Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:32:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 28 marca 2015 14:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a ja w tym miesiącu trzymam się i do ręki najnowszego TR nie wziąłem

skusiłem się za to na najnowszego LIZARDA, zwiedziony obietnicą wywiadu z Anthonym Phillipsem, jednym z moich prywatnych bohaterów ostatnich lat

wywiad nie zawiódł, trochę za krótki, ale poczytać o tym jak odmawia się - z powodów artystycznych - do przystąpienia do Mike & the Mechanics było lekko przeszywające, bardzo dobrze że tacy ludzie są jeszcze w gazetach i śmieją się mainstreamowi w twarz

z materiałów autorskich wyróżnia się bardzo szczegółowy artykuł o początkach King Crimson, czyli przeuroczym zespole Giles, Giles & Fripp

jest bardzo fajny esej o wartości (lub nie) poczynań Queenu z Adamem Lambertem, może tylko nieco zbyt wyważony i zachowawczy, co zresztą zdaje mi się generalnie słabym punktem całej gazety - zdaje się, że muzyka, nawet jak mi się zdaje prog-rockowa, apeluje przede wszystkim do emocji, więc dlaczego tak tutaj chłodnawo? Proszę przesadzać niczym MAQ, niech będzie krwiście i niech się przelewa jak w tych osiemdziesięciominutowych suitach ;)

jak zwykle ciekawy pomysł na zestawienie tematyczne - tym razem "Bestiarium rocka progresywnego"

w recenzjach zauważyłem Pilota, ukłony, rzecz subiektywna i kolorowa, wyróżniająca się spośród reszty, choć reszta całkiem sympatyczna

zastanowiła mnie jedynie recenzja nieszczęsnej Endless River, hehe

pewnie nikt mi nie uwierzy, ale mi naprawdę nie chodzi o to, żeby wszyscy tę płytę znienawidzili - z ciekawością przeczytałem więc artykuł w części głównej o genezie powstania albumu i chwacko przeszłem do recenzji - no i co? Z każdym słowem recenzji bym się zgodził (tylko ;) napisałbym to mniej wyważono, moja Yoko) - nie padło w niej ani jedno słowo zachwytu zaś wiele o rozczarowaniu i obniżeniu standardów

zgadnijcie więc ile gwiazdek -

otóż: 5/6

noż Turbacz Chwat!

Jeszcze jedna rzecz - Tylko Rock jest jaki jest ale niestety przyzwyczaił nas do pewnego rzekłbym fastfoodowego standardu pay for żarcie: kupno tej gazety za 9,99 to jakby wizyta w Maku - niezbyt wysublimowana jakość ale nie ma się zbytnich pretensji no bo wiadomo: hamburgery rocka

Lizard kosztuje 15 złotych i osobiście nie mam wrażenia, że stosunek ceny do jakości jest dobrze wyważony, choć oczywiście nie jest to jakiś wielki majątek. Na początek proponuję zrezygnować z nikomu nie potrzebnej płyty na dodatek, a następnie zagęścić layout. Gdy nie starczy informacji by zapełnić numer, zawsze jest dość prywatnych odczuć, które mogą być w tym wszystkim najcenniejsze. No i zawsze można wzorować się na standardach zachodnich typu MOJO.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 marca 2015 07:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Lizarda nie czytałem od czasu gdy uznałem tę gazetę za jeszcze nudniejszą od TR, ale po tym opisie trochę mi się zachciało :).

No i wiadomo - podprogowo czuję, że ze wszystkim co napisałeś się zgadzam.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 marca 2015 13:05:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Gero pisze:
w recenzjach zauważyłem Pilota, ukłony, rzecz subiektywna i kolorowa, wyróżniająca się spośród reszty, choć reszta całkiem sympatyczna

Dziękuję. :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 kwietnia 2015 21:07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1085
Skąd: z Catanu
Gero pisze:
skusiłem się za to na najnowszego LIZARDA
Zachęcony Twoim postem również kupiłem sobie LIZARDA. Nie jest to mój pierwszy numer i do zmotywowania mnie do powtórzenia zakupu wystarczyła właściwie wiadomość, że czasopismo jeszcze wychodzi. Przez dłuższy czas nie interesowałem się jego losami, ale trochę o nim ucichło, więc myślałem, że może zniknęło. Potrzebuję zresztą czegoś do czytania w autobusie.

Nowy prog mnie nie interesuje, ale dobrze sprawdza się jako punkt wyjścia w patrzeniu na muzykę. Bardziej od proga interesują mnie jego szeroko pojęte okolice. Dobrze mi się czyta o jazzie z punktu widzenia miłośników i znawców ambitnego rocka. Pismo ma dla mnie dużą wartość edukacyjną. Artykuł o Gilesie, Gilesie i Frippie rzeczywiście bogaty w szczegóły.

