Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 13 maja 2024 07:05:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 00:38:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
No muszę wam powiedzieć, że bardzo mocno rozważam... :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 08:15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Proszę! Potencjalni młodzi adepci! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2007 12:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
O widzisz MAQ
Jak się okazało, pojadę bez małżonki, więc w sumie gdzieś się muszę przekimać. Więc jakbyś jechał, to by było nas dwóch do pokoju w akademiku. Ale tam miejsc już pono brak
No chyba,że nas Crazy i Elsea przekimają,* ale pytanie natury technicznej, jak daleko jest miejsce konwentu -hotel Gromada przy ul. 17 Stycznia 32. od Małej łąki?
W sumie będę dobrym lokatorem, bo jestem w czasie Polconu na antybiotykach, więc gorzelni nie będę nigdzie robić ;)

* lub jacyś inni warszawscy forumowicze ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2007 13:01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Meriadok Brandybuck pisze:
jak daleko jest miejsce konwentu

Mięczak. Na Polcon 1999 dojeżdżaliśmy z Ursusa i jakoś się żyło... :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 09:09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25413
i co tam opowiecie o Polkonie?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 09:41:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Co opowiemy? No, trochę się działo. Acz zacznę od podziękowań dla MAQ za wspólną podróż i Polconowanie oraz przede wszystkim Elsei i Crazy'ego za przewspaniałe przyjęcie zbłąkanych Poznaniaków.
Polcon? Ogrom, łącznie z akredytacjami jednodniowymi przewinęło się około 2200 osób, co czyni z niego największy Polcon w historii. Organizacyjnie było bardzo porządnie z jednym wyjątkiem jakim była obsługa techniczna i nagłośnienie - te czasem pozostawiały wiele do życzenia, nierzadko zaś były wręcz żenujące. Do tego pomarudzę jeszcze na sporą odległość między centrum konferencyjnym a akademikami oraz z przeproszeniem burdel z konwentowymi knajpami - niby były dwie, a tak naprawdę żadnej.
Natomiast program - czwóreczka z plusem. Ciężko było się nudzić i, co rzadko się zdarza, nie miałem zbyt często odwiecznych problemów że interesujące mnie punkty programu odbywały się o tym samym czasie. Wielu gości, w tym dawno niewidziany Rafał Ziemkiewicz (akurat on się do prelekcji średnio przygotował, ale improwizował bardzo dobrze) i plejada innych polskich autorów, kilku autorów i rysowników zagranicznych. Prócz prelekcji, dyskusji i konkursów trzy spektakle teatralne, benefis dwudziestolecia twórczości Marka Huberatha.... Działo się!
Odnotuję jeszcze rewelacyjne rozwiązanie kwestii nagród w konkursach - zwykle było tak że wygrywałeś nagrody z rozdzielnika i z niektórymi nie do końca wiedziałeś co zrobić. Tym razem laureaci konkursów otrzymywali bony na zakupy w sklepiku z nagrodami. Bomba!

A, zapomniałbym. Pozdrowienia dla 3bajka który wytropił dwóch hobbitów w knajpce na Polach Mokotowskich.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
No to po takim wpisie to ja już niewiele mogę dodać tym bardziej że byłem zaledwie na 2\3 Polconu :wink: 95% wykładów bardzo mi się podobało tzn nie podobał mi się jeden który był czytany z kartki przez panią która chyba miała problemy z czytaniem....
Reszta- bomba! Do faworytów należą wcześniej wspomniany Pan Ziemkiewicz który faktycznie zapisał się jako mistrz improwizacji(* * * *1\2) :wink: , Teraz już będzie bez nazwisk, gdyż pozapominałem :oops:
Bardzo fajne prelekcje były na temat:
-Sirmalilionu * * * *
-Światów Alternatywnych * * * *
- Komiksów jako takich * * * *
-Panu Kleksie :D :D :D :D total! * * * * * *
Trochę mniej udane były...
-Wpadki w SW * * * choć palące się włosy Luka były niezłe :mrgreen:
20 Lecie twórczości Marka Huberatha również bardzo mi się podobało, powaliło mnie też przedstawienie z dedykacją dla niego :shock:
Czy coś jeszcze? hmmm nie pamiętam :wink: Jak mi się przypomni to dopiszę choć powoątpiewam :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
Sirmalilionu

