Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:44:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2011 21:52:34 

Rejestracja:
czw, 19 listopada 2009 15:26:41
Posty: 374
Skąd: Warszawa
Istnieje pewna nieudokumentowana funkcja systemowa Windows. Nazywa się "Zamknij system"...

Dobra, a na serio, to sprawdź:
-czy masz najnowsze sterowniki do płyty głównej i karty graficznej
-jakie procesy najbardziej obciążają Twój komputer w stanie bezczynności, np. programem Process explorer. Powyłączanie zbędnych powinno przynieść poprawę.
-ustawienia sytemu (Prawym na "Mój komputer"->Właściwości->Wydajność czy coś w tym stylu.

zasada pisze:
Suse 11

Zgrywam się tylko. Powiedz coś o wrażeniach bo dawno nie miałem do czynienia z Suse.

_________________
http://virtmedia.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2011 21:56:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Karolina pisze:
można coś zrobić w laptopie tak, żeby procesor mniej się grzał? nie chodzi mi o wiatraczki i takie "bebechy" w środku ale może coś w systemie?

Chyba jedyne co można zrobić to postawić go na takiej podstawie, żeby nie zatykała otworów układu chłodzenia (poduszki itp. odpadają), i ograniczyć używanie "ciężkich" funkcji typu grafika 3D. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2011 22:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3076
Skąd: Poznań
Olek pisze:
Zgrywam się tylko. Powiedz coś o wrażeniach bo dawno nie miałem do czynienia z Suse.

Suse 11 był preinstalowany na lapku który pod koniec 2010 zanabyłem. Pierwszy lap i pierwszy linux w życiu. Po podstawowym obwąchaniu i dociągnięciu kilku aplikacji, np. gimp - przez jakiś miesiąc służył mi do pracy (opinie, prezentacje, słuchanie mubzyki). Później przeskoczyłem na ubuntu studio i przez jakieś półtora miesiąca korzystałem z dobrodziejstw multimedialnych programów (z naciskiem na mixxx do grania potańcówek, Linux Multimedia Studio do prób sklejania muzyki, Audacity do obrabiania sampli do samplera).

Problem pojawił się gdy trzeba było korzystać z sieci bezprzewodowej. Próby ustanowienia połączeń nie udawały się, porady na forach zawierały takie zagadnienia dotyczące konsoli, że poddałem się i wróciłem do świetnie chwytającego sieć Suse. Muszę dociągnąć jeszcze co nieco - wspomniane mixxx, audacity, gimp i będę raczej zdrowy. Mam juz aktualizację do 11.4 która wygląda atrakcyjnie, mimo oczywistych głosów krytycznych, ale zanim nie doczekam się dysku zewnętrznego (przyszły tydzień) nie chcę jej puszczać, wolałbym mieć pliki schowane obok.

Generalnie jestem zielony i wszystko jest dla mnie nowe, ostatni komputer na własność miałem dość dawno temu a nawet wtedy moje starania o jego poprawne działanie nie wychodziło poza dociskanie taśm do dysku lub płyty.
Ech.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2011 10:12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3076
Skąd: Poznań
Trochę obok, bo z hardwere'owej bajki, ale nie mogę znaleźć wątku poświęconemu twardym.
Stoję przed wyborem: ADATA SH93-500GB vs. Seagate Expansion Portable 500GB vs. WD Elements Portable 500GB opisanym na stronie.
Czy ktoś miał do czynienia, przejechał się czy albo jest zadowolony z któregoś z ww.
Z góry dziekuję.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2011 12:49:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale ja używam od gdzieś tak toku WD My Passport Essential 500GB 2,5"
takiego:
http://www.proline.pl/?p=WDBAAA5000ABK-EESN
i jestem bardzo zadowolony - działa niezawodnie, nie potrzebuje dodatkowego zasilania... noszę go ze sobą prawie wszędzie...

Ten o który Ci chodzi na pewno ma słabszy transfer, a to akurat przy takiej ilości danych (w końcu pół tera do zagospodarowania) robi różnicę...

EDIT: Tak się złożyło, że potrzebuję się w drugi dysk zaopatrzyć i wyszło mi, że Seagate External FreeAgent GoFlex 500 GB USB 2.0 Black jest optymalnym rozwiązaniem - raptem 25 zł droższy od tego WD-ka o którym było wyżej, a szybszy...
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... Black.html

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2011 12:37:56 

Rejestracja:
czw, 19 listopada 2009 15:26:41
Posty: 374
Skąd: Warszawa
I jak tam po wczorajszej premierze Firefoxa 4.0?
Dla mnie zmiana pod względem wyglądu żadna, a to przez używanie dodatku Vimperator, który ukrywa praktycznie cały interface, widoczne są tylko karty oraz pasek statusu. Liczę za to na wejście w erę HTML5, i sprzętowego wsparcia 3D na stronach. :wazniak:

_________________
http://virtmedia.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2011 11:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Karolina pisze:
można coś zrobić w laptopie tak, żeby procesor mniej się grzał? nie chodzi mi o wiatraczki i takie "bebechy" w środku ale może coś w systemie?


