Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:39:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 18:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
wujaszek pisze:
Twój kolega zgrywa to przez audio-video?

Kolega zgrywa sobie gotowy plik (MPEG2 z dzwiękiem AC3) przez USB trwa to kilka kilkanascie minut w zależności od długości nagranego materiału. Zasada zapisu jest taka jak w kamerach Sony na małe płytki DVD taka płytka jest od razu gotowa do odtworzenia w dvd.
Wyjście Audio Video służy jedynie do podłączenia do np. telewizora. A wyjście DV jest po prostu zbędne.
JVC najpierw próbowało z zapisem na microdrivach (mini dysk twardy 4GB) ale to był chybiony pomysł - taki dysk kosztował ok 1200 PLN. Kamerka kosztowała ok 5000 kiedy się pojawiła i nie znalazła zainteresowania, bo dokupienie dodatkowego dysku to nie lada inwestycja była. Teraz pojawiło się rozwiązanie moim zdaniem w tej chwili optymalne.
SONY nie chcąc zostać w tyle wypuścił takie cacko
http://www.cyfrowe.pl/kamera_opis.php?id=228
- zwraca uwagę zapis z dźwiękiem 5.1 i matryca 3.3
Jako że to nowość to ceny są jakie są, ale w miarę upowszechnienia będą spadać.

Natomiast kamerki na kasetki DV wypluwają z siebie ogromne pliki które zagrane (trwa to długo) do komputera poddaje się kompresji do chcianego formatu np. MPEG2, DivX, WMV (też długi proces). Więc w sumie cała zabawa trwa bardzo długo.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 20:34:23 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Jeśli faktycznie brak jest możliwości zgrania zarejestrowanego materiału z tej kamerki poprzez łącze Fire Wire na komputer i jedynym możliwym do uzyskania jest format DVD, to uważam to za mankament nowego rozwiązania. Szeroko z Katrinix korzystamy z możliwości zrzucania materiału z kaset MiniDV na komputer bezpośrednio do formatu wmv. W takim formacie pliki łatwo można udostępniać innym w sieci. Nie eliminuje to oczywiście możliwości zgrania zarejestrowanego materiału na stacjonarną nagrywarkę DVD, z czego równiez korzystamy. Myślę jednak, że gdyby format DVD był jedynym nam dostępnym w procesie archiwizacji, byłby to istotny mankament.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 20:49:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Cytat:
A może ktoś wie czy jest dyktafon mp3, a najlepiej mi od razu jakiś poleci?


Mam mp3 Creative Rhomba NX. --> http://pclab.pl/art14741-21.html
Dyktafon jest. I nagrywa całkiem nieźle. W sumie polecam!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 22:54:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Erkej pisze:
Myślę jednak, że gdyby format DVD był jedynym nam dostępnym w procesie archiwizacji, byłby to istotny mankament

Drogi Erkeju.
Raczej na pewno istnieje możliwość przerobienia uzyskanego materiału do wmv i pewnie nie zajmuje to więcej czasu niz bezpośrednie zgrywanie przez FireWire z kamery do wmv. w obu przypadkach jest to proces kompresji do wmv.
Jeżeli chodzi o wymianę sieciową to rzeczywiście plik wmv jest wygodny bo zajmuje mało miejsca ale format rmvb jest jeszcze wydajniejszy.
Są to jednak formaty które charakteryzują się tym że są stratne (w wyniku kompresji następuje utrara jakości obrazu i dźwięku.

Pomijając kamerę taką czy owaką moim zdaniem, które ukształtowało się w oparciu o pozyskiwanie bootlegów Led Zeppelin, takie materiały jakie są Twoim dziełem powinny być zachowywane w formie bezstratnej lub najmniej stratnej.
Fora dotyczące bootlegów nie tolerują formatów mp3, mpeg4 do których należą divx, xvid, wmv. Dopuszczalne formaty audio to wav, flac, shn, ape a video to dvd (mpeg2 najlepiej z dźwiękiem pcm (wave).
Chodzi o to żeby nie tracić jakości unikalnych często nagrań poprzez kolejne kompresje. Zasady są takie "preserve quality" " do not convert to lossy format like mp3". Mozna to porównać do robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości a następnie konwertowania ich do jpegów w rozdzielczości np 800x600.
Na Waszym miejscu materiał z DV zgrywałbym najpierw do DVD. w celu zachowania maksymalnie najlepszej jakości. A następnie dopiero z dvd albo drugi raz bezpośrednioz DV do formatu mniej miejscożernego np. wmv.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 23:07:03 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
pablak pisze:
Na Waszym miejscu materiał z DV zgrywałbym najpierw do DVD. w celu zachowania maksymalnie najlepszej jakości. A następnie dopiero z dvd czy drugi raz bezpośrednio do formatu mniej miejscożernego np. wmv.

