Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:29:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 sierpnia 2008 21:43:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...myślę ,że w poznaniu też zagrają...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 20:27:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
AAA! :D
Bardzo się cieszę!
choć z tym zdaniem
Prazeodym pisze:
bębni on równie dobrze, jak gra na gitarze

to się hehe nie zgodzę :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 września 2014 22:35:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Czas na małą aktualizację! :)

Obecnie moja lista wygląda tak:

01. Gerry Jablonski & The Electric Band, Blue Note Poznań 2012
02. Shofar, Dragon Poznań 2014
03. Gerry Jablonski & The Electric Band, Café Niebieska Poznań 2013
04. Gerry Jablonski & The Electric Band, Bluesonalia Konin 2013
05. Gerry Jablonski & The Electric Band, Poznań Blue Note 2013
06. Gerry Jablonski & The Electric Band, Lubniewice MDK 2013
07. Raphael Rogiński, Dragon Poznań 2014
08. Black Sabbath, 02 Arena Praga 2013
09. KISS, Velodrom Berlin 2008
10. Metallica, Waldbuhne Berlin 2006

8-)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 08:08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
a jakbyś dżerego tylko raz mógł podać?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 08:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Spoko!
Napiszę popołudniem :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 09:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dzieki odgrzebaniu tego tematu i w związku z oburzeniem i zamieszaniem jakie wywołało ostatnio "przymusowe" uszczęśliwienie użytkowników serwisu iTunes nową płytą U2, mogę śmiało napisać "dissowałem U2 zanim to było modne" :D

Pet w 2005 roku o koncercie U2 z 1997 pisze:
O! Na koncercie nie bylem, ale poszlismy z kumplami, pod koncert (bo mielismy niedaleko) i poniewaz strasznie nam sie nudzilo, to wymyslilismy, ze zrobimy pikiete koncertu U2. Skoczylem wiec szybko do domu po blok rysunkowy formatu A3 i gitare akustyczna produkcji radzieckiej. Na kartonach wypisalismy transparenty typu "Edge nosi czapke gdyz jest lysy", "Bono nosi ciemne okluray gdyz ma zeza" "U2 - zaplute karly faszytowskiej reakcji", "Precz z U2! La Viva Just5!!!" itp, natomiast na gitarze (ktora podpisalismy markerem jako "oryginalna gitara Edge-a z poczatkow jego kariery muzycznej") gralismy chwytajace za serce protest-songi typu "Jezdzie pociag z daleka", "My pierwsza brygada", "My czterej pancerni" (bo akurat nas czterech bylo) i "Pszczolke maje". Akcja nasza przyniosla wymierny odzew: pewien facet idacy na koncert, tak sie ubawil naszymi dzialaniami, ze oddal nam za darmo jeden bilet, ktory mu zbywal, a przypomne, ze w dniu koncertu o biletach mozna bylo pomazyc - nawet koniki albo juz ich nie mialy, albo sprzedawaly je po 100 zl za sztuke. Majac powyzsze na uwadze, sprzedalismy nasz bilet po cenie czarnorynkowej, aczkolwiek konkurencyjnej, by nie rzec dampingowej za 70 zl, wyrzucajac sobie spekulanctwo i praktyki niecne... i oczywiscie kupilismy za to piwka


PS: A! I jeszcze jedno, musze dokonać małej edycji mojego wpisu:

Pet pisze:
1) The Adicts + Deadline - Krefeld 2002 ex aequo The Adicts + Bulbulator + Po Prostu - Warszawa 2014

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 09:52:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet pisze:
pewien facet idacy na koncert, tak sie ubawil naszymi dzialaniami, ze oddal nam za darmo jeden bilet, ktory mu zbywal, a przypomne, ze w dniu koncertu o biletach mozna bylo pomazyc - nawet koniki albo juz ich nie mialy, albo sprzedawaly je po 100 zl za sztuke. Majac powyzsze na uwadze, sprzedalismy nasz bilet po cenie czarnorynkowej, aczkolwiek konkurencyjnej, by nie rzec dampingowej za 70 zl, wyrzucajac sobie spekulanctwo i praktyki niecne... i oczywiscie kupilismy za to piwka


:piwo: :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 10:51:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
MAQ pisze:
Spoko!
Napiszę popołudniem Smile


E, nawet wcześniej :)

Zatem!

