Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 05 maja 2024 06:55:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 września 2005 16:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Cytat:
http://www.pixelgirlpresents.com/desktops.php - tu śliczne tapety....

Dzięki Piło za tego linka. Tapety faktycznie świetne.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 września 2005 16:22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
uuuuuuu - no, przepraszam, ale chyba się wam coś pomyliło
mówię o dostepności materiałów na stronie ARMII.
Nie mówię o tym, jak to WYGLĄDA, tylko o użyteczności.
10 sensownie wydzielonych działów (lewe menu) pozwala na ŁATWĄ i zrozumiałą nawigację. Będę się upierać, że tak, jak jest - jest dobrze. Oczywiscie, że można to zrobić inaczej (inny podział na podstrony), ale forma teraźniejsza jest "w porzo" ;)
Zastanawiam się, co w niej takiego, że
Wiewiórczak pisze:
wchodząc na sajta nie wiem jak z tych informacji skorzystać, czytaj: jak do nich dotrzeć
Dla mnie jest wszystko całkowicie czytelne i proste w obsłudze. Intuicyjne wręcz bym rzekła. Hm - :) Wiewiórczaku - naprawdę z sympatią :) - CO tam jest źle?

Jetsem netoholikiem (za moment dostanę komentarz: "urzekła mnie twoja historia" :twisted: ) i strony internetowe to duuuuża część mojego zycia, niejedną widziałam i z wielu korzystałam. Przy okazji będąc całkowitym lamerem. Nie interesuje mnie JAK coś zostało zrobione a tylko, czy dobrze mi się "po tym chodzi". I strona ARMII dla mnie jest OK, a strona np. Tymoteusza już nie - np. spis utworów z danej płyty jest w dziale "słowa" a nie w dziale "płyty". Nawet mogłoby tak zostac, gdyby z podstrony "płyty" przechodziło się płynnie (najchętniej poprzez klikniecie okładki danego albumu; na razie tylko Propaganda odsyła do... sklepu!) do tegoż spisu. Niezbyt chce mi się teraz szukać innych usterek - po prostu na www.armia.kdm.pl nie miewam takich przykrych zaskoczeń. ;)

Swoją drogą - nie cierpię stron flashowych :] i (osobiście) wolałabym, żeby ARMIA nie rozbłyskiwała zanadto ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 09:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
elsea pisze:
Dla mnie jest wszystko całkowicie czytelne i proste w obsłudze. Intuicyjne wręcz bym rzekła. Hm - Smile Wiewiórczaku - naprawdę z sympatią Smile - CO tam jest źle?


Droga elseo, pozwól że się z Tobą nie zgodzę:)

spróbuje mniej więcej wyjaśnić o co mi chodzi:

1) 10 działów głównych to ciut za dużo. standardem sieciowym jest menu składające się do 7 butonów, najlepiej z oczywistymi,prostymi, jednoznacznie kojarzącymi się nazwami (bio, audio, forum, koncerty, media,kontakt).
W menu które widzimy obecnie na stronie armii brakuje np. czegoś takiego jak "kontakt",dla użytkownika strony szczególnie ważna informacja, podstawowa wręcz (jest ona notabene schowana gdzieś u dołu strony).

Zamiast tego są niezrozumiałe dla mnie w tym miejscu działy typu "duchowość", "armia i inni","tabulatury" chyba niezbyt potrzebne akurat na tym poziomie nawigacji
( tzn. można je zebrać w jednym dziale stosując np. menu rozwijane ).

2) Jak pierwszy raz odwiedziłem tą stronę to nie wiedziałem o co chodzi z tym tekstem pośrodku. dopiero po przestudiowaniu zawartości domyśliłem się że to są aktualności na stronie (w żaden sposób nie podpisane), choć jest to zamieszane w dodatkowy sposób bo obok pojawia się link "Nowości w zespole" (które zresztą są o wiele bardziej poszukiwaną informacją dla fana zespołu niż to czy na stronie pojawiła się kolejna recenzja, tabulatura itp). czyli mamy 2 typy newsów - po co?

Po drugie - znajduje się w tych newsach i niestety na kolejnych podstronach również coś, co raczej jest karygodnym błędem (ale się czepiam ,co..:) - za dużo znaków !!! żeby czytelnik nie dostał oczojebu stosuje się raczej ciemną czcionkę na jasnym tle, ale podstawa- do 50 znaków w jednej linii.w wywiadach zdaża się że ich jest coś ponad 130! czyta się to masakrycznie:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 09:53:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
3) Menu główne jest tylko na stronie startowej, a później znika.powinno być w tym samym miejscu na każdej podstronie, co jest zrozumiałe - jest to stały element nawigacji, coś co nie pozwala Ci się zagubić na stronie.
polecam artykuł o architekturze informacji z magazynu Webesteem.brzmi poważnie, ale tekst jest strawny :)

