomazyc - nawet koniki albo juz ich nie mialy, albo sprzedawaly je po 100 zl za sztuke. Majac powyzsze na uwadze, sprzedalismy nasz bilet po cenie czarnorynkowej, aczkolwiek konkurencyjnej, by nie rzec dampingowej za 70 zl, wyrzucajac sobie spekulanctwo i praktyki niecne... i oczywiscie kupilismy za to piwka

W ostatnim z napisów na transperentach przewidziałeś nawet przyszłość. Skąd na tyle lat wcześniej wiedziałeś, że po latach nagrają płytę pt. "Viva la vida"?

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 20:05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ale to o następcach (by nie rzec: epigonach) U2 piszesz :wink: Choć muszę przyznać, że "Parachutes" naprawdę lubię.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 00:01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Armia w Spodku na finale dni kultury studenckiej..
jakiś rok 1987?
Był czad..przeskakiwaliśmy przez krzesełka ,żeby wbiec na płytę...i koncert się skończył :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 16:43:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja zaczynam już myśleć, ale póki co nie wiem, co zrobić z Armią, gdzie było tych koncertów tak wiele - i przynajmniej kilka z nich musiałoby być w czołówce. Czy dać raz jeden, jak Ty Gerry'ego? Ale który jeden? łatwiej by mi było zrobić zestawienie koncertów tych wykonawców, na których byłem raz, ewentualnie jakieś niewielkie kilka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 17:51:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Rozwiązałem ten problem tak, że jeden dałem tu, a resztę do analogicznego wątku na forum Armiowym. Choć i tam nie poleciałem globalnie i absolutnie, tylko, powiedzmy, ostatnimi latami :) . Nie bardzo umiem porównać koncert z 1996 z takim z 2006, a tym bardziej z 2013 - tego. A 2006 z 2013 już bardziej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 19:50:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Przyznam się, że tak mi się spodobała ta zabawa w liczby, że idę dalej!

Gdybym miał zrobić top 50, to od pozycji 11-50 znalazłyby się następyujące koncerty (kolejność alfabetyczna):

2tm2,3, Woodstock Kostrzyn 2006 oraz Kościół na Winogradach 2009
AC\DC, Bemowo Warszwa 2010
Apostolis Anthimos Trio, MDK Ostrów Wielkopolski 2013 oraz Blue Note Poznań 2014
Armia, CK Zamek Poznań 2007 oraz Blue Note Poznań 2008
Bobby Mercy Olivier + Wielka Łódź, Blue Note Poznań 2013
Boogie Chilli, Charyzma Poznań 2008
Budzy Solo, Piwnica 21 Poznań 2007
Canned Heat, Blue Note Poznań 2007
Dominik Bukowski Quartet, Blue Note Poznań 2014
Dream Theater, Arena Poznań 2005
Eric Singer Project, Zaklęte Rewiry Wrocław 2011
Fingerstyle Blues Trio, Blue Note Poznań 2011
Gołębiewski/Oleszak, Dragon Poznań 2014
Jethro Tull, Arena Poznań 2004
Joscho Staphan, Plener Jarocin 2010
KNŻ Eskulap Poznań 2011
Kult, Arena Poznań 2006
Lao Che, Woodstock Kostrzyn 2006
Lech Janerka MDK Mosina 2014
Metallica, Bemowo Warszawa 2010
Michael Gira, Pardon to tu? Warszawa 2013
Nazareth, Eskulap Poznań 2014
Orange Trane, Blue Note Poznań 2014
Pan Maleńczuk, CK Zamek Poznań 2006,
Peter Gabriel, Stadion Lecha Poznań 2003
Rammstein, Spodek Katowice 2004
Raphael Rogiński, Cicha Kuna Poznań 2014
Raz Dwa Trzy, CK Zamek Poznań 2008
Roger Waters, Atlas Arena Łódź 2011
SBB Blue Note Poznań 2007 i 2010
Śląska Grupa Bluesowa, Lizard King Poznań 2011
Trzaska/Oleszak/Gołębiewski, Dragon Poznań 2014
Voo Voo, CK Zamek Poznań 2013
Wojtek Więckowski, Waga Poznań 2014
Wovoka, Dragon Poznań 2014 x2

:D :D :D

I jeszcze jedno specjalne wyliczenie - wg, oficjalnej rachuby byłem na 402 koncertach i dokładnie 169 uznałem za warte zobaczenia/pójścia/wydania na nie pieniędzy.

K%^#! ale mam zabawę!

Crazy pisze:
Czy dać raz jeden, jak Ty Gerry'ego? Ale który jeden?


Może dopisz, że jako reprezentant kilku a potem zrób to co Witek? :)

Jestem mega ciekaw twojej listy!

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 22 września 2014 06:56:15 przez MAQ, łącznie zmieniany 5 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 19:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
MAQ pisze:
byłem na 402 koncertach i dokładnie 169 uznałem za warte zobaczenia/pójścia/wydania na nie pieniędzy


o kurwa :D



MAQ pisze:
AC\DC, Bemowo Warszwa 2010


to mi jakoś umknęło



MAQ pisze:
Jestem mega ciekaw twojej listy!


ja też! Makferin na pierszym?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 20:01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
to mi jakoś umknęło


Bo jakoś nie potraktowałem tego koncertu należycie.

Na forum nic nie napisałem bezpośrednio po, a potem dziwnie nie chciał wrócić w rozmowach telefonicznych :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 września 2014 22:40:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
Makferin na pierszym?

chyba nie, ale jakoś znacząco! (jest wśród sześciogwiazdkowych)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 października 2014 05:52:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziś: Ravi Coltrane Quartet w The Village Vanguard. Coś absolutnie wspaniałego! David Virelles na fortepianie Steinwaya, Dezron Douglas na kontrabasie, niesamowity Johnathan Blake na minimalistycznej perkusji i wreszcie Ravi Coltrane na saksach i klarnecie. Jeden z najlepszych koncertów (właściwie były to dwa koncerty jeden po drugim!) na jakim byłem w życiu.

A w niedzielę Hey Unplugged w Filharmonii :faja: Czuję, że też będzie czołówka widzianych na żywo koncertów!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group