01. Gerry Jablonski & The Electric Band, Blue Note Poznań 2012
02. Shofar, Dragon Poznań 2014
03. Raphael Rogiński, Dragon Poznań 2014
04. Black Sabbath, 02 Arena Praga 2013
05. KISS, Velodrom Berlin 2008
06. Metallica, Waldbuhne Berlin 2006
07. Heaven & Hell, Spodek Katowice 2007
08. Roger Waters, Stadion Gwardii Warszawa 2002
09. Jimmy Burns & The Chicago Blues, Pasaż Kultury Poznań 2010
10. Blues Solution, Charyzma Poznań 2009

I też jest ok, choć znów uważam, że takie listy są do niczego bo przed minutą stwierdziłem, że Gerry powinien jednak zająć 5 pierwszych miejsc w pierwotnej liście :mrgreen:

Niełatwe zadanie cholera!

To kto jeszcze aktualizuje swoją listę? :)

Gero?
Witt?
Kemeleon?
Prazeodym?
Pippin?
Azbest?
Crazy?
Kot?
Pietruszka?

Come oooon! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 13:36:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ulubione koncerty:


Armia - koncert na plaży w 2008 i Der Prozess w Jarocinie 2009: koncert na plaży nie był może najlepszym koncertem Armii (coś mi się wydaje, że np. nagłośnienie było fatalne i chyba czasem prąd wysiadał), ale to był mój pierwszy koncert. Śmieszne, że mój pierwszy kontakt z Armią, a był to czas dość tajemniczy: pojawiały się nieznane utwory, poza tym sporo rzeczy z Ultima Thule, za to mało małych klasyków. Uważam, że był to niezwykły moment na rozpoczęcie koncertowej przygody z Armią. Z kolei Jarocin: rok później (niemal co do dnia chyba) i to była MIAZGA MIAZGA MIAZGA. Naprawdę, ten koncert zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że potem na New Model Army jakoś nie byłem w stanie się bardziej wczuć w klimat koncertu, nie mówiąc o tym, że nie zwracałem uwagi na takie głupoty, jak to, że mam błoto w butach. Po prostu stałem z otwartą buzią i przeżywałem wykonanie tej płyty. Niesamowite.

Pearl Jam - Opener 2010: nawet jeśli ich nie słucham tyle co kiedyś, to zawsze będę ich uważał za jeden z najlepszych zespołów koncertowych świata. Pearl Jam jest jak każdy słyszy, trudno mi to opisać.

Primal Scream - OFF 2011: urockowiona i przystosowana do potrzeb koncertu wersja "Screamadeliki" niesamowcie zażarła. Ta muzyka jest taka, że czułem się jak na jakimś festiwalu miłości i pokoju :) A koncert wykonawczo na 120%, dobre bisy, dobra cześć główna, świetne gitary.

Ścianka - Łódź 2011 i 2012: trochę mi się zlewają w jedno te sety, grali z grubsza ten sam materiał (który zostanie wydany na płycie "Come November"...może kiedyś), ludzi tyle o ile, Cieślak napierdalający jakieś riffy, które brzmią jakby Tony Iommi poszedł na Akademię Muzyczną w Katowicach, Biela odlatujący w inny świat, skupiony Arkady...W sumie to mam wrażenie, że widziałem Ściankę trzy razy - Cieślak kiedyś na OFFie siedział na stoisku swojej (?) firmy i nagle wyjął gitarę i zagrał dla grupki ludzi kilka nowych numerów Ścianki solo - może to było najfajniejsze spotkanie z tą muzyką?

Crab Invasion - Łódź 2013: dobry koncert, najpierw zagrali stare indie rockowe numery, a potem nowsze, taneczne...I to było jak jakaś oldskulowa fankowa dyskoteka, w pewnym momencie basista zeskoczył ze sceny i zaczął pląsać obok mnie (z basem!). A po koncercie bardzo fajna pogawędka zespołem, "pamiętamy was z poprzedniego koncertu" - za ten finał i te pląsy, dodaję tych młodych chłopaków do listy.

