Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 05 maja 2024 10:13:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 20:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 20:59:17
Posty: 206
Skąd: Sandomierz nad Wisłą
Nie ma co, wyszedłem na heretyka z tym finiszem... Aczkolwiek miałem sugestie, że tak właśnie gdzieś objawione było (chodzi mi o prawowierne objawienia... Takoż pokornie proswzę o wybaczenie :oops:

Nie będę się wypowiadał, jeśli chodzi o konkretnego kandydata. Właściwie od zawsze (czytaj od nawrócenia) miałem, jak myślę, silną wiarę w Kościół jako wspólnotę wszystkich ludów opartą na Fundamencie. Niewyobrażam sobie librealizacji Kościoła. Z drugiej strony wiem, że Duch wieje cały czas. Tyle, że za Borgiów też wiał... Myślę wszelako, że uwarunkowania są dziś nieco odmienne od renesansowych. Ufam w mądrość kardynałów. Czekam. Ufam, że pokocham nowego papieża. Wiem, że będę go słuchał.

_________________
Actress Clara Bow was diagnosed with schizophrenia in 1949.

za Wikipedią


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 21:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Chciałbym podpisać się pod wypowiedziami Moniki i ostatnim postem Kamaela.
Od momentu odejścia Jana Pawła II mam jakiś pokój w sercu- nie boję się o Kościół, boję się raczej o siebie...ale ufam.

Do Glacka: nawet nie wiesz ile zawdzięczasz(ile wszyscy zawdzięczamy) Soborowi Trydenckiemu, który tak często przekreślasz. Apeluję o większą rozwagę słowa- poczytaj trochę zanim tak łatwo osądzisz.

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 22:19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
butcher pisze:
Apeluję o większą rozwagę słowa- poczytaj trochę zanim tak łatwo osądzisz.

Tak na marginesie: Na pewno wiele zawdzieczamy soborowi trydenckiemu. Ale: Jak sie dowiedzialem ze kaplan w czasie Mszy sw. mogl popelnic 160 grzechow ciezkich, to se pomylslalem: halo? gdzie my tu jestesmy? I to jest jeden z wielu punktow wiekszych ktore mnie denerwuja z tego soboru. I znam pare niemieckich ksiezy ktorzy otprawiaja nadal po trydentcku, i popieraja Ratzingera, tym to duchem tak stwierdzilem przesadnie ;)
Pozdrawiam pieknie i prosze nie byc od razu takim nerwowym. Kto w mediach przed ostatniej konklawe twierdzil ze karol Wojtyla bedzie Papiezem?....

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 22:24:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Ależ nie zauważyłem tu nigdzie jakichkolwiek oznak nerwowości.. :wink:

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, pisząc o tych 160 grzechach kapłana...możesz sprecyzować?

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 22:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
nie moge teraz tego znalesc, ale jak znajde to zapodam....w kazdym razie moj brat (studjujacy teologie) mowil mi ze w czasie jednej mszy kaplan mogl popelnic jakos 160 grzechow ciezkich, jak tutaj albo tam nie mial rece zlozone jak sie nalezalo.....

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 22:49:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Nie wiem czy było to traktowane jako grzech ciężki(nie sądzę). Wynikało to zapewne z troski o wyrazistość znaków liturgicznych. Niestety teraz tak często o tym zapominamy(nie tylko kapłani). Tracimy na tym przede wszystkim my- zubażamy w ten sposób liturgię, a raczej gubimy sacrum.

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 23:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
laska pisze:
bo ma skrajnie konserwatywne poglądy.
...
i o to chodzi !!!!!!!!!!! :D :D :D Racinger , Racinger !!!!!!!!!!( nie zrobi z Kościola "holandii" )
ps. ewentualnie ten "Argentyńczyk" albo"Murzyn"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 23:45:57 
ja jestem za murzinem!!!!!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 00:09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Ja też:)
A z racji że nie znam się totalnie na kardynałach, (nawet nie do końca wiem, czy Glemp ma teraz pełnię zwierzchności [nie w sensie absolutyzmu/tyranii]) to opowiem się też za Ratzingerem, bo...
Podoba mi się nazwisko :D A i to o czym mówił Elrond mi się podoba.

