Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:02:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 15:43:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Nad morzem: piwo rewalskie

Podłe, choć nazwa zachęcająca miłośników tego rejonu Bałtyku ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 sierpnia 2015 16:34:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Kupiłem Surfera i Kociambra.
Surfer to nowe wcielenie Viva Hel z Gościszewa, które pamiętam jako poprawne piwo pszeniczne. Kociamber to jak na mnie mocno wydziwione APA z Browaru Szałpiw z Poznania. Aframon madagaskarski i kiwi - jak przeżyję, może się podzielę. Tymczasem etykietki:
ObrazekObrazek
Foto z sieci, nie moje

edit: Kociamber więcej niż dobry - ani kiwi ani tego aframonu nie czułem, Surfer jednak słabo - dużo więcej smaczniejszych pszenic jest na rynku

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony sob, 15 sierpnia 2015 07:34:05 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2015 10:03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Ostravar
Zlatopramen
Kozel černy
Budveiser


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2015 15:38:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
anastazja pisze:
Ostravar
Zlatopramen
Kozel černy
Budveiser


..wypasik! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 sierpnia 2015 13:57:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
pilot kameleon pisze:
Kwas Beta z Pinty. Miazga na lato.

Wczoraj znów. Potwierdzam i polecam!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 17:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Czeski Karlovar. Na gorące dni bardzo dobre, orzeźwiające i nie uderzające do głowy (3,5%).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 20:53:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..łomżing po rowerze. Dobre. Lekko kwaskowate.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 21:17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Panie, Panowie,

byłem w piwnym raju. Czyli w Brukseli.

Umęczony podróżą zostałem poczęstowany tym:

Obrazek

miłość od pierwszego łyku. Czuć cytrusy, nie poniewiera ale goryczka jest jak trzeba. Bardzo polecam !

Nazajutrz brałem udział w piwnym eksperymencie. 3 piwa od BRASSERIE DE LA SENNE BRUSSLES jako 1 2 3 - słuchawki i trzeba było dopasować dźwięk do smaku - nie było odpowiedzi dobrej lub złej, po prostu badania... Czego się nie zrobi dla nauki !

Do obiadu Raame Vit - spoko.

Na deser wjechał

Obrazek

Przed spaniem Raame Blond. Później odpuściłem, nazajutrz biegłem półmaraton :D

...a na mecie dawali Duvelle - klasyk. No i po takim zmęczeniu + 10 do smaku :)

Do obiadu faworyt - Chimay Blond. Potem się zaczęło... Świeżo poznany znajomy, który również biegł, okazał się być wytrawnym piwoszem. Przypomniało mi się jak swego czasu mnie Pilot prowadził w Krakowie ! Gość miał całą piwnicę piw. Nawiasem mówiąc, bardzo mu się podobało, że w polskim słowie piwnica jest piwo :)

Przyniósł mi Orvala w specjalnym porcelanowym kielichu. Był pyszny. Dużo bardziej gorzki, mocny ale alko nie było tak czuć. Na chwilę zniknął w piwnicy, po czym powrócił i powiedział 'you will feel the diffrence'. Patrzę - przyniósł to samo piwo. Myślę - na*bał się czy jak ? Miał przynieść coś innego, przynosi to samo. Co się okazało - dał mi jednego świeżo rozlanego, a drugiego, który czekał na tę chwilę rok w piwnicy... Był mniej gorzki, ale wcale nie gorszy..

Potem jeszcze na mieście, klasyk Hoegarden - bardzo delikatny Wit i przed snem Chimay Blauw. Dobra, nie będę ściemniał - to już spiłem trochę wypity i pamiętam tylko, że było dobre :).

Jadąc na lotnisko zdałem sobie sprawę, że ani razu nie piłem Leffe.
Na szczęście na lotnisku lali Leffe. Także, że ciągle było ciemno zamiast kawy walnąłem Leffe Blond i nie był to błąd !


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 22:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
stiw pisze:
Jadąc na lotnisko zdałem sobie sprawę, że ani razu nie piłem Leffe.
Na szczęście na lotnisku lali Leffe. Także, że ciągle było ciemno zamiast kawy walnąłem Leffe Blond i nie był to błąd !