Natomiast okładki "Teraz Rocka" widuję w bibliotece. Mówią mi, że nie jest adresowany do mnie.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2015 12:17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pozwalam sobie tutaj wkleić informację o tym, że nowy, 19 numer Lizard Magazynu wkrótce pojawi się w Empikach.

Spis treści wygląda następująco:
Wydany po dłuższej pauzie 19 numer naszego magazynu niesie szereg ciekawostek. Po pierwsze do gazety jest dołączona niezwykle interesująca płyta projektu Cerebus. Po drugie dołożyliśmy wszelkich starań, by treść była równie ciekawa. Spis treści przedstawia się następująco:

Riverside. O nowej ekscytującej płycie z Mariuszem Dudą rozmawia Przemysław Siwik. Dodatkowo tekst jest uzupełniony o wypowiedzi Roberta Srzednickiego zdradzającego kulisy powstania płyty Love, Fear and The Time Machine.

Rimbaud. Tomasz Budzyński opowiada Bartoszowi Leśniewskiemu o projekcie, który powołał do życia razem z Mikołajem Trzaską i Michałem Jacaszkiem.

Raphael Rogiński, nietuzinkowy gitarzysta, fascynująca postać, współtwórca wielu zespołów (m. in. Shofar, Cukunft, Alte Zachen, Wovoka) opowiada szeroko nie tylko o nich, ale również o swoim dorobku solowym. Z artystą rozmawiał Bartosz Leśniewski.

The Beatles. Amerykańska dyskografia zespołu okiem Bartosza Leśniewskiego.

Jimi Hendrix. Sceniczny żywot artysty przybliża Witold Zimowski.

Boredoms. Jan Biernacki zastanawia się, co japońscy szaleńcy mają wspólnego z Can?

Godspeed You! Black Emperor. Historię grupy oraz jej dorobek przybliża Jan Biernacki.

Blind Faith. Kolejny organizm jednopłytowy dogłębnie przeanalizowany i opisany przez Piotra Chlebowskiego.

Progresywny Rzecznik Ludu. Patryk Antosiak i Jakub Szczepaniak dyskutują o symphonic progu z Francji oraz prezentują drugą część Alfabetu krautrocka.

Robert Johnson. Dlaczego upatrujemy w nim patrona muzyki rockowej? Na to pytanie odpowiada Bartosz Buchholz.

Bob Dylan. Kroniki. Tom I jako zachęta do zapoznania się z dorobkiem amerykańskiego barda. Tekst jest autorstwa Bartosza Leśniewskiego

Literatura i muzyka. Lista płyt, które łączą obie te dziedziny sztuki – w subiektywnym wyborze Bartosza Leśniewskiego i Bartosza Buchholza.

Stańko i Witkacy. Miejsca wspólne dla obu tych postaci wyszukuje Rafał Zbrzeski.

Velvet Underground & Nico. Płyta z bananem na okładce. Kulisy jej powstania przybliża Bartosz Buchholz.

The Rolling Stones. Jak rodził się unikalny styl gitarowy tej formacji? Co do muzyki wnosili kolejni gitarzyści? Na te pytania odpowiedzi szuka Adam Glinkowski.

Królestwo analogowych syntezatorów. Elektroniczne perełki z lat 70. wygrzebał i opisał Aleksander Filipowski.

Polish Jazz. Przelotu po najwspanialszych dokonaniach serii dokonał Rafał Zbrzeski.

Recenzje nowości: Riverside, Battles, David Gilmour, Hashtag Ensemble, Iron Maiden, Magma, Keith Richards.

Recenzje archiwalne: Tony Banks, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Van Der Graff Generator, Miles Davis.

Recenzje książki: Republika, Maciej Maleńczuk, Janis Joplin, Bruce Springsteen, Ozzy Osbourne.

Poradnik kupującego: The Mars Volta.

Steve Gould i Dave Kaffinetti. Nie tylko o Rare Bird… Z artystami rozmawiał Krzysztof Opalski.

Vielkich Braaw Generator: O tym, jak scenicznie prezentują się Skaldowie, Lizard oraz Uriah Heep informuje Michał Chalota.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2015 13:45:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mile przejmują prasę muzyczną :shock:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2015 13:49:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Miki pisze:
Mile przejmują prasę muzyczną :shock:


Nie jesteś zaskoczony mile? :mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2015 14:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Należy dodać, że w tej gazecie są teksty autorstwa aż czterech osób związanych z forum Ultima Thule.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2015 15:47:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dopiero teraz zerknąłem dokładniej na nazwiska i znalazłem jeszcze dwa poza milowymi :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2016 17:20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
pilot kameleon pisze:
Pozwalam sobie tutaj wkleić informację o tym, że nowy, 19 numer Lizard Magazynu wkrótce pojawi się w Empikach.
to ja pozwolę sobie podziękować za reprint 1-go numeru :piwo:
i zapytać się , czy są jakieś szanse na podobną akcję w przypadku tego numeru:
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 12:36:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
pablak pisze:
i zapytać się , czy są jakieś szanse na podobną akcję w przypadku tego numeru:


A tego pytania nie widziałem. I z tego co wiem - na ten moment taka akcja nie była nawet rozważana. Ale kto wie, może w przyszłości?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 14:11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Jubileuszowy numer Lizarda zasadniczo zamknięty. Efekt - w połowie marca. Zasadniczo zawartość prezentuje się dość potężnie.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 18:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
kurde,
a ja jeszcze nie przebrnąłem przez przedjubileuszowy
:oops:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 marca 2016 18:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

A w środku:

Jubileuszowy, dwudziesty numer Lizarda to aż 116 stron wypełnionych wywiadami, artykułami i recenzjami.Dodatkowo do gazety dołączone są dwa wydawnictwa płytowe – Trochę żółci, trochę więcej bieli zespołu Lizard oraz składanka czeskiej wytwórni Indies Scope Records.

Wewnątrz numeru natomiast znajdą Państwo:

- Dawid Bowie. Tekst Bartosza Buchholza, który maił opowiadać o najnowszym okresie twórczości brytyjskiego muzyka, a stał się niestety tekstem wspomnieniowym.
- Camel. O nieprzemijającej pasji grania, zwycięskiej walce z przeciwnościami i radości płynącej z tworzenia Przemysławowi Siwikowi opowiada Andy Latimer.
- Lizard. Wywiad z liderem formacji Damianem Bydlińskim, w którym poruszone zostaje wiele wątków, m. in. 25-lecie zespołu oraz nadchodzących wydawnictwach. Z artystą rozmawia Michał Chalota.
- Frank Zappa. Postać z okładki uhonorowana została dwoma tekstami. Witold Zimowski opisuje okres w twórczości Zappy, z którego nagrania sam zainteresowany zwykł nazywać No Commercial Potential. Jacek Świegoda przygląda się z kolei postaciom zaludniającym utwory Zappy.
- Czesław Niemen. Piotr Chlebowski szczegółowo analizuje najważniejszy utwór z płyty Enigmatic.
- Laddio Bolocko. Jan Biernacki prezentuje historię zespołu wywodzącego się z kręgów nowojorskiego undergroundu lat 90.
- Arcadium. Organizm jednopłytowy, czyli historia zespołu pióra Piotra Chlebowskiego.
- King Crimson. O płycie THRAK oraz studyjnym dorobku Double Trio pisze Bartosz Leśniewski.
- Najbardziej kontrowersyjne albumy rocka progresywnego przegląda Aleksander Filipowski.
- Kolejną część alfabetu krautrocka prezentują Patryk Antosiak i Jakub Szczepaniak, a w osobnym tekście Patryk Antosiak szczegółowo przygląda się korzeniom gatunku.
- Progresywny rzecznik ludu. O organizacji „Rock In Opposition” rozmawiają Patryk Antosiak i Jakub Szczepaniak.
- Howlin’ Wolf. Charakterystyczny głos i bluesowa gitara wpięta do prądu. Historię bluesowego klasyka przybliża Bartosz Buchholz.
- Muzyka i film. Subiektywny przegląd zagadnienia w wyborze Bartosza Buchholza i Bartosza Leśniewskiego.
- Genesis. Adam Glinkowski pochyla się nad dorobkiem zespołu z okresu, kiedy za mikrofonem stał Phil Collins.
- Captain Beefheart. Trout Mask Replica. Historię powstania płyty przybliża Bartosz Buchholz.
- Jefferson Airplane. Klasyczny okres działalności grupy analizuje Witold Zimowski.
- The Moody Blues. Nie tylko Nights In White Satin.Historię zespołu przybliża Gerard Nowak.
- Motorhead. Jakub Kozłowski stara się odnaleźć przyczyny rozpadu klasycznego składu najbardziej energetycznego zespołu w historii rocka.
- Yass. Dziesięć najważniejszych płyt z nurtu yassowego prezentuje Rafał Zbrzeski.
- Beneficjenci Splendoru. Wywiad z liderem zespołu Marcinem Staniszewskim.
- Primus. Poradnik kupującego.
- Blast From The Past. Przez archiwalne perełki przekopuje się Błażej Budny.
- Rainbow. Nowego wokalistę zespołu Ronniego Romero przepytuje Michał Chalota.
- Rare Bird. Z nestorem rocka progresywnego Grahamem Fieldem rozmawia Krzysztof Opalski.
- Poza tym w numerze jak zwykle obszerny dział recenzji, a w nim nowości, archiwalia, książki.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 marca 2016 19:47:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
czy nie powinno być podtytułu
magazyn Forum UT? :wink:
jestem tylko zdziwiony brakiem artykułu Pietruszki o Captain Beefhear
serio byłem przekonany po zajawce na okładce, że będzie

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group