Dokładnie tak robimy, o czym napisałem wyżej. Bezstratne materiały mają jednak to do siebie, że bywają niemiłosiernie wielkie, co zniechęca część publiczności do ich ściągania, a i trasfer na przyzwoitym serwerze jest materiałem reglamentowanym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 04:59:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Erkej pisze:
Nie eliminuje to oczywiście możliwości zgrania zarejestrowanego materiału na stacjonarną nagrywarkę DVD, z czego równiez korzystamy

Ja zrozumiałem że jest to opcjonalne rozwiązanie. No ale już wszystko jasne.

Erkej pisze:
Bezstratne materiały mają jednak to do siebie, że bywają niemiłosiernie wielkie, co zniechęca część publiczności do ich ściągania, a i trasfer na przyzwoitym serwerze jest materiałem reglamentowanym

Oj wielkie zgadza się. Ostatnio ściągałem bootleg DVD (Page&Plant) 8 GB. Przy moim łączu (Neostrada 640 bez limitu transferu) 2 dni ściągania.
Sieć BitTorrent jest tu bardzo użyteczna. Marzy mi się taki armijny tracker jak ten z bootlegami Led Zeppelin.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 05:53:57 
BartZ pisze:
Cytat:
A może ktoś wie czy jest dyktafon mp3, a najlepiej mi od razu jakiś poleci?


Mam mp3 Creative Rhomba NX. --> http://pclab.pl/art14741-21.html
Dyktafon jest. I nagrywa całkiem nieźle. W sumie polecam!


Te testy to są na zamówienie ;)
Ale dięki. Pomyślę. natomiast muszę mieć coś co nagrywa bardzo dobrze(co myślisz?). Do pracy.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 06:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
3bajki pisze:
coś co nagrywa bardzo dobrze

Ja na razie wymyśliłem tylko minidisca.
Najnowszy Sony MZ-RH1.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 07:12:27 
W mp3?
Łatwo się to podłącza do kompa? MiniDisku mój (stary napęd?) nie czyta.Pzdr


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 10:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
3bajki pisze:
Łatwo się to podłącza do kompa?


http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action?article=1142610579499&site=odw_pl_PL

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 11:57:25 
Za 1400zł to chyba nie dam rady. Nawet jeśli połowa z tego co o tym piszą jest prawdą.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 października 2006 13:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 23 października 2006 13:39:52
Posty: 130
Skąd: z Apis (płn Egipt)
pablak pisze:
Zasada zapisu jest taka jak w kamerach Sony na małe płytki DVD taka płytka jest od razu gotowa do odtworzenia w dvd.


trochę nie lubię tej zasady
kwasu zapisu też nie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 22:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Coś dla Kacpra:

http://audiovoodoo.alatar.pl/

:szydera .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2008 21:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Nie wiem, czy to jest odpowiedni temat na takie pytanie, powiem więcej, mam dziwne wrażenie, że nie jest. Jeżeli takie samo wrażenie będą mieli moderatorzy, to zrobią to, co uznają za słuszne. Nie przedłużając...

Dzisiaj dostałem przesyłkę ze wzmacniaczem z Hameryki i mam problem - wtyczka i napięcie prądu. Co z tym fantem zrobić? Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś ustrojstwo, coby mogło wejść w nasze gniazdka i jednocześnie przemajsterkować nasze 220 (230?) V na wzmacniaczowe 120?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2008 22:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Uldor pisze:
Dzisiaj dostałem przesyłkę ze wzmacniaczem z Hameryki i mam problem - wtyczka i napięcie prądu. Co z tym fantem zrobić? Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś ustrojstwo, coby mogło wejść w nasze gniazdka i jednocześnie przemajsterkować nasze 220 (230?) V na wzmacniaczowe 120?

Transformator 230V/110V. Duży wybór na allegro - w kategorii RTV i AGD w wyszukiwarce wpisz transformator. Tylko musi być odpowiedniej mocy, dobrany do mocy Twojego sprzętu.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group