Aha, chętnie dopisałbym do listy różne (niekiedy beznadziejne) koncerty zespołów różnych kolegów - tam często działy się takie rzeczy, że pamiętam to czasem bardziej niż występy wielkich gwiazd :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 13:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Jacie, tak całościowo zestawić? Chyba się nie da!


Prazeodym pisze:
jakby Tony Iommi poszedł na Akademię Muzyczną


W kwestii iścia na Akademię polecam sprawdzić ostatni opublikowany numer The Soundrops: https://thesoundrops.bandcamp.com/album ... -the-night :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 13:50:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Dzięki!

Jeśli chodzi o beznadziejne koncerty kumpli na których sporo się działo - nie byłem na jakiejś zatrważającej ilości, ale jeden wspominam bardzo dobrze!

Nawet znalazłem nagranie (!!!!!!), które doskonale pokazuje tamtejszy klimat i szczerze mnie wzruszyło:

https://myspace.com/pparanoya/video/par ... 07/9521413

Ten najbardziej spektakularny członek zespołu jest teraz akustykiem w Alligatorze :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 14:02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
Pearl Jam - Opener 2010: nawet jeśli ich nie słucham tyle co kiedyś, to zawsze będę ich uważał za jeden z najlepszych zespołów koncertowych świata.

Też ich nie słucham, tyle co kiedyś, niemniej pierwsze cztery płyty pewnie zawsze będą w mojej czołówce ulubionych albumów i tak dalej, i tak dalej... ale koncertu z Chorzowa na pewno w swojej czołówce nie umieszczę. Był krótki i... po protu fajny. Przyjemny. Poprawny.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 14:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Jacie, tak całościowo zestawić? Chyba się nie da!


Wystarczy 10 :)
Chociaż tak pirazdrzwi!

Peregrin Took pisze:
ale koncertu z Chorzowa na pewno w swojej czołówce nie umieszczę.


Metallica się załapie? :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 14:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Alfabetycznie.

Armia, Off Festival, Mysłowice, 7.08.2009
Chyba najlepszy koncert Armii. Z całym "Procesem" i niesamowitą aurą mysłowickiej sceny leśnej. Wiele razy wspominałem o tym występie i jeszcze pewnie niejeden raz będę o nim mówił czy pisał.

Brygada Kryzys, Blue Note, Poznań, 4.06.2003
Jedne z największych emocji koncertowych. Wymarzona reaktywacja, pierwsza styczność koncertowa z gitarzystą Brylewskim (wcześniej widziałem na jakimś soundsystemie) i w sumie styczność z jednym z najważniejszych zespołów dla mnie. A koncert był wspaniały, nigdy nie zapomnę tej długaśnej wersji "Water", od której rozpoczęli koncert. Ciary na plecach mam na samo wspomnienie o tym.

Dead Infection, Defense Festival, Imbir, Kraków, 28.02.2009
To był jakiś grindowy festiwal. Masa ludzi, mnóstwo zespołów i ten muzyczny "kibel" (określenie mojego kumpla na taką muzykę) to był total. Nie artystyczny, ale chyba emocjonalny. Do tego było pogo, w którym w pewnym momencie ludzie zaczęli się prać po ryjach jak na ringu. Nie zapomnę nigdy, choć muzycznie to nie były szczyty, hehehe...

Jane's Addiction, Festiwal Teatralny Malta, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, 8.07.2009
Chyba koncert życia. JEden z najważniejszych zespołów w moim życiu. I nigdy nawet nie śmiałem marzyć o tym, że zobaczę ich na żywo. A tutaj niespodzianka. Cały koncert, od pierwszych dźwięków "Three Days", to był kosmos. Nie do powtórzenia raczej.

Kult, MDK, Wągrowiec, 19.06.1996
Pierwszy koncert z prawdziwego zdarzenia. Znany zespół, chwilę po wydaniu płyty "Tata 2". Miałem 14 lat i pamiętam, że musiałem wyjść długo przed końcem, bo o 20:20 jechał ostatni autobus do mojej wioski. Ale koncert zaczął się o 18, więc troszkę widziałem.

