Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 23:27:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 października 2005 10:04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
niezłe,niezłe...

Bartosz Mucha i jego rzeczy
ostatnio produkt: klapki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 23:43:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 25 listopada 2005 03:24:43
Posty: 23
Skąd: Mielec
Jesli ktos lubi sie pobawic photoshop-em to polecam www.good-tutorials.com
Pozdro

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 12:51:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Bardzo przepraszam za "zwłokę" ;) dopiszę troszeczkę i już zmilknę, bo sie nie znam :]
Wiewiórczak pisze:
1) 10 działów głównych to ciut za dużo. standardem sieciowym jest menu składające się do 7 butonów, najlepiej z oczywistymi,prostymi, jednoznacznie kojarzącymi się nazwami (bio, audio, forum, koncerty, media,kontakt).
- Wiewiórczaku, mam ochotę zlośliwie zapytac - "który podręcznik cytujesz?" :o ;) Dla mnie standard jest tutaj totalnie nieistotny, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość buttonów. Z następnej strony przycisk "media" mi się z niczym na dzień dobry nie kojarzy.
Wiewiórczak pisze:
W menu które widzimy obecnie na stronie armii brakuje np. czegoś takiego jak "kontakt",dla użytkownika strony szczególnie ważna informacja, podstawowa wręcz
no - się zgodzić wypada, kontakt powinien być zawsze widoczny.
Wiewiórczak pisze:
Zamiast tego są niezrozumiałe dla mnie w tym miejscu działy typu "duchowość", "armia i inni","tabulatury" chyba niezbyt potrzebne akurat na tym poziomie nawigacji
( tzn. można je zebrać w jednym dziale stosując np. menu rozwijane ).
Hmmm - się nie zgadzam w ogóle. Akurat tu konkretnie zawartość działu "duchowość" nie jest chyba taka jak miała być w założeniu, ale dla mnie przycisk od razu w głównym menu "duchowość" jest jak najbardziej na miejscu. Znaczy, że to coś waznego, a może nawet najważniejszego? Swoją drogą nie przepadam za menu rozwijanym. Lubię jak wszystko jest na wierzchu, główne działy większą czcionką, poddziały pod nimi mniejszą, ale nie ukryte! Tak jak dobrze napisany plan albo spis treści.

Wiewiórczak pisze:
Jak pierwszy raz odwiedziłem tą stronę to nie wiedziałem o co chodzi z tym tekstem pośrodku. dopiero po przestudiowaniu zawartości domyśliłem się że to są aktualności na stronie (w żaden sposób nie podpisane),
- zgadzam się w zupełności, podpisane powinno być wyraźniej, choć nie miałam większych problemów z doyśleniem się o co chodzi ;)

Wiewiórczak pisze:
za dużo znaków !!! żeby czytelnik nie dostał oczojebu stosuje się raczej ciemną czcionkę na jasnym tle, ale podstawa- do 50 znaków w jednej linii.w wywiadach zdaża się że ich jest coś ponad 130! czyta się to masakrycznie:)
Hmmm Ale ja uwielbiam białą i żółtą czcionkę na czarnym tle!! I jeśli np jakieś forum oferuje możliwości zmiany skóry, zawsze sobie taka ustawiam! Białe na czarnym! ;) I zaskoczyłeś mnie tymi 50 znakami... Moją główną aktywnością internetową jest czytanie opowiadań i powieści. Na 100% w linijce mają więcej niż 50 znaków! O, pierwsze lepsze sprawdziłam, ma 112... I jest to dla mnie normalne. heh? Czy (pewnie) czegoś nie zrozumiałam? :o

