Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 21:57:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 21:48:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
myślałem by założyć taki temat - jak już pisałem bez herbaty i kawy nie bardzo... herbaty czarne i słodzone... czasem z cytryną czasem nie. Z ciekawostek to mmocny yunnan, mocny i słodki. Choć proporcję nie łatwo trafić :) . Generalnie mocna herbata. Gorzka też nie jest zła, zielona podobnie.
Kawa... zawsze gorzka z mlekiem lub bez. Taka czy inna, byle nie kwaśna. Ekspresy ciśnieniowe! Kiedys pracowałem w bufecie na PATcie i tam był taki fajny, co mielił przed zaparzeniem. Najlepsze było pięć zmielonych porcji na filiżankę... choć niektórzy woleli jedną...
A na ten przyżąd mówimy w domu kafetierka. To jest bardzo przyjemna rzecz, i taka kawa - to jest to. Ale przyznajcie - nie jest łatwo o dobrą kawę.
no i od czasu do czasu - papierosek...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 21:49:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
...a mineralna mi szkodzi :wink: - jest za zdrowa...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 listopada 2004 16:24:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 17:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
cukier+cukier+cukier+troszkęcherbatki

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 17:26:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 21:59:15
Posty: 44
Skąd: Mistyczne Miasto Lublyn
Espresso iber ales!!! Kupiłem ekspres ciśnieniowy i tak mi smakuje, że doszedłem do 6 podwójnych dziennie, aż kumpel-konował zmierzył mi ciśnienie... Teraz musi mi wystarczyć jedna o 6 rano :(

_________________
Im tylko o to chodzi, abyś nie wierzył w nic i stał się niewolnikiem - a potem jednym z nich...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 20:58:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
a tak od czasu do czasu do kawy dobrze jest sobie cyknąć parę kropel na ten przykład rumu, co nie?
a moja babcia do herbatki leje łyżeczkę wina... i nie jest to nieciekawa koncepcja ...syntezy :)
to taka wypowiedź "pomiędzy" tematami.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 00:33:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
-Corteza- pisze:
Teraz musi mi wystarczyć jedna o 6 rano

Rób na raz tylko po pół filiżanki to będziesz pił dwie dziennie........ :wink: :D

Kiedyś dawno temu piłem tak zwaną bawarkę, nawet mi ona smakowała...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2004 20:15:15 
Tako jak ja Szreku,
choć moze inną,
bo mi po Szkocji taki zwyczaj sie nabył (dopóki organzim lepeij mleo tolerował)
ale angielska herbatka ma tylko trochę mleka, a bawarka tak kło połowy. Wiec pozostaje dylemat. Taką samą, czy inną piliśmy? :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 11:22:58 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
1. Kawa z ekspresu ciśnieniowego z mlekiem lub bez, z cukrem/miodem lub bez (jako wariant gorszy lecz akceptowalny - z ekspresu przelewowego). zdecydowanie nie rozpuszczalna.

2. Herbata czarna koniecznie z cytryną i cukrem.

3. Herbata przywieziona z Tajwanu (ulong tea), liście musza być duże po rozwinięciu i ten zapach. Bez cukru.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 11:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
http://www.cafe.krotoszyn.net.pl/

Ciekawy wystroik... dobra kawa i herbatka, troche drogawa:]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 12:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
Ach... ostatnio też byłam w herbaciarni "Camellia". Piłam herbatke: "Hiszpańska mandarynka", była pyszniutka. Polecam...

