Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:37:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 211  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 11 marca 2018 14:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
To się tu może nie nadaje ale :mrgreen: :
https://www.youtube.com/watch?v=S-A4LzA08po


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 marca 2018 22:31:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Świetne :D i bardzo życiowe!

Parę sytuacji można by jeszcze dodać, nie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 marca 2018 08:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Najlepsza łyżka w zupie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 marca 2018 21:50:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
A propos zupy, to od razu mi się narzuca jak niesiesz talerz z zupą i bardzo chcesz jej nie rozlać, już prawie stawiasz talerz na stół i zaczynasz się odprężać gdy następuje niepojęty przechył i zupa spływa po zewnętrznej stronie talerza robiąc oczywiście okrąg na stole pod talerzem :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 marca 2018 22:06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O, ja mam tak zazwyczaj z herbatą, którą zawsze nalewam na max do pełna. :)
Tyle, że na szczęście ląduje ona na spodku, nie na stole, chyba że mam wyjątkowo duży rozmach. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 marca 2018 20:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dawno tu nie było:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 03:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
KOT PRZEGRYZŁ MI GARDŁO BO CHRAPAŁEM!!

....i ten podtytuł :lol:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 09:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ale "Duch matki każe mi haftować" też niezgorsze :D
Ja bym mógł wymyślać takie rzeczy , fajna robota. :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 17:56:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Ja bym mógł wymyślać takie rzeczy , fajna robota. :faja:

Dawaj, Aras! :D
Ja kiedyś nawet myślałam o założeniu takiego wątku, zabawy polegającej na tym, że forumowicze wymyślają takie artykuły nawzajem na swój temat, nawet coś zaczęłam pisać, ale ostatecznie stwiedziłam, że słabe, nie mam dobrej weny i pomysł upadł...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 18:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
...bo to trzeba najpierw wejść pod prysznic! najlepsze pomysły ma się w wannie :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 marca 2018 18:15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Drapieżny prysznic odgryzł mi...
:wyciera:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 kwietnia 2018 22:37:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
A dziś najzupełniej prawdziwa wiadomość z Kraju Nadmorskiego, podana przez agencję Primpress.ru:

Myśleli, że ukradli parówki i zagryzali nimi wódkę, poczęstowali też psa. Wszyscy zjedli dynamit

Rabusie zakradli się do budki firmy przeprowadzającej prace rozbiórkowe w Kraju Nadmorskim i zwinęli w istocie 37 kilogramów dynamitu. Nie wiedzieć czemu, uznali, że znaleźli bardzo dużo parówek i nie chcieli, żeby się zmarnowały - donosi serwis Primpress.ru.

Problemy żołądkowe wynikające z konsumpcji dynamitu, przypisali marnej jakości alkoholu. Jednak w swej hojności postanowili się podzielić zdobyczną przekąską także z psem, który o dziwo też skonsumował laskę dynamitu. Zwierzę zwymiotowało.

Rabusie dowiedzieli się w międzyczasie, że służby mundurowe poszukują zaginionej skrzynki z materiałami wybuchowymi, które były przechowywane w tym samym magazynie, do którego się włamali. Mężczyźni zaczęli łączyć fakty - pies nie pił z nimi przecież wódki.

Rosyjskie media pokazały fotografię wybuchowych ''parówek''. Na pierwszy rzut oka faktycznie można pomyśleć, że to popularny wyrób mięsny. Naprawdę trudno jednak nam zrozumieć, jak można było się nie zorientować po nadgryzieniu takiego ''specjału''. Możemy tylko przypuszczać, że wódka była naprawdę mocna.
Co gorsza, w swej rozrzutności złodzieje postanowili się podzielić ''parówkami'' ze swoimi znajomymi, którzy schowali je w lodówce, by później zjeść. Na szczęście ci nie zdążyli przystąpić do konsumpcji. Niedługo potem do groźnego ładunku dotarli mundurowi i go zabezpieczyli.


Pod artykułem znalazły się oczywiście dziesiątki komentarzy, a jeden z nich jako taki nadaje się do tego wątku:

Chyba jednak był to dynamit w sensie przenośnym - jakiś emulsyjny materiał wybuchowy. Gdyby to naprawdę był dynamit - materiał skomponowany w oparciu o ciekłe nitroestry: nitroglicerynę, nitroglikol - jego spożycie raczej nie skończyłoby się tak niewinnie. Nitroestry są generalnie trujące, obniżają ciśnienie krwi (stosuje się je czasem jako leki nasercowe) a alkohol jeszcze potęguje ich działanie. Po zjedzeniu dynamitu spodziewałbym się raczej co najmniej poważnych komplikacji wymagających szybkiej interwencji lekarzy albo no niestety może i zejścia śmiertelnego.

Jeszcze będzie anegdotka na temat, choć nie wiem czy prawdziwa. W XIX w. nitroglicerynę niekiedy transportowano w postaci roztworu w metanolu. W tej formie była niewrażliwa na wstrząsy, a w miejscu przeznaczenia wystarczyło dolać wody - metanol który dobrze się w niej rozpuszcza, przechodził do wody i wytrącała się warstwa czystej nitrogliceryny. Gdzieś chyba w Szwecji w śnieżny zimowy wieczór pewien furman przewoził transport nitrogliceryny. Nie wiedział co to jest, otworzył sobie jedną flaszkę, poczuł alkohol, no to i wypił dla rozgrzewki. Niestety zmarł - jak mówiłem nitrogliceryna jest trująca, a metanol nawet bardziej. Po kilku godzinach, gdy woźnica nie wracał, ludzie ze wsi poszli go szukać. Znaleźli wóz i zamarzniętego trupa, tak pokrytego śniegiem i lodem, że nie można było rozpoznać twarzy. Zanieśli więc ciało do karczmy i położyli przy ogniu żeby odtajało. I to był kolejny błąd. W kontakcie z wodą w płynach żołądkowych nieszczęsnej ofiary pewna część nitrogliceryny zapewne wydzieliła się z roztworu i zamarzła. To jeszcze nic złego, zamarznięta nitrogliceryna też jest mało wrażliwa, ale w trakcie odtajania niekiedy staje się wrażliwa na najmniejsze bodźce, a odnotowano i przypadki samorzutnej eksplozji. Sprzyja temu zanieczyszczenie nitrogliceryny i nazbyt szybkie tempo odmarzania. Najwyraźniej oba te czynniki zadziałały, gdyż już po krótkim czasie nastąpił wybuch trupa, który zniszczył karczmę (choć zdaje się więcej ofiar już nie było).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 kwietnia 2018 12:47:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Allen o tym mówi też w "O północy w Paryżu" :wink:

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 września 2018 14:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 września 2018 15:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:hahaha:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 211  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group