Wiewiórczak pisze:
Menu główne jest tylko na stronie startowej, a później znika.powinno być w tym samym miejscu na każdej podstronie, co jest zrozumiałe
OK, zgadzam się! tzn ono potem jest, ale na dole, a powinno być w tym samym miejscu, yep.
Wiewiórczak pisze:
Przycisk wstecz nie jest elementem nawigacyjnym strony.o tym też w tym artykule o architekturze informacji. przechodząc do kolejnej podstrony użytkownik musi wiedzieć GDZIE SIĘ ZNAJDUJE I JAK STAMTĄD UCIEC:), czyli po prostu jak mogę szybko wrócić do tego miejsca gdzie byłem. mówię tu o tzw. lokalizerach typu:
wp.pl > Biznes > Finanse > Wiadomości > Powoli rosną płace i zatrudnienie
z "wsteczem" nie rozumiem ;-) A lokalizery (to się naprawdę tak nazywa?!) - fajne są, ale bym nie przesadzała. Uciec zawsze można, a czasem jak zrobisz nie wiadomo ile ulepszeń, to ludzie i tak ich nie znajdą albo się pogubią jeszcze bardziej - mówię z doświadczenia, heh.
:)
Ogólnie - ewidentnie mamy po prostu inne podejście, Wiewiórczaku. Ja mówię z punktu widzenia osoby tylko i wyłącznie korzystajacej i szukającej informacji. Jeśli umiałam ją (informację;) ) znaleźć - jestem zadowolona. Jeśli nie - nie odwiedzam więcej danej stronki i już. Akurat strona Armijna zawsze dostarczała mi tego, czego chciałam, bez względu na ilość przycisków w menu na głównej stronie. Bez problemu poradziłam sobie też ze zniknięciem owego menu na podstronach, bo od razu znalazłam je na dole etc etc - owszem, rozumiem Twoje argumenty, ale chwilami rzeczywiscie myśle, że się "czepiasz" ;DDDD :soczek:
Oczywiście - jak ktoś chce i umie zrobić lepszą stronę - to czemu nie? :-) Bardzo chętnie bedę korzystać dalej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 13:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ogólnie bardzo się z elseą zgadzam. Przy czym, nie jestem do końca przekonany co do białej czcionki na czarnym tle. Na witrynie Armii jest dość duży kontrast i to jest w porządku, ale np. na blogu Budynia jest to w istocie szaro na białym i jest mało czytelne. OK - nie każdy ma monitor o zepsutej regulacji jasności, jak ja, ale tak mały kontrast w tę stronę (bo czarno na szarym czyta się mi jakoś łatwiej) nie jest przyjemny...

Ale przywykłem do Armii czarno-białej (legendowo-triodantejsko-duchowej). Jakoś dziwnie bym odbierał (przynajmniej na początku) jej witrynę w kolorach Drogi z Ars Mundi :-) albo nawet w kolorach tego forum.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 13:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
hm, ja mam wszystko zrobione, żeby było szaro na czarnym, nie na białym, nie wiem, czemu u Ciebie widać na białym tle...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 13:45:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
hm, ja mam wszystko zrobione, żeby było szaro na czarnym, nie na białym, nie wiem, czemu u Ciebie widać na białym tle...


Tfu! Pomyłka. U mnie jest oczywiście szaro na czarnym. Ale różnica między szarym a czarnym jest na tyle mała, że męczy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 14:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
hm.... potem spróbuję coś zmienić

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2005 15:08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
hm.... potem spróbuję coś zmienić


Wiesz - jeśli inni nie mają z tym problemów, a wręcz lubią ten układ, to nie musisz zmieniać - może kiedyś wymienię monitor :-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 23:14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Skoro już Miki - Poszukiwacz Zaginionych Wątków - odnalazł ten wątek - to dorzucam, bo tu jest dużo ciekawych informacji o webdesignie:

http://www.designmeltdown.com/

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 lipca 2006 15:52:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://kosmos.qunabu.com/

I jak Wam się podoba? Ostatnie 'dziecko' :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 15:03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
mnie się podoba - taki minimal-animal :)
szczególnie komiks z cyklu "przekleństwa polskie" - ekstraklasa

A tutaj
http://www.bakdergisi.com/
jest homesite jednego z najpiękniej zrobionych magazynów o designie ever.
Pięć numerów do ściągnięcia, a każdy bajt tegoż wart obejrzenia! Barrrdzo polecam, piękne źródło inspiracji...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 00:39:57 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
fajna strona z szyldami. koleś naprawdę ma niezłe pomysły:
http://www.szyldydrewniane.com.pl/index_pol.htm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 20:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
ja bardzo lubię tutaj wchodzić:
http://drzewobabel.pl/index2.html
http://www.beksinski.pl/

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 21:30:31 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
http://www.group94.com
http://www.pushhere.com
babel fajny:)
inne stronki ampo tez


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2008 21:24:44 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
http://www.ffom.pl/
ładnie, czyściutko:)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group