Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 20:04:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 14:34:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Ja w sumie jednak lubiłem Szpaka. Oczywiście, jego pomyłki przekraczały czasem skalę wyrozumiałości - jak na MŚ 2014 bodajże, gdy przez kilka minut nazywał Messiego Maradoną albo na ostatnich MŚ, kiedy uparcie twierdził że mamy remis, gdy Polska przegrywała już ze Szwecją 2:3...
Charakterystyczne było też jego "przysypianie" na nudnych meczach, mój tata zawsze wtedy rzucał "o Szpakowski chyba spadł ze stołka".
Z tym podsumowywaniem meczów po godzinie to fakt :lol: szczególnie gdy Polska przegrywała już wtedy z jakąś Słowenią lub Irlandią Północną i traciła szanse na awans.
Jednak, tak jak elsea - zżyłem się z tembrem jego głosu, to były całe dekady z nim. No i on takim romantykiem jest, można mu więcej wybaczyć.
Kilka jego powiedzonek zostanie na długo, na czele z "oaaajezusmaria!".

Szpaq miał takie fazy na swoje frazy, nie? Jak coś mu podpasowało to powtarzał to przez kilkanaście miesięcy przy każdym meczu. Jego OKAZJA! była zawsze. Ale kiedyś zapałał miłością do PODANIA KRZYŻOWEGO (wcześniej mówił po prostu krótko - cross) i męczył to przez wiele spotkań. Podobnie było ze SKRACANIEM POLA GRY, przy czym nieważne było czy faktycznie ktoś skracał czy nie :D oraz z WYKORZYSTANIEM BRAMKARZA. Na tych MŚ były dwa ulubione zwroty: nieco polityczne SĄ WYBORY oraz BEZ ZŁUDZEŃ. Najlepsze, że pozbawił tych złudzeń Francuzów w finale przy 2:0 (a oni wyrównali) i przy 2:3 w dogrywce (a oni znów wyrównali). No ale dobrze... gdy Mbappe strzelił gola w konkursie rzutów karnych to znów było BEZ ZŁUDZEŃ (a Argentyna wygrała) :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony wt, 20 grudnia 2022 15:15:37 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 15:01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Ja byłem bardzo zmęczony Szpakiem po meczu ze Szwecją na Euro. Miał tam co prawda świetny moment: "okazja Placheta..." (Płacheta strzela gdzieś baaardzo obok bramki, Szpaku włącza chłodno-ironiczny ton) "...ŁAŁ" + surrealistyczne przejęzyczenie "koniec złudzeń, korzeń w chmarzeń", ale miałem wrażenie, że ględzi dla samego ględzenia, w 60 minucie uznał, że jest po meczu, a jak Polacy przeszli od 0:2 do 2:2, to zmienił zdanie i stwierdził, że dopóki pilka w grze... Jakiś czas pozniej prowadziłem w radiu audycje o reprezentacji i musialem sobie przypomnieć jak tam orly grały, więc włączyłem sobie ten mecz w wersji z BBC czy Sky Sports, gdzie komentatorka z komentatorem byli ewidentnie zajarani grą Polski i z nią sympatyzowali, i miałem wrażenie, że ogladam sto razy lepszy mecz w wykonaniu naszych niż ten z ględzący Szpakiem, gdzie wszystko wydawało się do dupy :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 15:20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Mój ulubiony szpakoizm, to podsumowanie sytuacji w której jakiś napastnik (chyba w Meksyk w 86), puścił obrońcy klasyczny kanał pod nogami. Szpaku na to:
"Ależ on mu założył tunel... [po chwili namysłu] El túnel, jak mawiają Hiszpanie."

I za takie czerstwe glindzenie uwielbiałem jego relacje.