4) Przycisk wstecz nie jest elementem nawigacyjnym strony.o tym też w tym artykule o architekturze informacji. przechodząc do kolejnej podstrony użytkownik musi wiedzieć GDZIE SIĘ ZNAJDUJE I JAK STAMTĄD UCIEC:), czyli po prostu jak mogę szybko wrócić do tego miejsca gdzie byłem. mówię tu o tzw. lokalizerach typu:
wp.pl > Biznes > Finanse > Wiadomości > Powoli rosną płace i zatrudnienie

Starczy, to tyle wymądrzania...sama chciałaś:)

Polecam wyzej cytowany Webesteem Magazine,
gdzie oprócz ciekawych rzeczy na temat grafiki, designu można znaleźć artykuły dotyczące sieci oraz stronę www.uzyteczosc.pl.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 12:56:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
elsea pisze:
Swoją drogą - nie cierpię stron flashowych :] i (osobiście) wolałabym, żeby ARMIA nie rozbłyskiwała zanadto


Tak! Tak! Tak!

Niedawno wreszcie uległem i zainstalowałem mojemu firefoksowi wtyczkę, ale dotychczas witryna budzy.art.pl była dla mnie dostępna tylko przez IE. Może to mój problem, ale wolałbym, gdyby flimiki w stylu salta delfina były dostępne "na życzenie", czyli dopiero po kliknięciu (i tak zresztą teraz jest), ale wchodzący nie był zmuszany do obejrzenia parominutowego filmiku (przy optymistycznym, acz wciąż w wielu przypadkach błędnym założeniu, że ma szerokie łącze, a nie modem telefoniczny), nim się wreszcie zorientuje, że chyba szukał innych informacji (tak jak teraz wygląda witryna Trupiej Czaszki).
Doceniam programistyczny trud Lafjoya, doceniam artystyczne zapędy Budzego, ale wchodząc na witrynę zespołu muzycznego oczekuję łatwo dostępnych informacji, a nie artystycznych przedstawień.
Moim zdaniem - www.budzy.art.pl jeszcze jest strawny, ale http://www.budzy.art.pl/trupiaczaszka/index2.html to już przerost formy nad treścią.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 13:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
co do flashowych rzeczy- jeśli strona jest zoptymalizowana, dobrze zaprogramowana to hula tak samo jak html-ówka i generalnie nie trzeba iść na kawę w trakcie ładowania..:)


np. takie coś lub takie coś

no chyba że wstręt jest tak silny, że....:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 13:30:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Wiewiórczak pisze:
hula tak samo jak html-ówka

Co ja tak samo jak html-ówka? :shock:


:wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 14:35:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Wiewiórczak pisze:
to hula tak samo jak html-ówka i generalnie nie trzeba iść na kawę w trakcie ładowania..Smile



Nie chodzi mi o sam czas ładowania. Bardziej chodzi mi o artystyczny zamysł, że najpierw odsłonimy kawałek, potem inny, a po jakimś czasie całość. Wtedy niezależnie od przepustowości łącza i ilości bajtów do przesłania traci się czas. Ja rozumiem taki zabieg przy striptizie ;-) , ale nie za bardzo przy stronie z założenia informacyjnej.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 września 2005 10:29:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
Jakobwcześniej robił takie rzeczy teraz pracuje w realu. niezły pomysł na aranżację ścian:)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 września 2005 13:12:56 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Skoro już jesteśmy przy aranżacji ścian...
http://www.woostercollective.com/
http://www.stencilrevolution.com/homepage.php


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 września 2005 14:54:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
na jednym z linkuff Leniwca pojawił się temat T-shirtów

możecie polecić jakieś jakieś strony w tym temacie?
generalnie próbuje wykminić gdzie i jak można tanim kosztem zrobić T-shirty zaprojektowane przez siebie, przy opcji że przygotowuję wersję jpg.
Z tego co sie orientuje są 3 patenty:
1) flex
2) flok
3) folia termotransferowa
4) szablon, ale to mnie nie jara raczej

No i właśnie z tą folią jest kłopot bo u nas Toronto się nie spotkałem z firmą która pojedyncze sztuki by w tej techince trzaskała.
Z tego co wiem w Wawie pod tym adresemmożna zrealizować swoje pomysły, ale jednak za sporą sumkę.

moje poszukiwania:
http://www.manotta.com/
http://shirtee.com/
http://www.stolenshirts.com/
http://www.spreadshirt.net/shop.php?sid=44017


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 września 2005 09:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W Gdansku jest mnostwo firm pferujacych pojedyncze sztuki - przyklejony nadruk okolo 30 na 30 cm - 20zł - bardzo dobra jakość...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 września 2005 15:40:36 

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:43:03
Posty: 553
wiem, że na www.ebola.pl można... ale niestety nie interesowałem się jakie to są koszty ;)

_________________
www.pozarmoskwy.art.pl
www.lubiejewski.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 10:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
http://www.zaeliabishop.com/

dział wunderkamer...skojarzenia z teledyskiem do "anieli.."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 22:36:36 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
http://www.ikea.com/ms/sv_SE/kampanj/fy ... omkok.html

Bardzo podoba mi się sposób wykonania tej strony :!:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group