Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 05:00:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:37:00 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
butcher pisze:
Jak to? Zespół nie traci, gdy kupujesz/wypalasz piracką płytę??

Normalnie ;)

Zespół nic nie traci ponieważ pan x nie kradnie płyt ze sklepu ani nie handluje nimi na rynku lub w szkole co najwyżej on posiada nagranie które i tak by nie kupił ze względu na brak pieniędzy suma summarum zespól nic nie traci a nawet zyskuje fana który pójdzie chociażby na koncert :twisted:

_________________
...


Ostatnio zmieniony pt, 27 maja 2005 16:40:18 przez Stranger, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:38:47 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
Jak to nic nie traci? Zespol profesjonalnych muzykow zyje z tego, ze gra koncerty, wydaje plyty itp. W momencie jesli owoce ich pracy, w ktora wlozyli swoj czas i energie, ktora mogli spozytkowac na przyklad na zajmowanie sie jakim innym dzialaniem zarobkowym, albo na drapanie sie po brzuchu, sa powielane przez piratow i sprzedawane na lewo bez odprowadzenia do tworcow naleznego im procentu, to to jest zlodziejstwo. Poza tym wez pod uwage, ze zanim nagra sie plyte, trzeba zainwestowac w takie rzeczy jak studio, dzwiekowiec itp itd, pozniej w poligrafie, dystrybucje i promocje. To wszystko kosztuje i z nieba za darmo nie spada. I te wszystkie koszty sa miedzy innymi "ukryte" w cenie oryginalnej plyty. W momencie kiedy idziesz do pirata i kupujesz od niego podrobke, na efekcie pracy tworcow zarabia tylko i wylacznie zlodziej. Nie rozumiesz tego?

A jeśli ściaga mp3 nikomu nie daje się dorobić......., a jak dobrze wiesz zespół utrzymuje się z koncertow a nie ze sprzedanych płyt no chyba że jest to Michał W. :mrgreen:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:45:23 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
kolega pet ma absolutna racje. wprost wyjal mi ten tekst spod klawiatury. podpisuje sie wszystkimi klawiszami. dopisze tylko ze kosztow przedprodukcyjnych jest jeszcze wiecej. np ich nauka gry na instrumentach, to tak jak ty sie uczysz w szkole przyszlego zawodu. po to by z czegos zyc. artysci nie produkuja, nie sprzedaja, nie robia w uslugach, a wyzywic rodziny musza.
a taki pirat kupuje kompa i czyste cd nie musi sie wiele uczyc) i "zarabia" korzystajac z umiejetnosci artysty, pieniedzy wytworni (kampanie mu normalnie robia) zeruje na ludzkiej biedzie i konsumpcjonizmie. cwaniak. zlodziej!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Do Strangera:

Człowieku....piszesz to na poważnie, czy żarty sobie robisz?? :roll:
Wybacz, ale nigdy w życiu nie słyszałem gorszych bredni....

Zapytaj pierwszego lepszego profesjonalnego muzyka. Jak myślisz, powie, że zależy mu na jak największej ilości sprzedanych płyt, czy nie?

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:48:16 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
stranger, tobie chyba nie przetlumaczy.
kradziez to kradziez. czy kradniesz dziurawa opone czy walize ze szmalem jestes zlodziejem i nie ja cie bede osadzal.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:50:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
a jak dobrze wiesz zespół utrzymuje się z koncertow a nie ze sprzedanych płyt no chyba że jest to Michał W.


Przepraszam, ze tak Cie obcesowo zapytam, ale czy Ty sie dobrze czujesz? Rozumiem, ze wedlug Ciebie wszyscy wydaja plyty tylko i wylacznie dla dobrego samopoczucia i z radoscia dokladaja do tego interesu, a w najlepszym przypadku wychodza na zero, natomiast prawdziwe kokosy trzepia na wystepach koncertowych, tak? W jakim Ty swiecie zyjesz?

Zreszta co ja Ci bede tlumaczyl po proznicy... Chcesz miec opinie na temat pirackich plyt i mp3 z pierwszej reki, to napisz do wykonawcow, ktorych lubisz sluchac (w dobie internetu nie musisz nawet wydawac "majatku" na znaczki i koperty - wystarczy zwykly e-mail) i pochwal im sie, ze najfajniej slucha Ci sie ich muzyki z pirackich CD i mp3 sciagnietych z sieci i co oni na to. Mysle, ze odpowiedz, ktora otrzymasz powinna Ci wiele wyjasnic.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pt, 27 maja 2005 16:59:28 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 16:59:04 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
butcher pisze:
Do Strangera:
Człowieku....piszesz to na poważnie, czy żarty sobie robisz??

A jak myślisz :mrgreen:
butcher pisze:
Zapytaj pierwszego lepszego profesjonalnego muzyka. Jak myślisz, powie, że zależy mu na jak największej ilości sprzedanych płyt, czy nie?

Więc odwala totalną komerchę......, bo według mnie prawdziwy muzyk tworzy dzieło chcąc podzielić się swoimi przemyśleniami ze szerszym gronem a nie po to aby zarobić miliony dolarów 8) Każdy muzyk powinien wziąć pod uwagę że jednych będzie stać drugich nie a jeśli ktoś ma ochotę nie powinien mu zabraniać :>
q51 pisze:
stranger, tobie chyba nie przetlumaczy.
kradziez to kradziez. czy kradniesz dziurawa opone czy walize ze szmalem jestes zlodziejem i nie ja cie bede osadzal.