Ale i tak będzie dobrze, Góra o to zadba :)

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 08:53:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Ratzinger brzmi prawie jak Zighajler ;)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 10:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
"Duchowy rottweiler" chyba nawet do niego pasuje, choć raczej w pozytywnym sensie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 10:15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałem to samo napisać, ale jednak się nie odważyłem. Ja nie mam praktycznie żadnych sugestii co do przyszłego Następcy św. Piotra, ale tak sobie myślę, że mógłby być co najmniej w tym samym wieku co Karol Wojtyła w dniu wyboru. Nie zrozumcie mnie źle, ale lansowana przez niektórych idea tzw. "przejściowego Papieża" jest dla mnie niezrozumiała, a wiek i stan zdrowia mogłyby odgrywać tu pewną rolę.
W każdym razie w końcu czemuś służy odosobnienie i długi czas spędzony w gronie elektorów.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 10:20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Mój ojciec mówi, że nastąpi wybór czarnego papieża, co będzie symbolicznym przekreśleniem Europy przez kościół, natomiast w Polsce powstanie coś na kształt kościoła narodowego (nie zrywającego więzi z Watykanem) zbudowanego w dużym stopniu wobec kultu Jana Pawła II. I co Wy na to?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 10:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
lafjoy pisze:
Jefeers napisał:
papierz


o mamma mia, czuję się jakbym czytał komentarze na portalu onet wp czy interii



Nie możliwe
nie prawda
nie przyjaciel
nie to perz
nie dźwiedź
nie dziela
nierozumiem oco chodzi :mrgreen:



Kameal I Prawy pisze:
Ufam, że pokocham nowego papieża


To dosyć dziwne, ale mimo żalu wywołanego śmiercią Jana Pawła II zaczyna do mnie docierać, że wkrótce usłyszę "Ogłaszam wam radość wielką..." i już mi to wcale nie zgrzyta. Może następny papież nie będzie tak wyjątkowy, jak Jan Paweł II, ale to będzie papież...


glacek pisze:
I znam pare niemieckich ksiezy ktorzy otprawiaja nadal po trydentcku, i popieraja Ratzingera


W samym rycie "trydenckim" (to chyba nie do końca prawdziwe określenie, ale uprawniony skrót myślowy) nie ma nic złego - istnieje taka możliwość w obecnym Kościele, więc z niej korzystają. Z tego, co wiem, Ratzingera popierał Jan Paweł II wyznaczając mu zarówno jedne z najważniejszych funkcji w kurii, jak i osobistą funkcję zastępcy w ostatniej Drodze Krzyżowej... Wiem, że to nie to samo, co popieranie w wyborze na papieża, ale skoro JPII miał do niego duże zaufanie (chyba nie przyłączasz się do chóru twierdzącego, że JPII od paru lat był marionetką w rękach kurii?), to my chyba też powinniśmy mieć.


butcher pisze:
gubimy sacrum

Trochę to rozumiem, ale nie płakałbym bardzo rzewnie po sacrum, które opiera się na gestach. Sacrum powinno opierać się na relacji z Bogiem...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 11:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Miki pisze:
Nie zrozumcie mnie źle, ale lansowana przez niektórych idea tzw. "przejściowego Papieża" jest dla mnie niezrozumiała, a wiek i stan zdrowia mogłyby odgrywać tu pewną rolę.

Myśle, że Ratzinger mimo wszystko mógłby być papieżem nawet 15 lat. Wszystko zależy od zdrowia. Jan Paweł II umarł własciwie w wieku 85 lat, w tej chwili Ratzinger na pewno ma więcej sił niż Jan Paweł II w 1998r. gdy tez miał 78 lat, więc gdyby papieżem został Ratzinger to raczej spokojnie byłby papieżem 10 lat a tak jak napisałem wcześniej może by dotrwało do 15 lat.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group