Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 13:55:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2005 09:22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Ten jeden procent to szczytny cel, szkoda że lista takich organizacji jest tak ciężko dostępna.
Bo szukając tych wartościowych organizacji można i spotkać takie powalone goowno: :shock:

http://www.1procent.kampania.org.pl/

cytat ze strony:
Dlaczego warto przekazać jeden procent podatku na OPP Kampania Przeciw Homofobii?
 ponieważ dzięki temu pomagasz budować tolerancję i walczysz o demokrację --??????
 ponieważ wspierasz inicjatywę społeczną która jest Ci bliska ---??????????
 ponieważ masz kontrolę nad tym na co wydajemy Twoje pieniądze (jako OPP mamy obowiązek opublikować wyniki finansowe oraz raport merytoryczny do wiadomości publicznej) – jaką kontrolę?????
 ponieważ przekazujesz Twoje pieniądze do największej, prężnie działającej i spektakularnej organizacji (nasze akcje prowokują do dyskusji na tematy do tej pory przemilczane) ---?????????????
 ponieważ dajesz szanse na prowadzenie projektów, które bez Twojej pomocy nie są możliwe do realizacji ---???????????????? jakie to projekty??????
 ponieważ robisz to dobrowolnie, z własnej przez nikogo nie przymuszonej woli,
 ponieważ Twoje pieniądze zostaną wykorzystane dokładnie w sposób jaki byś sobie życzył -- ?????????????????


Jedyna informacja o tej organizacji to numer telefonu komórkowego skarbnika..... buhahaha
Pełna kontrola nad wydawaniem Twojej darowizny! :shock:

A gdzie hospicja, domy dziecka?
Zabierać chorym, sierotom, umierającym, bezdomnym a wspierać nażartych wypasionych nihilistów? A Won z taką organizacją pożytku publicznego!
Do roboty pasożyty!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2005 09:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Tym panom już dziękujemy
:twisted:

A tak a propo, to moje jeden procent jest tak niskie,że szkoda zachodu :(

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2005 10:11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
jasne... :?

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2005 12:32:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
no bez żartów - ja z żonką możemy wpłacić 2 zł...
już lepiej je dać komu na ulicy, albo paniom z caritasu...
ten jeden % to niezła ściema...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2005 14:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
moje jeden procent to też niewiele... ale skoro można te kilkadziesiąt złotych przeznaczyć na cel ważniejszy niż uzna to premier Belka, to czemu nie ??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 10:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
kilkadziesiąt i owszem...ale kilka... :(

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 11:09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Ależ to niedobra postawa! Że nie warto!
W którymś wątku zaproponowałam, żeby każdy mi dał 50 groszy (a jeszcze lepiej złotówkę) - zastanówmy się - jeśli przyjmę, że naprawdę aktywnych jest np 40 użytkowników - dostanę od was 20 lub 40 zł. Toż to kupa szmalu! Naprawdę! A jeśli daliby mi po złotówce wszyscy obecni na koncercie urodzinowym w Stodole? Ile tam było osób? Policzcie sobie sami - mnóstwo, mnóstwo szmalu.
W książce napisanej na podstawie filmu (chyba?) "The Fisher King" jest taka oczywistośc właśnie opisana - bogaty jeszcze wówczas Jeff (czy jak mu tam) nie daje żebrakowi 50 centów, bo mu się nie chce otworzyć okna. Myśli sobie "nie warto, co 50 centów zmienia?" Oczywiście te myśli odbijają mu się czkawką, kiedy nie ma co jeść i paru groszy mu brakuje do jakiejś bułki.
Może to kwestia doświadczenia? Osobistego? Jak mało pieniędzy w życiu zdarzało się wam mieć? Było tak, że nie mieliście na jedzenie?
Bo ja tak miałam i to nie jeden raz.
Każda, każda złotówka się liczy.
Mowicie, że dacie żebrakowi A dacie? ;) No, przyjmijmy, że tak, ale to nie zmienia faktu, ze wasza złotówka, która mogła trafić do kasy organizacji typu "Pajacyk", trafi w ręce nie-wiadomo-kogo, kto i tak ją zmarnuje. Mam bardzo złe zdanie na temat zarządzania peiniędzmi w firmie zwanej Rzeczpospolita Polska. Jest jeszcze sprawa taka, że jeśli się wpłaci na konto ludzi działających w najbiedniejszych regionach kraju, wasza złotówka stanie się jeszcze więcej warta. Żebrak w Wawie za 2 złote kupi o wiele mniej niż biedna rodzina ze wsi Glinki koło Grajewa.
Pozostaje kwesta MĄDREGO wyboru pośrednika. Naciągaczy jest sporo, może w przysżłym roku wystarruję z moją akcją "daj złotówkę Izie", włączę się w nurt... :roll:?

Tak czy siak, odrzucenie możliwości pomocy innym (z powodu "bo nie warto") oceniam (sic!!!!) bardzo negatywnie i stawiam na równi z ominięciem potrzebujacego pomocy na ulicy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 11:15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Dokaldnie!
Nie mowiac juz o tym, ze kilka złotych razy 1000 osob - to jzu coś...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 22:31:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
trudno to nazwać KRYPTOreklamą ;) ;) ;) :piwo:

tak czy siak, WARTO


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 22:36:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Moi znajomi Harcerze z ZHR ciągle psioczą na ZHP, że się reklamuje w wielu miejscach, min. właśnie nawołując do oddawania tego 1% na siebie.

Co sądzicie o takich akcjach?

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 22:39:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
jakoś trzeba zwracać na siebie uwagę... A do nas nalezy decyzja.
ale akurat moim korzeniom, czyli ZHP :) nie mam zamiaru przekazywać tej kwoty; jestem za organizacjami, których statutowym celem jest niesienie pomocy - ale to mój własny wybór


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 18:02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
widziałem ostatnio rozliczenie lubelskiego hospicjum dla dzieci które prowadzi mój znajomy franciszkanin. no i tam z 1% mieliogromną częśc budżetu, na pewno ponad 20%. warto!!

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 22:05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Elsea, brawo!! Wygarnęłaś im jak się należy ;-)

elsea pisze:
Ależ to niedobra postawa! Że nie warto!


Porównajcie to sobie z postawą podczas wyborów. Jest bzdurą mówienie, że nie warto głosować, bo co tam jeden głos zmieni. Jak najbardziej może zmienić.

Nie warto, jezeli nie ma na kogo głosować (dlatego ja nie głosowałem zwykle)
Nie warto by było wpłacać, gdyby wszystkie organizacje pożytku publicznego były jakimś syfem.

Jeżeli jednak istnieją takowe organizacje, które naprawdę niosa ze sobą pożytek - to WARTO!!!

Podobnie - GDYBY były wartościowe partie/ kandydaci w wyborach, to warto by było głosować.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 22:43:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
wypraszam sobie nabijanie sie z organizacji walczacych z homofobia. Jakbys byl gejem i skini pobilyby cie na ulicy to bys inaczej na to patrzal... Walka z homofobia to nie jest propagacja homoseksualizmu. A jak nie podoba Ci sie to nie plac.

A co do 1% to zachecam do wplacania go na rzecz Towarzystwa Szkol Zjednoczonego Swiata - daja stypendia mlodym zdolnym (w tym nizej podpisanemu)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 23:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Jak jesteś punkiem to też możesz dostać po ryju od skina. To może to 1% przekazać na organizację zwalczającą chuligaństwo?

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group