Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 21:27:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 09:26:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 sierpnia 2006 15:01:53
Posty: 390
zebra pisze:
Pewnie nikt z Was nie był na Brylfeście tak jak ja-
Brylu sorry!


nie rozumiem...masz na mysli ubiegle edycje?
tegoroczna przed nami : 18,11.07


zebra pisze:
Za to na pewno byłam na koncertach I2RA3LA


ja bylem miesiac temu, na plazy w Sopocie
rewelka, chociaz bez Maleo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 18:11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
elrond pisze:
mnich napisał:
: konkretni ludzie tworzą coś, co dla wygody naszej nazywamy zespołem, bo i właśnie ten zespół służy takiej czy innej naszej lub muzykow wygodzie. Najważniejszy jest konkretny ten oto znany z imienia i nazwiska człowiek, a nie agregat ludzki, w którym człowiek pełni tylko rolę śrubki.

..rozumiem ,że obecnie w zespole Armia nie graja konkretni ludzie....tylko agregaty ludzkie i srubki.....


dawno temu to było, ale się odniosę... nie napisałem, że w Armii grają śrubki, a nie ludzie, tylko że mało mi się podoba podejście, w którym CZŁOWIEK PEŁNI ROLĘ ŚRUBKI.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 22:35:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
mnich pisze:
mało mi się podoba podejście, w którym CZŁOWIEK PEŁNI ROLĘ ŚRUBKI.


Ale niby co ma Tomek robić? Po każdym odejściu (lub wyrzuceniu, czasem tak trzeba) jakiegoś członka ma zmieniać nazwę zespołu? Skoro to Bryl chciał odejść od zespołu, którego był współzałożycielem, to sam się postawił w roli śrubki. W analogicznej sytuacji kilka lat wcześniej Adamski nie założył nowego zespołu i nie zmienił nazwy "Siekiera".

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2007 23:15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mnich pisze:
w którym CZŁOWIEK PEŁNI ROLĘ ŚRUBKI.
..miły z ciebie chłopak ...może jakieś nazwiska te śróbki mają ??? :shock: sory ale jeszcze nigdy się nie spotkałem z tak ślepą idolatrią !
panek pisze:
Ale niby co ma Tomek robić?
...daj spokój ..nie widzisz ,że to przypadek beznadziejny...?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 00:34:42 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
panek pisze:
W analogicznej sytuacji kilka lat wcześniej Adamski nie założył nowego zespołu i nie zmienił nazwy "Siekiera".

A w analogicznej sytuacji zespół Kobong zmienił nazwę, najpierw na Kokszoman, a potem na Neuma. I nie grają na koncertach utworów Kobonga. A Soulfly gra na koncertach utwory Sepultury. A Farin Urlaub na swoich solowych koncertach nie gra utworów swojego macierzystego zespołu Die Aerzte. Różni ludzie, różne podejścia. Stąd:

panek pisze:
Ale niby co ma Tomek robić?

Niech sobie robi co chce, albo co mu tam "partia podsunie jako dobry pomysł", ale przecież to oczywiste, że jednym takie decyzje się podobają, a innym nie. Tak jak jednym się podoba 'Triodante', a innym nie.
Niektórzy twierdzą, że jeśli się lubi zespół X, to nieważne czy koncert daje zespół X czy zespół Y, ważne, że grają utwory zespołu X na przyzwoitym, technicznie, poziomie i ma się słuchacz cieszyć. Coś jak: ważne, że jest nowy album, ale nieważne, jak jest wydany.
Dla mnie np. nie ma większego znaczenia kto gra w zespole, ponieważ gdybym nie widział go (zespołu), to przypuszczalnie nie odróżniłbym, czy na gitarze gra Franc czy Klimczak. Pewnie nawet bym nie wychwycił, czy są dwie gitary czy jedna.
A dla 'mnicha' ważne są osoby, tworzące zespół, ponieważ pewnie jego zdaniem każda z nich gra inaczej, każda w całość funkcjonowania zespołu wkłada cząstkę siebie a zatem każdy skład wytwarza inny tak na prawdę klimat. A za klimat odpowiada cały zespół, a nie pojedyncze osoby, nie ma więc gwarancji, że w innych składach z poszczególnymi muzykami też będzie dobry klimat, a zatem nie można tu mówić o jakimś kulcie idola. Dla przykładu taki Stopa w Armii czy w 2Tm 2,3 z innymi muzykami robił/robi dobry klimat, da się słuchać, ale już np. w takim Voo Voo nie zgrali się, i zamiast dobrego klimatu wyszedł tam kwas i pretensjonalność.

panek pisze:
Skoro to Bryl chciał odejść od zespołu, którego był współzałożycielem, to sam się postawił w roli śrubki.

Nie zgadzam się, ale proszę o wybaczenie, że nie wyjaśnię dlaczego - w pewnym sensie nie wolno mi.