Warto wiedzieć w jakim mieście są jakie herbaciarenki. :)

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 12:51:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Herbaty:
Najbardziej Earl Grey (lubię aromat bergamotki) ale dobra jest też Dilmah. Może być z mlekiem ale nie musi. Nigdy z cytryną, bleee.
Jeśli chodzi o cukier, muszę wstydliwie opowiedzieć pewną historię która obrazuje poziom mojego lenistwa. Kiedyś piłem wyłącznie słodką herbatę. Jednak parę lat temu skończył mi się cukier w pracy. Nie chciało mi się iść do sekretariatu pożyczyć, więc wypiłem z obrzydzeniem gorzką. Nazajutrz zapomniałem kupić cukier. Ponownie z obrzydzeniem wypiłem gorzką. Mniej więcej po półroczu :-D zorientowałem się, że w pracy mogę już pić jedynie gorzką herbatę (słodka wydaje mi się ulepkiem), a w domu po staremu - tylko słodką (gorzka wydaje mi się obrzydliwa). I tak jest do dziś.
Od czasu do czasu lubię wypić sobie herbatę o smaku karmelowym z mlekiem. Ale musze mieć smaka na to.

Kawy:

Piję jedynie rozpuszczalną pół na pół z mlekiem i cukrem. I tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 13:07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Nie ma to jak herbata to z solidną porcją rumu. Dawno dawno temu w prl-owskiej galaktyce były kiedyś takie plastikowe pojemniki gotowej bardzo dobrej herbaty z rumem made in czechoslovakia – pojemnik taki jak dawny płyn do prania Kokosal. :D
Były też herbatniki Alberty, okrągłe z małymi dziurkami , które wyjątkowo smakowały zanurzone na 1-2 sekundy w herbacie, ale przy dłuższym zanurzeniu za bardzo puchły i opadały na dno.

Moja Fiona ma na oknie w doniczce geranium, jak mam smaka to wrzucam do gorącej herbaty liść tego geranium :ganja: , herbata ma wtedy wyjątkowy aromat i smak.

:soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 13:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
arasek pisze:
Najbardziej Earl Grey [...] ale dobra jest też Dilmah.

Zaraz, zaraz. Dilmah to marka dystrybutora. W jego ofercie są też herbaty typu Earl Grey, podobnie jak w ofercie innych dystrybutorów (np. Liptona). W ogóle w jego ofercie jest dużo herbat aromatyzowanych (wanilia, karmel, koniak, jaśmin itd.)

W czasach internatowych ze względów oszczędnościowych przeszedłem z dwóch łyżeczek na jedną, a w czasach akademikowych z jednej na zero. I bardzo mi z tym dobrze (teraz słodzona herbata jest dla mnie jak syrop).

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 14:16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Jeśli chodzi o mnie, to kawa i herbata absolutnie bez cukru. Jeśli już - kiedy zima itp. - to do herbaty trochę miodu (ale prawdziwego, a nie tego cukrzastego, udawanego miodu, którego pełno w sklepach) lub soku malinowego. Cytryna bardzo TAK (cytryna w ogóle bardzo tak, np. dodawanie jej soku do spaghetti carbonara!).

Kawa obowiązkowo 2 razy dziennie prawie zawsze. Smakoszką wielką nie jestem - całkowicie wystarcza rozpuszczalna Jacobs Kronung. pól na pól z mlekiem, żadnego słodzenia (choć kawałek kinder czekolady nie jest zły do tego ;-))

Herbata. Czarna Dilmah o przeróżnych smakach. W czasach studenckich ziółka piłam często - z czego teraz pozostała mięta i melisa, gdy senności brak. Malina. Rumianek. I jeszcze różne dziwne mieszanki, które uwielbiam kupować, a które potem długo leżą w szafie, co irytuje męża mego ;-), np. jaśminowa zielona z liściem ginkgo bilboa albo truskawkowa z wanilią. O właśnie - kiedyś uwielbiałam jaśminową Dilmah! I jeszcze zwykła zielona, kiedy jasność umysłu potrzebna, a późna noc dokoła - lepsza, niż kawa!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 14:18:45 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
monika pisze:
spaghetti carbonara


Zjadłbym tego z kilogram. Ale to w innym wątku powinno być dyskutowane.

_________________
http://danielpaczkowski.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jpl i 162 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group