Trochę na marginesie, ale na temat. Wczoraj doszła do mnie nowa bateria do laptopa bo stara siadła. Zamówiłem baterię o powiększonej pojemności, bo stara starczała na góra 2 godziny - w praktyce max 1.5 godziny. Nie zwróciłem uwagi, że jest ona nieco większa od spodu, przez co laptop wygląda jakby na czymś stał pod ekranem. W sumie w niczym to nie przeszkadza. Ale przez to otwory ze spodu przez które idzie część chłodzenia mają łatwiejszy dostęp do powietrza - bo jak mi stoi lapotop na biurku to po prostu jest tam pewien odstęp. I od razu zauważyłem, że się mniej grzej i dłużej chodzi. A bateria na razie wygląda świetnie - po 4 godzinach była w 50% pusta (lub pełna jak kto woli).

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2011 12:47:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
co za laptop co za bateria?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2011 13:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Laptop acer aspire 5738zg. Bateria z allegro, tzw. zamiennik. Można też dostać oczywiście baterie o normalnej pojemności.

Trochę mi czasu zajęło, zanim rozpoznałem sens oznaczeń na bateriach i wiedziałem czego szukać, bo gdy się kierowałem oznaczeniami z oryginalej baterii to nic nie mogłem znaleźć. Jest tego sporo na allegro. W tym wypadku magiczne oznaczenie A71 załatwiło sprawę.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2011 23:12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3076
Skąd: Poznań
KoT pisze:
EDIT: Tak się złożyło, że potrzebuję się w drugi dysk zaopatrzyć i wyszło mi, że Seagate External FreeAgent GoFlex 500 GB USB 2.0 Black jest optymalnym rozwiązaniem - raptem 25 zł droższy od tego WD-ka o którym było wyżej, a szybszy...

Zamówiłem. Jak się spartoli będę miał na kogo zrzucić odpowiedzialność ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 lipca 2011 21:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z tym, że mu się pliki same tworzą znikąd na kompie?

Ja mam już tego dość. Mam folder z muzyką, gdzie trzymam niemal wyłącznie Soundropsy. I tu kiedyś w folderze z jedną płytą pojawiały mi się samoistnie ni stąd ni zowąd pliki graficzne, o treści powiązanej z muzyką, ale nie Soundropsów bynajmniej. Kasowałam jeden, pojawiał się inny. Potem dłuższy czas był spokój a teraz powróciło, upatrzyło sobie inny album i jest gorzej, niż przedtem. Zaczęło tradycyjnie - wrzuciło jakąś grafikę do folderu z płytą. Wywaliłam to. Zemsta była okrutna. Stworzyło mi 2 foldery, na zewnątrz, tak, że nie od razu je zauważyłam. W każdym z tych folderów pojawiła się okładka jakiejś płyty, oczywiście innych wykonawców, i do każdego z tych nowych folderów ukradło mi po jednej piosence z folderu z albumem Soundrops, zmieniając tym piosenkom w opisie tytuł płyty na tytuły z tych okładek. (No i, tak na marginesie, jeden z tych nowych folderów cham skończony nazwał mi tak, że chce mi się tylko @#$%*&^&%^&@#$%$#%$^#&*%#!!! Jak jeszcze raz zobaczę coś takiego u siebie w kompie, i to na dokładkę właśnie TAM, to zabiję!!! Zabiję jak psa!!! :wkurw2 :wkurw3 :rifle :cry: )

Antywirus niczego mi nie wykrywa, a porządny mam. Co jest grane???! Jak się tego pozbyć???


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lipca 2011 00:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
No może to włamanie - jaką masz zaporę? Bo może w zaporze (firewallu) leży problem?

Ja mam PC Tools i nie narzekam, przynajmniej na razie. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lipca 2011 12:58:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Mam firewalla, mi to jednak wygląda na działanie jakiegoś programu, zwłaszcza, że przy okazji tworzy się jeszcze trochę innych dziwnych plików. Podejrzewam coś wirusopodobnego, ale że nieszkodliwe, to może dlatego antywirus nie rozpoznaje...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lipca 2011 13:45:56 
Radykalne rozwiązanie - format 8-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lipca 2011 14:19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Ty brutalu!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group