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2007 00:57:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 sierpnia 2006 15:01:53
Posty: 390
OSOBY W ZESPOLE Są WAżNE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 października 2007 04:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 18:02:10
Posty: 103
Skąd: nigdzie teraz teraz tutaj
W Armii grają nakrętki a nie śrubki jedna z nich się kamufluje i założyła okulary.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 października 2007 20:19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 12 lutego 2006 22:47:09
Posty: 97
Skąd: Łódź
bandit pisze:
Dla przykładu taki Stopa w Armii czy w 2Tm 2,3 z innymi muzykami robił/robi dobry klimat, da się słuchać, ale już np. w takim Voo Voo nie zgrali się, i zamiast dobrego klimatu wyszedł tam kwas i pretensjonalność.


hmm, jezeli uwazasz ze voo voo to kwas i pretensjonalnosc, a w szczególnosci ze jest to zespol 'nie zgrany' to w takim razie ja chyba nie znam zadnego niekwasowatego i zgranego zespołu

_________________
w niepewny obraz zapatrzony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 października 2007 22:33:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Bardzo mi się ta dyskusja podoba, ale to chyba nie jest miejsce na nią. Ja kiedyś też, w obliczu zmiany składu, stanąłem przed dylematem zmiany nazwy kapeli. Nie zmieniłem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 listopada 2007 01:42:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ha! Byłem!

Po raz kolejny przyszedłem na Under The Gun i ich cały występ przegadałem ze znajomymi ze studiów...
Przegadałem też Power of Trinity (tzn. ten fragment, który miałem okazję przegadać, bo gdy przyszedłem przed ósmą, już grali). Zresztą, na nich jakoś pusto na sali było.


Ale za to na Aliansie i Izraelu wydzieliłem znacznie więcej potu niż wczoraj. ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 listopada 2007 09:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
Po raz kolejny przyszedłem na Under The Gun i ich cały występ przegadałem ze znajomymi ze studiów...


Kiedy byłem ostatni raz na UtG (jakoś w '94, albo '95 roku), to gitarzysta miał glany sklejonje zwykłą szarą taśmą pakową. Ciekawym czy wciąż jest "so punky", że bez przerwy w nich lata, czy może już je zmienił... a może zespól zmienił gitarzystę ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 listopada 2007 11:48:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Na glany nie zwróciłem uwagi ale facet i tak wyglądał na klona Joe Strummera. Może nie z twarzy ale cała reszta już tak.

W ogóle udało się w końcu trafić na Brylfest. W poprzednich dwóch latach zawsze coś przeszkadzało. IZRAEL klasa. MOcny dwugodzinny set. Nadal bardzo mną buja.

A na Power of Trinity to ja w ogóle nie zdążyłem, bo jak wszedłem to właśnie skończyli grać :(

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 listopada 2007 14:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zdjęcia znajomego:

http://fotoamatorszczyzna.blox.pl/2007/11/125-Brylfest-czI.html
http://fotoamatorszczyzna.blox.pl/2007/11/125-Brylfest-czII.html

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 listopada 2007 02:05:16 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
kto był na wokalu u Aliansów?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 20:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
oj Elrond nigdy nie chciałem Cię urazić, już kiedyś próbowałem się z Tobą dogadać mailowo jakoś cobyś nie był taki zagniewany na mnie, ale nic nie odpisałeś. Skoro uważasz, że jestem przypadek beznadziejny, to cóż, może i jestem. Na forum pisze się różne rzeczy potocznie, operuje się skrótami myślowymi, czasem rzeczywiście można coś palnąć bez sensu, ale powinno jednak obowiązywać jakieś domniemanie niewinności, czy nie? Jeśli kiedykolwiek obraziłem Cię, sprawiłem Ci przykrość, wiedz, że nigdy nie było to moją intencją (nawet jeśli tak mogło wyglądać) i jeszcze raz pokornie proszę, przyjmij moje przeprosiny.

Nigdy nie chciałem się tu z nikim kłócić, a już na pewno nie z Tobą. Czasem chciałem podyskutować, może nie było słychać w literkach, które pisałem, tonu z jakim bym to wypowiedział na głos, co może by nikogo nie zdenerwowało. Chętnie bym Ci wyjaśnił wszystko w rozmowie twarzą w twarz, jeśli jest jakaś konkretna sprawa, która sprawiła, że nagle zacząłeś mieć mnie na cenzurowanym i coraz większe napięcie się robiło, ale z drugiej strony pewnie i tak nie byłoby sensu zawracać Ci głowy takimi pierdołami, nawet gdyby była taka możliwość.

Co do idolatrii, to osąd niesprawiedliwy, ale rozumiem, że jakoś dopiec mi musiałeś.

A tak w ogóle wpadłem tylko po to, żeby sprawdzić czy są jakieś wieści o czwartym Brylfeście 24 listopada 2008 i czy spełni się moje marzenie, żeby wystąpiła na nim Armia.

Pozdrawiam wszystkich, błogosławionych świąt życzę i jeszcze raz proszę o wybaczenie, papa

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group