Niestety podczas ostatniego finału gość seplenił gorzej niż Muniek. Lekką wadę wymowy, to on zawsze miał, ale nie była dla mnie dotychczas tak bolesna w odbiorze jak ostatnio. Nie wiem czy to już kwestia wieku, czy się przeziębił, czy źle spasował protezę, ale przez to zmiękczanie i świstanie, przez prawie cały mecz wyświetlał mi się w głowie wierszyk o "Strasnej Zabie". :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 16:43:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
zawsze byliśmy z Triangelsami/Soundropsami wrażliwi na komentarze :)

do naszych wczesnych nagrań ręcznie "wsamplowywaliśmy" Szpakowskiego "przy ogłuszającym opingu" (Euro 1992) i krzyki Zimocha (Olimpiada 1992), oczywiście nie było wtedy "biblioteki" tych źródeł, więc np. drugą połowę finału Hiszpania-Polska spędziłem nie przed TV tylko zgrywając z radia co celniejsze pokrzykiwania

na naszych licealnych "Marianach" (taka tam parodia Oskarów) pozwoliłem sobie przywitać widzów gromkim: "witają Państwa Ania Krenz i... Dariusz Szpakowski!" - aplauz był niesamowity :) jedne z burzliwszych braw jakie zgarnęłem w życiu ;)

potem przebojem był Strejlau, był nawet utwór "Skracają pole gry" śpiewany głosem Strejlaua, o tu po latach wskrzeszony:
https://thesoundrops.bandcamp.com/track/paul-e-greux

Pamiętam debiut Jońcy, gdy się fascynował jakimś trzeciorzędnym meczem w Afryce, jak gdyby to był finał MŚ (a to był w ogóle skrót w przerwie meczu pucharowego)

Śmieszył Banasikowski - o bramkarzu de Goey: "wymieniam jego nazwisko błędnie... gdybym chciał je wymówić poprawnie, musiąłbym użyć wulgaryzmu..."

ALE gdy skończyły się roskoszne lata młodzieńczych kpin, mnie osobiście zaczęli oni (prawie) wszyscy irytować, Szpakowski zaczął jęczeć, Zimoch mam wrażenie zapowietrzył się własną wielkością i zaczął celowo wydziwiać, co właśnie mijało się z celem, bo fascynujące były właśnie jego improwizacje na granicy obciachu... nie kwieciste tylko jarmarczne!

w tym chyba jest też cały czy prawie cały szkopuł, oni zarówno czarowali jak i śmieszyli, i to jeszcze w czasach gdy romantyczna była piłka, i oni, i my... potem wszystko stało się takie "wypracowane" i "wyćwiczone"... nienawidzę np. jak Szpakowski się zapowietrza przy bramkach: "g..g..g...gool!", czy coś takiego... O dziwo, pozostal szacunek do Strejlaua, jakoś mi przywodzi przed klatę tamten wspaniały świat

dla mnie lekiem na całe zło byłby ALBO nowy rozemocjonowany naturszczyk ALBO ktoś, kto przewyższałby mnie (i Ciebie) inteligencją, a tego nie słyszę... owszem, jasne, przewyższają mnie wiedzą, ale wiedzę to sobie mogę teraz sam wyświetlić w Googlu, więc mnie to nie jara... a Ci nowi, to albo bufonada, albo po prostu nuda, nie mówiąc o tym, że oni jakoś... słabo brzmią (i tutaj muszę oddać Szpakowi, że jego pitch, czyli wysokość tonu, nawet na stare lata, jest - dla mnie - w punkt - choć zgadzam się z Petem odnośnie dykcji, myślę że to sprawy uzębienia tu decydują, przed każdym wyrwanym zębem pytam dentystki czy to mi wpłynie na dykcję, pamiętam jak po jednej wyrwanej ósemce zauważyłem z przerażeniem, że muszę się na nowo nauczyć wymawiać "r")

z innej strony - lubię Kanał Sportowy (ale nie Stana, ale Smoka), życzyłbym sobie takiej pary komentatorów jak Smoku + Kowalczyk lub Smoku + Wichniarek (BTW gostek z mojej szkoły, rocznik niżej), tylko nie wiem jak przestawić format post-komentowania KS na format komentowania na żywo

no i jeszcze bardzo ciekawy wątek:

