Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:12:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lipca 2005 11:30:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Erkej pisze:
Zawsze jednak sprzedawcy w sklepach określali tego typu połączenia, pomiędzy poszczególnymi elementami systemu dvd, jako najbardziej zaawansowane technologicznie.

Jeśli chce się podłączać kolejne elementy systemu dvd, to oczywiście tak. W przypadku połączenia analogowego dochodzi dwukrotna konwersja cyfra / analog, a każda konwersja może powodować zniekształcenia, jako i sam fakt przesyłania po kablu sugnału analogowego. Nie jest jednak tak, że wyjście analogowe jest gorsze - ono po prostu powinno służyć do czegoś innego.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lipca 2005 12:42:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Podstawa to bardzo dobre kable! (K.T.W.S.G. coś może o tym powiedzieć) :wink: :wink: :wink: :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 21:24:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Jurku, jeżeli na tym DVD zmierzasz oprócz płyt DVD odtwarzać także płyty CD (tłoczone oraz wypalane) , to wg mnie nie jest obojętne jakiego producenta sprzęt wybierzesz. Ja osobiście mam złe doświadczenia z odtwarzaniem wypalanych płyt CD na napędzie DVD Grundig, oraz Panasonic.
Czytnik po prostu nie widzi tych płyt i wyświetla "no disk". Problem zdarza sie też z odtworzeniem niektórych tłoczonych płyt CD, mam na przykład taką niezmiernie nastrojową płytę Milesa Davisa "Sketches of Spain", którą odtwarzacz DVD Panasonica po prostu ignoruje. Czy nie jest to cokolwiek dziwne, jeżeli ta sama płyta włożona chwile później do napędu Sony jest odtwarzana bez zarzutu?

Nie piszę tego żeby zachęcać Cię do kupowania konkretnie sprzętu Sony, a jedynie po to aby przed zakupem zachęcić Cię do wzięcia kilku swoich ulubionych płyt CD (weź zarówno kupowane jak i wypalane) do sklepu i przetestowania ich na napędach różnych producentów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 21:35:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Panasonic się i u mnie kiepsko sprawuje w tym temacie - też nie polecam....
Sony - zupełnie tak samo. Za to z czystym sumieniem mogę powiedzieć: Philips!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 21:51:03 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Dzięki za uwagi, zwłaszcza tę z wzięciem płyt.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 lipca 2005 13:18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ja mam pewne doświadczenia z dvd firmy Pioneer, niestety nie wiem jaki model ale polecam! Płytki cd chodzą również...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2005 21:59:23 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. W sobotę kupiłem Philips DVP 3010. Przeżyłem, jak się okazało - zupełnie niepotrzebnie, trochę stresu, bo odtwarzacz nie dawał koloru. Wszystkie filmy miałem mono. Męczyłem się z ustawieniami (po obu stronach: tv i dvd) PAL, Auto, NTSC, podłączałem do innego telewizora. Miałem dzisiaj iść do sklepu z reklamacją i gdy już się zabierałem do tego, włączyłem na chwilę sprzęt i ... był kolor. Czy to była kwestia wygrzania sprzętu, o którym mówiliście?
W każdym bądź razie byłem dzisiaj bardzo uszczęśliwiony, a na koniec dnia włączyłem sobie jeszcze Triodante - DVD, które czekało na ten moment wiele miesięcy. Wysłuchałem tylko kilku fragmentów (późna pora), ale atmosfera najlepszej płyty Armii zdążyła mnie opanować. Cóż trzeba więcej?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2005 22:30:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Jurek_M pisze:
Wysłuchałem tylko kilku fragmentów (późna pora), ale atmosfera najlepszej płyty Armii zdążyła mnie opanować.


Legendy to ja moge przez ściane sluchac i mnie porusza 8) 8) 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2005 23:09:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 lipca 2006 21:14:09 
Padł mi ostatnio jamnik odtwarzający CD i kasety i chętnie bym sobie zakupił jakowyś nowy sprzęt (kasetownik, CD i radio być musi, druga kasetka by się zdała). Chętnie w jednym zbiorczym opakowaniu, nierozdzielane. Jakieś marki polecacie? A może jakiś konkretny model w jakimś konkretnym sklepie nawet? (Pet? :faja: )
A tak w ogóle to jaki sprzęty macie, polecacie i chcielibyś mieć? - odtwarzacze, głośniki, zestawy audiofilskie?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 lipca 2006 21:16:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Aktualnie mam mini-wieżę Sony ( :lol: ) podłączoną do komputera. Moim marzeniem jest jakiś dobry Denon+głośniki Jamo. Miałem nieszczęście usłyszeć u kolegi jak taki sprzęt gra...słuchając później na Soniaku tych samych piosenek byłem załamany. Aż odechciało mi się w ogóle słuchania muzyki na pewien czas. :cry:


Ostatnio zmieniony ndz, 30 lipca 2006 21:19:55 przez Piotrek_b, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 lipca 2006 21:17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ja bardzo prozaicznie.... Audiofilem nie jestem - od razu zaznaczam, zresztą i tak nie wiedziałbym co i jak połączyć, żeby grało :). Mam wieżę Panasonica - nie używam, tylko ewentualnie jako wyjście głośnikowe komputera. Małe coś do grania też mam w kuchni - i też nie używam. Muzyki słucham w 90% z formatu mp3 - do tego zasadniczo w domu służy komputer.

Za to moim oczkiem w głowie jest cudowny 30 Gb iAudio X5, z którym się nie rozstaję (http://www.cowonglobal.com/product/product_X5_feature.php) - genialny wprost sprzęt do przenośnego słuchania muzy - no i słychać na nim to, czego nigdy nie słyszałem na innych sprzętach. Polecam każdemu, kto chciałby zakupić mp4 playera, iPod może się przy tym cacku schować. Zasadniczo nie słucham już CD - tylko wszystko sprowadzam do formatu mp3 - łatwiej nosić całą bibliotekę muzyczną ze sobą, no i płyty się nie niszczą.

Tak, jestem dyletantem w tym temacie :)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 09:00:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Nie znam się na małych kostkach zawierających wszystkie elementy systemu. Jedno wiem na pewno - takie rozwiązanie jest zwykle kompromisem, który zdecydowanie odbija się na jakości dźwięku.
Ja ostatnio jestem pod wrażeniem zaawansowanego amplitunera Denona, który w połączeniu z mocnymi kolumnami JBL daje totalny efekt.
Pierwszy raz mam tak, że dźwięk odsłuchiwany w systemie direct (czyli bez użycia układów wzbogacających dźwięk) jest naprawdę pełny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 09:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
a propos DVD, bo akurat dziś jadę nabyć, czy sprzęt typu MANTA wart jest swej ceny (ok 150 zł ;) i czy popsuje mi się za tydzień ??Ma ktoś doświadczenia z tego typu teknolodży?

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 09:43:18 
Erkej pisze:
Nie znam się na małych kostkach zawierających wszystkie elementy systemu. Jedno wiem na pewno - takie rozwiązanie jest zwykle kompromisem, który zdecydowanie odbija się na jakości dźwięku.


Jasna rzecz, ale jak się nie ma na to co się lubi :faja:
Marki, mareczki, modele, prociem polecić. W Philipsie po latach wielu poleciał mi prztyk oddzielający radio od magnetofonu i CD (przez co nie mam dostępu do CD i radio ciężko jest ustawić.
Ponoć nie jest to żadna prozaika i bardzo jest to jak wymienić i prościej kupić nowe. I wiem to od człeka, który na przewodzikach zjadł swe zęby, a i bardzo dobrym kumplem jest, więc nie mam co mu nie ufać.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group