Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:19:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 02 maja 2005 10:17:22 
Temat w krótkim czasie będzie do usunięcia, ale chciałem się zapytać o tytuły pism które wtedy wychodziły. Pism muzycznych. Z różnych względów wtedy się tym nie interesowałem :), a teraz ciężko dojść do niektórych informacji. :(


Wiem że wychodziły:
'Magazyn Muzyczny'
'Non Stop'

Nie wiem jak pismo 'Rock & Roll'. Czy ono zaczęło dopiero w latach '90 wychodzić, czy już wcześniej też się ukazywało?


Interesują mnie bardziej tytuły regularnych pism, ale fanziny też mile widziane. ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 maja 2005 10:27:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Rock'n'roll zaczął wychodzić w 1989 albo 1990, był wydawany przez Agorę. O muzyce i to punkowej też (plakaty wiem, ze bywały punkowych zespołów) pisał tygodnik Nowa Wieś :) Jak spotkam kolegę Konrada (taki stary punk z mojej ulicy), to się spytam, czy było coś jeszcze

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 maja 2005 12:54:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Rock'n'roll zaczął wychodzić w 1989 albo 1990, był wydawany przez Agorę. O muzyce i to punkowej też (plakaty wiem, ze bywały punkowych zespołów) pisał tygodnik Nowa Wieś Jak spotkam kolegę Konrada (taki stary punk z mojej ulicy), to się spytam, czy było coś jeszcze


O punku (i pochodnych) w Rock'n'Rollu tez im sie zdarzylo napisac. Na przyklad pamietam dosc ciekawy tekscik o D.R.I. (no ale to oczywiscie byly juz czasy kapitalistyczne), bo za komuny to chyba tylko Magazyn Muzyczny i Non-Stop sie ukazywaly (o periodyku jazzowym nie wspominam, bo to juz inna bajka).

Zdrowka zycze

PS: A! Dzial muzyczny byl tez chyba w Sztandarze Mlodych, ale to byl raczej owczesny odpowiednik dzisiejszego Bravo.

PS2: No i jeszcze duzo o muzyce (choc nie byly to tematy przewodnie) pisaly Razem i Na Przelaj (to wlasnie temu drugiemu tytulowi "zawdzieczamy" wysyp nazi skinow w Polsce w polowie lat osiemdziesiatych).

PS3: Jesli o fanziny chodzi, to poza QQRYQ (i to tez nie na 100%) nie bylo chyba w 1985 roku innych ukazujacych sie regularnie... moze jeszcze Dezerterowy AZOTOX, ale pewnosci nie mam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 maja 2005 20:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Rock'n'Roll byl kontynuacja Non Stopu tak jak teraz kontynuacja Tylko Rocka jest Teraz Rock. Rownolegle (od stycznia do wrzesnia 1990 chyba) wychodzil jeszcze Non Stop tworzony przez jakby nowa redakcje, ale na ile ona byla nowa, a na ile zwiazana ze starym NonStopem, to pewnie inni lepiej wiedza ode mnie. W tym nowym Non Stopie to chyba rzadzil Slaek Golaszewski. A jesli chodzi o rok 1985 to informacji muzycznych tez trzeba bylo szukac w innych niemuzycznych pismach. hehe to byly czasy...

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 września 2007 22:15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Na przełaj" - wspomniany przez Peta, zresztą w roli której nie znam, ale nieważne - całkiem sporo pisał o muzyce. Drukowano tam też cotygodniowe notowania Listy Przebojów Rozgłośni Harcerskiej. W sumie najwięcej ciekawych informacji miał jednak drukowany na podłej jakości papierze "Non Stop"

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2007 06:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Dodałbym "Gazetę Młodych", która drukowała notowania Listy Trójki i miała całą stronę poświęconą muzyce. Prowadził ja chyba Rogowiecki ukrywając się pod pseudonimem Jerzy Konar (jeśli się mylę to sprostujcie).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2007 07:36:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
No i jeszcze duzo o muzyce (choc nie byly to tematy przewodnie) pisaly Razem i Na Przelaj

Dam sobie głowę uciąć, że dziecięciem będąc widziałem na ścianie u moich kuzynów plakaty z pism "Zarzewie" i "Panorama".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2007 07:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
i w sobotnim "Dzienniku Ludowym" tez! :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2007 08:24:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Na Przelaj (to wlasnie temu drugiemu tytulowi "zawdzieczamy" wysyp nazi skinow w Polsce w polowie lat osiemdziesiatych).

Pet skąd masz tak ciekawe informacje?

Bandyto!
Co do gazet to podstawowe info o gazetach z tego czasu znajdziesz na wikipedi. Natomist jesli chcesz dotrzeć do całych roczników gazet oficjalnych to polecam główne biblioteki uniwersyteckie np. w W-wie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Z zinami będzie gorzej, bo biblioteki się nimi nie interesowały.
Nie jestem pewien czy przypadkiem koło roku 90 nie wychodziły już ziny "Wkręt" i "Pasażer" i "Mać pariadka".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2007 19:36:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
Dam sobie głowę uciąć, że dziecięciem będąc widziałem na ścianie u moich kuzynów plakaty z pism "Zarzewie" i "Panorama".

Pewno!Plakaty w "Zarzewiu" byly formatu A-2.Jakośc papieru toaletowego,ale bardzo trudno było zdobyc tę gazetę,bardzo mały nakład a duże zapotrzebowanie.
Dla miłośników jazzu,wychodzilo pismo Jazz Forum (może wychodzi jeszcze do dziś ,nie wiem)
Od paru dni przyświeca mi myśl,by odwiedzic moją piwnicę,w celu odszukania legendarnych czarnobiałych Non Stop-ów oraz magazynów Jazz Forum.Gdzieś to tam wszystko powinno byc (jeżeli nie zostało wyrzucone),ale pewności nie mam.Poszukamy zobaczymy.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2007 22:08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
były yeż plakaty w gazecie "Nowa Wieś" :shock: :lol: - pamiętam jak przez mgłę, że biegało się do kiosku po to w sobotę rano.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2007 22:12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A ja plakaty z "Razem" wywieszałem sobie na specjalnej stryropianowej tablicy. O wielu wykonawcach nie miałem wielkiego pojęcia, szpanem było to że "miało się plakaty", więc sąsiadowały ze sobą np: Turbo, Sandra, Franek Kimono i Kiss. :-D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2007 23:57:15 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 16:48:36
Posty: 234
aim one pisze:
Bandyto!

Bandyta już tu nie zagląda, ale przekazałem mu informacje i prosił by podziękować, co niniejszym czynię. ;)

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 września 2007 17:51:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
No i chciałem sie pochwalic,że mam czarnobiałe Non Stop-y i Jazz Forum.Piwnice przeszukałem.Niestety nie ma :cry: .Wielka szkoda.Jeszcze pozostają dwa miejsca,gdzie te czasopisma mogłyby się znajdowac,lecz nie liczyłbym na wiele.No byłem prawie pewny,że w piwnicy je znajdę.Jestem rozczarowany.....

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 września 2007 23:57:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Bandyta tu nie zagląda? O to nie jestem na bierząco!

Ciekawe czy Pet mi odpowie????

Z dwa miesiące temu w poznańskim składzie książek za złotówkę przy Akademii Ekonomicznej widziałem kilka zszytych roczników Non Stopu za 3 zł za rocznik. Nie kupiłem bo po co jak jest w bibliotekach. Tylko zrobiłem fotki zdjęć Siekiery tam zamieszczonych.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group