Prazeo pisze:
więc włączyłem sobie ten mecz w wersji z BBC czy Sky Sports, gdzie komentatorka z komentatorem byli ewidentnie zajarani grą Polski i z nią sympatyzowali, i miałem wrażenie, że ogladam sto razy lepszy mecz w wykonaniu naszych niż ten z ględzący Szpakiem, gdzie wszystko wydawało się do dupy


gdy zacząłem studiować anglistykę przerzuciłem się na ang. komentarze na Eurosporcie, no i rzeczywiście wszystkie mecze stały się jakoś żywsze i bardziej interesujące, co jest nieco paradoksalne, bo angielska szkoła komentarzu - bez niespodzianek - polega generalnie na robieniu sobie subtelnych jaj z tego co się dzieje na boisku, choć niestety - też bez niespodzianek - komentarze z lat 90-tych były o niebo bardziej zabawne, kwestia political correctness i nie tylko; ciągle jednak w ang. komentarzach jest więcej błogosławionego dystansu, przecież to jest tylko piłka a nie wojna o wszystko... teraz słuchałem (choć z opóźnieniem) komentarzy na BBC5, a potem tego samego ang. komentarza na TVP Sport, gdy wyłączyli BBC, no i super... emocje były, humor był i wszyscy fajnie brzmieli, nawet pani komentator, powiedział seksistowsko wiedząc, że u nas to pani jeszcze długo długo nie

co cry to obyczaj, chciałoby się rzec

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 18:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
O dziwo, pozostal szacunek do Strejlaua, jakoś mi przywodzi przed klatę tamten wspaniały świat


Bo Strejlau to nie zwykły człowiek, to pomnik polskiego futbolu, trwalszy niż ze spiżu...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 19:54:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Bardzo fajnie się czyta Wasze uwagi.
Upewniłam się, że [offtop] mogłam cieszyć się komentarzami Szpakowskieo, bo sama materia mnie niezbyt porusza. Kiedy swego czasu wiedziałam co nieco o F1, drażnił mnie podobny w stylu komentarz Borowczyka. Widzę tu podobną nutę, może nawet bardziej nazwałabym ten styl konferansjerką a nie komentarzem sportowym. Te wszystkie kanapki, w których znajdowali się kolejni kierowcy albo szybkie rozpoznawanie celebrytów obecnych na trybunach a niekonieczenie bolidów na torze... Ale prawda jest taka, że przy Mikołaju Sokole wszyscy wypadają słabo.
Faflunienie komentatora też tak naprawdę dla mnie nie do wytrzymania. Jeden z najbardziej przykrych momentów, jakie pamiętam, to kiedy Tomaszewski (w bardzo już zaawansowanym wieku) komentował mecz Radwańskiej i po prostu nie wytrzymałam i go wyłączyłam. Niestety wiek komentatora sportowego ma znaczenie. Aż mi głupio, jak o tym piszę.

Wracając do Szpakowskiego - lubię gościa (poznaliśmy go osobiście) i dla mnie z jego odejściem skończyła się pewna epoka...


Ostatnio zmieniony wt, 20 grudnia 2022 20:01:18 przez elsea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 19:58:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Zupełnie nie znam nazwisk komentatorów, już prędzej zapamiętuję piłkarzy, którzy im towarzyszą. Ale teraz najbardziej męczył mnie ten, co nigdy nie mówił "Ronaldo", a zawsze "Cristiano". To co, o Bońku by mówił "Zbigniew"? Warzecha do Zbigniewa, Zbigniew rozpędza się, Gojkoaczea fauluje Zbigniewa?