HyHy ale jak można dokonywać kradzieży jeśli nikt nic nie traci? :twisted:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:05:15 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
Chcesz miec opinie na temat pirackich plyt i mp3 z pierwszej reki, to napisz do wykonawcow, ktorych lubisz sluchac (w dobie internetu nie musisz nawet wydawac "majatku" na znaczki i koperty - wystarczy zwykly e-mail) i pochwal im sie, ze najfajniej slucha Ci sie ich muzyki z pirackich CD i mp3 sciagnietych z sieci i co oni na to. Mysle, ze odpowiedz, ktora otrzymasz powinna Ci wiele wyjasnic.

AhA pozdrówmy wszystkich egoistów swawolnym heya ;) a poważnie mówiąc jeśli muzyk szanuje kogoś ze względu na to czy kupi oryginała a jeśli nie no to $@*(()#*)%$#(_) to takiemu panu ja bym podziękował :!: :twisted: :!:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
Więc odwala totalną komerchę......, bo według mnie prawdziwy muzyk tworzy dzieło chcąc podzielić się swoimi przemyśleniami ze szerszym gronem a nie po to aby zarobić miliony dolarów Każdy muzyk powinien wisząc pod uwagę że jednych będzie stać drugich nie a jeśli ktoś ma ochotę nie powianiem mu zabraniać :>


Sory, ze powiem to brutalnie, ale albo jestes dzieciakiem na utrzymaniu rodzicow, dodatkowo glupim jak but, albo sobie po prostu jaja robisz.

Co ty w ogole za bzdury opowiadasz? Jaka totalna komercha. Co ty myslisz, ze muzycy to nie maja rodzin na utrzymaniu? Ze sie swierzym powietrzem zywia i nic im wiecej do szczescia nie potrzba, tylko tego, zeby wszyscy mieli ich darmowe plyty?
Czy ty kiedykolwiek w zyciu w ogole normalnie pracowales i sam sie utrzymywales, czy mamusia zarcie ci pod nos podstawia, a ty siedzisz przy komputerze i za darmo muzyke sciagasz?

Nie rozumiesz, ze plyty nie nagrywa sie ZA DARMO tylko trzeba za to zaplacic. Jesli ty nie bedziesz placil muzykom, to oni przestana nagrywac bo nie beda mieli za co, albo beda musieli zajac sie czyms innym bo musza z czegos zyc (w duzym uproszczeniu, ale to wersja specjalnie dla ciebie, bo widze, ze od matematyki i logiki, to chyba bardziej wf wolales).

Rozumku zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pt, 27 maja 2005 17:23:50 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
hm, nie kupuję płyt pirackich, ściągam sobie mp3 tych zespołów, których normalnie bym nie kupił, bo bby mi było szkoda kasy. Jeśli jakiś zespół szanuję i cenię, staram się kupować oryginały.

Kiedyś miałem w domu pożar w którym straciłem wszystkie oryginalne kasety, kompakty i winyle. Teraz mam raczej to samo przegrywane, nie stać mnie na płacenie drugi raz za to samo.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
a poważnie mówiąc jeśli muzyk szanuje kogoś ze względu na to czy kupi oryginała a jeśli nie no to $@*(()#*)%$#(_) to takiemu panu ja bym podziękował


No to chyba czas najwyzszy zebys przestal sluchac jakiejkolwiek muzyki, bo zaden tworca nie chcialby, zeby jego "fani" byli takimi zlodziejami jak ty.

Nie wiem czego zyczyc... bo chyba jednak na rozum to juz za pozno

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
Stranger, to co piszesz oslabia mnie bardziej niz dzisiejszy upal. Nadawal bys sie na nastepce Urbana, ze swoimi kazuizmami...

A ja mam takie pytanie: czy w polskim prawie kopiowanie mp3 (bez korzysci finasowej) jest przestepstwem? Kiedys nie bylo, ale jestem ciekaw czy zmienili prawo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:45:55 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
Sory, ze powiem to brutalnie, ale albo jestes dzieciakiem na utrzymaniu rodzicow, dodatkowo glupim jak but, albo sobie po prostu jaja robisz.

Proponowałbym abyś nie przeginał :!:

Ps. Hmm nikt ;) nie zauważył że jest to prowokacja która ma za zadanie wprowadzić życie w ten topic a skończyło się na chamskich odzywkach :(
Budyń pisze:
hm, nie kupuję płyt pirackich, ściągam sobie mp3 tych zespołów, których normalnie bym nie kupił, bo bby mi było szkoda kasy. Jeśli jakiś zespół szanuję i cenię, staram się kupować oryginały.

:piwo:......, ja robię tak samo :D

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 18:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Jeżeli jest to prowokacja, to... jesteś żenujący...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 18:23:49 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Gravi pisze:
Jeżeli jest to prowokacja, to... jesteś żenujący...

Ok :)........, mogę być dla ciebie żenujący i dla całej reszty 8)

Dla mnie o wiele bardziej żenujące jest to że Pet i parę innych osób wychodzi z założenia że jeśli nie masz kasy nie masz prawa słuchać muzyki.
Jeśli byłbym muzykiem dałbym możliwość wyboru ludziom jeśli was stać to kupcie a jeśli nie to ściągnijcie z netu :D Jeden tylko warunek nie zarabiajcie na mojej pracy lecz cieszcie się nią jak tylko możecie!

Tak wygląda nasz kraj katolicki w 97% :twisted:........, w którym panuje miłość i zrozumienie :wink:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group