Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 10:41:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Widzę w sobie rozdźwięk między słowem a czynem.... :oops: szczególnie w kwestii oprogramowania (biedny Gates)...

No to może, jeszcze - czy płacicie abonament?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:04:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Łoj biedny biedny :twisted: Moi rodzice chyba płacą, i to równierz ten w miejscu pracy (no a tam jeszcze dochodzą bezsensowne tantiemy dla ZAiKSU, bo to klub bilardowy)

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:16:18 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Gravi pisze:
Widzę w sobie rozdźwięk między słowem a czynem.... szczególnie w kwestii oprogramowania (biedny Gates)...

Gravi albo jesteś oryginalny we wszystkim albo nie moralizuj o legalności bo stawia twoją osobę w złym świetle! Nikogo nie powinno obchodzić czy Gates jest bogaty czy nie :D

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ton rozmowy nam sie uspokoil, no to porozmawiajmy spokojnie....

Stranger pisze:
Orze ja mogę mam wybór kupić sobie np. spodnie czy płytę lub książkę jeśli kupie jedno nie mam drugiego i to nie jest proste być legalnym bo chciałbym nim być ale postawiony w sytuacji takiej a nie innej trudno jest wybrać legalność.


Przepraszam, ale co w tym dziwnego? Nikt tu chyba nie jest, az takim krezusem, zeby kupic sobie wszystko co mu jest do szczescia potrzebne i normalne, ze nie mozesz sobie pozwolic na WSZYSTKO na co masz ochote. Ja tez co miesiac staje przed dylematem typu: kupic sobie nowe spodnie (bo stare sie sypia na tylku), plyte (bo wypatrzylem unikat, ktorego poszukiwalem przez dziesiec lat), czy zawiezc samochod do warsztatu (bo cos sie w nim popsulo) i co? Raz wybieram, to co konieczne, a raz to co konieczne nie jest, ale za to przyniesie mi frajde... a potem na przyklad wpieprzam przez tydzien tylko tosty, bo nie starczylo mi kasy na zarcie ;). Podejscie typu "musze miec od razu wszystko na co mam ochote" traci mi mocno mentalnoscia PRL-u, w ktorym to wszystko, wszystkim nalezalo sie za darmo, a takowe okrutnie mnie irytuje.

Stranger pisze:
Ps2. A co do oprogramowania nie mogę sie zgodzić z wami ponieważ programy typu office itp. można pozyskać za free i na dodatek legalnie tylko wystarczy chcieć


No chyba, ze prowadzisz dzialalnosc gospodarcza, i wtedy nie mozesz miec na swoim sprzecie oprogramowania typu freeware, bo uzywajac go do celow komercyjnych musisz za niego placic...

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
PS: Mam wrazenie, ze ten temat rozpeta tu mocno zagorzala dyskusje


A nie mowilem ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:23:28 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
Przepraszam, ale co w tym dziwnego? Nikt tu chyba nie jest, az takim krezusem, zeby kupic sobie wszystko co mu jest do szczescia potrzebne i normalne, ze nie mozesz sobie pozwolic na WSZYSTKO na co masz ochote. Ja tez co miesiac staje przed dylematem typu: kupic sobie nowe spodnie (bo stare sie sypia na tylku), plyte (bo wypatrzylem unikat, ktorego poszukiwalem przez dziesiec lat), czy zawiezc samochod do warsztatu (bo cos sie w nim popsulo) i co? Raz wybieram, to co konieczne, a raz to co konieczne nie jest, ale za to przyniesie mi frajde... a potem na przyklad wpieprzam przez tydzien tylko tosty, bo nie starczylo mi kasy na zarcie . Podejscie typu "musze miec od razu wszystko na co mam ochote" traci mi mocno mentalnoscia PRL-u, w ktorym to wszystko, wszystkim nalezalo sie za darmo, a takowe okrutnie mnie irytuje.

Masz rację ale jeśli 10 lat piracisz później trudno wydać pieniądze na to co możesz mieć za darmo 8)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
Masz rację ale jeśli 10 lat piracisz później trudno wydać pieniądze na to co możesz mieć za darmo


O to wlasnie chodzi! Tu jest wlasnie sedno problemu... nawet jesli juz potem cie na to stac i kupno plyty nie jest dla ciebie jakims wyrzeczeniem, to i tak jej nie kupisz... bo przeciez mozesz ja miec za darmo. Teraz rozumiesz, dlaczego wedlug mnie to zlodziejstwo.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:30:34 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Od początku wiedziałem Pet dlaczego nie powinno się uprawiać piractwa ale przyzwyczajenia itp. bierą górę :| To nie jest takie proste być np. przez całe życie prostytutką a później stać się dziewicą :D

_________________
...


Ostatnio zmieniony pt, 27 maja 2005 21:34:22 przez Stranger, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:32:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Stranger pisze:
Od początku wiedziałem Pet dlaczego nie powinno się uprawiać piractwa ale przyzwyczajenie itp. bierze górę To nie jest takie proste być np. przez całe życie prostytutką a później stać się dziewicą


A to juz jest Twoj problem.... albo raczej problem tych, ktorych okradasz.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 21:35:49 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Pet pisze:
A to juz jest Twoj problem....

To każdy wie :idea:
Pet pisze:
albo raczej problem tych, ktorych okradasz.

:roll:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 23:03:10 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
Pet pisze:
normalne, ze nie mozesz sobie pozwolic na WSZYSTKO na co masz ochote.

To jest nawet pożyteczne, bo uczy dokonywania wyborów i umiejętności wyrzeczenia się.

Pet pisze:
No chyba, ze prowadzisz dzialalnosc gospodarcza, i wtedy nie mozesz miec na swoim sprzecie oprogramowania typu freeware, bo uzywajac go do celow komercyjnych musisz za niego placic...

Nie zawsze. Np. OpenOffice można używać gratis również do zastosowań komercyjnych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 maja 2005 11:30:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Strangerze, kupuję oryginalne płyty (choć robię to coraz rzadziej) ze wszystkich powodów, jakie były przedstawione przez Peta. Co do legalnego oprogramowania, to korzystam tylko z takiego.
Cały czas się zastanawiam, w jakim celu proponujesz kolejny "moralizatorski" wątek, skoro tak naprawdę w ogóle Cię to nie obchodzi. Nie marnujesz swojego czasu? :|

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 maja 2005 12:22:25 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Miki pisze:
Cały czas się zastanawiam, w jakim celu proponujesz kolejny "moralizatorski" wątek, skoro tak naprawdę w ogóle Cię to nie obchodzi. Nie marnujesz swojego czasu?

Nie wiem w którym momencie Miki zauważyłeś moralizatorski przekaz :?:........., widocznie niektórzy doszukują się dziury w całym chociaż jej tam nie ma :|

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 maja 2005 13:39:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Widocznie niektórzy mają uszy, a nie słyszą, mają oczy...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 maja 2005 15:01:03 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 20:22:59
Posty: 130
Skąd: ok. Rzeszowa
Gravi pisze:
Widocznie niektórzy mają uszy, a nie słyszą, mają oczy...

no comment

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group