A na Szpakowskiego spojrzałem inaczej, jak milion lat temu, przed jakimś meczem go pokazali - był w czapeczce z daszkiem jak chłopaczek i taki był wesolutki, nakręcony na ten football, że aż miło było popatrzeć :) . Z tym, że teraz jak komentował finał, to też miałem takie "o kurde, zapomniałem, że on też jednak potrafi strasznie pieprzyć" :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 20:31:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antiwitek pisze:
ten, co nigdy nie mówił "Ronaldo", a zawsze "Cristiano"
Myślę że chciał wyraźnie go odróżniać od "prawdziwego" Ronaldo z Brazylii. Sam tak robię. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 20:37:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
To co, o Bońku by mówił "Zbigniew"? Warzecha do Zbigniewa, Zbigniew rozpędza się, Gojkoaczea fauluje Zbigniewa?


Haha, to ja z moim ojcem się śmialiśmy kiedyś, że Szpaku regularnie mówi na Lewandowskiego po prostu "Robert". Nawet robiliśmy swój autorski komentarz przed telewizorem, polegający na tym, że właśnie o wszystkich mówiliśmy po imieniu. Szczególnie cieszyło nas nazywanie Milika "Areczkiem".


Przyznam, że w jakiś sposób urzekał mnie bardzo (Mariusz Max Kolonko voice mode on) amerykański komentarz Janusza Michallika. W ogóle całkiem niedawno się dowiedziałem, że on całkiem sporo grał w reprezentacji USA w latach 90 (myślałem, że to taka tam drobna przygoda, a tu 44 występy!), szkoda, że go nie wzięli na mundial w '94. Fajnie, że telewizja go zatrudniła, bo bądź co bądź, nie każdy Polak ma coś takiego na koncie ;) A jak Amerykańce grali, to normalnie zmieniał się w tego orła, co też było dla mnie dość urzekające. I szacun, że jak ludzie się w necie czepiali, że za dużo mówi "prawda?", to grzecznie przeprosił w drugim meczu i się poprawił :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 20:57:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jeszcze o Cristiano: Zgódźmy się, że przy piłkarzach z krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych kwestia ich nazywania jest mimo wszystko dość umowna. Przypomnę, że taki Pele nazywa się Edson Arantes do Nascimento, a pan, o którym mówi Witek - Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 21:24:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Powinniśmy to przenieść na polski grunt. "Zielek", "Bedi", "Pucha", "Józiu", "Bereś", "Bielon", "Modziu" czy "Szczena" na koszulkach na pewno dodałyby luzu tej smutnej reprezentacji 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 21:33:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Byli już Kuba czy Tato, choć tylko w klubach. :D
No i Bodzio W.! :lol:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 21:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Ebi już był normą dla komentujących, jako jaskółka tego ewentualnego trendu :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 21:46:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Ukochany przeze mnie Przemysław Płacheta :lol: po tym jak trafił do Birmingham latem i od razu strzelał gole, dostał tam ksywkę Pepe :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: KATAR 2022
PostWysłany: śr, 21 grudnia 2022 00:22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Prazeodym pisze:
Ja byłem bardzo zmęczony Szpakiem po meczu ze Szwecją na Euro. [...] ale miałem wrażenie, że ględzi dla samego ględzenia, w 60 minucie uznał, że jest po meczu, a jak Polacy przeszli od 0:2 do 2:2, to zmienił zdanie i stwierdził, że dopóki pilka w grze...



O rany, zaiste było coś takiego i było to straszne :|

Mnie ostatnio mniej rusza komentatorska gadka - zarówno jeśli chodzi o pozytywne wajby, jak i potencjał rozdrażenieniowy. Mniej zwracam na nich uwagę po prostu. Ale jest jedna sprawa, która mnie drażniła teraz - większość z nich zapomniała, jak, tzn. że odmienia się ten przedziwny, nieoswojony wyraz MAROKO. W komentarzu meczowym też ten problem się chyba pojawiał, ale jeszcze częstszy był w pomeczowym studiu. [STUDIO :P]

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group