Profesor Lichański, wybitny polski tolkienista.
MAQ pisze:
Panu Kleksie

Maciej Górczyński, nasz serdeczny przyjaciel z okolic klubu. :)
MAQ pisze:
przedstawienie z dedykacją dla niego

Monodram Jakuba Ćwieka (młody pisarz, także główny mózg i reżyser spektaklów sekcji teatralnej Śląskiego Klubu Fantastyki) na podstawie fragmentów "Wrócieeś Sneeogg wiedziaaam..." - debiutanckiego opowiadania Huberatha, które zwyciężyło w konkursie literackim "Fantastyki" w 1987. W tym samym konkursie trzecie miejsce zajął debiutancki "Wiedźmin" Sapkowskiego.
MAQ pisze:
Czy coś jeszcze? hmmm nie pamiętam

Na pewno byłeś jeszcze na prelekcji Jacka Komudy o swawolnikach w siedemnastowiecznych Bieszczadach i okolicach.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
danke so much! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:24:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jeszcze dodam słówko o corocznych wiążących się z Polconem wyborach.
Na Polconie wybierani są laureaci Nagrody imienia Janusza A. Zajdla, najważniejszej nagrody polskiej literatury fantastycznej.
W tym roku nagrody otrzymali:
- w kategorii opowiadania: Maja Lidia Kossakowska za "Smok tańczy dla Chung Fonga"
- w kategorii powieści: Jarosław Grzędowicz za "Popiół i kurz".
Wynik podwójnie ciekawy - laureaci są małżeństwem, to raz. Po drugie - nagroda drugi rok z rzędu pozostała w rodzinie, jako że Jarek przed rokiem wygrał w obu kategoriach, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii Nagrody.
Tradycyjnie na Polconie wybierany jest też organizator na dwa lata do przodu. Uczestnicy wysłuchawszy potencjalnych kandydatów zdecydowali że Polcon 2009 odbędzie się w Łodzi.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:29:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Peregrin Took pisze:
Polcon 2009 odbędzie się w Łodzi.

łe...to chyba nie to miejsce na które miałem głosować....(choć i tak tego nie zrobiłem :oops: :oops: :oops: :evil: :| )

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 września 2007 10:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miałeś głosować na Gdańsk. :wink: Przegrali trzema głosami. Ale nie róbmy tragedii... :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 września 2007 10:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
I owszem, niech się Łódź wykaże!

Ja ze swoich impresji dodam, że spotkaniowo dawno mnie Polcon nie zaspokoił w takim stopniu jak ten, choć najbardziej żałuję, że nie dotarłem na żaden punkt bloku tolkienowskiego.

Za to chyba pierwszy raz miałem okazję widzieć, jak się wyciska ładnie i skutecznie autorów sprowadzonych zza granicy (brawo dla tłumacza!).

Trochę nawalała strona techniczna a więc afterparty i ogólnie aprowizacja (z chlubnym wyjątkiem śniadań, o czym piszę w temacie o stolycy).
Żałuję tylko,że z MAQiem jakoś się nie dało na spokojnie pogadać, ale mam nadzieję,że będzie okazja.
Dziękuję Elsei i Crazy'emu za gościnę. Maua Uonka rządzi!!

No i szczególne podziękowania dla 3 bajka,za rozmowę, godną braci astralnych.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 września 2007 10:36:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Meriadok Brandybuck pisze:
Żałuję tylko,że z MAQiem jakoś się nie dało na spokojnie pogadać

Nic nie pękaj i na to czas przyjdzie! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 września 2007 01:01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25413
Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do udanego początku tegorocznego Polconu :-)
Zapraszamy częściej, choćby i bezkonwentowo.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group