Mudhoney, Proxima, Warszawa, 16.10.2009
Świetna wyprawa. Okleiliśmy samochód naklejkami "Big Muffa" i pojechaliśmy. Energetyczny strzał, który pamięta się do końca życia. Przy "Touch Me I'm Sick" klub oszalał po prostu. A w drodze powrotnej przerwa w Kielcach, gdzie spaliśmy, bo zaczął taki śnieg padać, że dalej jechać się nie dało.

Negative Approach, Klub Fabryka, Kraków, 14.09.2014
Świeżynka, o której ostatnio pisałem. Zero pytań, maksymalna energia i czad. Genialne 30 minut.

Sertyżur, Festiwal Paśniki, okolice Sandomierza, 31.08.2008
Wspaniały wyjazd z kolegami. Festiwal w lesie, same najebane punki, scena z przyczep, las dookoła. Granice z Krakowem przecięliśmy 1 września dokładnie o 4:45.

Shofar,
Bawialnia Cheder, Kraków, 12.10.2013
Zespół w składzie Trzaska, Rogiński, Szpura. Mistyczne przeniesienie się z lokalu na Bliski Wschód. Jeden z najbardziej uduchowionych koncertów w moim życiu.

Spiritualized, Off Festival, Mysłowice, 7.08.2009
Pamiętam przede wszystkim to, że był to największy powiew koncertowej psychodelii w moim życiu. Była ciemna noc, stałem blisko sceny i ta muzyka we mnie po prostu wchodziła.

The Stooges, Off Festival, Dolina Trzech Stawów, Katowice, 4.08.2012
Nikt się nie spodziewał, że Iggy może aż tak dopierdolić. Esencja rokendrola, plucie na siebie, ruchanie wzmacniacza (Mike Watt!!!!!), same hity.

Swans, Off Festival, Dolina Trzech Stawów, Katowice, 5.08.2012
Byłem po drugiej stronie, dotarłem do kresu wytrzymałości. Potężne doświadczenie, którego nie da się powtórzyć.

Ścianka, Piwnica 21, Poznań, 10.12.2004
Genialny dwuczęściowy koncert. Jeszcze z Lachowiczem. Rozpadał się na dwie części. Najpierw piosenki, potem pauza i już do końca sam kosmos. Grali wtedy jeszcze z Lechowiczem i Koczanem. NA scenie leżał pies Cieślaka (ten z "Białych wakacji"), ludzie wchodzili między muzyków, basista leżał i grał na łóżku szpitalnym. Gruby odlot, nie do zapomnienia historia.

TU, Państwowa Szkoła Muzyczna, Opole, 3.10.2007
Pierwsza styczność z muzykami King Crimson. Mastelotto i Gunn. Wspaniała wyprawa do Opola, browary pite na bulwarach, potem fascynujący koncert, rozmowy z muzykami, wszystko tak blisko, na wyciągnięcie ręki.

Tymon & Transistors, Carpe Diem, Kraków, 20.04.2008
Ten jeden raz udało im się wznieść na wyżyny, które mogły penetrować tylko Kury. Genialna konferansjerka, ogniste improwizacje, pełna gotowość. Widziałem ich chyba 6 razy, ale tylko wtedy sięgnęli wyżyn.

Victims Family, CRK, Wrocław, 30.04.2010
Wyprawa do Wrocławia, spóźnione pociągi, nieliczna publika, genialny koncert z kiepskim nagłośnieniem, a potem spotkanie z muzykami. Tylko oni, ja i moi dwaj koledzy. Gdzie ja zgubiłem naklejki, które mi wręczyli?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 14:41:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
yeah! :)

Bardzo dzięki!

pilot kameleon pisze:
Jane's Addiction, Festiwal Teatralny Malta, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, 8.07.2009


Byłem! :D
Nie jestem jakimś wielkim fanem JA, a wtedy to w ogóle spontanicznie wpadliśmy z Mrll na ten koncert, ale bardzo mi się podobało.

pilot kameleon pisze:
Shofar,
Bawialnia Cheder, Kraków, 12.10.2013


8-)

O tym, mam nadzieję, wspomni też Witt :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group