Uff, więc dobrze się się skończyło! :D :piwo:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 października 2015 20:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
stiw pisze:
byłem w piwnym raju. Czyli w Brukseli.

Byle nie trafić do leżącego zaraz obok Leuven, gdzie prawie nic poza Stellą się nie znajdzie.

stiw pisze:
Na szczęście na lotnisku lali Leffe. Także, że ciągle było ciemno zamiast kawy walnąłem Leffe Blond i nie był to błąd !

Owszem. To miejsce w Zaventem lubię najbardziej :piwo: ;-) W razie czego akurat Leffe w Polsce stosunkowo łatwo dostać, podczas gdy Kwaka czy Maessa chyba nie widziałem, może poza specjalistycznymi pubami z milionem piw za 30 zł. Natomiast staram się, żeby jakaś puszka Hoegardena w lodówce zawsze stała na nagłą potrzebę.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Ostatnio zmieniony wt, 06 października 2015 20:37:43 przez panek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 października 2015 23:16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
panek pisze:
Byle nie trafić do leżącego zaraz obok Leuven, gdzie prawie nic poza Stellą się nie znajdzie.


Dzięki za radę, gdyby kiedyś los mnie tam rzucił, zrobię zapasy !

panek pisze:
Owszem. To miejsce w Zaventem lubię najbardziej :piwo: ;-) W razie czego akurat Leffe w Polsce stosunkowo łatwo dostać, podczas gdy Kwaka czy Maessa chyba nie widziałem, może poza specjalistycznymi pubami z milionem piw za 30 zł. Natomiast staram się, żeby jakaś puszka Hoegardena w lodówce zawsze stała na nagłą potrzebę.


Niestety leciałem z Chaleroia, ale przypuszczam, że miejsce się niewiele różni. Słuszna uwaga, pierwszy raz w ogóle widziałem te kielichy do KWAKa i o mały włos bym nie zrobił z siebie durnia :D - to się chwyta za tą rączkę - a ja chciałem wyjmować każdorazowo tą próbówkę ;). A Leffe nawet w almie można dostać, z drugiej strony być w Belgii i nie walnąć Leffe, to jak w Czechah nie walnąć Pilsnera.

Co do puszek Hoegardena - bardzo mi się podoba ten błękit (?) czy co to jest za kolor. W sumie podobny mam zaraz obok tego białego, po którym piszę. :) W każdym razie, gdybym kiedyś przypadkiem trafił do Was w gości i ktoś by mnie zapytał 'Stiw napijesz się coś?' - to nie będę jak ten jeden co mówi nie, dzięki i gospodarz się wkurza myśląc ( co się nie napije mojej herbaty, że nie dobra czy co?
). Tylko powiem, kurcze Stary a nie masz przypadkiem Hoegardena w lodówce :) ?!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 października 2015 11:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Czarny Bez" z Grodziska - rewelacja!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 października 2015 12:56:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
arasek pisze:
"Czarny Bez" z Grodziska - rewelacja!

prawda

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 października 2015 19:07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Grodzisk wypuścił porter. Nie bałtycki, ale brytyjski. Schował się pod ksywką Bernardyńskie Ciemne.
Bernardyńskie Ciemne to piwo mocne, z wyczuwalnymi nutami czekoladowymi i karmelowymi. Uwarzone na słodzie
pszenicznym dymionym drewnem dębowym i słodzie jęczmiennym prażonym. Jest to piwo refermentujące w butelce.

Będę polował.

Dzisiaj polska wersja jednego z najlepszych podwójnych pszenicznych koźlaków jakie piłem, Schneider & Sohn Meine Hopfenweisse Tap5 czyli Australian Weizenbock od Doctor Brew. Słabo. Drugi raz podchodzę, trzeciego pewnie nie będzie. Sam sobie uwarzę lepsze ;)

edit; kolega powiedział, że to Bernardyńskie to bardziej dunkelweizen niż porter. Nic to. Nadal poszukuje.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 listopada 2015 23:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
http://www.browarbirbant.pl/piwa/saison-curry-wurst
No nie wiem.
Jest wędzonka, są przyprawy ale bardziej ciekawostka.
Do wędzonek z Bambergu nie ma startu, do saisonów także.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 139  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group